Şimdi Ara

PCI-E slotunun çarpanını azaltmadan çoğaltmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Gigabyte X99 Ultra Gaming model bir anakart kullanıyorum. Anakarta nedendir bilinmez sadece 1 tane PCI 4 tane ise PCI-E var.

Elimde 1 tane ses kartı, 1 tanede m2 nvme adaptör var, bu ikisinden birini dahi pci-e taktığımda ekran kartımın çarpanı x16'dan x8 e düşüyor ve nette testleri izlediğim kadarıyla 10-20 fps fark ettiriyor bu değerler en az. Bu yüzden bu iki pci girişli donanımıda çarpanı düşürmeden takmam gerek. Böyle bir yöntem biliyor musunuz dönüştürücü olsun adaptör olsun vs.

Üstadlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler...

PCI-E slotunun çarpanını azaltmadan çoğaltmak?

• İşlemciniz ne?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    6800k

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Siz benden iyi biliyorsunuzdur ama, işlemcinin max pci-e hattı 28. Yani anakarta bakınca, yukarıdan aşağı 8 8 4 8 olarak dağıtıyor olabilir. Biosda ayarı olabilir mi? X99'a hakim biri değilim, sadece teknik özelliklerden hareket ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Siz benden iyi biliyorsunuzdur ama, işlemcinin max pci-e hattı 28. Yani anakarta bakınca, yukarıdan aşağı 8 8 4 8 olarak dağıtıyor olabilir. Biosda ayarı olabilir mi? X99'a hakim biri değilim, sadece teknik özelliklerden hareket ediyorum.

2 x PCI Express x16 slots, running at x16 (PCIEX16_1, PCIEX16_2)
    * For optimum performance, if only one PCI Express graphics card is to be installed, be sure to install it in the PCIEX16_1 slot; if you are installing two PCI Express graphics cards, it is recommended that you install them in the PCIEX16_1 and PCIEX16_2 slots.
    * When an 28 lane CPU is installed, the PCIEX16_2 slot operates at up to x8 mode.
    2 x PCI Express x16 slots, running at x8 (PCIEX8_1, PCIEX8_2)
    * The PCIEX8_1 slot shares bandwidth with the PCIEX16_1 slot and the PCIEX8_2 slot shares bandwidth with the PCIEX16_2 slot. When the PCIEX8_1/PCIEX8_2 slot is populated, the PCIEX16_1/PCIEX16_2 slot operates at up to x8 mode.
    * When an 28 lane CPU is installed, the PCIEX8_2 slot becomes unavailable.
    (All of the PCI Express x16 slots conform to PCI Express 3.0 standard.)
    1 x PCI Express x1 slot
    (The PCI Express x1 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)
    1 x M.2 Socket 1 connector for the wireless communication module (M2_WIFI)

ekleme

1 x SATA Express connector
    6 x SATA 6Gb/s connectors (SATA3 0~5), supporting RAID 0, RAID 1, RAID 5, and RAID 10
    4 x SATA 6Gb/s connectors (sSATA3 0~3), supporting IDE and AHCI modes only
    (An operating system installed on the SATA3 0~5 ports cannot be used on the sSATA 0~3 ports.)
    1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2242/2260/2280/22110 PCIe x4/x2 SSD support)
    1 x U.2 connector
    * When an i7-5820K or i7-6800K CPU is installed, the U.2 connector becomes unavailable.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 17 Ekim 2017; 0:55:10 >

• InsideR kullanıcısına yanıt
    O zaman yukarıdan aşağı x8 x4 x8 x0 x8 olarak dağıtıyor en dolu halde. En alttaki slota takılmazsa anladığım kadarıyla x16 x4 x8 x0 x0 oluyor. Biraz garip bir düzen. Biosda x4, x8 ayarı olsa iyi olurdu.

• Üst düzey anakartlarda bunun için özel yorganlar mevcut ancak ben bu tarz bir çoklayıcı veya bölüştürücüye rastlamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.