Şimdi Ara

Pc durup dururken kapandı yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün dh de video izliyordum birden bire mavi ekrana geçti mavi ekran hemen kayboldu 1 sn bile durmadı sonra ekran karardı pc açıktı ama ne mouse nede klavye nin ışığı yanmıyordu kapadım açtım yine görüntü gelmedi 10 dk bekledim açtım overclocking failed dedi ve öyle dondu kaldı tekrar kapadım bios pilini çıkardım bekledim 10 dk yine açılmadı ve bi daha açamadım.tüm gece pc nin elektiriği kesik kaldı bugün geldiğimde açıldı pc anlam veremedim neden olduğuna belki yine gidicek bilmiyorum ama ben anakarttan şüpheleniyorum sizce sorun nedir?
    bu arada sistemde overclock var cpu 3.7 de çalışıyor 2 senedir böyle kullandım bi sorun yoktu.
    Anakart:Asus p5Q
    Cpu:q9550
    ram:ocz reaper 1066 mhz
    Vga:gtx 480
    psu:enermax revolutions 1250 watt

• yardım lütfen
  • Overlock değerlerini yazmamışsın.
    Sanıyorumki pc ye çok yüklenmişsin ve pc kilitlenmeden önce sağlam bir işlem yamış olabilirsin.
    İşlemci vs fanlarında forun olabilir aşırı ısıdan hata moduna geçmiş olabilir.
    Overlock değerlerini düşürmeni tavsiye ederim.
  • 2 sene 3.7 ghz de kullandım voltaj 1.45 sorun çıkmadı bi anda hiç bişey yapmazken gitti şuan oc siz çalışıyo ama tekrar oc olurmu bilmiyom sıcaklık değerleri düşük zaten
  • Şu anda çalışma hızı normal mi bir bak.. bende eskiden oc ile kullanıyordum işlemci nasıl oluyorsa 450 mhz idi (sene 99) kapandı o hatayı verdi ve açtığımda 350 mhz idi artık :) neyse oc yapabilirsin ama macun ve soğutma üniteni kontrol et bunlar kendini yiyip bitiren kısımlardır. çalıştıkça verimleri düşer örnek macun kaybolur.. yine öyle bişey olduğunda bios pili çıkarıyosun ya ama hala anakartta elktrik kalıyor yani bili çıkardığın yerde artı ve eksi kutupları tornavidayla felan yada kabloyla bi 20 30 sn birleştir hemen açabilrsin.. geçmiş olsun ve kolay gelsin..

İYİ FORUMLAR
  • işlemci hızıda normal herşey defaultta 2 gündür problem yok ama birden bire gitmesi kafamı karıştırdı ben anakarttan şüphelendim miyadı doldumu acaba diye tekrar oc yapmaya korkuyorum şuan cpu çekirdek sıcaklıkları boşta 34 35 civarı yükte 50 yi geçmiyor macun vs hepsi yeni soğutucu thermalright venomus daha ne olsun
  • nfs shift 2 yi kurarken tekrar kapandı 3 kere denedim yine kapandı sonunda yüklendi neden oluyo anlamadım kafayı sıyırıcam 1 saat orthos + furmark yaptım sisteme olabildiğince yüklendim tık demedi oyun kurarken pat kapandı bi fikir verin lütfen yoksa kıracam en sonunda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.