Şimdi Ara

Paycell Kullanmayın ! Rezillik Akıyor! (Destek Verelim Bu Konuya) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
7
Favori
17.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
416 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde yatmadı carrefour market ve trendyol eticaret çok değişik çalıma yapısı var ama eninde sonunda kendileri kaybedecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyken

Sıcak İşaretleyelim mesajı üste çıkaralım lütfen, ben mağdur oldum sizlerde olmayın.

Cuma günü yanlış ve hatırlamadığım(1 rakamı yanlış girmişim) bir telefon numarasını şehven 670 Lira gönderdim, gönderdiğim kişi paycell üyesi değilmiş o tarzda bir sms geldi. Ben paycell müşteri hizmetlerine derdimi anlatana kadar karşı taraf paycelle üye olup para transfer işlemimi gerçekleştirmiş.

Gönderdiğim numara 546 *** 0243 ile görünüyor, asıl amacım kendi numaralarım arasında para transferi yapmaktı, numaranın doğrusu 546 945 0243 olmalıydı ama sanırım ben hata yapıp 1 rakama yanlış bastım. Neye bastığımıda hatırlamıyorum, şehven yapılan işlemin 5 dakka sonrasında müşteri hizmetlerini aradım bütün ısrarlarıma rağmen Paycell müşteri hizmetleri şehven gönderim yaptığım numarayı söylemedi, mail atın dediler. Hatta müşteri hizmetlerine durumu izah ederken, karşı tarafın paycell hesabı açtığına ve işlemin gerçekleştiğine dair ikinci sms geldi.Cuma günü saat 19:00 civarında mesaj attım hala dönen yok!

Karşı taraf iyi niyetli olsa bile oda benim telefon numaramı göremiyor 545 *** 3810 size para gönderdi diye görünüyor olmalı.

Ben böyle rezil bir uygulama görmedim. Para transferi yapacağınız telefon numaralarına çok dikkat edin ben 670 liram göz göre göre gitti. Paycell'den bir Allah'ın kulu yardımcı olmadı. Ki zaten gelmeyen iadelerden bahsetmiyorum bile...

Smsler burada, onay vererek göndermişsiniz hiçbir şey yapamayız diyorlar. Tamam telefon numarasını verin karşı taraftan rica ediyorum diyorum gizlilik deyip kendi onaylanmış profilimle yaptığım işlem onaylanan telefon numarasından aramama rağmen vermiyorlar.

Hocam geçmiş olsun, bu durumu şikayetvar, twitter ve mail den sıkıştırarak çözebilirsiniz bence. Ama ahlaksızlar, etik değerler yok. Dönüş yaparlar mı bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tiglat Pileser kullanıcısına yanıt
    https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/14464983

Hocam burada belirttim, en kısa sürede bilgi vereceğiz dediler ama ne arayan var ne soran var.

Elimde bir argümanda yok yarına kadar çözülmezse bu ahlaksızları cimere, bddkya merkaz bankasına falan falan yazacağım. Orada bir şey çıkmaz belki ama ne yapayım
  • Bu tip kuruluslarin guvenlik sartnameleri kendi belirledikleri protokollere dayanmiyor, bir baska deyisle bilgilendirme metinlerinde XXX olarak gorulen hic bir harf/numarayi sesli iletisim ile musteri hizmetlerinden ogrenemezsiniz

Yolu, eger o da kisisel verilerin korunmasina yonelik kanun ile izin veriliyor ise, yazili talepte bulunmaktir. Ayrica gonderilen kisinin de bu meblagda bir parayi iade zorunlulugu yok. Rakam buyuk oldugunda dava konusu edilebilir, hukukta belirtilen limitin altinda kalan bir miktar

Dolandiricilik yok. Irade ile yapilmis bir islem. Benzeri IBAN yanlis yazilarak da olabilirdi, bu size o kisinin telefon numarasini isteme yetkisi vermez. Bu tip bilgileri korumak ve dogru girmek kisilerin sorumlulugundadir

Burada mantik veya vicdan degil kesin kurallar ve kanun isler. Telefon numarasina gonderdigim bir kisinin neden telefonunu ogrenemiyorum dersen, onun da cevabi, telefon numarasina para gondermek bir aktarim cinsidir, bilgi talebi ile ortusmez

Ozetlersek kisisel hata ile ,ustelik kendi bilmediginiz bir telefon numarasini kurumsal bir sirketten talep edemezsiniz. Mantiginizi anliyorum, fakat mumkun degil. Sirketin burada bir sorumlulugu da yok. Size para gonderdiginiz kisinin sahsi bilgilerini veremezler.

Yapmaniz gereken o kisi bu parayi cekene dek iptal proseduru baslatmakti, bu yapilmadigi takdirde para artik o kisinin uhdesinde demektir ve talebi gerceklestirmek o kisinin insafina kalmis olmakla birlikte, sirketin bir sorumlulugu, kisisel bilgi verme yetkisi yoktur

bu konu paycell ile alakali degildir, bir bankada denerseniz ayni sonucu alirsiniz

(Bu arada konu sicak firsatlardan yani sicak firsatlarin icindeki sicak firsatlardan , konu disiya tasinmis, soyledigimiz buydu zaten)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 10 Mayıs 2020; 14:21:9 >

• Kardes ne bos ve iceriksiz yalan yanlis konusuyorsun ya , hadi beni elestirdin koruyor yok para aliyor bilmem ne diye ..

Paycell Kullanmayın ! Rezillik Akıyor!  (Destek Verelim Bu Konuya)

Al Qnb finansbank .. cep telefonuna para gonderme ekrani . Isim mi istiyor ? Bilmeden konusup duruyorsun. Bankacilik sisteminde isim talebi olmadan cep telefonuna para gonderilebiliyor, sebebi de telefon numaralarinin sahibi gorulen tc kimlik numaralarinin hattin fiili kullanicisi olmayabilmesi, zaman zaman hukuki anlamda resit dahi olmayabilmesi

Bunu paycell belirlemiyor, bankalar da boyle .. ne diyecegini sasirdin artik , bari mantikli konus yanlis bilgilendirme insanlari

• yatırmadıkları puan için app storeden uygulamaya kötü oy verdim en azından başka arkadaşlarım bilsin

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.paycell&hl=tr
  • BTK üzerinden turkcelle şikayet kaydı bırakmak gerekiyor

bbdk sadece bankalara bakıyor

yada direk visaya yazalım kafasına göre işlem yapmasın ben visaya güvenerek işlem yapıyorum
  • jujuuu kullanıcısına yanıt
    Tek hücreli misin lan sen inatla konuya yazmaya devam ediyorsun

Al aşağıya paparadan ekran görüntüsü ekledim. Hesabı olmayan birine para göndermeye çalıştım gitmedi, para hesabımda bekliyor. Bekleyen işlemlerde. Hesabı açarsa gider belki, bilmiyorum. Ama bak telefon numarası gözüküyor. Yanlış gönderirsen ararsın anlatırsın derdini. Üçkağıtçı paycell gibi birşeyleri saklamıyor. Adam 600 lira göndermiş dekontu yok. Böyle saçmalık mı olur lan dingil. İnsanları sinir etme bak işine

Paycell Kullanmayın ! Rezillik Akıyor!  (Destek Verelim Bu Konuya)

Gönderimi kendim iptal ettim, numarada gözüküyor. Olay bu anladın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tripleseven -- 10 Mayıs 2020; 14:6:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• seni asagilamak gayesi ile konusmuyorum fakat bilgisiz bir arkadasimizsin. ben 38 yasindayim ,hayat tecrubem de, bankacilik sistemine hakimiyetim de, buradaki 13 senelik mevcudiyetim de, ayrica mesaj sayimdan tut attigim mesajlardaki icerik de senin uzerinden silindir gibi gecer

fakat kabul ediyorum sinir edici bir yapim olabilir. bu onemli degil, damat alacak degil burada kimse beni .. soylediklerimin iceriklerine bak, bir de seninkinin bosluguna .. konjonkturel olarak su an paycell uzerinden turkcell e vurmak bir prim yaptigi icin hic bir donanimin olmadan atip tutuyorsun

gelelim son mesajina .. paranin gitmemesi hesabi olmamasindan kaynaklaniyor, ve yine dedigin gibi hesap acar da o sms i alirsa parasini cekebilir ... ben mesajda ne yazmisim ? cep telefonuna gonderdigin parayi sen takip edebilirsin, ama musteri hizmetleri sana para gonderdigin kisinin herhangi bir kisisel bilgisini veremez...

simdi sen sunu yap, deney gibi , bir yakinina 1 lira gonder. para ulassin . sonra bankayi ara (istedigin banka olabilir), de ki onlara, ben bir yakinima para gonderdim, fakat su an programi acamiyorum, kac lira gonderdigimi kendisinden de ogrenemiyorum numarasini kaydetmemisim, lutfen bana para gonderimi yaptigim telefon numarasini soyler misiniz de

bu arkadasi savunan, inanan diger forumdaslar varsa onlar da denesinler , boyle bir is akisi olmadigini ,daha dogrusu olamayacagini goreceklerdir...

• jujuuu kullanıcısına yanıt
    quote:

Burada mantik veya vicdan degil kesin kurallar ve kanun isler. Telefon numarasina gonderdigim bir kisinin neden telefonunu ogrenemiyorum dersen, onun da cevabi, telefon numarasina para gondermek bir aktarim cinsidir, bilgi talebi ile ortusmez

Ben kendi onaylı hesabımdan olan işlemin dekontunu istiyorum. Bunu vermek zorundalar, o dekontta da karşı tarafın banka hesap numarası, iban bilgisi ya da telefon numarası artık transfer şekli neyse bulunmak zorundadır. Ben işlemlerimi talep ettiğim taktirde ibraz edecek.

Edit: Yoksa hatanın banka kaynaklı değilde benden kaynaklı olduğunu nasıl ispat edecek. Burada dekontta paylaşması gereken telefon numarası, telefon numarası paylaşmıyorsa o kişiye iban atayacak bende savcılığa şu iban diye başvuruda bulanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soyken -- 10 Mayıs 2020; 15:18:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyken

quote:

Ben kendi onaylı hesabımdan olan işlemin dekontunu istiyorum. Bunu vermek zorundalar, o dekontta da karşı tarafın banka hesap numarası, iban bilgisi ya da telefon numarası artık transfer şekli neyse bulunmak zorundadır. Ben işlemlerimi talep ettiğim taktirde ibraz edecek.

Edit: Yoksa hatanın banka kaynaklı değilde benden kaynaklı olduğunu nasıl ispat edecek. Burada dekontta paylaşması gereken telefon numarası, telefon numarası paylaşmıyorsa o kişiye iban atayacak bende savcılığa şu iban diye başvuruda bulanacağım
    simdi bu kez tam bilmedigimi soyleyerek lafa baslayayim, onceki mesajlarda bilgi ile konustum, bu mesajim ise tahmindir ,pesinen ileteyim .. tahmin ediyorum bir banka vasfiyla islem yapmak ile bir banka alt yapisini kullanmak ile berabere "elektronik para kurulusu" olmak farkli rejime tabi.

dikkat ederseniz, parayi gonderirken dahi numaranin bir bolumunu gizliyor, yani hic bir kosulda ekran goruntusu alinmasina musade etmiyor. sadece ve sadece islem henuz okey tusuna basilmamisken senin yazdigin ekranda bu numarayi gorebiliyorsun .. ama onayi verdigin anda ,henuz para gonderilmemisken bile onay ekraninda numaranin tamami gorulmuyor

tahminim su ki ,bu paycell sisteminde herhangi bir imza, herhangi bir kagit uzerinde hukuki koruma saglayici kuvvetli bir dayanak olmadigi icin boyle bir yonetmelik mecburiyeti var. dedigim gibi bu bir tahmin fakat ben o numarayi ogrenebilecegini dusunmuyorum

cunku bankalardan da bu tip bilgileri sesle alamazsin ama gonderdigin dekontlarda gorebilirsin. burada zannediyorum ki KVK yonelik kanun uyarinca kisilerin numaralarinin paylasilmasina acik riza gosterilmemesi sebebiyle, hic bir sekilde senin elle tuslama yaptigin an haric bir ekranda numaralarin tamamina musade edilmiyor

edit : sonradan ekledigini simdi gordum , sorunu su sekilde cevaplayayim, ortada onlara gore bir hata olmadigi icin boyle bir durum sadece senin icin var .. onlar acisindan, sen kendin bir tuslama yapmissin, bir numara belirlemissin, ve oraya parayi gondermissin .. paycell e uye olurken kabul ettigimiz taahhutnamelerde programin kullanimindaki hatalarin bankanin sorumlulugunda olmadigi yonunde sartlar kabul ediyoruz .. ek olarak burada bankanin hatasinin olabilecegi bir durum yok, sen iradenle bir para gonderiyorsun x numaraya .. onlar senin aslinda y ye gondermek istedigini bilemezler ki .. sen sonradan soylem ile bunu dile getirdiginde de zaten "yanlislikla boyle yaptim, numarayi rica edebilir miyim" diyorsun .. ikrar durumu var

yok eger iddian "hesabimda 670 lira vardi, iradem disinda bilmedigim bir telefon numarasina bu gonderilmis gorunuyor, nedir asli astari.." seklinde olsaydi, o zaman bu dolandiricilik ve bankanin basiretli tacir gibi davranmamasi sebebiyle dava konusu edilebilirdi.. senin su an dava acabilecegin hukukta hasim deriz, bir hasmin yok .. paycell den bu bilgileri talep edip edemeyecegin de taahhutnamende veya ilgili sirketlerin yonetmeliklerinde mevcuttur, bu detaya hakim degilim ,eger lehinde ise oradaki hukumler kesinlikle alirsin o bilgiyi, eger degilse de hic bir sekilde alamazsin .. yani bu isler biraz siyah beyazdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 10 Mayıs 2020; 15:29:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sullen9308

yatırmadıkları puan için app storeden uygulamaya kötü oy verdim en azından başka arkadaşlarım bilsin

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.paycell&hl=tr
    Konuya ekliyorum, süpersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiglat Pileser

Abartılacak durum mu yok? Şaka mısın sen arkadaşım?

Alıntıları Göster
    Abartılacak durum yok ama yapıcı bir şekilde neden böyle olduğunu sorgulama hakkımız var. Kimileri kendi ifadeleriyle Paycell'in "kaymağını" yiyip artık kartı çöpe atmayı konuşurken, üzüm yiyip bağcıyı dövmeden çözüme ulaşmaya çalışıyoruz. Ekonomi kötü, yükleyemeyeceğiz deseler bir nebze kabul edilebilir ama çok pis bir koku geldi burnuma...

Sanırım musluklar kesilince bir kesim Turkcell'den sel gibi para tırtıklıyor, maddeler arasında görünmemesine rağmen iki ayda bir kere hakkımızın olduğunun söylenmesi o modern Lifecell ekosistemine uygun çağdaş bir davranış değil, üstelik kartı o kadar efendice, düzgün kullanıyorum ki...

Olmuyor işte, bu alaturkalıklar olmuyor, Ensarcell demenize sebep olan kımıl zararlılarının şimdi TT Mobil'e de dadandıkları söyleniyor. Bir ara Turkcell'den uzak durun denilen dönemde bir kısım TİM çalışanlarındaki ağzı ve beden dilini görseniz ne olup bittiğini anlayıp acırsınız ama bir damla gözyaşınıza değmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam sizdiniz galiba bir konuda su kartları kullanmayın vs demiştiniz galiba. Gene patlamış buradada :D
  • Tiglat Pileser kullanıcısına yanıt
    Bana ödeme yaptılar. Köstek olmayın. Müşteri hizmetleri ile görüşün

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: violin200

Benimde e ticaret in üstüne yattılar.
    Ben de internetten bolca alışveriş yaptığım için bu kartı aldım. Daha ilk kampanyada para iadem yapılmadı. Eticaret 150tl kampanyasını kullanmıştım N11 üzerinden. Ama iade falan yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.