Şimdi Ara

PAZARCILIGA BASLADIM (15.11.2013) sorusu olanlar sorabilir (BATTIM 05.05.2014) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
350
Cevap
13
Favori
12.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

sanki bijuteri tezgahı olsa hem daha zahmetsiz hemde daha fazla kar bırakır gibi geldi bana hem maliyet hemde işgücü anlamında daha kolay olur

Aklimda bujiteride var ama bu ise baslarken bana yardimci olan arkadas bujiterici ayip etmis olurum bujiteriye donersem simdilik askida bu fikir o degistirdigi an ben girecegim

bende pazarcılıkla geciniyorum çogu kisi inanmaz ama haftada sadece 1 gun pazara cıkıyorum oda pazar gunu hafta ici ise urun kovalıyorum al sat gene oluyor ama o haftada 1 gunde kazandıgım para bana fazla fazla yetiyor sattıgım urun ise cep telefonu ve elektronik eşyalar smpt pazarlarında satılmadıgı icin sadece 1 gunluk donemim var haftada

ilçe pazarlarınada çıktım ama bazen çok çok iyi iş oluyor bazen ise o kadar yol tepmene ragmen sıfır ile donuyorsun buda insanın ilçeler icin azmini kırıyor sonucda ilçe isanına hitap eden urun satmıyorum

yaklasık 1 yıldırda bijuteri işinle ilgileniyorum uzakdogudan baglantıları hazırladım oradan mal getirtip burada pazarlada satacağım şu anlık tek engel gümrükden malı çekme sorunu bu sorunuda aşarsam bahrla beraber semt pazarlarında başlayacağım inşallah allah kazancını bol etsin

• Hayirli , helal, bol kazaclar dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

sanki bijuteri tezgahı olsa hem daha zahmetsiz hemde daha fazla kar bırakır gibi geldi bana hem maliyet hemde işgücü anlamında daha kolay olur

Aklimda bujiteride var ama bu ise baslarken bana yardimci olan arkadas bujiterici ayip etmis olurum bujiteriye donersem simdilik askida bu fikir o degistirdigi an ben girecegim

bende pazarcılıkla geciniyorum çogu kisi inanmaz ama haftada sadece 1 gun pazara cıkıyorum oda pazar gunu hafta ici ise urun kovalıyorum al sat gene oluyor ama o haftada 1 gunde kazandıgım para bana fazla fazla yetiyor sattıgım urun ise cep telefonu ve elektronik eşyalar smpt pazarlarında satılmadıgı icin sadece 1 gunluk donemim var haftada

ilçe pazarlarınada çıktım ama bazen çok çok iyi iş oluyor bazen ise o kadar yol tepmene ragmen sıfır ile donuyorsun buda insanın ilçeler icin azmini kırıyor sonucda ilçe isanına hitap eden urun satmıyorum

yaklasık 1 yıldırda bijuteri işinle ilgileniyorum uzakdogudan baglantıları hazırladım oradan mal getirtip burada pazarlada satacağım şu anlık tek engel gümrükden malı çekme sorunu bu sorunuda aşarsam bahrla beraber semt pazarlarında başlayacağım inşallah allah kazancını bol etsin

zor iş ithalat hocam bir sürü presödürü var falan ama yapabilirseniz ne ala.

• quote:

Orijinalden alıntı: eroxonline

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

PAZARCILIGA BASLADIM (15.11.2013) sorusu olanlar sorabilir (BATTIM 05.05.2014)
    Baslayali 1 aya yakin oldu daha oncesinde muhasebecilik, Magaza elektronik bolumu satis elemanligi, pazarlamacilik yaptim. Simdi kendi isimi yapiyorum. bu fotografta simdi cektigim tezgahim oyuncak satiyorum. Sorusu olan arkadaslarin sorularini yanitlayabilirim.

neden o mesleklere devam etmedin de pazarcı oldun?
    yanlış anlama amacım aşağılamak değil

Pazarciligin asagilanacak bir yonu yok bu yuzden alinganlik yapmami gerektirecek birsey gormuyorum zaten. Kendi isimi kurmak istedim aklima bu is geldi 1 hafta arastirdim sonrada ise girdim.

emir altında çalışmaktan mı sıkıldın? Biraz sıksaydın dişini yükselirdin

Oyle birsey yok kendi isimi kurmak istedim. Yasim 25 ama disimi sikmaktan agzimda dis kafamda sac kalmadi zaten. Bu konuda vicdanen rahatim. Su ucuz dunyada ustume dusen her neyse cok daha pahaliya patlayarak yaptim rahat ol.

bana kızmanıza gerek yok
    yolunuz açık olsun

Estağfrullah hocam kızmak haddim değil. Soru soruş tarzınız tuhaf geldi sadece. Yanlış anlaşılmadan dolayı sert uslubum için özür dilerim.

• Kafan rahatsa.Para yetiyorsa ve karışanın yoksa senden iyisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HogwartsMeadeHead -- 26 Kasım 2013; 23:53:12 >
  • öncelikle hayırlı olsun işin ve Allah bol kazançlar nasip etsin.Birçok arkadaşında dediği gibi sebze-meyve sektörünün getirisi gerçekten çok fazla bu önerileri dikkate almanı tavsiye ediyorum, bana göre dünyada bitmeyecek tek meslek yeme-içme üzerine olan meslektir sana önerimde bir süre sonra oyuncak işini ona çevirebilirsin yeterli bir sermaye yaptıktan sonra
  • Hayırlı işler.
  • Hayırlı olsun hocam. İnşallah Allah işlerinizi açar ve bir gün olmak istediğiniz yerde olursunuz. Sizle birlikte bir çok kişiye de ekmek yedirme imkanı sunabilecek kapasiteye gelirsiniz
  • Allah yardımcınız olsun hocam.

Bizde bir ara arkadaşlarla çorap işine girecektik çok kovaladık ama sonra şevkimiz kırıldı giremedik.

Dediğim gibi Allah hayırlı kazançlar nasip eğlesin, yardımcınız olsun.
  • Allah hayırlı kazançlar nasip eylesin.Allah yardımcınız olsun.
  • Maşallah onlarca Hayır duası almissiniz çok sevindim, Allah cümlemize hayırlı kazanç versin inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende bi ara dedemin bahceden topladigim limonlari satiyordum.Eger bir yer edinebilirseniz sizin icin cok iyi olur.Pazara gelince ben hemen butun urunlerimi satiyordum.Ben oyuncakciliktan cok kaliteli meyve-sebze urunlerine yonelmelisin.Hayirli satislar.Allah isini rast getirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poinoo

Bende domates, kıvırcık,limon, biber gibi ürünler alırdım satardım ben günlük 200tl felan kazanırdım ama çünkü domates her yemekte var insanlarda uygun ve iyi kaliteli malı alıyorlar. Halde domates kavaladığ gunleri bilirim saat 5-6 gibi giderdik. ( bir tane pazarcı abi ile ortak yapardık tek basıma iş yapmadım )

tek başına yapmak zor ve yorucu oluyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

Hocam merhaba bende esnafim kirsehirdeyim.oyuncak hirdavat pasabahce plastik hersey var.mallari arginciktanmi aliyorsun? Ordan aliyorsan orayi tavs8ye etmem sana.hem kalete yok hem pahali.hemde kayseri esnafi elden ayri.durtmeye calisiyor.ankarada ulucanlarda cok guzel oyuncaklar var.
    Sana 2 tavsiyem var.1. Kesinlikle veresiye verme.kar suyu gibi malin erir gider.elinde avucunda biseyin kalmaz.kimse gozunun yasina bakmaz.ortada kalirsin.
    2.kaliteyi sakina birakma.kaliteli oyuncaklar bulundur.varsin bazi musterilerin pahali desin.kalite kaliteli parali musteri getirir.

Istersen ozelden dukkanimin fotolarini koyarim.fikir edinirsin.benim cesidim guzel.

Kis geldi kapi pence sungeri satiyormusun? 50 kurusa alirsin 1 liraya satarsin.alan 4 5 paket aliyor.bere eldiven sat.soguklar geldimi kimse 3 un besin lafini yapmaz alir.guzel bi stand al.teshir urunu standi.diz eldiven bere.saksi sat mesala.kadinlar cicege duskundur.alirlar.corap sat diycemde pazarda cok satan vardir.sormak istedigin varsa bana ulas .hatta imkanin varsa atla gel.konusuruz.evine ekmek goturmen beni cok sevindirir.calistigim firmalarida paylasirim senle.tabi hersey hemen olmaz.ama emin ol.buyuyup gidersin.babamin bi lafi var.kuş deneye (cesite) gelir.kazandigini hemen mala cevir.para pul hic bi degeri yok.mal daha degerli.urununu cogalt.

eldiven bereyi düşündüm araştırmaya başladım. Toptan fiyatı 1 lirayken pazarda 1 liraya satıyor ne iş çözmüş yada anlamış değilim. Argıncığa mal için gitmedim hiç. Sünger işi iyi fikir gibi geliyor ama elinde patlama ihtimali de yüksek. Malesef imkanım yok gelmek için fotoğraf koyarsanız süper olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: _yusufaydin_

Hayirli , helal, bol kazaclar dilerim.

sağol kardeşim allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 32Mustafa32

Kafan rahatsa.Para yetiyorsa ve karışanın yoksa senden iyisi yok.

para yetmiyor kış sezonu olduğu için. dün yağmur yağdı çadırı kaldırırken belimi incittim şimdi evdeyim çalışmıyorum bugün ama herşeye rağmen kendi işim işte. Bu yüzden seviyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatoz28

öncelikle hayırlı olsun işin ve Allah bol kazançlar nasip etsin.Birçok arkadaşında dediği gibi sebze-meyve sektörünün getirisi gerçekten çok fazla bu önerileri dikkate almanı tavsiye ediyorum, bana göre dünyada bitmeyecek tek meslek yeme-içme üzerine olan meslektir sana önerimde bir süre sonra oyuncak işini ona çevirebilirsin yeterli bir sermaye yaptıktan sonra

pazar yerindeki yerlerim yeme içme yerleri değil, giyim kıyafet vs bölümlerindeyim bu yüzden gıda işini yapamam malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hayırlı işler.

sağol hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reaktans

Hayırlı olsun hocam. İnşallah Allah işlerinizi açar ve bir gün olmak istediğiniz yerde olursunuz. Sizle birlikte bir çok kişiye de ekmek yedirme imkanı sunabilecek kapasiteye gelirsiniz

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim hocam allah razı olsun.
  • Para üstü yerine oyuncak verdiğin oluyo mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.