Şimdi Ara

PERU ICA TAŞLARI, SAHTEKARLIK ve DOLANDIRICILIK; (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
17.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buda uyduruk olmayan müzeden çekilmiş bir fotoğraf.(ha belkide uyduruktur.gerçekci olsun diye efek vermişlerdir)

PERU ICA TAŞLARI, SAHTEKARLIK ve DOLANDIRICILIK;
  • uyduruk resimleri koymaya devam edelimde konu şenlensin.

• 1

• kanguru.güney amerikada kanguru.perudaki köylüler national geographic belgeseli izlemiş."hadi taşa kanguru çizelim"demiş çizmiş.evet dünyada tv yayını 1969 yılında başlıyor.1962 yılında ele geçen taşlarda kanguru resmi var.yok bu internette uyduruk foto.adamların işi gücü yok uyduruk bir fotyu iki saat fotoshopta hazırlayıp milleti kandırıyor.ama önemli değil kimisi fatmagülün suçu ne ile avunuyor.kimisi futbol ile.kimisi repo fon ile.kimide işte internette uyduruk foto ile.dünya böyle

• http://www.youtube.com/watch?v=I5q-T8PJu2c

insanları "uyduruklarla" avutmak için çölün ortasına devasa resimler çizmiş bu köylüler.
  • Valla neommy "konuya ilgim yok" desem yalan olur... Ama baktım baktım da ne viki de ne de başka bir ciddi kaynakta bu "ica taşları" ile ilgili şöyle dişe dokunur birşey bulamadım. Ne bir bilim adamının yazısı ne de bir belgesele ulaşamadım. Bilen varsa konuda kaynak filan versin lütfen. Bu yüzden, ne doğru ne de yalandır diyemiyorum. Ama konu güzel ve ilginç, onu da söyliyim yani...
  • konunun gerçekciliğini; bu ıca taşlarını ilk bulanlardan başka kimse bilemiyor sanırım.wikipedia gibi kaynaklar açık kodlu.yani isteyen kendi bilgisini oraya ekleyip güncelleme yapabilir.ama peruda bu taşların müzesi var.zaten gününmüzde çizilmiş olsa dahi bu taşlar sanat eseri.müzeye yada bir sergiye konmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HavvasTeknolojisi

konunun gerçekciliğini; bu ıca taşlarını ilk bulanlardan başka kimse bilemiyor sanırım.wikipedia gibi kaynaklar açık kodlu.yani isteyen kendi bilgisini oraya ekleyip güncelleme yapabilir.ama peruda bu taşların müzesi var.zaten gününmüzde çizilmiş olsa dahi bu taşlar sanat eseri.müzeye yada bir sergiye konmalı.

Taşları b..ka bulayıp sattıklarını söyleyenler ilk bulanlarmıydı. Yoksa ilk bulunanların taklidini yapanlar mı b..ka bulamışlardı. Alman Laboratuarı b..ku tahlil edememişmi yani. Belgeleri sokakta bulmuşlar b..ku anlayamadıklarına göre. Müzeyi de b..k götürüyor desnize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S 850 -- 8 Ocak 2011; 17:30:24 >

• neommy arkadaşımdan bu konular hakkında daha detaylı somut deliller bekliyorum.belli ki ica taşları hakkında çok detaylı araştırma yapmış peruya gidip bilgi edinmiş taşlardaki"b..ok" rapor edinmişsiniz.
    gerçekten ilime ve bilgiye vermiş olduğunuz hizmetkerin karşılığını alacagınız kuşkusuzdur.bu ayrı konu
    ama bu taşlar konusunda bizi biraz daha aydınlatırsanız "daha inandırıcı deliler ile" çok memlun olurum.
  • bu taşlar ile ilgili bir çok kitap yazarı zamanında araştırma yapmış. giovanni .... tam hatırlamıyom bir kitabı var bayağı eski 80lerden tanrıların ayak izleri idi sanırım adı . bu taşlardan bahsediliyordu ben ilk kez orda görmüştüm bunları.

çok mantıksız geliyor..

-peruda adamın çiftçi işini gücünü bırakacak ve taşları çizecek ( çizmesi yüzyılar allır ve hangi teknikle çizceğini nerden bilecek çiftçi cahil adam )
    -kalp ameliyatı olayını okudum sahi yahu o senede kalp ameliyatı bile bilinmiyor daha bunu çiftçi nerden bilip yontacak taşlara
    -taşların bulunduğu yerlerde ne hikmetse nazca çizgilerinin olduğu yerde
    -kanguru resmi olayı.... adam afrikaya gidip kangurumu görmüş nerden bilecek bi kere
  • quote:

neommy arkadaşımdan bu konular hakkında daha detaylı somut deliller bekliyorum.belli ki ica taşları hakkında çok detaylı araştırma yapmış peruya gidip bilgi edinmiş taşlardaki"b..ok" rapor edinmişsiniz.
    gerçekten ilime ve bilgiye vermiş olduğunuz hizmetkerin karşılığını alacagınız kuşkusuzdur.bu ayrı konu
    ama bu taşlar konusunda bizi biraz daha aydınlatırsanız "daha inandırıcı deliler ile" çok memlun olurum.

Türkiyede de orjinal eserler var. Bunların b..klu taklitleri de var. B..k evrensel bir çalışma biçimi bu açıdan.

Ama orjinaller b..k olmaz. Hemen anlaşılır çünkü. Kimse de bunu tartışmaz.

Bu taşlar çok eskide olsa yenide yapılsa b..ksuzdur.

B..klu olan lar yani taklit olanlar ile b..oksuz olanların farkını algılamayan arkadaşınız neyi aydınlatacak. Bunu bilmeyen birinin bu konuda daha fazla bilgisinin olacağını sanmam. Başka birini ara merakını gidereceksen.

Ortada da görünmediğine göre Peruya gitmiş olabilir. Umarım Laboratuarlara kızıp kendi tahlile yeltenmemiştir? Perunun ücra köşelerinde bir hastanede ateşler içinde yanıyor olmasını hiç arzu etmem

Neyse ben kaçtım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S 850 -- 10 Ocak 2011; 23:30:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S 850

quote:

neommy arkadaşımdan bu konular hakkında daha detaylı somut deliller bekliyorum.belli ki ica taşları hakkında çok detaylı araştırma yapmış peruya gidip bilgi edinmiş taşlardaki"b..ok" rapor edinmişsiniz.

Türkiyede de orjinal eserler var. Bunların b..klu taklitleri de var. B..k evrensel bir çalışma biçimi bu açıdan.

Ama orjinaller b..k olmaz. Hemen anlaşılır çünkü. Kimse de bunu tartışmaz.

Bu taşlar çok eskide olsa yenide yapılsa b..ksuzdur.

B..klu olan lar yani taklit olanlar ile b..oksuz olanların farkını algılamayan arkadaşınız neyi aydınlatacak. Bunu bilmeyen birinin bu konuda daha fazla bilgisinin olacağını sanmam. Başka birini ara merakını gidereceksen.

Ortada da görünmediğine göre Peruya gitmiş olabilir. Umarım Laboratuarlara kızıp kendi tahlile yeltenmemiştir? Perunun ücra köşelerinde bir hastanede ateşler içinde yanıyor olmasını hiç arzu etmem

Neyse ben kaçtım.

elbette b..oklu olanla b.oksuz olanı ayırt edemeyen biri bu konuyu açıklık getiremez.
    zaten konu apaçık belli.insanlar evrim teorisi ile ve saçma sapan şeylerle ilim adı altında uyutulup güdülüyordu.ama yirmibirinci yüzyılda hız kazanan kuantum fiziği artık bu gerikalmış ilkel teorinin çöküşünü gerçekleştirdi.
    konuyu açan arkadaş çok iddialı ve kendine güveniyordu.istediğim,gerçekleri arkadaşında görmesini sağlamaktı.ama açmış olduğu konu başlığı ve konunun içindeki yorumları,sonradan ıça taşlarının gerçekliğine kabul etmesi ağır olacağı için sessiz kalmayı yeğledi...

• Şu Alman Laboratuarının verdiği raporu, veya Laboratuar adını, vs. bilen varsa koysun konuya! Ortada ICA taşları konusunda hiçbirşey yok bilimsel olarak, ama böyle bir rapor ortaya atılmışa benziyor! Belki taşlar gerçektir diyen birileri bu raporun hangi Laboratuardan çıktığını biliyordur!
    Bu taşların gerçek olduğunu iddia ediyorsunuz o zaman koyun ortaya Laboratuar raporunuda bizde inanalım!

Ayrıca stres yapmayın bakiim, palavra hakkında epey bilgi topladım! Ama doğal olarak önce taşların gerçek olduğunu düşünenlerin tam olarak nasıl deliller öne sürdüklerini açık ve net bilmek isterim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 12 Ocak 2011; 16:22:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Şu Alman Laboratuarının verdiği raporu, veya Laboratuar adını, vs. bilen varsa koysun konuya! Ortada ICA taşları konusunda hiçbirşey yok bilimsel olarak, ama böyle bir rapor ortaya atılmışa benziyor! Belki taşlar gerçektir diyen birileri bu raporun hangi Laboratuardan çıktığını biliyordur!
    Bu taşların gerçek olduğunu iddia ediyorsunuz o zaman koyun ortaya Laboratuar raporunuda bizde inanalım!

Ayrıca stres yapmayın bakiim, palavra hakkında epey bilgi topladım! Ama doğal olarak önce taşların gerçek olduğunu düşünenlerin tam olarak nasıl deliller öne sürdüklerini açık ve net bilmek isterim!

işte istediğimimde bu.
    internetten edindiğim bilgiler nazarında ıca taşları doğru.çünkü hiç kimsenin aklına "taşlara saçma sapan resimler çizip boka bulayıp"piyasaya çıkarma düşüncesi gelmez.gelse dahi bu düşünceyi yapan şimdiki biliminin, bilemediği cinlerin yada kadim kötülüğün simgesi olan resimleri çizme gereği duymaz.
    bu taşalar bu konu hakkında gerçekten ilginç.eger bizi aydınlatacak bilgileriniz varsa lütfen bizi aydınlatın.ama sadece kendi egonuzu ispatlatmak için gereksiz boş muhabbetler olsacaksa,bizi fazla meşgul etmeden konuyu kapatın.

• quote:

Şu Alman Laboratuarının verdiği raporu, veya Laboratuar adını, vs. bilen varsa koysun konuya!

Yok böyle bir rapor. Aksine almanların çoğu bunun bir kreasyonist dezenformasyon operasyonu olduğuna inanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehrer35

quote:

Şu Alman Laboratuarının verdiği raporu, veya Laboratuar adını, vs. bilen varsa koysun konuya!

Yok böyle bir rapor. Aksine almanların çoğu bunun bir kreasyonist dezenformasyon operasyonu olduğuna inanıyor.

Taslari inceleyen kisi Eric Wolf ve bulgularini dogrulamak icin Engineering School and of the University of Bonn, West Germany'da ki laboratuarlari kullanmis. Arastirmalarim devam ediyor, rapor elbet bir yerden cikacak

This is unquestionably natural stone shaped by fluvial transport (river rock). Petrologically I would classify them as andesites. Andesites are rocks whose components have been subjected mechanically to great pressure which causes chemical changes to take place. In this case the effects of intense sericitation (transformation of feldspar into sericite) are obvious. This process has increased the compactness and specific weight, also creating the smooth surface that ancient artists preferred for carving. I will try to confirm this preliminary opinion by means of a more detailed test in the laboratories of the Engineering School and of the University of Bonn, West Germany. The stones are covered with a fine patina of natural oxidation which also covers the engravings by which their age should be able to be deduced. I have not been able to find any notable or irregular wear on the edges of the incisions which leads me to suspect that these incisions or etchings were executed not long before being deposited in the graves or other places where they were discovered.

Lima, 8 June 1967; Eric Wolf

This analysis revealed three important facts: a) The engraved stones have a highier specific gravity than common river rocks found in riverbeds and beaches, which I had guessed as soon as I first held one in my hand; b) The engravings are old, to judge by the coating of natural oxidation that covers the incisions as well as the stones themselves; and c) The stones were engraved not long before being deposited in the spots where they were found, to judge by the absence of wear on the edges of the incisions, which means that the stones were not engraved for utilitarian or even artistic purposes, but rather to be deposited in a safe place - for some unknown reason.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Ama dedikodusu var internette, 1967'de bir rapor alındı diye, aslı yok plasebo verelim der gibi!
    Gerçeği bir anda yazmak sağlıklarına iyi gelmez diye onların, yani S 850 ve Havvas teknolojisinin ve diğerlerinin birşeyleri kavramalarını bekleyerek ilerlemeye çalışıyorum! İnsanlık hali birisi birden bire " Yavv şu hikayeyi anlatan yurtdışı Web sitelerinin ( yurtiçindekinin kim olduğu raporla biliniyor zaten! ) hemen hepsinde niçin acaba "İncil"" " Online etkileşimli İncil " " Genç Dünya Yaradılışçılığı " gibi laflar geçiyor diye soru sorabilir!

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Kesin konusmasak diyorum

Taslari inceleyen kisi Eric Wolf ve bulgularini dogrulamak icin Engineering School and of the University of Bonn, West Germany'da ki laboratuarlari kullanmis. Arastirmalarim devam ediyor, rapor elbet bir yerden cikacak

Ben konuyu çoktandır izliyor ve zaman buldukça Alman kaynaklarından araştırıyorum. Laf olsun diye konuya girmedim yani. Eric Wolf Bonn Uni'de hiç çalışmamış, Avusturya(Viyana) doğumlu bir Alman. Zaten iddianın sahibi kaynaklarda da Bonn uni'den bahsedilmiyor. Peru ulusal teknik üniversitesi araştırma birimi olarak geçiyor.

http://www.csicop.org/si/show/ica_stones_yabba-dabba-do/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Wolf
    http://www.skepdic.com/icastones.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bethrezen

Kesin konusmasak diyorum

Ben konuyu çoktandır izliyor ve zaman buldukça Alman kaynaklarından araştırıyorum. Laf olsun diye konuya girmedim yani. Eric Wolf Bonn Uni'de hiç çalışmamış, Avusturya(Viyana) doğumlu bir Alman. Zaten iddianın sahibi kaynaklarda da Bonn uni'den bahsedilmiyor. Peru ulusal teknik üniversitesi araştırma birimi olarak geçiyor.

http://www.csicop.org/si/show/ica_stones_yabba-dabba-do/
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Wolf
    http://www.skepdic.com/icastones.html

Uni'de calisti demedim zaten, yanlis anlasilma olmus herhalde

Eric Wolf bir antropolog (yanlis yazdim kesin) olarak taslar hakkinda ki kendi bulgularini belirtmis ve bunlari dogrulamak icin Bonn laboratuarlarini kullanicagini belirtmis.

Eger yanlis anlamadiysam bahsedilen rapor Bonn'da yapilan arastirmanin sonucu, yoksa bunca zamandir raporu yanlis yerde mi ariyorum?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.