Şimdi Ara

PC Alacaklar Buraya (Başka Konu Açılmasın!!!!) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
1
Favori
20.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

quote:

Orjinalden alıntı: mr_beylis

arkadaşlar ben sırf bu forumun iyiliği için böyle bir girişimde bulundum bana hak verende olabilir hak vermeyende olabilir..
    "heretic1503" kardeşimin ne yazmak istediğini pek anlayamadım birazdaha açık konuşursa sevinirim.
    benim amacım herkesin topicte daha rahat gezmesini sağlamak amaçlıdır..
    herkese saygılar........

arkadaşım benim yazdığım mesajalrın kime olduğu bellidir.alıntı yaparak veya ismini söylerek belirtirim
    sorununu mod. lara bildirmende fayda var pm atman yeterli olacaktır

arkadaşım ben diyorum ki siz belli rütbelere gelmiş arakadaşlarımızsınız.bizim değilde sizin bu konularla ilgilenmeniz daha doğru olmazmı..
    bilmiyorum belki ben yanlışım ama yinede görüşümü ortaya koydum..
    bu kirlilikten siz hiç mi rahatsız olmuyorsunuz(!)..

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar ben sırf bu forumun iyiliği için böyle bir girişimde bulundum bana hak verende olabilir hak vermeyende olabilir..
    "heretic1503" kardeşimin ne yazmak istediğini pek anlayamadım birazdaha açık konuşursa sevinirim.
    herkese saygılar........

arkadaşım benim yazdığım mesajalrın kime olduğu bellidir.alıntı yaparak veya ismini söylerek belirtirim

arkadaşım ben diyorum ki siz belli rütbelere gelmiş arakadaşlarımızsınız.bizim değilde sizin bu konularla ilgilenmeniz daha doğru olmazmı..

sen genede pm atolmazsa bende devreye girerim

• quote:

heretic1503

quote:

quote:

herkese saygılar........

sen genede pm at olmazsa bende devreye girerim

arkadaşım kime atılcaksa sölede atalım pm sizler varken biz böle işleri üzerimize alıyorsak dicek bişeyim yok.(!)..

herkes üzerine düşen görevi yapsa bu hallere gelmezdi. bu isyanım sana deil kardeş yanlış anlama...

• HAZIR SİSTEM İSTEYENLER BEN ADANADA BİR BİLGİSAYAR FİRMASINDA ÇALIŞIYORUM FİYATLARDA YARDIMCI OLURUM İSTEDİĞİNİZ ÖZELLİKLERİ YAZIN BEN FİYATLANDIRIRIM GOLD COMPUTER
  • INTEL P4 630 3.0 LGA 775 2mb 800MHZ
    2* CORSAIR 512 MB DDR2 667 MHZ PC 5300 CL5
    SEAGATE 160 GB 7200 RPM 8MB CACHE SATAII NCQ
    GIGABYTE GA-8I945P-G SOCKET 775 İ945 CHIPSET DDR2 SATA2
    SAPPHIRE X800GTO FIREBLADE PCIEX 256 bit 256MB
    AOPEN H600B-B27 350W SİYAH KASA
    A4 TECH KABLOSUZ ANTI RSI KLAVYE+ OPTIK MOUSE
    LG 17" 710SK CRT MONITOR SIYAH 1280X1024
    SAMSUN DVD/CD WRİTER SİYAH
    BU SİSTEMİ NE KADARA TOPLARSIN AMA KREDİ K. TAKSİT OLACAK 12-8 FELAN

BİRDE PRO. ARKADAŞLAR PC NASIL OYUN MAÇLI DÜŞÜĞNÜYOM
    ANAKARTIM NASIL RAM UYAR DEİLMİ DUAL ÇALIŞMASI İÇİN EXTRA BİŞEYE GEREK VARMI?
    Bİ BOŞLUK BIRAKIP ÖYLEMİ TAKIYOZ BİOS AYARI VARMI? UZUN OLDU AMA CEVAPLARSANIZ
    MUTLU OURUM..
  • Ben de Centurion5 BS 380W lik kasa var cok mu fazla gurultu yapiyor ben mi evhamlaniyorum anlayamadim alali da 3 ay oldugu aldigimda da boyleydi, genelde kasadan memnunum ama gurultulu calisiyor baska bu kasadan olan var mi ?
  • Arkadaşlar şu konfigurasyona bi yorum yaparsanız sevinirim, iyimi kötümü? Kötü olanı hangisi? Siz ne önerirsiniz? ama bu fiyatı geçmemeli;

Anakart ASUS P5LD-2 (I945P,GLAN,SATA,RAID,LGA775) 131 $+KDV
    Ram KINGSTON DDR2 533 512MB 70 $+KDV
    DVD Writer SAMSUNG 16X Double Layer Bulk 45 $+KDV
    Ekran Kartı MSI 256MB NX7800GT VT2D256E VIVO (GeForce 7800GT) 450 $+KDV
    Disket Sürücü OEM 1.44 MB 7 $+KDV
    Hdd SAMSUNG 160GB 7200RPM 8MB SATAII 91 $+KDV
    İşlemci INTEL Pentium 4 506 (2.66GHz,533MHz,1MB,LGA775) BOX 135 $+KDV
    Kasa ENLIGHT 7247 400W (Gümüş-Siyah) 66 $+KDV
    Klavye-Mouse Seti MICROSOFT Basic Black Value Pack 20 $+KDV
    Monitor SAMSUNG 793S 17\" CRT (Bej) 113 $+KDV
    KDV Dahil Toplam Tutar: 1331.04 $
    KDV Dahil Türk Lirası: 1,806,221,280 TL

• Arkadaşlar bir el atın yaw. Bir sistem toplayalım. Dikkat edilecek hususlar işlemci amd olacak, monitör en az 17 olacak, kasa kaliteli olacak, fiyatı da mümkünse 1200 ytl civarı olacak. En iyi konfirügasyonu bekliyorum arkadaşlar. Allah razı olsun..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stronghold603

Arkadaşlar 4-5 gün içinde yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ama aklımda Hiçbir fikir yok

Size zahmet bana acil! yardım edebilirmisiniz?

Fiyat en fazla 1.900 YTL civarında olsun :)

İşlemci Athlon 64 FX-57 diye önerdiler...(yani iyi bişey olsun ama çok uçuk fiyat olmasın)

Öncelikle Oyunlarda Problem çıkartmasın. Ekran kartı 512 mb olursa iyi olur(tabi fiyat uçuk bişeyse 256 olsun)En önemlisi oyun çünkü benim için...

Kaliteli,dayanıklı bir LCD ekran olursa çok makbule geçer.

sAbit diski 160 gb yeter :)

Ram'i 512 de olur 1024 de olur (siz karar verin fiyata göre ;)

BUnların yanına Bi de Dvd -RW yazıcı çektikmi güsel olur...

Ehhh bitti ana parçalar bu kadar gerisini ben hallederim LÜTFEN! En geç 3 Gün içerisinde Çok Acil Yardımlarınızı Bekliyorum...

Şimdiden Teşekkürler...

NOT: İstekleri çok abartmış olabilirim ..Siz fiyata göre ölçüp biçin bana bi zahmet güzel bir makina ortaya çıkarın

BUYUR SANA İSTEDİĞİN ÖZELİKLERDE BİR SİSTEM:

LEADTEK 256MB Winfast PX6800 GS TDH (Geforce 6800 GS)
    236 $
    SEAGATE 160GB 7200RPM 8MB SATA NCQ
    85 $
    TWINMOS DDR400 1024MB
    91 $
    PHILIPS DVDR-1648K
    60 $
    ASUS A8N5X (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939)
    90 $ 90
    C.M CENTURION 5B PENCERELİ(PSU SUZ)
    51$ $
    SILVERSTONE 400W Strider ST40F PSU
    68$
    PHILIPS 170S6FS 17\" LCD
    286 $
    AMD Athlon 64 3700+ (2.2GHz, 1024K, S939) BOX
    244 $

TOPLAM:1.905 YTL

• quote:

Orjinalden alıntı: multeci

INTEL P4 630 3.0 LGA 775 2mb 800MHZ
    2* CORSAIR 512 MB DDR2 667 MHZ PC 5300 CL5
    SEAGATE 160 GB 7200 RPM 8MB CACHE SATAII NCQ
    GIGABYTE GA-8I945P-G SOCKET 775 İ945 CHIPSET DDR2 SATA2
    SAPPHIRE X800GTO FIREBLADE PCIEX 256 bit 256MB
    AOPEN H600B-B27 350W SİYAH KASA
    A4 TECH KABLOSUZ ANTI RSI KLAVYE+ OPTIK MOUSE
    LG 17" 710SK CRT MONITOR SIYAH 1280X1024
    SAMSUN DVD/CD WRİTER SİYAH
    BU SİSTEMİ NE KADARA TOPLARSIN AMA KREDİ K. TAKSİT OLACAK 12-8 FELAN

BİRDE PRO. ARKADAŞLAR PC NASIL OYUN MAÇLI DÜŞÜĞNÜYOM
    ANAKARTIM NASIL RAM UYAR DEİLMİ DUAL ÇALIŞMASI İÇİN EXTRA BİŞEYE GEREK VARMI?
    Bİ BOŞLUK BIRAKIP ÖYLEMİ TAKIYOZ BİOS AYARI VARMI? UZUN OLDU AMA CEVAPLARSANIZ
    MUTLU OURUM..

oyun amaçlıysa ıntel yerine amd alman lazımamd nin oyunlardaki üstünlüğü çok bariz belli oluyor

• quote:

Orjinalden alıntı: _fisico_

Arkadaşlar şu konfigurasyona bi yorum yaparsanız sevinirim, iyimi kötümü? Kötü olanı hangisi? Siz ne önerirsiniz? ama bu fiyatı geçmemeli;

Anakart ASUS P5LD-2 (I945P,GLAN,SATA,RAID,LGA775) 131 $+KDV
    Ram KINGSTON DDR2 533 512MB 70 $+KDV
    DVD Writer SAMSUNG 16X Double Layer Bulk 45 $+KDV
    Ekran Kartı MSI 256MB NX7800GT VT2D256E VIVO (GeForce 7800GT) 450 $+KDV
    Disket Sürücü OEM 1.44 MB 7 $+KDV
    Hdd SAMSUNG 160GB 7200RPM 8MB SATAII 91 $+KDV
    İşlemci INTEL Pentium 4 506 (2.66GHz,533MHz,1MB,LGA775) BOX 135 $+KDV
    Kasa ENLIGHT 7247 400W (Gümüş-Siyah) 66 $+KDV
    Klavye-Mouse Seti MICROSOFT Basic Black Value Pack 20 $+KDV
    Monitor SAMSUNG 793S 17\" CRT (Bej) 113 $+KDV
    KDV Dahil Toplam Tutar: 1331.04 $
    KDV Dahil Türk Lirası: 1,806,221,280 TL

yukardaki stronghold603 e topladığım sistemi öneririm sana.bu sistem çok uyumsuz.gpu uçarken,cpu çok kötü kalmış

• quote:

Arkadaşlar 4-5 gün içinde yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ama aklımda Hiçbir fikir yok

İşlemci Athlon 64 FX-57 diye önerdiler...(yani iyi bişey olsun ama çok uçuk fiyat olmasın)

Öncelikle Oyunlarda Problem çıkartmasın. Ekran kartı 512 mb olursa iyi olur(tabi fiyat uçuk bişeyse 256 olsun)En önemlisi oyun çünkü benim için...

Ehhh bitti ana parçalar bu kadar gerisini ben hallederim LÜTFEN! En geç 3 Gün içerisinde Çok Acil Yardımlarınızı Bekliyorum...

Şimdiden Teşekkürler...

NOT: İstekleri çok abartmış olabilirim ..Siz fiyata göre ölçüp biçin bana bi zahmet güzel bir makina ortaya çıkarın

eger oyun oynamaksa amacınız kesınlıkle lcd monıtorden vazgecmelısınız..hem fıyatıda baya degıstırıyor..17" samsung 794mb oldukca ıyı..parlak ekran,her durumunuza gore(oyun oynama,fılm ızleme,çalışma vs..) monıtorunuzde parlaklık ayarlaması yapabılıyorsunuz..ve soyle solıyım lcd sıstemı bence hala tam anlamıyla oturmadı..normal flat monıtor almak en guselı..cok yer tutsada kalıtelı goruntu almak acısından en ıyısı..

• lcd ii olmaz olur mu bunu da nerden cıkardın anlamadım?
    sony,philips gibi markalarda tepki süresi 8 ms bi lcd tft nin yerini kolay kolay hicbi monitor dolduramaz..hem flat monitor mu kaldı herkes lcd ye geciş yapıo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 15 Mart 2006; 16:35:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mengu

quote:

Şimdiden Teşekkürler...

eger oyun oynamaksa amacınız kesınlıkle lcd monıtorden vazgecmelısınız..hem fıyatıda baya degıstırıyor..17" samsung 794mb oldukca ıyı..parlak ekran,her durumunuza gore(oyun oynama,fılm ızleme,çalışma vs..) monıtorunuzde parlaklık ayarlaması yapabılıyorsunuz..ve soyle solıyım lcd sıstemı bence hala tam anlamıyla oturmadı..normal flat monıtor almak en guselı..cok yer tutsada kalıtelı goruntu almak acısından en ıyısı..

oyunlarda flat crt daha iyi olabilir ama geri kalan herşeyde lcd nin üstünlüğü söz konusu.fiyat açısından pahalı ancak kocaman bir arkası yok.göz sağlığı içinde birebir.eğer bütçe müsayitse lcd den şamayın derim

• pci tabiiki..ama alacaksan uygun bişi al çünkü yeni teknolojiler yolda v aldııgın kartın degeri yarın öbürgün seni üzecek kadar düşmesin.
    En iyi ihtimal 6600gt al derim şuan için..ileride 7800 gt vea 7800gtx yaparsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 15 Mart 2006; 17:17:53 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: @WP VOLK@N

pci tabiiki..ama alacaksan uygun bişi al çünkü yeni teknolojiler yolda v aldııgın kartın degeri yarın öbürgün seni üzecek kadar düşmesin.
    En iyi ihtimal 6600gt al derim şuan için..ileride 7800 gt vea 7800gtx yaparsın..

hımmm. Teşekkürler...6600 gt iyi bişeymiş...

Ya aklıma bişey daha takıldı. Yukarda heretic1503 arkadaşımız iki tane kasa mı yazmış yoksa biri başka bişey mi?;

quote:

51$ $
    68$

biri kasa biri güç kaynağı6600gt yi sakın alıyım deme oyun için demişsin o kart mefta oldu istersen chıp ın bu ayki sayısını al gör ne kadar rezilleştiğini

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

quote:

quote:

pci tabiiki..ama alacaksan uygun bişi al çünkü yeni teknolojiler yolda v aldııgın kartın degeri yarın öbürgün seni üzecek kadar düşmesin.

Ya aklıma bişey daha takıldı. Yukarda heretic1503 arkadaşımız iki tane kasa mı yazmış yoksa biri başka bişey mi?;

quote:

51$ $
    68$

biri kasa biri güç kaynağı6600gt yi sakın alıyım deme oyun için demişsin o kart mefta oldu istersen chıp ın bu ayki sayısını al gör ne kadar rezilleştiğini

ok ok Teşekkürler cevap için.

Ben son sorumu da sorıyım(inşallah sondur bu ) ;

LCD ekran için bana BenQ'nun düşük gecikmeli 17'' si iyi dediler. Peki ne demek istediler Lcd ekranlarların neyi yüksek olursa oyunlarda kalitesi o kadar yüksek olur?

tepkime süresi nokta aralığı ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

quote:

quote:

quote:

51$ $
    68$

ok ok Teşekkürler cevap için.

Ben son sorumu da sorıyım(inşallah sondur bu ) ;

LCD ekran için bana BenQ'nun düşük gecikmeli 17'' si iyi dediler. Peki ne demek istediler Lcd ekranlarların neyi yüksek olursa oyunlarda kalitesi o kadar yüksek olur?

Arkadaşım ms değerlerine bak seni kandırmasınlar mesela oyun için 8 ms düşünebilirsin arkadaşın dediği gibi nokta aralığınada dikkat et

• + up.forumun en gerekli konusu 3.sayfada bu ne yaww..

yok mu yardım isteyen,yeni pc alacak arkadaş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 16 Mart 2006; 13:08:09 >
  • 1250 kdv dahil bu makina nasıl (değişcek parca varmı )
    INTEL PENTIUM-4 3.0 1MB 775P OEM İŞLEMCİ
    INTEL D101GGC ATI RX200 DDR SES+VGA+LAN+SATA 16X ANAKART
    80 GB. (7200) RPM SATA (SERIAL-ATA) W.DIGITAL HARD-DISK
    512 MB. PC 3200 (400 DDR) DDRRAM
    O/B EKRAN KARTI (AYRICA 16X PCI EX. YUVA MEVCUT)
    17" CTX TFT/LCD 8 MS. GÜMÜŞ SİYAH SPEAKER'LI MONITOR
    FRISBY 400 WATT AIRDUCT KASA
    A4 TECH MM KLAVYE + A4 TECH OPTIK MOUSE + FLOPPY
    SAMSUNG DVD REWRITER 16X DL ÇİFT KATMAN
    56K ROCKWELL MODEM
    CREATIVE SBS 240 SPEAKER SET
    FRISBY 106 500K LEDLİ WEB CAM
    FLY TV PRIME 30 RADYO UK TELEVİZYON KARTI
    LEXMARK Z-617 USB RENKLİ INKJET YAZICI-A4
    BLUETOOTH 30 METRE
    256 USB DISK FLASH DISK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi remeoo -- 16 Mart 2006; 14:21:54 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.