Şimdi Ara

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@ (1085. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
33.162
Cevap
58
Favori
1.363.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lemon143

merhabalar , 1-kaç yıldır analog makine kullanıyorum fakat dslr düşünmeye başlamadım değil. yalnız canon nikon bunlardan pek azetmiyorum ben pentax düşünüyorum kit düşünmüyorum kendi lenslerim var sadece body olarak spot hangi model önerirsiziniz.

bununla ilgili Satın Alma Rehberi diye bir başlık var. oradaki konuya mesaj yazarsanız daha düzgün cevaplar alırsınız.
  • ellem edip küllem edip bu k-5 den 1 adet alacağım arkadaşlar. sıfır olanından. bir arkadaşım önermişti. bir arkadaşım daha önerdi. her durumda zor şartlara dayanan makina dedi
    bütçemi çok zorluyor
    mart 2012 de yeni seri çıakrsa fiatı iner bende alırım
    adres belli k-5
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

@Yildiz(Ahmet Bey)

Tüm Pentax modellerini getiriyor. İrtibata geçiniz.

Makinayı ben zaten internettem alıcam arkadaşım yanında getirecek. Sadece biliğiniz tavsiye edebileceğiniz abd veya kanadada satış yapan hesaplı güvenilir web sitesi varmı onu soruyorum.
  • Yurdışından alacaksanız Amazon'dan alabilirsiniz. Tavsiye ederim.
  • Konuyu sikayet ettim yanlis yerde diye ama bakiyorum ki hala ayni yerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malumatfuruş

Konuyu sikayet ettim yanlis yerde diye ama bakiyorum ki hala ayni yerde.

Yönetici atayacaklar. ondan sonra muhtemelen konular yerli yerine geçer. Şimdilik sadece bölümleri oluşturdular. taşıma işi biraz aksayacak.
  • quote:

Yurdışından alacaksanız Amazon'dan alabilirsiniz. Tavsiye ederim.

hocam bu amazon türkiyeye kötü mal gönderiyor diye duydum. abd li tüketici amazondan aldığı her malı 15 gün kullanabiliyor. 15 gün sonra ben beğenmedim dediğinde amazon buna gerekçe sunmuyor. koşulsuz iade alıyor. bunlarda sanırım bunları paketliyor bize gönderiyor. kutu içeriği tam olunca makinayı alıyorlar. hatta 30 gün diye biliyorum. adam alıyor 30 günde 10.000 shutter bile çekse neden çektin demiyorlar
    bizde kapıdan çıkınca garantisi bitiyor
    az tırsıyorum. sanırım direk japonyadan almak en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi panasonica -- 19 Ocak 2012; 10:36:35 >
  • Birkaç yıl önce Amerikadan tanıdık vasıtasıyla birkaç ürün getirtmek istedim ve her seferinde sorunla karşılaştım. Amazondan aldığım bir lens oldukça kullanılmış ve resmen vitrin malı olarak gönderildi, kendim kullanmak istemediğim ve kabullenmediğim bir ürünü kimseye vermedim vermemde. Gün geçirmeden mesaj atarak firmaya lensi geri göndereceğimi yazdım, aynı gün barkod numarası verip bunun çıktısını alarak kargo paketi üzerine yapıştırmamı söylediler aynen iade ettim ve para iadesi istedim. Bir başka arkadaşın özellikle amazondan link vermesi üzerine o makineyi istediğimizde yine farklı bir sorunla karşılaştım.

Bu nedenle son 2 - 3 yıldır Japonya'dan getirtmeye başladım. Gerçekten adamlar çok farklı bir anlayışla hizmet veriyor. Japonya'dan bir Japon mağaza sahibi ve yine bir Türk (orada otomobil fabrikasında çalışıyor) arkadaşım aracılığı ile halen getirtmeye çalıştığım ürünler Japonyadaki yüksek vergi ve kargo tutarı nedeniyle bazen amerikadakilerden daha pahalıya gelebiliyor ancak sorunlu gelme olasılığı neredeyse sıfır. Önemli olanda budur, 3 kuruş fazla olsun, sağlam olsun, sorunsuz kusursuz ürün olsun. Şuana kadar getirttiğim yüzlerce gövde ve lenste en ufak sorun yaşamadım ve kimsedende büyük bir şikayet almadım çok şükür. Özellikle PENTAX ürünlerine bu nedenle çok güveniyorum. Japonya'dan buradan birkaç arkadaşımız için aldığımız ikinci el ürünler bile sıfır kondisyonda ve neredeyse kusursuz cihazlardı. Bu konudada çok hassas yaklaşıyorlar. İnsan evladı denilecek cinsten bu Japonlar.

Yıllardır "3 kuruşluk metal parçası yada 2 kağıt parçası yüzünden ne başkasının hakkına girerim nede kendime laf söyletirim" mantığı ile iş yapmaya çalışıyorum. Şuana kadar çok şükür büyük bir sorunla karşılaşmadım. Ufak tefek çıkan sorunlarıda elimden geldiğince karşı tarafı mağdur etmemek adına zararada girsem çözme yoluyla iş yaptım. Tabi forumlarda sevende oldu sevmeyende çekende oldu çekemeyende. Bu hiçbir zaman beni üzmedi.

.
  • Bu pentax sayfası yeni düzen de "Canon" un alt katagorisi olarak mı kalmış.
    Canon » Cevap: @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@
  •  @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@
    angaray
  • 18.01.2012 K10D + Rokinon 85mm

@@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

18.01.2012 K10D + Sigma 10-20mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocyigitosman -- 19 Ocak 2012; 17:40:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Bu pentax sayfası yeni düzen de "Canon" un alt katagorisi olarak mı kalmış.
    Canon » Cevap: @@@@ PENTAX DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@@@

Herşey canon altında.Yakında düzeltilecek
  • hocam kar fotosu çekerken nelere dikkat ediyorsunuz?
    sizin fotolar eşsiz oluyor. ben bir türlü kar foto çekimini beceremedim
    f değerini sabit 22 giriyorum. lens 50mm f1.8 ..yani en son durağa getiriyorum. enstantene değerini alet atıyor.
    ama gel gelelim istedim foto çıkmıyor. bir arkadaşta karda herkes foto çekemez dedi. az usta olman lazım dedi.
    sin yarıkta çekilmiş fotonuz tek kelime ile muhteşemdi. kar kar renginde idi
    başarılarınızın devamını dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo-pentax

çok ince detaylar bile fotoda çıkmış. exif değerleri ne idi hocam?
    ben açıkcası çok beğendim
    s/b fotolar bir başka oluyor..
  • @panasonica

Kar fotoğrafı çekerken beyaz ayarına dikkat etmek lazım. Diyaframı 11 üstüne çıkarma. 11'den sonra keskinlik azalıyor. Iso ve perde hızınıda ışığı iyi değerlendirecek şekilde kullanabilirsen istediğin fotoğrafları çekebilirsin hocam.
  • Gerçekten manzara fotoğrafında F11 gayet yeterli
  • quote:

@panasonica

Kar fotoğrafı çekerken beyaz ayarına dikkat etmek lazım. Diyaframı 11 üstüne çıkarma. 11'den sonra keskinlik azalıyor. Iso ve perde hızınıda ışığı iyi değerlendirecek şekilde kullanabilirsen istediğin fotoğrafları çekebilirsin hocam.

2000 kare çektim diaframı f22 de sabitlemişim
    birazz renkler soluk çıktı
    gri falan..
    bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Gerçekten manzara fotoğrafında F11 gayet yeterli

tşklr üstad

• 
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.