Şimdi Ara

pc ilk açılan ekranda donup kalıyor yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
24.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar önceleri açılırken yavaş açılmaya başladı açıldığında bütün dosyaları kasarak yavaş yavaş açıyordu. format attım sorun yine çözülmedi. biraz önce yine format atmayı denedim formatıda 2 saatte anca attı (yavaş yavaş)formattan sonra pc kendini yeniden başlatırken, pc açıldığında gelen ilk ekranda dondu kaldı yeniden başlattım hiç değişmiyor pc şuan o ekranda takılı kalıyor. sorun hangi parçada olabilir? anakartmı işlemcimi ram mi? bunlardan birisi bozulmuş olsa bilgisayar hiç açılmazdı 1-2 hafta önce yavaşta olsa kasarakta olsa yine açılıyordu ama şimdi hiç açılmıyor. anlayan arkadaşlar yardım edebilirmi?

pc özellikleri: intel 1.8 ghz işlemci 1 gb ram

• Harddiskin ömrünü tamamlıyor olabilir genelde yavaşlama klasörlerin geç açılması vs. HDD nin okuma hızının düşmesinden ömrünü tamamlamaya başlamasından kaynaklanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdvantaN®

Harddiskin ömrünü tamamlıyor olabilir genelde yavaşlama klasörlerin geç açılması vs. HDD nin okuma hızının düşmesinden ömrünü tamamlamaya başlamasından kaynaklanıyor

sorun harddiskte olsa bilgisayar ilk açıldığı ekranda ( asus intel yazan yer) takılı kalmazdı. sorun başka yerde ama nerde
  • bu arada biosa dahi girmiyor bilgisayar
  • Arkadaş doğru söylüyor bu sorunun başlıca 2 nedeni oluyor ya başlangıç dosyaları zarar görmüş dediğin yerde takılır en fazla windows başlatılıyor yazısına gelir ya da hdd'de bedsector oluşumundan kaynaklanır hdd2yi test etmende yarar var farklı bilgisayrda yapabilirsin hd tune programıyla bedsector testi yapıp sonucu buraya yazın takılma yaşıyorum demişsiniz muhtemeln bed sector var ve gittikçe bu çoğalı bilgisayarı hiç açamaz hale gelirsin kaldıki biosa bile müdahale edemiyorsun dediğine göre büyük olasılıkla bedsector var birçok arkadaşımda bunu gördüm.Test edin varsa ve azsa giderebilecek yöntemler var ama tam giderirmi bilinmez lowlevel format,hdd regeneratör gibi programlarla onarım tetsleri yapılabilir ama fazlatsa kurtulmaz önemli bilgileriniz varsa hdd onarımı yapan yerler var yaptırılabilir siz bir tets edin.
  • bios'a girememeni öğrenene kadar sorunun hard diskten kaynaklandığından eminim, yine de hard diskten kaynaklanıyor olabilir ancak bunu test etmen oldukça basit.

Hard diskin kablosunu çıkarıp bilgisayarını aç bakalım bios'a girişinde, veya diğer başlangıç prosedürlerinde kasma yavaşlama var mı (işletim sistemi bulunamıyor hatasını görene kadar bir sorun yaşıyor musun)

eğer hard diski sökünca bunlar düzeliyorsa sorun bellidir, yenisiyle değiştirmek gerekir
  • hard diskin kablosunu söküp,pc yi öyle açtım takılma olmadı biosada girdi sorun hard diskte gözüküyor. zaten bir sefer tamit görmüştü ömrünü tamamladı sanırım. bilgileriniz için teşekkürler
  • ayni sorunu az once yasadim ve cozumu ramleri cikarip yeniden takmakla buldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel kardeşim sorunun hdd de her ay hiç gelmiyorsa servise 4 bilgisayar geliyor aynı sıkıntıdan
    hdd değişikliği yapıyoruz sorun düzeliyor
  • Lütfen bana yardımcı olur musunuz pc acildiktan hemen sonra donuyor arka planda açık programları devrw dışı bıraktım. Malware ile tarama yapıp sildirttim ama yinede sorun devam ediyor ne yapmam lazım

• Pc bir senelik bilgisayar hd i5 işlemci 34 bit daha önce format atılmış ti ek olarak bilgiler ilk defa yaşıyorum bu sorunu

• Benim önceki hard disk kafa attığı için arızalandı.Yeni SSD aldım. Servisde format attım.Lakin ara ara başlangıç ekranında kalabiliyor.Ne tavsiye edersiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.