Şimdi Ara

PEÇETEYLE GEOMETRİ MÜMKÜN MÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üçgende uzunluk sorularında uzunluklar tam oransal olarak mı veriliyor? Yani peçeteyle mesela 6 verilen bir kenar var peçeteyle onun sınırlarını çizdim mesela sorduğu kenar tam yarısı 3 diyebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• geometride çok bilinen bir olay vardır. şekile aldanma. ayrıca peçeteyle uğraşana kadar parmağınla da yapabilirsin kalemle de
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyvahfilvar

Üçgende uzunluk sorularında uzunluklar tam oransal olarak mı veriliyor? Yani peçeteyle mesela 6 verilen bir kenar var peçeteyle onun sınırlarını çizdim mesela sorduğu kenar tam yarısı 3 diyebilir miyim?

Şekiller oranlı değil, kesin bilgi. (Ciddiyim)
  • Şekiller tam olarak çiziliyor bu kesin.2010-2011-2012-2103 geo sorularında cetvelle teker teker ölçtüm :D
  • Zaten bir uzunluğu 10 diğer sorduğu 9 ise yapmak zor da bakalım artık ya

• Bi' de şöyle bir şey var ki saçma sapan sayılar da yazıyor şıklarda köklü falan. O yüzden kullanışlı bir yöntem değil :)
  • şekil orantısızsa bile siz şekli yeni baştan uygun ölçülerde çizip sonuca gidebilirsiniz. tabii en son çare olarak yapın bunu.
  • Dershane kaynaklarını cetvelle çözdüm tam oluyo.

Bence sallamaya değer

• Eskiden öyleymiş ancak şuan gerçekten birebir çizilmiyor, çok boş vaktiniz varsa @Wheel in dediği gibi çizmeyi deneyebilirsiniz ama 1cm tam ne kadar bunu gösteren bi aracınız olmalı Kalem traşların standart boyutlarını araştırmak faydalı olabilir ya da faber silgi verirlerse onun enini falan santimlemek
  • Peçete kullanana kadar kimliği kulllan?
    Ama gözetmenler sorun çıkarmaz mı?

• En mantiklisi o gaber silgilerin kartin kisimlarini kullanmak olur tahminimce..

• Dogrudue hocam sekiller gercek olculeri

Insallah koklu olmaz deneyecegim bende

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam lys neysede ygs bu yahu süre sıkıntısı var bi de onlamı uğraşacan.. Ha bi de zaten o şekli yeniden ölçerek çizip sonucu bulabilecek kaabiliyet varsa emin ol o soruyu rahat çözersin

• Osym nin verdiği kalemtıraşların kısa kenarı 1.5 cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruling_S -- 14 Mart 2015; 19:59:47 >
  • Eger peceteyle cozuluyorsa peceteye yaptigim tüm zulümler için özür diliyorum

• Yahu bu uzunluk değil de sbs de kesme çıkarma çözmüşlüğüm var benim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.