Şimdi Ara

Pazu omuz yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dambıl seti aldım halter falanda var fakat ilk omuz ve kol kası çalışmak istiyorum, 2 kg ile omuz çalıştım, 2 gün fakat sonrasında 2 gündür omuz kaslarım çürük çürük hissediyorum dokununca çok az ağrı oluyor.. Normal mi biraz fazla mı zorlamışım devam etmeli miyim yoksa aramı vermeliyim geçene kadar, aynı şekilde pazu da da biraz oldu ama 1 günde geçti tavsiyeniz nedir acaba, boyum 1.80 kilo 66 68 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuhasebeciVAR -- 17 Temmuz 2018; 22:34:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlk defa yapıyorsun çok normal hele ki omuzlardaki ağrı 3 günü bulur iyileşmesi. Kas ağrısı güzel bir şey böyle devam et internetten youtubedan falan videolar izle omuz ve biceps hareketlerini sana uygun olanı uygula aman dikkat et sakatlanma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • önce birşey sorcam. 2 kg mu yoksa 20 kg mu?

2 kg ise gerçekten çok az.

İlk antrenmanda 6 kg ile başladım, 2. sette 4 kg a indim. Ama bu kilolar kolu yana doğru açarkendi. Yukarı kaldırmada 20 kg bar ile başlamıştım direkt.

Shoulder press yaparken kol başına en az 8 kg olmalı yoksa etkisi çok olmaz.

O ağrı acı yanma hissi artık her neyse 3 gün sonra iyileşir. Bence 3 gün bekle 4. gün tekrar antrenman yap. Zaten ağrı yoksa yeterince çalıştırmamışın demektir. Ağrı olması çalıştırdığın anlamına gelir. İnsan ağırlık kaldırınca kas lifleri kopar, tekrar tamiri sırasında vücut onları biraz daha güçlü yapar, kas zaten bu şekilde gelişir. Çalışmadan sonra 3 saat içinde protein ağırlıklı beslenmelisin.

Çürük derken aynada bak omzuna, morarma veya aşırı kızarma yoksa birşey yoktur korkmana gerek yok. Zaten 1 yıl da spor yapsan ertesi gün bir ağrı olması lazım.

• Omuzu 2 kilo çalıştım, görüntüde bişey yok, bugün geçti çalıştıkca yanma oluyor işe yarıyor demek ki, protein olayına bazen dikkat edemiyorum, özen göstermem gerek

• Her antrenmanından sonra 1 adet haşlanmış yumurta yesem yeterli olur mu acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: MuhasebeciVAR

Her antrenmanından sonra 1 adet haşlanmış yumurta yesem yeterli olur mu acaba
    Olmaz. Protein tozu al, muzla karıştırıp iç. Tek ölçek yeter.
  • crash_bandicoot C kullanıcısına yanıt
    yeni başlamış evde çalışan birine protein tozu önermek nedir ya :)

Kardeşim kaba bir hesapla kilon x 1.5-2 gram protein almaya bak günde.

1 yumurta çok az gelir, yaklaşık 6 gram protein var. tavuk göğsü vs yiyebilirsin 150-200 gram spor sonrasında. Yanında zeytinyağlı yeşillik , yoğurt vs.
  • quote:

Omuzu 2 kilo çalıştım, görüntüde bişey yok, bugün geçti çalıştıkca yanma oluyor işe yarıyor demek ki, protein olayına bazen dikkat edemiyorum, özen göstermem gerek
    Omuzu 2 kilo çalıştım derken tam olarak ne yaptınız?

Yani şu barların iki ucuna 2 kg takarak yukarı doğru mu kaldırdınız yoksa 2 kg iki dumbel alıp yukarı doğru mu kaldırdınız?

Yukarı kaldırmada daha çok kilo kaldırabilirsiniz, insanın yapısı gereği, ama yana doğru kaldırmalarda daha az kilo kaldırılabiliyor.
  • 2 kg protein tozu ne kadar süre gider acaba, günde 1 kez sadece omuz kol gögüs çalışacağım

• quote:

2 kg protein tozu ne kadar süre gider acaba, günde 1 kez sadece omuz kol gögüs çalışacağım
    protein tozunu boşver. en az 3 yıl çalışıyor olman lazım öyle şeyleri almak için.

doğal çalış. steroid dışındaki şeyler öyle fazla etki etmez. taş çatlasa %5.

protein ağırlıklı beslenirsen zamanla etki eder. yani et yemelisin. kızartma yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın. beyaz pirinç pilavı yememelisin gibi. şekeri de azalt, fabrikasyon ürünü yeme, protein tozu almaktan daha çok etkiler bunlar.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Pilava protein var derlerdi ama olmuyor demek ki 🤔 anladım ustam çok zor şeyler yapabileceğimi pek sanmıyorum, gene de çalışayım olduğu kadar artık 😁

• yeni başladıysan omuz şakaya gelmez hafif ağırlıktan başlamak lazım ama 2 kg çok az 5le falan başla. önceden evde omuz çalışırken sakatlanmıştım hareketin yapılışını falan bilmiyordum dümdüz açıyordum kolları felaket bi ağrısı var kolunu yukarı kaldırabiliyosun ama omzu kaldıramıyosun bu yüzden 2-3 ay bırakmıştım sporu. hareketlerin doğru yapılışlarını öğrenin derim doğru yaptığımı sandığım hareketlerin çoğu yanlışmış youtubedan izleye izleye öğrendim öğreniyorum. ama dediğim gibi omuz kol gibi değil çok yüksek ağırlık girme hissederek yap. ayrıca salona gitmeni de tavsiye ederim imkanın varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E06B1AE41 -- 24 Temmuz 2018; 13:47:28 >
  • quote:

Pilava protein var derlerdi ama olmuyor demek ki 🤔 anladım ustam çok zor şeyler yapabileceğimi pek sanmıyorum, gene de çalışayım olduğu kadar artık 😁
    pilavda protein olduğunu ilk defa burda okudum. et iyice pahalı oldu, et yemek bile lüks oldu ya; artık millet birbirini kerizliyor heralde bu ülkede.

pilav karbonhidrat deposudur. genelde akşam spora gitmeden önceki öğünde pilav yenilerek karbonhidrat depolanıp, antrenman sırasında da enerji için kullanılır. protein fln yok yani pilavda.

protein et yemeklerinde vardır. tavuk, kırmızı et, balık eti vs. bunların dışında yumurtada ve bazı soya bitkilerinde vardır.
  • Arka kol çalıştım 2 gün önce, dün ağrı yoktu fakat bugun arka kol kasım cürük gibi, bu haldeyken çalışmak mı iyidir yoksa geçmesini mi beklemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuhasebeciVAR -- 25 Temmuz 2018; 21:33:21 >
  • 2 kg dambıl mı

hocam kusura bakma kendimi tutamadım, asıl ağrın olmazsa kuşkulan. Acı varsa gelişme de vardır (gerektiği gibi beslendiğin takdirde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leopolidas

pilavda protein olduğunu ilk defa burda okudum. et iyice pahalı oldu, et yemek bile lüks oldu ya; artık millet birbirini kerizliyor heralde bu ülkede.

pilav karbonhidrat deposudur. genelde akşam spora gitmeden önceki öğünde pilav yenilerek karbonhidrat depolanıp, antrenman sırasında da enerji için kullanılır. protein fln yok yani pilavda.

protein et yemeklerinde vardır. tavuk, kırmızı et, balık eti vs. bunların dışında yumurtada ve bazı soya bitkilerinde vardır.

Alıntıları Göster
    Pirinçte azda olsa bitkisel protein bulunur. Yanlış bilgi vermeyelim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.