Şimdi Ara

Paugge V2.0 Premium Sertifikalı HDMI Kablo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AppleTV 4K ve Onkyo TX-NR676E’ye geçtikten sonra elimdeki kabloların yeterli olmayacağını biliyordum. Bundan dolayı üzerinde sadece “4K” yazan HDMI kablolarla da yetinemezdim.

İnternette biraz araştırınca çok sayıda HDMI 2.0 kablo ile karşılaştım. Ama pek çoğu uyduruk marka olduğundan ürünlerine de güvenemedim. Araştırmayı biraz daha detaylandırınca HDMI 2.0b Premium Sertifikalı olduğu iddia edilen bir ürüne denk geldim.

DonanımHaber’de “Premium Sertifikalı her ürüne güvenilmez” minvalinde bir yorum da görünce kafam daha da karıştı.

Amazon.com.tr ve N11.com’da farklı fiyatlarda satılan “Paugge V2.0 Premium Sertifikalı 4K Ultra HD” isimli bir ürün görünce ve özelliklerini beğenince iki tane Amazon.com.tr’den sipariş verdim.

Ürünler 2 günü doldurmadan elime geçti. Üstelik Yurtiçi Kargo ile gönderilmiş ve güvenliğe teslim edilmişti. (Yurtiçi Kargo o klasik söylemini yine yapmış ve açık açık yalan söylemişti. Evde 2 kişi olmasına rağmen, “Geldik ama sizi evde bulamadık. Güvenliğe bıraktık kargonuzu” dediler.)

Akşam olup kargoyu güvenlikten alıp açtığımda oldukça iyi kutulanmış kablolarıma kavuştum.

Dünya üzerinde (eminim Cylonların yaşadığı bir yer vardır ) işçilik ve malzeme kalitesine güvendiğim tek şirket Apple olduğundan diğer tüm markalara mesafeliyimdir. Haliyle bir ürünü kıyaslarken Apple ürünleri ile kıyaslarım.

Bunu neden dedim?
    Çünkü gerçekten elinize aldığınız Paugge marka kablolar oldukça iyi bir işçiliğe sahip. Haliyle iyi bir ürün aldığınızı hissediyor ve mutlu oluyorsunuz.

Kutuyu açtığımda beni oldukça kaliteli bir kağıda yazılmış bir metin karşıladı. O metin aşağıdaki gibidir.

HDMI kabloların yer aldığı kutular üzerinde ise bir “kare kod” var. Bu kare kodu cep telefonunuzun kamerasıyla okuttuğunuzda sizi APP Marketlere yönlendiriyor. Ben iPhone kullandığındam Apple Store’a yönlendirildim. Açılan sayfada HDMI’nin kendi yazılımını indirdim. Bu APP'yi kurduktan sonra Paugge marka HDMI kablonun kutusu üzerindeki kare kodu yeniden okutmam gerekti.

Uygulama içerisinden açılan kamera ile bu kare kodu okutunca yeni aldığım kablonun “Premium Sertifikalı” olduğunu gördüm. Kablonun markasınında uygulamanın içerisinde gösterildiğini belirtmem gerekiyor. Yani bu kablolara sertifikayı veren kuruluş HDMI'nin kendisi. Ve bu kare kod her kablo için ayrı olarak üretilmiş durumda. Yani aldığım iki kablonun da kare kodu farklıydı ve ikisi de “Premium Sertifikalı”ydı.

Kablolar henüz kargodayken Amazon.com.tr üzerinden Paugge markasını ülkemizde satan Entepe Teknoloji’ye ulaştım. Yani mesaj yazdım. Mesajımda ürünün “Premium Sertifikalı” olup olmadığı yönündeki tereddütleri belirttim. Kendileri de (Mehmet Y.) bana kısa bir mesaj attıktan sonra telefondan beni arayarak kablolarına olan güvenlerini ve şirketlerinin müşteri memnuniyetine verdikleri önemi anlattılar.

Bunları neden mi yazdım?
    Ne İbrahim Bey’i, ne Entepe İletişim'i ne de Paugge markasını tanırım veya bilirim. Dolandırıcıların ülkemizde cirit attığı, bir müşteriyi bir seferlik alıcı olarak gören satıcıların olduğu ülkemizde gördüğüm bu muamele gerçekten güzel bir deneyim oldu. Bu deneyimi yıllar önce Sancak Bilgisayar’da görmüş ve şaşırmıştım. Oysa ki yıllardır Amazon.com Amazon.de müşterisi olan ben zaten böyle bir muamele görmenin hakkım olduğunu biliyordum.

Bu muameleyi ülkemizde görmüş olmak gerçekten sevindirici. Umarım Entepe İletişim gibi şirketlerin sayısı artar ve alıcılar olarak bizler hak ettiğimiz değeri görürüz.

Dip: Ürünün kalitesine diyecek söz yok ama kutu üzerindeki görsel tasarım daha da iyileştirilebilir. Dolby logoları ve diğer tasarım öğeleri iyileştirilebilir. Paugge logosu da daha profesyonel biri tarafından yeniden tasarlanabilir gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haQQo -- 28 Aralık 2018; 10:21:59 >

• azazel85 a kullanıcısına yanıt
    A azazel85 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: azazel85

Bende bu marka display kablo satın aldım ve 4k destekli monitorun görüntü kalitesi çok daha iyi oldu. Daha önce monitor içeriisnden çıkan ultra high speed yazan hdmi kabloyu kullanıyordum. Gerçekten çok kaliteli bir ürünleri var. Keşke tüm firmalar bu şekilde kaliteli ürün üretse de korkmadan alsak.
    Görüntü kalitesinin iyileşmesi tamamen psikolojiktir. Hdmi kablo görüntüyü ya verir yada veremez 10.000 tl lik hdmi da alsan 20tl lik kablo ile aynı görüntüyü alırsınız.
    Hocam HDMI kablonun görevi görüntüyü alıcıya iletmektir. Burada taşıdığı yük önemlidir sizin mesajınız bu yük olayını gayet güzel göstermiş ses görüntü hdr vs derken hdmi kablo versionları yetersiz kalmaya başladı hdmı 1.4 2.0 2.1 vs diye modeller çıkmaya başladı. Hdmi görüntüyü düzeltip gönderme gibi özelliği yoktur görüntüyü alıcı işler tv ye hdmi ile gönderir. Hdmi burada sadece aracıdır. Piyasada altın uçlu vs diye hdmi kablo satılır ve görüntüyü iyileştirdiği söylenir. Bu tamamen pazarlama taktiğidir. Hdmi ucunun altın olması görüntüyü daha iyileştirmez sadece oluşabilecek korozyonlar paslanmaları önlemek içindir. Misal 5tl lik kablo bir süre sonra ucu paslanır görüntüyü düzgün aktaramaz ama altın uçlu olanı paslanmadığı için uzun süre kullanırsınız. Hdmı 1.4 kablo ile de 4k izlersiniz ama işin içine mesela dolby atmos hdr ethernet vs girince o kablo bunları yapamaz. Bu yüzden hdmi 2.0 veya 2.1 gibi versionlar devreye girer.
  • Bende bu kablo'dan bugün sipariş verdim.

Bakalım nasıl bir sonuç alacagım.

Ben'de samsun mu 7000 4k 55 inch tv var, ayrıca Pozitek digital kablo tv kullanıyorum ve ekstra digitürk kullanıyorum.

Kullandıgım uydu alıcıları HD ama 4k kutular degil.

Sizce nasıl bir görüntü kalitesi elde edebilirim.bu hd 4k kabloyla.

Teşekkürler.

Artılarını ve eksilerini yazarsanız memmun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Bende bu kablo'dan bugün sipariş verdim.

Bakalım nasıl bir sonuç alacagım.

Ben'de samsun mu 7000 4k 55 inch tv var, ayrıca Pozitek digital kablo tv kullanıyorum ve ekstra digitürk kullanıyorum.

Kullandıgım uydu alıcıları HD ama 4k kutular degil.

Sizce nasıl bir görüntü kalitesi elde edebilirim.bu hd 4k kabloyla.

Teşekkürler.

Artılarını ve eksilerini yazarsanız memmun olurum.
    Tv’nizin 4K olması maalesef yeterli değil. Kaynağınızın da 4K olması higerekir.
  • haQQo kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkadaşim.4k cihazlara geçiş yapma zamanı.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max Kruse

Teşekkür ederim arkadaşim.4k cihazlara geçiş yapma zamanı.

İyi akşamlar.
    Rica ederim
  • Merhabalar.Bu üründen ses sisteminde kullanmak için internet üzerinden almıştım ancak soundbar hdmi arc desteği olmadığı için ürün boşa çıktı kullanamadım.Şimdi bu ürünü lg oled tvye bağlı digitürk hdmi kablosu ile değiştirsem görüntü kalitesinde bir artış bir fark olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknmzyn

Merhabalar.Bu üründen ses sisteminde kullanmak için internet üzerinden almıştım ancak soundbar hdmi arc desteği olmadığı için ürün boşa çıktı kullanamadım.Şimdi bu ürünü lg oled tvye bağlı digitürk hdmi kablosu ile değiştirsem görüntü kalitesinde bir artış bir fark olur mu?
    Öncelikle böyle bir kablodan tam performans alabilmek için, kaynağın ve tv’nin 4K olması gerekmektedir.
    Yani kablo değiştirdiğinizde ciddi bir fark göreceğinizi düşünmüyorum.
  • Benim ev sinema sistemimde butun kablolarım paugge... 2m likten tutunda fiber optik hdmi a kadar hepsi 4k 60hz hdmi 2.0b hdcp2.2. 👏👏👏👏
  • Uç kısmını değiştirmişler ve sleeve geçirmişler kabloya güzel olmuş , bir önceki versiyonun uç kısmı farklı idi
  • türk malımı bu ürünler ? profigold alacaktım bu ürünü gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

türk malımı bu ürünler ? profigold alacaktım bu ürünü gördüm
    Mesele HDMI sertifikalı olması ve bunu online olarak sertifika veren yerden doğrulatabilmek.
  • Bende bir önceki versiyonundan vardı, kısa sürede bozuldu. Ekranda karıncalanma yapmaya başlamıştı. Umarım iyileştirmişlerdir yeni seride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thermaltake

Bende bir önceki versiyonundan vardı, kısa sürede bozuldu. Ekranda karıncalanma yapmaya başlamıştı. Umarım iyileştirmişlerdir yeni seride.
    İşgillendirdin beni.
    Ama şirketi arayıp durumu söylersen eminim birebir değişim yaparlar
  • HDMI 2.0b en fazla 14.4Gbit/sn veri iletebilir.
    Renk destegi
    8 bit
    10 bit
    12 bit
    16 bit
    'dir
    Tum renk araliklarini destekler (BT.601,BT.709,sRGB,xvYCC,Adobe,Adobe RGB)

2k:
    2560 × 1440 cozunurlukte 4:4:4 chroma 60HZ ve 100HZ iletebilir
    2560 × 1440 cozunurlukte 4:2:2 chroma 120HZ iletebilir
    2560 × 1440 cozunurlukte 4:2:2 chroma 144HZ iletebilir
    2560 × 1440 cozunurlukte 240HZ iletemez

4k:
    3840x2160 cozunurlukte 4:4:4 chroma 30HZ ve 60HZ iletebilir
    3840x2160 cozunurlukte 4:2:2 chroma 75HZ iletebilir
    3840x2160 cozunurlukte 4:2:0 chroma 120HZ iletebilir
    3840x2160 cozunurlukte 144HZ iletemez
    3840x2160 cozunurlukte 240HZ iletemez

CHROMA

4:4:4
    4k@60Hz PC Modu

4:2:2
    4k@30Hz

4:2:0
    4k@60Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 22 Ağustos 2019; 1:49:34 >

• Bende bu marka display kablo satın aldım ve 4k destekli monitorun görüntü kalitesi çok daha iyi oldu. Daha önce monitor içeriisnden çıkan ultra high speed yazan hdmi kabloyu kullanıyordum. Gerçekten çok kaliteli bir ürünleri var. Keşke tüm firmalar bu şekilde kaliteli ürün üretse de korkmadan alsak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel85

Bende bu marka display kablo satın aldım ve 4k destekli monitorun görüntü kalitesi çok daha iyi oldu. Daha önce monitor içeriisnden çıkan ultra high speed yazan hdmi kabloyu kullanıyordum. Gerçekten çok kaliteli bir ürünleri var. Keşke tüm firmalar bu şekilde kaliteli ürün üretse de korkmadan alsak.
    Görüntü kalitesinin iyileşmesi tamamen psikolojiktir. Hdmi kablo görüntüyü ya verir yada veremez 10.000 tl lik hdmi da alsan 20tl lik kablo ile aynı görüntüyü alırsınız.
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Bir ust mesajda teknik tespitleri ile sundugum sekilde kendi tespitinizin teorik aciklamasini biz forum kullanicilari ile paylasirsaniz memnuniyet duyariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 24 Ağustos 2019; 0:1:42 >
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    Hocam HDMI kablonun görevi görüntüyü alıcıya iletmektir. Burada taşıdığı yük önemlidir sizin mesajınız bu yük olayını gayet güzel göstermiş ses görüntü hdr vs derken hdmi kablo versionları yetersiz kalmaya başladı hdmı 1.4 2.0 2.1 vs diye modeller çıkmaya başladı. Hdmi görüntüyü düzeltip gönderme gibi özelliği yoktur görüntüyü alıcı işler tv ye hdmi ile gönderir. Hdmi burada sadece aracıdır. Piyasada altın uçlu vs diye hdmi kablo satılır ve görüntüyü iyileştirdiği söylenir. Bu tamamen pazarlama taktiğidir. Hdmi ucunun altın olması görüntüyü daha iyileştirmez sadece oluşabilecek korozyonlar paslanmaları önlemek içindir. Misal 5tl lik kablo bir süre sonra ucu paslanır görüntüyü düzgün aktaramaz ama altın uçlu olanı paslanmadığı için uzun süre kullanırsınız. Hdmı 1.4 kablo ile de 4k izlersiniz ama işin içine mesela dolby atmos hdr ethernet vs girince o kablo bunları yapamaz. Bu yüzden hdmi 2.0 veya 2.1 gibi versionlar devreye girer.

• guguk kullanıcısına yanıt
    HDMI versiyonlari farkliligini forum kullanicilarinin rahatlikla anlayabilmesi amaciyla bu sekilde bir gonderim yapmak istedim.
    Altin, gumus, platin, elmas vb. icerikler, urun materyallerinin uzun sureli kullaniminda olusabilecek ariza, hasar ve buna benzer hususlarda dayaniklilik saglayabilirler.

Analog donemden kalma "Altin, gumus, platin, elmas" gibi degerli maden iceren sloganlar informasyon ve konektivitenin siradanlastigi gunumuzde ancak merdiven alti bir pazarlama strajisi olabilmektedir.

Kullanicilar 4K ozellikli urunlerinde kullanmak uzere ucuz ama etkili(!) kablolar edinerek urunun haiz oldugu teknolojiyi beklememelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 28 Ağustos 2019; 4:15:21 >
  • 4k@60hz HDMI 2.0b standartlarında alternatif ve daha ucuz bir kablo öneriniz var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.