Şimdi Ara

Pencerelerin Boyutlarını Sabitlemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pc de hiçbir pencereyi tam ekran kullanmıyorum, programlar ve firefox haricinde. bilisayarım, resimlerim falan gibi explorer ile açılan pencerelerin boyutları sürekli değişiyor. biraz pimpirikli bir adamımdır nasıl ayarlarsam öyle kalmasını isterim. arkadaşlarım bu pencerelerin boyutlarını nasıl ayarlasamda bir daha değişmese kendi kendine.

• Gerçekten ben de muzdaribim bu konuda..Bütün pencereleri açıldığı anda tam ekran yapan bir ayar filan varsa bilen söylesin lütfen..Çok can sıkıcı bir durum
  • Sadece size katkım şu konuda olabilir.

Klasör seçeneklerindeki "Her bir klasörün görünüm ayarlarını anımsa" seçeneği tıklı olsun.Bunun dışında ben de birşey bilmiyorum ama en son o pencereyi nasıl kapatırsanız o şekilde kalır.Tam ekranken kapatmaya ve bunun gibi şeylere özen gösterin yeter.Bir de diyelim ki Explorer 2 kısayolu var her ikisi içinde farklı ayarda kalır birine yaptığınız ayar diğerini etkilemez.

Az çaba sarfedin çözersiniz işi.
  • klasörülerin görünüm ayarlarını anımsa seçeneği işaretli zaten bende. bütün pencereleri kapattıktan sonra pc yi kapatmaya dikkat ediyorum ama yinde olmuyor. nerden buluyosa kafasına göre bi boyutta açıyo yine. sayısal değer girip sabitleyeceğimiz bir yer yokmu acaba. hani bazı pencerelerin boyutlarını değiştiremiyoruz ya, ona benzer bi şeyler.
  • Sorunun üzerinden uzun bir zaman geçmiş ama bende böyle bir sıkıntı ile karşılaştım ve cevabını burada bulamayınca yazayım istedim. inşallah sizlerinde sorununuzu çözecektir.

Regedit ayarlarından yapılabilir. Başlat>Çalıştır veya Başlat> 'Program ve dosyaları ara' kısmına "regedit" (kayıt defteri düzenleyicisi)yazıldıktan sonra açılan pencereden şu adımları uygulayın

"HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\internet explorer\main" sağ tarafta bulunan windows_placement değerini silin. bu işlemler sırasında explorer pencerelerinin kapalı olduğuna dikkat edin. bu pencerede dahil :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.