Şimdi Ara

Pcie 3.0 anakarta Pcie 4.0 ssd takılır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
2.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • msi a320m-pro max anakart pcie 3.0 x4 slotu var. kingston kc2500 1tb ve muadilleri (2000tl üzeri) yerine kingston nv2 1tb (1450tl) tercih etmek istiyorum. büyük fiyat farkı var. mantıklı mıdır arkadaşlar?

sisteme nv2 takabiliyorsak alacağımız hız yine 3500/2100 olur mu?

kc2500 3500/2900 mb/s

nv2 3500/2100 mb/s yeni nesil çipler nanometre daha düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnificient artist -- 31 Ekim 2022; 20:14:29 >

• Ben 7. nesil laptopuma 980 pro pci-e 4.0 Nvme taktım, 3.0 hızlarında çalışıyor. 3400 okuma, 3288 de yazma hızı vardı. Takarsanız sorun olacağını sanmıyorum. Dramli Ssdler genelde pahalı olur ve uzun kullanımlar için Dram tavsiye edilir. Arşivleme ve render için kullanışlıdır.

Marka ve model hakkında bilgim yok birşey diyemem.

• Cevap için teşekkürler. Aslında benim için yazma değil okuma hızı önemli. pcie 3.0 üst sınırına yakın olsun istiyorum okuma açısından. ssdye attığım veriler okunmak için sürekli orada kalacaklar. çok nadiren yazma yapılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnificient artist -- 31 Ekim 2022; 21:53:58 >
  • takılır fakat anakart biosundan gen 3 secmelısınız. hızı gen 3 sevıyesınde calısacaktır.

• İntel Skylake/ kaby lake PCI EXPRESS 3.0 16X Anakartlı notebook uma Crucial P3 Plus PCI EXPRESS 4.0 SSD takılırmı acaba , soket uyuyor fakat çalışırmı . Micron 3400 pcie 4.0 ssd taktım bios görmedi . ayrıca vatanda crucial p3 500 gb pcie 3.0 ssd taktı bios gördü .

sorun crucial p3 plus daha iyi geliyor bunu istiyorum fakat 4.0 versiyon soru yaratırmı . anakart belirttiğim gibi 3.0 x16 destekli .

p3 plus modelini istiyorum . sorun yaratırsa p3 alıcam . crucial ın sitesinde p5 recommended diyor pahalı ürünlerini sattırmak için .

Pcie 3.0 anakarta Pcie 4.0 ssd takılır mı?
  • estimates29 E kullanıcısına yanıt

Geçen özel mesaj atmışsınız, ama cevap atmaya çalıştığımda hesabınızın özel mesaja kapalı olduğu uyarısı geldi. O yüzden gönderemedim.

asus gl702vm laptopın araştırdığımda 6700HQ / 7700HQ işlemci çıkıyor. O dönem m.2 Nvme ssdler yeni çıkmıştı. Belki 1 tb olanı desteklemiyordur, 500 gb bir ürünle çalışabilir. Rog laptoplar için Asus, bios güncellemesi çıkarmıştır. En kötü onu denersiniz.

https://dlcdnimgs.asus.com/websites/server_500.html/

• a-f-h A kullanıcısına yanıt

tsk ler hocam .valla forumda id kopukla ugrasmaktan ozel msj lari da kapamisim farkinda degilim ozur dilerim . p3 bugun vatanda serviste bios ta gozuktu 500 lugu . boyut onemli degil her servisci ayri kafadan otuyor birisi 3.0 destekleyen anakartta 4.0 li ssd calismaz diyor oteki crucial in sitesinde p5 bile destekliyor diyor . kimsenin kesin yargisi yok . burdan da tecrubeye dayali soruyim dedim .

isin komik tarafi orjinal ssd yi cikardi , oteki gozuktu nvme seklinde bios da ibare cikti ne yaptiysa eve geldim bu sefer orjinal sata ssd yi gormuyor . her halde tekrar nvme m2 takip bios tan duzeltme gerekecek .

bios da ne takarsan onun ibaresi gozukuyor . orjinali sata idi takilan nvme yi gorunce advanced de gordu bi degisiklik mi yapti nedir orjinal sata yi gormuyor bios simdi . tesekkurler

isin muallak tarafi anakart pcie 3.0 16x destekliyor fakat 4.0 ssd yi okurmu acaba . micron 3400 aldim 4.0 di bios gormedi . marka model seciyor galiba hepsi uyumlu olmuyor .

crucial p3 3.0 takti gordu . crucial sitesinde p5 e kadar destekler diyor notebook u . ben p3 plus takinca gormemesinden korkuyorum . olmazsa p3 1 tb alicam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 5 Şubat 2023; 1:23:1 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.