Şimdi Ara

PAZARCILIGA BASLADIM (15.11.2013) sorusu olanlar sorabilir (BATTIM 05.05.2014) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
13
Favori
12.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Can-ı gönülden çabanız, harcadığınız emek ve alınteriniz er geç karşılığını bulacak. Sağlığınıza dikkat edin. Allah yardımcınız olsun. Hayırlı ve berektli kazançlar dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: pokezoom

haftada kaç gün çalışıyorsun ve eski işlerine göre kendi işinin verdiği güzellikler ve zorluklar nelerdir.

bende fabrikada çalışıyorum ama emir almak bana göre değil. kendi işimi kurmak istiyorum.

Hocam merhaba özelde bende çok iş değiştirdim en son bunu anladım sanırım karakterimizde var bizim bende emir alamıyorum o stresle çalışamıyorum hocam acaba lag yermiyim yanlışmı yaptım pazarcı ol simitçi ol az kazan ama kafan rahat etsin haksızmıyım ?

hocam emir almak bana göre değil. tabi burada emirden kastım şu. ben işimi yapıyorum. usta ve şef ona karışmıyorlar ama bi şey olduğu zaman gidip onlara hesap vermesi beni bitiriyor. 12 yaşında babamı, 20 yaşında annemi kaybettim. küçük yaştan beri kimseden emir almadan büyümeninde bunda etkisi çok. o yüzden işyerlerinde böyle birilerine hesap vermek bana koyuyor. yani sorun tamamen onlarda da değil. onlara göre de çok zıt giden ve asi görünümlü biri olarak görünüyorumdur tabiki. o da var.

ayrıca işyerinde insanların ikiyüzlülüğünden bıktım. iyi niyetle adam bi şey yapıyosun sonra bu sana kötü niyet olarak dönüyor. üst adamlar için seni anında satıyorlar. herkes birbirini ezme derdinde ama aynı zamanda herkes dost gibi görünüyor. usta ve şef i yalayanlar çok. ben de yalamadığım için kötü oluyorum. o yüzden kendi işimin başına geçmek istiyorum.

ayrıca nasip kısmet. Allah yürü ya kulum derse büyürüm ama olmazsa da nasibim buymuş der mecbur gene el işine girerim. ha el işine girdim diye yalamalık yapacak değilim. gene aynı şekil davranırım. sorunlar yaşarım ama dayanırım artık. gerçi kendi işimi kurarsam bi şeyler yapabilirim diye düşünüyorum. inşallah kısa sürede başlayacam.

hocam hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProtonStark

Bol kazançlar kardeşim

Sağol kardeşim teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guler2535

Can-ı gönülden çabanız, harcadığınız emek ve alınteriniz er geç karşılığını bulacak. Sağlığınıza dikkat edin. Allah yardımcınız olsun. Hayırlı ve berektli kazançlar dilerim.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim hocam. Çarşamba günü hava yağışlıydı çadır suyla birleşince çok ağırlaştı çok zorlanarak kaldırdım o gün birşey hissetmedim çok fazla ama dün ve bugün bel ağrısından işe çıkamadım. Çok dikkatli olacağım bundan sonra sağlığıma, nasıl bir işse ayağına taş batsa işinden oluyorsun bu yüzden sağlığına 2 kere dikkat etmesi gerekiyor insanın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

haftada kaç gün çalışıyorsun ve eski işlerine göre kendi işinin verdiği güzellikler ve zorluklar nelerdir.

bende fabrikada çalışıyorum ama emir almak bana göre değil. kendi işimi kurmak istiyorum.

Hocam merhaba özelde bende çok iş değiştirdim en son bunu anladım sanırım karakterimizde var bizim bende emir alamıyorum o stresle çalışamıyorum hocam acaba lag yermiyim yanlışmı yaptım pazarcı ol simitçi ol az kazan ama kafan rahat etsin haksızmıyım ?

hocam emir almak bana göre değil. tabi burada emirden kastım şu. ben işimi yapıyorum. usta ve şef ona karışmıyorlar ama bi şey olduğu zaman gidip onlara hesap vermesi beni bitiriyor. 12 yaşında babamı, 20 yaşında annemi kaybettim. küçük yaştan beri kimseden emir almadan büyümeninde bunda etkisi çok. o yüzden işyerlerinde böyle birilerine hesap vermek bana koyuyor. yani sorun tamamen onlarda da değil. onlara göre de çok zıt giden ve asi görünümlü biri olarak görünüyorumdur tabiki. o da var.

ayrıca işyerinde insanların ikiyüzlülüğünden bıktım. iyi niyetle adam bi şey yapıyosun sonra bu sana kötü niyet olarak dönüyor. üst adamlar için seni anında satıyorlar. herkes birbirini ezme derdinde ama aynı zamanda herkes dost gibi görünüyor. usta ve şef i yalayanlar çok. ben de yalamadığım için kötü oluyorum. o yüzden kendi işimin başına geçmek istiyorum.

ayrıca nasip kısmet. Allah yürü ya kulum derse büyürüm ama olmazsa da nasibim buymuş der mecbur gene el işine girerim. ha el işine girdim diye yalamalık yapacak değilim. gene aynı şekil davranırım. sorunlar yaşarım ama dayanırım artık. gerçi kendi işimi kurarsam bi şeyler yapabilirim diye düşünüyorum. inşallah kısa sürede başlayacam.

hocam hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Anlıyorum seni kardeşim. İş ortamında en yakınındakine bile güvenme samimi olma açığını asla verme. Gün gelir kötü olursun senin sır bildiğin şeyler onun sana karşı kullanacağı kozu oluverir çünkü insanlar malesef böyle. Ben bir gün kötü bile olsam kimsenin açığını koz olarak kullanmadım iş hayatı boyunca ama malesef karakterli insan sayısı az. İş muhabbetine gelince iş yerinde üstüne düşen vazifenin tamamını yap. Ne eksik yap ne fazla yap. Eksik yapınca eksik yapmış olursun, fazla yapınca da kimse sana madalya takmayacak. O yüzden istenen neyse onu yap bırak. Yalakalık mevzusuna gelince tamamiyle karakter işi bu. Benim satış elemanlığı yaptığım yerde her ay satışlar açıklanırdı. Mağaza 1. si sürekli bir arkadaş olurdu arkasından ben her zaman 2. olurdum. Ama müdüre karşı ne o nede ben asla hiçbir zaman yalama olmadık kimseyi satmadık onu bunu çekiştirmedik diye bizi sevmezdi. Hatta mağaza sonuncusunun bile kıymeti çok daha büyüktü bizlerden. Hayat malesefki böyle kardeşim.

• FIRAT_G_ kullanıcısına yanıt
    hocam bu iş biraz sakat değilmi mafya falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Gizemli16

Günlük 2 liranı veriyorsun işine bakıyorsun hocam. Yapacak birşey yok. Herkesten alamıyorlar zaten vermiyor adamlar pazarlarda 4-5 çadır her çadırın altında 3-4 kişi toplam 20-25 kişiler. Onlardan alamıyorlar çünkü bunlarda haraç toplayanlar gibi kalabalıklar ve agresif birbirine aşırı bağlı kardeş amca oğlu vs gruplar. Senin benim gibi adamlardan alırlar onlardan alamazlar zaten. Sanırım anlatabilmişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

quote:

Orijinalden alıntı: By_Gizemli16

Günlük 2 liranı veriyorsun işine bakıyorsun hocam. Yapacak birşey yok. Herkesten alamıyorlar zaten vermiyor adamlar pazarlarda 4-5 çadır her çadırın altında 3-4 kişi toplam 20-25 kişiler. Onlardan alamıyorlar çünkü bunlarda haraç toplayanlar gibi kalabalıklar ve agresif birbirine aşırı bağlı kardeş amca oğlu vs gruplar. Senin benim gibi adamlardan alırlar onlardan alamazlar zaten. Sanırım anlatabilmişimdir.

Anladım hocam teşekkürler allah yardımcınız olsun.
  • Yaklaşık 6 aydır severek yaptığım işimi bırakıyorum. Nedeni ise artık neredeyse satışların tamamiyle durması. İşe ilk başladığım zaman günlük 30-80 TL arasındaki net kazancım varken artık 1 TL bile kazanamaz masrafları mazot parasını aracın giderlerini karşılayamaz olmamdır. Bu gün itibari ile eski işim olan elektronik satış elemanlığına devam edeceğim. Artık eskisi gibi de değilim eskiden borcu olmayan çalıştığını üstüne başına harcayan insandım. Şuan iş nedeniyle 9000 kredi kartı 20000 kredi borcu olan bir insanım. İş kuracak arkadaşlara bir tavsiyem var. Çok çok iyi düşünerek adım atın bende çok düşündüm ama olmadı kısmet değilmiş dedim geçtim. İş kuracak arkadaşlar çok iyi düşünün.
  • quote:

Yaklaşık 6 aydır severek yaptığım işimi bırakıyorum. Nedeni ise artık neredeyse satışların tamamiyle durması. İşe ilk başladığım zaman günlük 30-80 TL arasındaki net kazancım varken artık 1 TL bile kazanamaz masrafları mazot parasını aracın giderlerini karşılayamaz olmamdır. Bu gün itibari ile eski işim olan elektronik satış elemanlığına devam edeceğim. Artık eskisi gibi de değilim eskiden borcu olmayan çalıştığını üstüne başına harcayan insandım. Şuan iş nedeniyle 9000 kredi kartı 20000 kredi borcu olan bir insanım. İş kuracak arkadaşlara bir tavsiyem var. Çok çok iyi düşünerek adım atın bende çok düşündüm ama olmadı kısmet değilmiş dedim geçtim. İş kuracak arkadaşlar çok iyi düşünün.

geçmiş olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReiseReise

quote:

Yaklaşık 6 aydır severek yaptığım işimi bırakıyorum. Nedeni ise artık neredeyse satışların tamamiyle durması. İşe ilk başladığım zaman günlük 30-80 TL arasındaki net kazancım varken artık 1 TL bile kazanamaz masrafları mazot parasını aracın giderlerini karşılayamaz olmamdır. Bu gün itibari ile eski işim olan elektronik satış elemanlığına devam edeceğim. Artık eskisi gibi de değilim eskiden borcu olmayan çalıştığını üstüne başına harcayan insandım. Şuan iş nedeniyle 9000 kredi kartı 20000 kredi borcu olan bir insanım. İş kuracak arkadaşlara bir tavsiyem var. Çok çok iyi düşünerek adım atın bende çok düşündüm ama olmadı kısmet değilmiş dedim geçtim. İş kuracak arkadaşlar çok iyi düşünün.

geçmiş olsun hocam

Sağol kardeşim

• Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw is Life.

Geçmiş olsun

Sağol kardeşim allah razı olsun
  • Nedense aklyma takla atan orumcek adam satan adam geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun:(

• evlenseydin keske

• geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

Geçmiş olsun:(

Sağol kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: enduluslucoban

evlenseydin keske

6 yıldır evliyim 1 oğlum var ellerinden öper.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Incredıble

geçmiş olsun

Sağol kardeşim allah razı olsun
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.