Şimdi Ara

PC Alacaklar Buraya (Başka Konu Açılmasın!!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
1
Favori
20.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar son zamanlarda pc im nasıl hangisi parçası iyi vb. hakkında çok konu açıldı bende düşündüm ki artık bu topice yazalım.yoksa çok fazla konu açılıyor hangisine yardım edeceğimizi şaşırıyoruz.

ben böyle düşündüm ama yok olmaz derseniz sildiririm olur biter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farabî -- 18 Mart 2006; 14:17:18 >

• +1
    Bence'de çok güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King_Wolf -- 31 Ocak 2006 17:10:32 >
  • iyi de kimse 2 saattir bir soru sormadı be?
  • arkadaşlar ben intel bir sistem toplamaya karar verdim 640 a en iyi hangi anakart gider

eğer amd alırsam socket 939 bir anakart olarak ne tavsiye edersiniz???
    ikisinde de slı istemiyorum

bi de hepis bruda com da
    X300se ve X700 LE var
    100 ytl farkediyo fakat fazla param kalmıcak sanrım
    X300 de ben idare eder X700 LE yle karşılaştırıldığında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NTP_gkn -- 31 Ocak 2006 19:45:15 >
  • intel sistem toplayacam diyosun S939 anakart ne tavsiye edersiniz diyosun.
    S775 demek istedin heralde.
  • Ben S939 tavsiyesi istiyorum
  • gigatek e bak.fiyalar daha ii v ürünler güsel.islemcim bugun geldi(1 gün sakarya/)
  • quote:

Ben S939 tavsiyesi istiyorum

Fiyat performans açısından
    EPOX 9NPA+ Ultra

İşte özellikleri

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1190

Daha alternatifler yazacaktım da fenerin maçı başlıyacak birazdan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King_Wolf -- 31 Ocak 2006 19:48:13 >
  • bende sadece kasa ve power supply hakkında yardım istiyorum kim yardımcı olcak birçok topicte sordum ama
    en az 2 tane 120mm fanı olan ve extra en az 4 fan eklenebilen real400w power supply lı bir kasa arıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

Evet arkadaşlar son zamanlarda pc im nasıl hangisi parçası iyi vb. hakkında çok konu açıldı bende düşündüm ki artık bu topice yazalım.yoksa çok fazla konu açılıyor hangisine yardım edeceğimizi şaşırıyoruz.

ben böyle düşündüm ama yok olmaz derseniz sildiririm olur biter

Güzel fikir ama sence kim uyacak buna. Zaten o tür mesajlar bu bölümün %50 sini oluşturuyor ne yazık ki artık olmaz iseler bu bölüm ıssız kasabaya döner yahu.

Üst konu olsun diyorsanız hiç şansı yok derim çünkü çok daha önemli konular üstkonu olamadılar malesef.
    (ne nerede bulunur pc montajı nasıl yapılır isimli konuya destek arkadaşlar)

• Üst konu olsun diyorsanız hiç şansı yok derim çünkü çok daha önemli konular üstkonu olamadılar malesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BIYIKLI

bu konu diğer konulardan çok daha önemli ve gerekli. hergün yeni bir sistem yeni bir donanım çıkmakta deneme yanılma sistemiyle uygulama yapan arkadaşlar almış oldukları donanımlara zarar vermektedir.
    böyle bir konunun çok daha etkili ve gerekli olduğunu düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kanuni001

quote:

Orjinalden alıntı: BIYIKLI

bu konu diğer konulardan çok daha önemli ve gerekli. hergün yeni bir sistem yeni bir donanım çıkmakta deneme yanılma sistemiyle uygulama yapan arkadaşlar almış oldukları donanımlara zarar vermektedir.
    böyle bir konunun çok daha etkili ve gerekli olduğunu düşünüyorum.

çok doğru

• canım herkes istediği yere mesaj yazsın sonuç olarak fazla mesaj atılan daha aktif olur.
  • mrb arkadaslar.ben bi pc topluyorum da buraya yazmak daha mantıklı diye düşündüm.dediiniz gibi fazla kirlilik benimde hoşuma gitmez.ama cevap gelmezse ortaya bi yerlere de yazarım.çünkü işim acil.

bi kere amd ve ıntel arasında bende kaldım ama gönlüm ıntelden yana.pc de oyunda oynıcam ama ağırlığım oyun olmıcak.ele-elo müh. olarak programlama işlerimiz de var.ve daha bir sürü şey...1 senedir araştırıom.birşeyler öğrendim.ama hala yetersizim.
    öncelikle:
    1)anakartta niye herkes NF4 chipsetli al diyor.ne getirisi var? bu ekran kartını sadece nvidia olarak sınırlandırırmı? I945 deluxe den ne farkı olur bu konuda?ayrıca PCI-E çıkışının 2 tane olmasını düşünüom.ilerde gerekli olur die. sizce ne kdr gerekli olur?ayrıca DUAL BIOS ve PAT gibi kavramlar ne demek?

2)ekran kartı. bu konuda hiç bi karar veremedim geforce ve nvidia arasında. aşağıda toplamayı düşündüüm özellikleri yazdım.ona göre uygun bişey ama fazla pahalı olmasın.max 300 $ olsun diyorum ama daha ucuza daha uygunları olur biliyoru. seneye bugünkü 7800 ler baya ucuzlıcak.bi deeri olmıcak gibi gelio fazla para vermenin.normalde 200$ civarında bi kart uygun olur heralde.ben bu ekran kartının en az 3 sene götürmesini istiyom.ona göre bişeyler önerin.

3)RAID yapsammı yapmasammı?forumda bir topicte bu konu üstünde baya tartışılmış.ve tek kullanıcılardayapılmaması daha mantıklı gibi bir düşünce doğdu içimde.çünkü kanıtlar baya bilimsel orda.

4)makinede fazla ses istemiom.gürültü bazen beni aşırı derecede rahatsız edebiliyor.

5)overclock yapmayı şimdilik düşünmüyorum.hatta büük ihtimal ilerdede düşünmicem.o yüzden ıntel bana gerek oyunlarda gerek uygulamalarda yeterli olurmu?

6)flat crt monitörlerde 2 teknoloji var: SHADOW MASK ve REAL FLAT.bunlar arasındaki fark ne?

7)en bsti budur heralde.FSB nedir ne işe yarar?

8)aşağıda belirttim kasa Centurion5 BS.bu kasanın iki çeşidi varmış.
    a)RS-380-PMSR/P
    b)RS-350-AMSP
    birinci 380 watt lık biraz sesli diolardı.350 lik sessiz demişler.karar vreemedim.benim sistemi 350 lik kaldırmaz gibime geliyo.ilerde de belki RAID yapabilirim eğer şimdi yapmazsam. hangisi daha mantıklı sizce?

9)güç kaynağı almayı düşünüyorum.ne tavsiye edersiniz?

şimdilik bu kdr aklıma geldi.gelince tekrar sorarım

özellikler:

_Intel P4 3.2 GHz LGA 775 800 MHZ 2048 önbellek 64 bit ED 238$
    _Asus P5LD-2 Deluxe(I945P) 189$
    _ekran kartı belirsiz
    _2*512 MB DDR2 533 MHz kit Kingston 2*52$
    _samsung 2*80 GB 7200 sata2 2*62$
    _Centurion5 BS 90$
    _Philips 107P50(shadow mask tech.) veya 107T60(real flat tech.) 166$ - 142$
    _Asus DVD-cd writer-okuyucu combo 59$
    _Logitech 5+1 99$

arkadaşlar biraz uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum.şimdi dışarı çıkıyorum.akşam gelicem.o zmn herkese tekrar tekrar sorular sorcam kusura bakmayın. şimdiden sizin yorumarınızı bekliyorum... teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: raist1907

mrb arkadaslar.ben bi pc topluyorum da buraya yazmak daha mantıklı diye düşündüm.dediiniz gibi fazla kirlilik benimde hoşuma gitmez.ama cevap gelmezse ortaya bi yerlere de yazarım.çünkü işim acil.

bi kere amd ve ıntel arasında bende kaldım ama gönlüm ıntelden yana.pc de oyunda oynıcam ama ağırlığım oyun olmıcak.ele-elo müh. olarak programlama işlerimiz de var.ve daha bir sürü şey...1 senedir araştırıom.birşeyler öğrendim.ama hala yetersizim.
    öncelikle:
    1)anakartta niye herkes NF4 chipsetli al diyor.ne getirisi var? bu ekran kartını sadece nvidia olarak sınırlandırırmı? I945 deluxe den ne farkı olur bu konuda?ayrıca PCI-E çıkışının 2 tane olmasını düşünüom.ilerde gerekli olur die. sizce ne kdr gerekli olur?ayrıca DUAL BIOS ve PAT gibi kavramlar ne demek?

2)ekran kartı. bu konuda hiç bi karar veremedim geforce ve nvidia arasında. aşağıda toplamayı düşündüüm özellikleri yazdım.ona göre uygun bişey ama fazla pahalı olmasın.max 300 $ olsun diyorum ama daha ucuza daha uygunları olur biliyoru. seneye bugünkü 7800 ler baya ucuzlıcak.bi deeri olmıcak gibi gelio fazla para vermenin.normalde 200$ civarında bi kart uygun olur heralde.ben bu ekran kartının en az 3 sene götürmesini istiyom.ona göre bişeyler önerin.

3)RAID yapsammı yapmasammı?forumda bir topicte bu konu üstünde baya tartışılmış.ve tek kullanıcılardayapılmaması daha mantıklı gibi bir düşünce doğdu içimde.çünkü kanıtlar baya bilimsel orda.

4)makinede fazla ses istemiom.gürültü bazen beni aşırı derecede rahatsız edebiliyor.

5)overclock yapmayı şimdilik düşünmüyorum.hatta büük ihtimal ilerdede düşünmicem.o yüzden ıntel bana gerek oyunlarda gerek uygulamalarda yeterli olurmu?

6)flat crt monitörlerde 2 teknoloji var: SHADOW MASK ve REAL FLAT.bunlar arasındaki fark ne?

a)RS-380-PMSR/P
    b)RS-350-AMSP
    birinci 380 watt lık biraz sesli diolardı.350 lik sessiz demişler.karar vreemedim.benim sistemi 350 lik kaldırmaz gibime geliyo.ilerde de belki RAID yapabilirim eğer şimdi yapmazsam. hangisi daha mantıklı sizce?

özellikler:

_ekran kartı belirsiz
    _Centurion5 BS 90$
    _Logitech 5+1 99$

arkadaşlar biraz uzun oldu ama yardımlarınızı bekliyorum.şimdi dışarı çıkıyorum.akşam gelicem.o zmn herkese tekrar tekrar sorular sorcam kusura bakmayın. şimdiden sizin yorumarınızı bekliyorum... teşekkürler...

harddisk i en az 200gb samsung sata2 ncq al
    monitör 107p50 yi tavsiye ederim
    ekran kartı x800-gto olabilir..bunu gto-2 si çıkmak üzere.o da olabilir..
    anakart deluxe olmasa da olur..düz p5ld2 olsun

• Selamlar
    konuya cevap gelmedi bai burayada yazayım

WESTERN DIGITAL - 250 GB SATA2 16 MB kullanan arkadaşlar varsa +/- yönlerini yazarlarsa sevinirim ses durumun nasıl mesela
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1568

Veya SEAGATE - 250 GB SATA2 NCQ Kullanan arkadaşlar nasıldır bu HD
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1571

(NCQ Seagate) ile (16 MB ön bellek Western Digital) hangisi iyidir

Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: raist1907

mrb arkadaslar.ben bi pc topluyorum da buraya yazmak daha mantıklı diye düşündüm.dediiniz gibi fazla kirlilik benimde hoşuma gitmez.ama cevap gelmezse ortaya bi yerlere de yazarım.çünkü işim acil.

öncelikle:

a)RS-380-PMSR/P
    b)RS-350-AMSP

özellikler:

_ekran kartı belirsiz
    _Centurion5 BS 90$
    _Logitech 5+1 99$

gforce la nvidia arasında kaldım demişsin.zaten gforce u nvidia üretiyorbu sisteme ekran kartı olarak 6600gt(130$) veya x800gto f.blade(215$) almalısın.ama fazla ses istemiyorum demişsin o yüzden 223$ ye x700gto ultimate almanı tavsiye ederim.ama biraz daha koyarsan x800gto2(253$) seni 3-4 sene çok rahat idare eder.o.c. yapmam demişsin o zaman kesinlikle x800gto2.anakarına da delux e gerek yok p5ld-2 yeter de artar.tercih ettiğin kasanın pencerelisi var onu almanı öneririm 5$ fln. fark ediyor sadece.nf4 çipsetli anakartlar genelde amd içindir ama intel için olanıda var nasıldır bilmiyorum.intel oyunlarda seni rahat ettirir amd kadar performans vermesede gene sorun yaşamazsın.psu olarak enermaz ın bi 400w luğunu al rahat edesin.gerçi kasanın kendi psu suda güzel ancak 400w olması daha iyidir.ilerde 78000 fln. alırın demişssin o yüzden.

• Eğer oyuna çok merkalı değilsen işlemcinin değiştirme derim.Ekran kartı olarak 6600GT öneririrm.Ayırca dvd writer almanı öneririm combo yerine.Combo sürücünün yaptığı herşeyi yapıor+dvd yazıyor.Son olarak da bu dvd writer+dvd alırsan dvd de kopyalabilirsin.Eğer yok ben dvd writer almıycam diyosan yine de combo yerine cd writer+dvd rom al.Sonuçta bölece cd de kopyalayabilirsin.Bunlar sistemin fiyatını da arttımaz.En fazla 10-15 dolar oynar.Ama ileride işine çok yarar.
  • ARKADAŞLAR BENDE BU PS TOPLAMA İŞİNİ FENA KAPILMIŞTIM EN SONUNDA ŞUNU ÖĞRENDİM KENDİMİZE ÇOK GEREKSİZ PAHALI DONANIM TOPLUYORUZ PC HAKKINDA FAZLA BİLGİSİ OLMAYAN YADA PC Yİ İNTERNET YADA OYUN İÇİN KULLANAN KİŞİLERE TEK ÖNERİM KESİNLİKLE TOPLADIĞINIZ PC 1300 YTL Yİ GEÇMESİN SİZ BAKMAYIN ŞU MODEL DAHA İYİ DİYEN ÇOK BİLMİŞLERE ŞU MODEL DAHA İYİ DİYO FİYATA BAKIYORUZ İKİ KATI DAHA PAHALI SANKİ ŞİRKET BİLGİSAYARI VE ÜZERİNDE BİR SÜRÜ İŞLEM YAPACAĞIZ SONRADAN GÖRMÜŞLERE DÖNMEYELİM
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.