Şimdi Ara

PC restart atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir arkadaşım yakın zamanda pc'ye yeni bir ekran kartı aldı. Ekran kartından memnun olmasına memnun ama son zamanlarda oyun oynarken sürekli restart attığını söylüyor. Ekran kartının sıcaklığı iyi durumda, 45 derecelerde geziyor. Sorunun psu'da olabileceğini düşünüyorum çünkü eski model "EVEREST ATX-300 REGULAR 250W PEAK 300W" kullanıyor. Sisteme yetmiyor sanırım, size danışmak istedim.

Sistem:

R7 250 amd ekran kartı
    4 gb ram
    i3 3210 3.20 ghz işlemci
    Everest atx-300 psu

• Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Normalde yetmesi gerekir. Ancak psu'nun 12volt kanalından kaç watt güç ve kaç amper akım verdiği ile alakalı da olabilir.
    Bilgisar Yönetimi penceresinde sistem olay görüntüleyiciye tıklayın , sağ tarafta yönetim olaylarının özeti kısmında önemli ve hata yazan yerlerin yanlarındaki + lara tıklayın. Buradan sisteminizin neden kapandığını öğrenebilirsiniz.
  • 250 waat peak alıyorsun 12 volt kanalındaki amper ve watı kontrol ettir
  • pedlar P kullanıcısına yanıt
    Yardımlarınız için çok teşekkürler, olay arkadaşımın bilgisayarında olduğu için ben şimdi bu mesajlarınızı ona atıyorum, verdiği cevaba göre yeniden yazarım buraya.
  • CRoSSBoNeSS C kullanıcısına yanıt
    Bide en temizi bir powr bulup yüksek Watt denemesi zaten belli eder

• quote:

Orijinalden alıntı: canezixx

Bide en temizi bir powr bulup yüksek Watt denemesi zaten belli eder
    Onu şu an yapamıyoruz işte, eğer psu'dan kaynaklandığına emin olursak yenisi alınacak. Başka yok elimizde
  • CRoSSBoNeSS C kullanıcısına yanıt
    Bulundunuz ilde bir esnafa gidip deneyin kesin çözüm 😀

• Tamamdır arkadaşıma iletirim. Teşekkürler😁

Buyrun hocam biz bise anlamadik :) PC restart atıyor

• o hurda güç kaynağını değiştirirse sorun çok büyük ihtimal çözülecektir
  • Hataların hepsini göremiyorum. Ancak görüklerimin içerisinde en fazla hata " net runtime optimization service hatası " olarak gözüküyor.
    Hangi işletim istemini ve sürümünü kullanyorsunuz ?
    PC restart atıyor

Devami da burda hocam, windows 7 kullaniyo arkadas. Ama surumunu bilmiyomus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoSSBoNeSS -- 3 Haziran 2018; 0:44:37 >
  • KERNEL POWER EVENT ID 41 hatasının sebepleri linkte uzun uzun anlatılmış.https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/4c6c374c-ec35-4cd8-8a9b-23b164a58a9b/win-7-64-bit-critical-error-event-id-41-kernel-power-task-63?forum=w7itproperf

Ancak okuduğum kadarı ile sebep olarak Ram , güç kanağı ya da takılan bir donanım sebep ve donanımın driveri olabilir.

Ram ve slot temizliği ve temiz bir windows kurulumu yaptıktan sonra ekran kartınızın güncel ve sorunsuz bir driverini yükleyin. Sorun devam ederse büyük ihtimal ile güç kaynağı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pedlar -- 3 Haziran 2018; 3:29:18 >

• Birde bu videoyu izleyiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Bhp--T9L-ho
    Tamamdır çok teşekkür ediyorum hocam. Bunları arkadaşıma ileticem. Sonuca göre yine size ulaşmayı denerim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.