Şimdi Ara

PENCEREMİZİN ÖNÜNDE Bİ MUCİZE ((RESİMLİ MUTLAKA BAKIN)) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
102
Cevap
0
Favori
26.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Gayipten Gelen Ses

Onların sesi yeter ya gözümde canlandı ne tatlı olurlar

Hocam kumrular cik cik diye ötmez, değişik bir ses çıkartırlar homurtu gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: W

quote:

"Gugu" gibi bir ses çıkarıyorlar özellikle sabahları
  • quote:

Orjinalden alıntı: kral_murat

MERHABA ARKADAŞLAR BÖYLE Bİ DURUMA NASIL Bİ KONU BAŞLIĞI YAZILIR BİLMİYORUM..
    HEPİMİZİN SİTRESİNİ SİNDİRECEK BİŞEY.... OLAYI ANLATIYORUM.

BUNDAN BİRAZ ZAMAN ÖNCE BİR GÜN OKULDAN GELDİĞİMDE Bİ DİKKAT ETTİM KUMRU KUŞU PENCERENİN ÖNÜNE KONDU.BENDE RAHATSIZ ETMEYİ SEVMEM HAYVANLARI ONUN İÇİN KARIŞMADIM.SONRA BU KUŞ BAYA Bİ GİTTİ GELDİ.MERAK ETTİM Bİ KAÇ DEFA BAKTIM.SONRA BİRGÜN BAKTIĞIMDA ÇALI ÇÖP TAŞIMIŞ HEP.

ARADAN Bİ KAÇ GÜN SONRA BİR BAKTIM Kİ 2 TANE YUMURTA BIRAKMIŞ.. ÖYLE Bİ HOŞUMA GİTTİ Kİ.NEYSE DİKKAT ETTİK Kİ AKŞAMLARI IŞIK AÇIKKEN GELMİYOR.BİZDE OLDUKÇA IŞIĞI AKŞAMLARI HİÇ AÇMADIK.KISA SÜRE AÇIP GERİ KAPATIYORDUK.PERDEYİDE ÇEKTİK.SADECE ARADA BİR BAKIYORDUM OKULDAN GELİNCE.

BİRAZ ZAMAN SONRADA Bİ BAKTIM Kİ. 2 TANE KÜÇÜCÜK KUMRU YAVRUSU. ALLAH'IM SÜPER BİŞEY.ÇOK TATLILAR.ANNESİ ZAMAN ZAMAN GELİYOR AĞZINDA YEMEK VERİYOR(benim gördüğüm kadarıyla 1 defa gördüm) BEN YEYEMK BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM AMA ANNEM 'YEMEZLER'' DEDİ.BENDE DOĞAL HALLERİNE BIRAKTIM YAVRUCAKLARI.SADECE ZAMAN ZAMAN SU VERİYORUM.

BİRİ KÜÇÜK BİRİ BÜYÜK.KÜÇÜĞÜ SÜREKLİ TİTRİYOR.TÜYLERİ TAM YOK.BİZDE 3.KATTAYIZ ÜŞÜYOR UFALIK.ANNESİ ZAMAN ZAMAN GELDİĞİNDE KANATLARI ALTINA ALIYOR ISINIYORLAR.AMA İÇİM GİDİYOR ONABİRİSİ BÖRTLEK GÖZLÜ ÇOK ŞİRİN DURUYOR..ÖYLE BİŞEY İŞTE ÇOK GÜZEL BİŞEY.GEÇEN GÜNDE BU OLAYI FOTOYLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİM.

YA SON ZAMANLARDA SINAVLAR FALAN İYİCE SİTRES DOLMUŞTUM.HER DERT HERBİR YANDAN BENİ BULUYOR GİBİYDİ.AMA BUNLARDAN SONRA SANKİ RAHATLADIM BİRAZ.ALLAH'IN BİR LÜTFU MUDUR BU NEDİR.??

FOTOĞRAFLAR ÇOK NET ÇIKMADI AMA ANCAK BU KADAR DAHA FAZLA RAHATSIZ EDEMEM KUSURA BAKMAYIN
    BİKAÇ FOTOSU DAHA VAR EN GÜZELİ BUNLAR VE imageshack ÇOK YAVAŞŞ.

PENCEREMİZİN ÖNÜNDE Bİ MUCİZE  ((RESİMLİ MUTLAKA BAKIN))

ARKADAŞLAR BEN KRAL_MURAT. BU OLAY ALINTI FALAN DEĞİL.

DEMİRLER PASLANMIŞ BOYATTIR

• quote:

Orjinalden alıntı: cradle654

Kumrudan kumru çıkmış işte. bunun neresi MUCUZE?
    Ağzından çıkanı yazma arkadaşım, yazı diliyle yaz.

Ayrıca bu kumru bi güvercinden çıkarsa yazarsın buraya

niye celalleniyorsun arkadas paylasmıs işte
    ii bak onlara kardeşim :D
  • kral_murat , bravo
  • Çok tatlı oluyor bunlar . 2 sene kadar önce bizim asmanın bir dalına yuva yapmışlardı aptal gibi kurcalamıstım yuvayı bi tanesi yuvadan düşüp ölmüştü diğeri büyüyüp uçup gitmişti . Arkadasın dediği gibi 1çay kaşıgı bulguru ıslat koy bi sevaba girersin kardeş

Ayrıca dengesizce yorum yapanlara aldırış etme paylaşmandan herkes hoşnut
  • quote:

Orjinalden alıntı: *MelaNKoliK*

quote:

Orjinalden alıntı: W

quote:

"Gugu" gibi bir ses çıkarıyorlar özellikle sabahları

Huzur verici bir sestir.Memleketi hatırlatır bana.Elimle çıkardıkları sesi çıkarabiliyorum.Hasretim azalıyor.

Küçükken küçücük bir kumru yavrusu bulmuştum tüyleri tamamen çıkmıştı ve çok şirindi.Seve seve öldürdüm hayvanı :S.

Bir kerede mahallede çocuklar top oynuyordu.Yavru bir kumrunun üzerine geldi top hayvan ölmedi hatta yaralanmadı bile ama afalladı.Eve götürdüm akşama doğru annesi geldi balkonumuzun dibindeki ağaca.Annesini görünce aslan kesildi uçtu ağaca ve gittiler.Ama sık sık o ağaca ziyarete gelirdi anne çocuk ikilisi.

Kumrular çok şirin ve güzel hayvanlar ama fotoğraflardaki yavrular iğrenç.İçleri bk dolu gibi...Tüylenmeleri lazım.

• ANNELERINIDE GORMEK ISTERIS BRAWO BU ARADA
  • kumrular çok güzel kuşlar ben de çok severim. eşleriyle beraber yaşıyorlar. doğum bir mucize gerçekten de. buna tanık olmak seni çok mutlu etmiş. heyecanını anlıyorum. sizin pencerenin önünü çok güvenli görmüşler ki yuva yapmışlar.inşallah büyüdüklerini uçabildiklerini de görürsün yavruların.
  • aynı olay bende de oldu

1. senesinde pek dikkat etmedik, yumurtalardan biri yağmur eğiminden dolayı aşağıya düştü, diğeri ise sanırım bir karga tarafıdan yenmişti. 2. sene yine bir yuva hareketi gözlemleyince bu defa uyanık davranmaya karar verdim, heme çalı çırpıları pencerenin önündeki mermere uygun ölçülerde kestiğim bir kartonu oraya yerleştirdim. çalı çırpıyı tine içine koydum. her ne kadar 2- gün kumru yu göremediysem de daha sonra geldi yine 2 tane yumurta bıraktı. yumurtaların kırılmasının yavruların büyümesi beslenmesini ve en sonunda uçup gitmesi, tıpkı bir belgesel gibi gözleminim önünde gerçekleşti..

ancak sonradan bize kötü bir miras kaldı. yuvaya dadanan çok küçük bit gibi kahverengi böcekler (1 mm2 ye 4-5 tane sığacak kadar küçük) daha sonra evin duvarlarını işgal etmişti. onları temizleyene kadar da epey bi katliam yapmıştım

• Geçenlerde bizim banyonun penceresinden nasılsa yabancı madde (hanı mısırların dışında kabı olurya ona benzer bişeydi) taşımışlar heralde sabahtan akşama kadar, akşam bi baktım bayoya yerden 10-15 cm yükseklikte çöp içi koca istanbulda başka yer kalmadi bizim banyoya yuva yapçaklar ya. Hangi kuş türü yapti bilmiyorum, ama kargalardan süpheleniyorum :P
  • Bende zamanında balkonda martı beslemiştim. Kedi yakalamıştı ağzından zor aldık martıyı. Bir süre evin balkonunda besledim. patates tavuk patlıcan pilav ne versek yiyordu kerata. En sonunda bir veda mektubu bırakıp gitmiş
  • Helal olsun sana kardeşim. Çoğu pislik yapıyor diye atar onu. Ama sen adam gibi adammışsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: mutlu ve

quote:

Orjinalden alıntı: kral_murat

MERHABA ARKADAŞLAR BÖYLE Bİ DURUMA NASIL Bİ KONU BAŞLIĞI YAZILIR BİLMİYORUM..
    HEPİMİZİN SİTRESİNİ SİNDİRECEK BİŞEY.... OLAYI ANLATIYORUM.

BUNDAN BİRAZ ZAMAN ÖNCE BİR GÜN OKULDAN GELDİĞİMDE Bİ DİKKAT ETTİM KUMRU KUŞU PENCERENİN ÖNÜNE KONDU.BENDE RAHATSIZ ETMEYİ SEVMEM HAYVANLARI ONUN İÇİN KARIŞMADIM.SONRA BU KUŞ BAYA Bİ GİTTİ GELDİ.MERAK ETTİM Bİ KAÇ DEFA BAKTIM.SONRA BİRGÜN BAKTIĞIMDA ÇALI ÇÖP TAŞIMIŞ HEP.

ARADAN Bİ KAÇ GÜN SONRA BİR BAKTIM Kİ 2 TANE YUMURTA BIRAKMIŞ.. ÖYLE Bİ HOŞUMA GİTTİ Kİ.NEYSE DİKKAT ETTİK Kİ AKŞAMLARI IŞIK AÇIKKEN GELMİYOR.BİZDE OLDUKÇA IŞIĞI AKŞAMLARI HİÇ AÇMADIK.KISA SÜRE AÇIP GERİ KAPATIYORDUK.PERDEYİDE ÇEKTİK.SADECE ARADA BİR BAKIYORDUM OKULDAN GELİNCE.

BİRAZ ZAMAN SONRADA Bİ BAKTIM Kİ. 2 TANE KÜÇÜCÜK KUMRU YAVRUSU. ALLAH'IM SÜPER BİŞEY.ÇOK TATLILAR.ANNESİ ZAMAN ZAMAN GELİYOR AĞZINDA YEMEK VERİYOR(benim gördüğüm kadarıyla 1 defa gördüm) BEN YEYEMK BIRAKMAYI DÜŞÜNDÜM AMA ANNEM 'YEMEZLER'' DEDİ.BENDE DOĞAL HALLERİNE BIRAKTIM YAVRUCAKLARI.SADECE ZAMAN ZAMAN SU VERİYORUM.

BİRİ KÜÇÜK BİRİ BÜYÜK.KÜÇÜĞÜ SÜREKLİ TİTRİYOR.TÜYLERİ TAM YOK.BİZDE 3.KATTAYIZ ÜŞÜYOR UFALIK.ANNESİ ZAMAN ZAMAN GELDİĞİNDE KANATLARI ALTINA ALIYOR ISINIYORLAR.AMA İÇİM GİDİYOR ONABİRİSİ BÖRTLEK GÖZLÜ ÇOK ŞİRİN DURUYOR..ÖYLE BİŞEY İŞTE ÇOK GÜZEL BİŞEY.GEÇEN GÜNDE BU OLAYI FOTOYLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİM.

YA SON ZAMANLARDA SINAVLAR FALAN İYİCE SİTRES DOLMUŞTUM.HER DERT HERBİR YANDAN BENİ BULUYOR GİBİYDİ.AMA BUNLARDAN SONRA SANKİ RAHATLADIM BİRAZ.ALLAH'IN BİR LÜTFU MUDUR BU NEDİR.??

FOTOĞRAFLAR ÇOK NET ÇIKMADI AMA ANCAK BU KADAR DAHA FAZLA RAHATSIZ EDEMEM KUSURA BAKMAYIN
    BİKAÇ FOTOSU DAHA VAR EN GÜZELİ BUNLAR VE imageshack ÇOK YAVAŞŞ.

ARKADAŞLAR BEN KRAL_MURAT. BU OLAY ALINTI FALAN DEĞİL.

DEMİRLER PASLANMIŞ BOYATTIR

KOPTUĞUM ANDIR

• quote:

Orjinalden alıntı: cradle654

Kumrudan kumru çıkmış işte. bunun neresi MUCUZE?
    Ağzından çıkanı yazma arkadaşım, yazı diliyle yaz.

Ayrıca bu kumru bi güvercinden çıkarsa yazarsın buraya

Bide küfretseydin.
  • kafa o kadar basıyor işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: DVDRip

(3. katta demir parmaklık ilginçmiş bu arada.)

dostum küçük kardeşim vardı önceden sürekli pencereden bakardı onun için pencereye koruma taktırdık.ama şimdi büyüdü sayılır kardeşim.
  • Motorsikletin markası ne ?
  • aynı olay 3 sene önce benim pencerenin önünde oldu. gayet sevimli falan ama bazı sıkıntılarıda var. öncelikle yuva yaptığı mermeri temizlemek tam bir işkence onu belirtim. ayrıca kumrular daha önce doğum yaptığı yere bir sonraki senede gelir bu senin için iyimi kötümü bilemiyorum ama bu temizleme derdinden bunaldığım için bir sonraki gelişinde kovmak zorunda kaldım. büyük ihtimalle aynı kumru seneyede pencerene gelicek
  • YORUMLARINIZ İÇİN ÇOK TŞK EDERİM ARKADAŞLAR.DESTEĞİNİZDE AYRI Bİ GÜÇ KAYNAĞI.
    1 ÇAY KAŞIĞI BULGURU ISLATIP ÖNÜNE KOYARIM DEDİĞİNİZ GİBİ.

BU ARADA TÜRKÇE'YE BEN ÖNEM GÖSTEREN BİRİYİM HEYCANDAN BAZI KELİMELER YANLIŞ YAPILMIŞ OLABİLİR.DÜZGÜN SÖYLESENİZ ÖZÜR DİLEMESİNİDE BİLİRİM BEN. AMA SİZ MÜMKÜN OLSA KÜFÜR EDECEKSİNİZ.(belki pc başında ediyorsunuzdur) HER NEYSE. DENGESİZCE YORUMLARA KAFAYI TAKMIYORUM ZATEN.

TEŞEKKÜRLER...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.