Şimdi Ara

pcs+ 7870myst ed. 90 derece!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Forumda biraz bakarsan diğerlerinden daha geride olduğunu görürsün .
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Forumda biraz bakarsan diğerlerinden daha geride olduğunu görürsün .

sapphire in oc potansiyeli nasıldır peki oc potansiyeli kötüyse top versyonunun ne anlamı kalıyor ?
  • KaGaNSaN K kullanıcısına yanıt
    tabiri caizse Takoz da derler asusa Sapphire de tercih edilebilir.Overclockta başarılıdır.Tabi en iyisi kullanıcılara sormak .Ben konularda okuduğum kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum.
  • arkadaşlar şu marka ocde daha iyidir bu marka daha kötüdür gibi bi saçmalık ilk defa sizden duyuyorum.her kartın hızaşırtma potansiyeli farklıdır.bunun marka ile bir ilgisi yoktur.'luck of the draw'dur işin aslı yani gpu ne kadar akım çekebiliyorsa o kadar iyi oc olur.eğer güç katı kaliteli bir kartınız varsa (ki burada 7-8 fazlı ,özel indüktörler,mosfetler ) daha temiz güç alan ve daha stabil bir kartınız olur.fakat gpu takoz ise 15 fazlı kartınız da olsa kurtarmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aysat

arkadaşlar şu marka ocde daha iyidir bu marka daha kötüdür gibi bi saçmalık ilk defa sizden duyuyorum.her kartın hızaşırtma potansiyeli farklıdır.bunun marka ile bir ilgisi yoktur.'luck of the draw'dur işin aslı yani gpu ne kadar akım çekebiliyorsa o kadar iyi oc olur.eğer güç katı kaliteli bir kartınız varsa (ki burada 7-8 fazlı ,özel indüktörler,mosfetler ) daha temiz güç alan ve daha stabil bir kartınız olur.fakat gpu takoz ise 15 fazlı kartınız da olsa kurtarmaz.

+1
  • pekı 7870xt alsam nasıl olur onun durumu nasıl 7950 alacaktım uzerıne 300 lıra vermeye değmez sapphıre 7870xt alsam ondada arkadaşlar ses var falan deniyor olmaz olsun bu donanımlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

pekı 7870xt alsam nasıl olur onun durumu nasıl 7950 alacaktım uzerıne 300 lıra vermeye değmez sapphıre 7870xt alsam ondada arkadaşlar ses var falan deniyor olmaz olsun bu donanımlar

Overclock ile 7950 seviyesine geliyor stock olarakta 5-6fps fark ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

quote:

pekı 7870xt alsam nasıl olur onun durumu nasıl 7950 alacaktım uzerıne 300 lıra vermeye değmez sapphıre 7870xt alsam ondada arkadaşlar ses var falan deniyor olmaz olsun bu donanımlar

performansı eyvallah yeterlı oc yapmayacamda ses ıle sıcaklık onemlı benım ıcın

• quote:

quote:

quote:

Hocam kartına göre değişiyor benim kart sessiz forumda sesli çalışanlar vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O çözünürlükte oyun oynuyorsan o kadar pahalı kart almakla hata etmişsin, tek fanlı modeli seçerek bir hata daha yapmışsın, HD7850 1GB gibi bir kart fazlasıyla işini görürdü, soğutması berbat bir kasa da arkadaşım 1gb olanını full hd kullanıyor ve gayet memnun Sapphire'in ürünü sessiz ve serin çalışıyor.

Myst. versiyonun incelemesinde de belirttim, tek fanlı olması yaz sıcaklıklarında soruna neden olur diye...

Her kart ya da her bir bileşen, sistemin kullanıldığı ortamın sıcaklığına göre değişir, bulunduğun yerin hava sıcaklığı, pc'nin olduğu odanın konumu (güney cephe ise full güneş alır) ve kasa ile beraber diğer parçaların da buna etkisi vardır.

Kasanın yanına fan takabilirsen içeriye doğru üfleyecek şekilde olursa etki yaratır, üst kısımda da fan yuvası varsa eğer egzoz fan takabilirsin bu sayede hızlıca sıcak hava tahliyesi yaparsın.

Diğer bir durum işlemci soğutucusun konumu nasıl ? 12cm'lik fanlı olsaydı daha serin çalışırdı kasa içinde de aşırı bir sıcak hava akımı olmazdı.

Resimdeki gibiyse sorun yok; http://www.thermaltake.com/db/imgs/press/News/20111031/03.jpg

Ancak buradaki montajın tersi konumunda ise, sıcak havayı vga'ya üfler; http://files.jedicouncil.gen.tr/RedScorpion/RedScorpion32.jpg (bu resimdeki gibi montajlar da kasanın üstünde egzoz fan olmasını öneririm)

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 12 Temmuz 2013; 22:26:15 >

• quote:

arkadaşlar merhaba.2gun once powercolor 7870 myst ed. (yanı kırpılmıs 7950 gpulu) ekran kartı aldım vatandan. monıtorum 19 ınc 1440*900 cozunulukte phılıps. kartın sesini gectım oyunlarda 90 dereceye kadar çıkıyor hatta sureklı 87-89 derece cıvarında sıcaklıklar alıyorum 90da oluyor. sızce normalmı bu oyunlarda hıcbır sıkıntı yok catır catır oynuyorum ama bu sıcaklık kafamı bulandırdı pek normal degıl gıbı geldı bana. ıncelemerde falan cok ısındığı soylenıyordu ama bu kadar dıye tahmın etmıyorum. ozellıkle kullanan arkadaşlar bi bakabılırlermı teşekkürler. yoksa gonderıyım uzerıne koyup asus 7950 falan alayım dıyorum ama bunuda uygun aldım fazlada para dökmek ıstemıyorum

satın aldığınız marka model ve karta gore, yaz sıcağında gayet normal.
    belliki almadan önce forumda hiç arştırma yapmamışsınız.
    kolay gelsin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam kartına göre değişiyor benim kart sessiz forumda sesli çalışanlar vardı

xt alıp oc yaparsanız arkadaşların dediği gibi 7950 seviyesine gelirsiniz az çok ama 7950 alırsanız oc yapmanıza gerek yok <benim görüşüm> yaparsanız 7950 de 7970 seviyesine çıkar bu böyle devam eder kalite,performans ve sessizlik istiyorsanız asus 7950 v2 derim uzun süre götürür

• valla arkadaşlar açıkçası evet araştıramadım pek hıc yapmadığım bırsey bıraz aceleye geldı pat dıye aldım @ leon x , hocam bu cozunurlukte oynuyorumda bı taraftanda monıtor bakıyorum açıkçası o yüzden almışken bıraz duzgun bırsey olsun ıstedım. monıtor ısını sıkı tutuyorum bugun yarınde onu alıcam ama onada pek karar veremedim doğrusu kafamda asus vs238h vx238h modellerı var bılmıyorum ne kadar doğru secım olur

kasa ıcıne gelirsek;
     pcs+ 7870myst ed. 90 derece!!!

kasa ıcı bu sekılde tabı bu eskı ekran kkartım varken cekılmıstı. onde 14cm thermalrıght egzozda da 12lık akasa var. bıostan fanları yüzde 50lıde çalıştırıyorum yüzde 75te yapsam ses yapmıyor bıraz yukseltebılırım. bırde esasında kasa kapağında 22cm yanlış hatırlamıyorsam fan vardı ama toz topluyor dıye çıkarmıştım zaten sıstemde sıkıntı yok sukur ıslemcı daha 55ı hıc gecmedı 5870 varken. bastada belırttıgım gıbı pek araştırmadan aldım sımdı cok farkta vermek ıstemıyorum sapphıre xt alsam herhalde yorumlar daha ıyı. gtx 760 veya 7950ye nıyetlendım ama onlarda cok fark ıstıyor uzerıne. asustan sasmam normalde ama xt yok halıyle bunlara kaldık
    edit: odam apartman ortasında kalıyor gunes almıyor ve gayet serın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslan66_ -- 12 Temmuz 2013; 23:58:30 >

• Öncelikle montör olarak VX238H modelini seçmen daha iyi olur.

Kasa içi dizilimi gayet normal görünüyor, HD5870'in blower fanı Myst.'den daha iyidir, bir de XT olsun Myst. serisi olsun gpu'ları oldukça güçlü kartlardır, yük altında da güç tüketimi fazladır bu yüzden de iyi soğutmaya ihtiyaç var.

Kasanın yanına fan takarak az da olsa bu sorunu çözebilirsin, sistemin olduğu ortam ne kadar çok tozdan arındırılırsa kasa içi de o kadar az toz olur, fan devirlerini ses seviyesine göre artırman iyi olur bu arada.
  • asus al kafan rahat etsin 2 günlük kartta zaten o dereceleri görüyorsa donanımsal problemi olabilir havalarda sıcak ama o kadar fark etmez
  • asus abi boşuna pahalı değil kart en fazla 65 e çıkıyor
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.