Şimdi Ara

Paypal'a neden izin verilmedi? BDDK'dan resmi açıklama! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
1.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paypal ulkeden cikmak zorunda birakilirken hemen ardindan turkcel veri merkezi acilisi

bu iki olay aslinda birbiriyle cok alakali.

Paypal olayında once teb bankasina çöktüler
    Teb bankasinin isini bitirdikten sonra

Paypal'a dediler ki

Bak kardesimm artik teb bankasi yok
    Senin bu islem trafigini takip etmemiz lazim
    Ya server kurarsin ya da turkcele haracini vereceksin!

Aslinda veri trafigi falan palavra sarayin eline gecmis nerdeyse aile sirketi olan turkcele
    rant saglama operasyonu

Paypal' dan harac kopartayim derken binlerce insan magdur oldu.

Ama umrunda mi bu soysuzlarin!

Yazik gunah bu kadar olmaz.
    Bizim dinimizde ekmekle oynayanlara ne denir bilmezmisiniz .

Ey Türk Milleti artik uyan !

Bu adamlarin dini'de imani'da para para para

Ne zaman anlayacaksin ne zaman !

Paypal'da dedi ki ben santaja boyun egmem
    Harac' ta vermem.ceker giderim.

Biz bu milli şeytanları iyi biliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 4 Haziran 2016; 16:36:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tensi T kullanıcısına yanıt
    Cevap alamadım Visa banka mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Paypal ulkeden cikmak zorunda birakilirken hemen ardindan turkcel veri merkezi acilisi bu iki olay aslinda birbiriyle cok alakali. Paypal olayında once teb bankasina çöktüler Teb bankasinin isini bitirdikten sonra Paypala dediler ki Bak kardesimm artik teb bankasi yok Senin bu islem trafigini takip etmemiz lazim Ya server kurarsin ya da turkcele haracini vereceksin! Aslinda veri trafigi falan palavra sarayin eline gecmis nerdeyse aile sirketi olan turkcele rant saglama operasyonu Paypal dan harac kopartayim derken binlerce insan magdur oldu. Ama umrunda mi bu soysuzlarin! Yazik gunah bu kadar olmaz. Bizim dinimizde ekmekle oynayanlara ne denir bilmezmisiniz . Ey Türk Milleti artik uyan ! Bu adamlarin dinide imanida para para para Ne zaman anlayacaksin ne zaman ! Paypalda dedi ki ben santaja boyun egmem Harac ta vermem.ceker giderim. Biz bu milli şeytanları iyi biliriz

Bende boyle bisiler dusunmustum , tum dunyada olan paypalin , Turkiye den gitmesi zaten soylediklerini hakli cikartiyor.Eger bu server isi standart olsa paypal zaten boyle bisi acar yada kurar demekki ozel bisiler var da adamlar pazarin sahibi olduklari halde cikiyorlar pazardan.Bunu anlamak icin beynin 0.00001 ini kunlanmaniz yeter.Beni tek uzen bunlari memleketin %50 si anca okuyabiliyor.%50 okuyaninda anca %5 i anca anlayabiliyor.Hergun aciyorum haberleri baska bir rant olayi meydana cikiyor .Daha haber olmayan binlerce olay var.Dinciler musluklari dosediler.VE bunlar sadece koca bir baslangic .30 sene TUrkiye de nefesi parayla alacaksiniz. Basi acik insanlar sokaklarda tartaklanmaya baslandigi zaman ve otomatik ...... damgasi yedigi zamanda is isden gecmis olcak.

• paypal harac operasyonunda yani
    saray soytarısı ve oglan bilal'e rant operasyonu

Simdi bu mili soytarı takımı bu tarz rant operasyonları ustalıkla gizlemek için taktik belli

Once milli duygular fragmani cunku

Milli zirvaliklarla halkı uyutmayı yol bellemişler.

Bunların kafasından geçen senaryo neydi biliyormusunuz ?

Bu saray soytarilari turkcel veri merkezinin
    açilisini Paypal'la beraber çok şaşalı bir torenle yapacaklardi.
    Manşetler hazır

Dünya devi Paypal turkcel' le elele !
    Dunya devi Paypal turkcel'i secti !
    Paypal'la turkiye'nin büyük yolculuğu !

Iste bizim milletimiz bu zirvaliklari afiyetle yerken saray soytarilari milyon dolarlari
    cebe indirecekti.

Hatta paypal'a sen bize verecegin haraci gozunde buyutme turkiyedeki kullanicilarina ufak capli bindirmeler yap toparlarsin vaziyeti
    demislerdir emin olun.

Biz bu milli şeytanları iyi biliriz.

Bu harika senaryo tutmayınca yani
    Paypal ben şantaja boyun eğmem
    haraç ta vermem deyince
    bu kuyruk acısından dolayi bu sefer

Haraç yoksa sende yoksun dediler ama
    tepkileri onlemek için bu sefer
    Milli duruş fragmanını devreye soktular.
    Klasiklesmis artik
    Yok kara para trafiği
    Yok teror finansmani
    Yok verilerimizi çaliyor şerefsizler
    Yok Bu ulkenin kanunlarına uyacaksın lan !

Memleketim insani bu milli duruş fragmanini izlerken binlerce insan ekmeğinden oldu.
    hemde aç gözlü saray soytarısının alamadığı haraç yüzünden.yazık çok yazık.

Biz bu mili soytarıları iyi biliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 4 Haziran 2016; 21:50:44 >

• Bu yaziyi olaylar çok tazeyken yazmıştım.
    Şimdi parçaları tek tek birleştirdiğimizde
    ne kadar doğru bir yazı olduğu ortaya çıkıyor.

1-Teb bankasınının durduk yere paypal'la çalışmaktan vazgeçmesi
    2-paypal'la turkcel arasindaki gizli pazarliklar
    3-saray soytarısının istediği haraç

Bakalım ne yazmışım 5 gün önce

Beyler sakin olun olay cok taze
    Bekleyin biraz sular durulsun
    Kokusu cikar nasil olsa
    Kenan dogulu ne demis

RANT KOKUSU VAR.HAVADA RANT KOKUSU VAR.

Damat berat, oglan bilal ortak yapim bir peskes filmi vizyona girdi.

Filmin konusu bu milletin....koyacaz diyenlerin hergun farkli pozisyonlar deneyerek fantazi deryasinda zevke gelmeleri.

Oldukca cesur sahnelerin bulundugu bu erotik filmde
    onune yatanlar mi dersin.sifirlayanlar mi dersin

Hizmet on numara koyacaklar tabii diyenlermi dersin.

Ne zaman sokup ne zaman cikardi hic farketmedik diyenler mi dersin .

beli de cok hafifmis bunlarin diyenler mi
    dersin.
    13 yildir kullaniyorum bugune kadar ne zaman sapla aslanim desem beni hic yari yolda birakmadi diyenler mi dersin.

Cumhuriyet tarihinin son 13 yildaki yasanan carpik iliskiler aldatilanlar kandirilanlar kotu yola dusenler

Iyi seyirler demeden once koltuklara otururken bekaret kemerlerinizi kontrol edin.arada birde yoklayin yiyecek icecek almayin.ne olur ne olmaz.unutmayin bunlarin uyutarak saplama gibi bir ozellikleri var.sonra yok ben filmin atmosferine kapildim yok nasil oldu anlamadim.yok ben kendimi helalime saklamistim.yok ben bunlari mahkemeye verecem.....

Simdi iyi seyirler

• quote:

Orijinalden alıntı: 724SATINAL

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

bunların kimseye değer verme gibi bir durumları yok ki zaten
    para transferlerinde aracılık yapan ,buradan komisyonunu alan bir firma bu
    tamam alıcıya tam koruma sağlıyor ama satıcıları mağdur ediyor
    misal birisi senin ebay şifreni kırıp oradan satış yapsa 20-25 gün sonra parayı satıcıya gönderiyormuş
    ama alıcıya 180 gün itiraz hakkı veriyor
    dolandırıcı adam parasını alıyor ,alıcı ürünü almadığı için itiraz ediyor
    ebay parayı paypala ödüyor ve hiç ilgin olmadığı halde senden para talebinde bulunuyormuş

bu şartlarda başına bir şey gelse alıcıyı koruyor ,satıcıyı koruyor ama hiç ilgisi olmayan mağdur oluyor

şahsen bu sistem bence çok adil değildi zaten
    alıcı kargoyu teslim almadan parayı serbest bırakmaması gerekiyor
    bu durumda 180 günde çok fazla olduğu görülüyor
    tamam şimdi biz genelde alıcıyız ve böyle bir garanti hoşumuza gidiyor ,burası güzel
    ama dediğim gibi dolandırıcılara kapı açıyor olduğundan çok kötü değil mi ?

dediğin gibi ebay ( ve paypal ) alıcıyı koruyor satıcı bazı zamanlar zarar edebilmekte

fakat dediğin örnek gerçekleşmesi mümkün değil. ebay şifreni çaldı para paypal hesabına gidiyor paypal hesabından da paypal hesabının sahibine gidiyor yani ebay şifre çalan korsan bir şey kazanamıyor. Paypal hesabını çalıp kendine ürün alırsa olay polisiye bir durum olur aynı ülkedense yakalanması kolay olur, şifrene güvenmiyorsan paypal'e limiti değiştirilen sanal kart eklemek en garanti yoludur

180 günlük süre yeni çıkmış bende yeni geçenlerde farkettim önceden 45 gündü. 60 yada 75 günle sınırlanması gerekiyor bence

bu konuyu bende çok düşündüm ve olmaz gibi gelmişti ama işi bilen birisi anlatınca ikna oldum
    adam benim ebay hesabımı hackleyip hayali satış yapıyor ve kendi paypalına para yatırma işini yönlendiriyor
    yani benim paypalımla onun bir işi olmuyor ,zaten benim paypalıma girmesi imkansız ,girse de hiç para yok (paypala enpara tanımlı ve zaten enparada da para olmuyor)

diğer türlü zaten hiç mümkünü yok
    ayrıca böyle bir durum yok ise ebay bana niye uyarı gönderdi ve şifremi sıfırladı ?
    hesabınızda illegal kullanım tespit ettik diye mail niye göndersin ?
    demek ki bir mağduriyet yaşanmadan olayı tespit etmişler ,yoksa şimdi uğraş dur

• quote:

Orijinalden alıntı: Tensi

Akkoyunlar meleyip duruyorlar, "konono oyocok yokso dofolson". Bre davarlar cebinizdeki Mastercardlar, Visacardlar, hangisinin serveri Turkiye'de? Cahillik sinir tanimiyor.

visa veya mastercard online bir ödeme sistemi değil ikisini nasıl aynı kefeye koydun acaba?
    biraz olsun bankacılık mevzuatını biliyor olsan bunu yazmazdın. mallesef bizim insanlarımız konuya hiç hakim olmasada o konuda uzman gibi davranmaya çok müsaitler.
    ayrıca bende akpden çok hoşlanmam ama kimseye burada hakaret etmeye hakkın yok.
  • Gere yok zaten hiç kullanmıyorsum kartı bile var bende. Para yükliyeceğim, teb atmsi arıyorum her seferinde.

• Etkin ve verimli internet kullanıcısı oranının en düşük olduğu ülkelerden birinde BDDK'nın bu atarı çok yanlış. Paypal bir daha gelmemeyi düşünebilir. Tek tıkla 3 saniye içinde fatura ödeme olanağı olduğu halde veznelerde 2 saat sıra bekleyen kaç milyon insan olduğunu öğrendiğinizde bana hak vereceksiniz. Türkiye dışa kapalı kendi borusunu öttürebileceğini sanan eski Osmanlı düzenine dönüyor. Yıkım 100 yıl öncesinden daha büyük olacak. Bu kez sanal ortamda kapitülasyonlar vermeye başlayacağız.

• Hükümet buraya da el attı. Para var rant var bu işte anlayın artık.

Bu arada katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, sayenizde bilgilendik.

• Peki yurtdisi kaynakli paypal hesabi kullanamiyormusunuz yani bagladiginiz banka karti turkiyeninse olmuyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

Buradan PayPal'un Türkiye'ye ve Türk kullanıcılarına verdiği değeri anlayacağız.

haklısın hükümet istedi diye paypal bakiyesinden alışveriş yapamaz para gönderemez olmuştuk artık Paypal Türk vatandaşlarını düşünsün artık paypal bakiyemizi düşük kurdan satmayı bıraksın normal yurtdışındaki paypal kullanıcıları gibi bakiyemizi ister alışverişte kullanır istersede bankamıza çekeriz .Paypal hükümetin her istediğini yapmak zorundamı kullanıcılarını düşünsün artık düşük kurdan döviz bozdurmayı bıraksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 724SATINAL -- 5 Haziran 2016; 16:41:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugaydurukan

Peki yurtdisi kaynakli paypal hesabi kullanamiyormusunuz yani bagladiginiz banka karti turkiyeninse olmuyormu

ben 3-4 sene önce HSBC kart bağlamıştım olmuştu işbankasımı teb mi bazı kartlar olmamıştı. HSBC gibi ulaslararası kartlar olur diye düşünüyorum... Gerçi o paypali hiç kullanmadım gerek olmamıştı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle tüm donanım haber ekibinin sonra değerli donanım haber üyelerinin ramazan ayı mubarek olsun.

Hoş geldin on bir ayın sultanı. Bu mübarek ayın bütün milletimiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diler, vatanımız için de en bereketli ay olmasını temenni ederim. Savaşların olmadığı, kıtlığın baş göstermediği, şehit haberlerinin olmadığı bir Ramazan ayı diliyorum. Mübarek ayımız kutlu olsun.

On bir ayın sultanı kapıda.
    Bu ay bütün gönüller ibadetten yana,
    bütün yürekler aynı çatı altında.
    Hz.Muhammed (s.a.v) bu ay sizin kapınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 6 Haziran 2016; 1:45:52 >
  • muhalefet edecek gaztemi kaldı. daha gecen gaztecinin biri, özel bir şirketin vergi borcu silindi diye haber yaptı tutuklandı. yöneticilerin özel şirketlerle ne haltlar yediğini bilemiyor, öğrenemiyorsak gerisi laf salatasıdır. daha öncede söledim. ortada parti devleti var. bddk dahil hiç bir kurum özerk bağımsız değil. bddk istedikleri teraneyi okusun bana.
    bi suru kişi bddk yı haklı bulmuş. millet her yeri turkiye zannedio. avrupa amerika gerizakalı. kanunları nizamları yokta ondan paypal oralarda calısabilio dimi.
    o desteklediğiniz bddk dayandığı kanunların çoğunu avrupadan ithal edio. padişah hazretlerinin son çıkardığı parti devletine hizmet eden kanunlar hariç.
    mecliste 200 den fazla defa ihale kanunu değişir, buyuk firmalara devlet ihalelerde garantör olur kimse bunu bilmez. kalkmış burda paypal haksız demiş herkes. kozmetik ulkenin kozmetik insanları.

• Bence daha fazla vergi almak istedi, yemedi tabi.

Bu hükumet sütten çıkmış ak kaşık değildir bunu da unutmayın.

• Kapıcılar kralı Hacerin bahşiş'in kalmasını duyması ile bayılması bir oluyor..
    Ne bahşiş kalktı mı?
    ----------------------
  • valla ben kullanıyorum paypal'ı, sizde kullanın. sıkıntı yok yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: engink

valla ben kullanıyorum paypal'ı, sizde kullanın. sıkıntı yok yani.

nasıl?
  • Ah paypal ah

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.