Şimdi Ara

pci express 2.0 anakarta 4.0 m2 SSD takılır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnternette konu ile ilgili net bir kaynak bulamadım fakat şöyle bir sorum var.

İleride sistemimi güncellemeyi düşünüyorum ama şuan sadece m2 ssd almayı planlıyorum. İlerde de kullanabilmek için pcie 4.0 bir m2 ssd alacağım fakat anakartım pcie 2.0.

Özetle soru şu asus maximus 7 ranger anakartta Corsair 2TB Force MP600 m2 ssd sorunsuz çalışır mı?

Teşekkürler iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthalion -- 25 Kasım 2021; 9:30:31 >

• Su kadarini biliyorum yardimci olur mu bilmem, anakart tarafindan verilen hiz kadar hizli calismasi beklenir, yani anakartin atiyorum pcie 2.0 ise o hizda calisabilir. Hiz konusunda anakart belirleyici olur. Ama calisip calismayacagi konusunda net bir bilgim/fikrim yok. Anakartin bios destegine de bagli bu. Youtube da bios güncelleme ile samsung 960 evo kullananlar vardi sanki diye hatirliyorum, ama senin model hakkinda hicbir bilgim yok. Tavsiyem almadan önce biraz daha arastirman olacaktir. Gerekirse asus global e mail at. Burda z97 chipset ile m2 pcie 3.0/4.0 kullanan var mi bir sormak lazim.

Ayrica bios tan pciexpress seceneklerinden M.2 moduna alman gerekiyor, aksi takdirde destegi olan M2 bile direk calismaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 25 Kasım 2021; 14:18:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Özellikle "Ayrica bios tan pciexpress seceneklerinden M.2 moduna alman gerekiyor, aksi takdirde destegi olan M2 bile direk calismaz." kısmını bilmiyordum.

İyi forumlar,

• takikacak olan urun ssd mi nvme mi.

ayrica anakart modeli nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.