Şimdi Ara

PC Ayda Kaç YTL lik Elektirik Harcar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam Arkadaşlar E4300 İşlemci(3,00 GHZ Overlock) + P35 Anakart+ 1+1 Gb RAM+500Gb Hdd+320Gb Hdd+ 9600Gt Ekrankartı + 22" LCD monitör + DVD Rw li 550W Psu lu bir bilgisayar son zamlardan sonra ayda kaç Ytl Lik elektirik harcar?

• Duyduklarıma göre bir 55 ekran tüplü tv den daha az harcar(Ne Kadar süre kullandığına bağlı) bakma öle çok donanımı olduğuna psu ne kadar düşük olursa o kadar az harcar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 17 Aralık 2008; 0:16:23 >
  • 5- 10 ytl arası değişir arkadaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratdm

5- 10 ytl arası değişir arkadaşım.

yapma abi ya monitör o kadar harcıyor
  • Valla bana maliyeti yaklaşık 30 civarı. Ama katlanıyoruz napalım!!!
  • Bu nasıl bir soru? Sayaç takıp ölçmen lazım nerden bilelim? Şu kadar harcar diyenler de işkembeden atıyor çünkü günlük ortalama kullanım süreni belirtmemişsin. Günde 20 saat kullananla 2 saatliğine açanın kullanımı aynı olmaz. Sistemi vermişsin güzel. Bir de günlük ortalama kullanım süreni verirsen hesaplarız.
  • Abartmayalım arkadaşlar ne 30 u ya benimde bilgisayar nadir kapanıyor diyebilirm. Evde de buzdolabından tut çamaşır makinesine kadar ütüsünden tut daha sayamıyorum. ben olmayınca evde 1 kaç ay elektrik faturasında 5 ila 15 arası az geliyor. Bir lamba dahi 50 ila 100 watt çekiyor. diğer aletleride sayarsak sizin hesabınız bir maaşı herharde elektriğe veririz. Uçmayalım.
  • Arkadaşlar şu şekilde hesaplanabilir. mesala bir lcd monitör 45 watt güç harçıyor. Bu 1 saattekei harcadığı güçtür. 1000watt = 1kw yapar.

Diyelim ki bilgisayar saatte 300 w harcasın ortalama 10 saat kullanalım 300*10 = 3000w= 3kw dır. ayda 3kw * 30 = 90 kw yapar. elektrik birim ücretide 0,200 desek bizim fatura da daha düşük yazıyor. 0,168.... tam olarak bilen varsa o değerle çarpabilir.

90 * 0,200 = 18 ytl eder.

Her zaman oyun oynamıyoruz. Bir download yapmak için açık tuttuğunuz için bilgisayarı harcadığı elektrik 100 ila max 150 watt arasıdır diye düşünüyorum. Normal kullanan kullanıcılar için fatura değeri 10 ytl yi geçmeyeceğini düşünüyorum.
  • Resmimin altında verdiğim sistemi günde 15 saat kadar açık tutuyorum evin aylık faturası 55 geldi bu ay. tahminim 10 YTL en fazla kullanıyorumdur.
  • Benim Pc 7/24 açık, her ay 50-55 elektrik geliyor.
    Olsa, olsa 10-15 lira yapar. Ev de kullanılan elektronik aletler de oldukça fazla.
  • Çat Patlasın,10-15 En fazla 20 Civarıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratdm

Arkadaşlar şu şekilde hesaplanabilir. mesala bir lcd monitör 45 watt güç harçıyor. Bu 1 saattekei harcadığı güçtür. 1000watt = 1kw yapar.

Diyelim ki bilgisayar saatte 300 w harcasın ortalama 10 saat kullanalım 300*10 = 3000w= 3kw dır. ayda 3kw * 30 = 90 kw yapar. elektrik birim ücretide 0,200 desek bizim fatura da daha düşük yazıyor. 0,168.... tam olarak bilen varsa o değerle çarpabilir.

90 * 0,200 = 18 ytl eder.

Her zaman oyun oynamıyoruz. Bir download yapmak için açık tuttuğunuz için bilgisayarı harcadığı elektrik 100 ila max 150 watt arasıdır diye düşünüyorum. Normal kullanan kullanıcılar için fatura değeri 10 ytl yi geçmeyeceğini düşünüyorum.

güzel açıklamıssın teşşekürler..

bu açıklamayla sanırım benim donanımımla ayda max 10 lira fatura gelior. sürekli oyun vs pc ye yüklenirsem demek ki bu sefer max 30lira faturaya yansıyacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Love_For_You -- 17 Aralık 2008; 19:13:45 >

• 30-50 arası
  • bu saçma bi soru bence =)
  • kardeş sorun saçma senin .kullanış şeklini nerden bilelim ayda ortatalama kaç saat kullanıyorsun ancak bu soruya böyle cevap verilir hiç belli olmaz belli bir fiyat belirleyemeyiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: karmaşık

şuraya bakhttp://forum.donanimhaber.com/m_9198616/mpage_1/key_//tm.htm#9208843

üstad senin link uçmuş
  • psu nun günlük kaç v harcadığını çıkartman lazım ona göre fiyatını hesaplayabilirsin.Senin pc nin özelliklerine göre tahminen 15-20 lira arası bir şey gelebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.