Şimdi Ara

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar ) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
798
Cevap
11
Favori
183.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Detaylı ve bilgilendirici açıklama için teşekkürler

Ben de baştan beri Necvox düşünüyorum ama Internet erişimi istememde 2 temel neden var.

1) IBB Trafik (PDA kullanmıyorum, kullansam bile küçük ekranı yerine panelin büyük ekranında görmek daha keyifli.
    2) Yolda iken maillerime bakmak ve trafikte sıkıştığım anlarda ufaktan çalışabilmek. Bir ara bunu Laptop ile yapmayı denedim (Turkcell Connect Card ile) ama sürücü koltuğunda emniyetli değil.

Bu talepleri karşılayacak tek cihaz da şu aşamada CAR-PC. Ancak diğer yandan sizin Ebay'den aldığınız cihaz maliyeti ile kıyaslayınca ciddi pahalı kaçıyor.

Bir süre daha araştıracağım, belki bu arada, Necvox üzerinde Browser vb çalıştıran uygulamalar çıkar, o zaman Necvox'a yönelirim diye düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: keskinermurat

TR de garantili olsun diyorsanız, mutlaka yetkili bir satıcıdan yetkili bir montaj ile Necvox takın ! Ender elektronik doğru adrestir... Yok benim garanti ile işim olmaz, cihaz ucuza mal olsun ama aynı menuleri olsun diyorsanız ebay araştırın. Ebay de item number Item number: 270692720620 ile aratırsanız, benim aldığım cihaz budur...

Özelliklerine dikkat ederseniz, hem işlemcisi daha iyi , hemde işletim sistemi WinCe 6.0 dır. Yeni versiyon işletim sistemi, size güncel GPS programlarının daha verimli ve hızlı çalışmasını sağlar !!! Ben aracımda IGO Primo - Green Routing navigasyon programını en güncel harita ile kullanabiliyorum..

O zaman iki seçeneğiniz var :)

1- Bu siteyi inceleyin ...http://www.vic-ltd.com/ fiyat oldukça makul ve tek cihazda adamlar herşeyi çözmüşler !! Ancak cihazın Passata montajı için 40 -50 Tl lik bir çerceveye ihtiyacınız olacak. Çünkü cihaz stabdart double din, yani tam dikdörtgen kasaya sahip. web sitesinde üstlerde bir fotografta Passat göğsune monte edilmiş hali küçükte olsa var !

2- Bir önceki mesajımda bahsettiğim, winCe sistemlerin işletim sistemi ekranından kullanılması için yayınlanan patch dosyalarının olduğu site.http://www.flydigital.ro/wince/
    Ancak bu vatandaş patch leri para ile satıyor ve Necvox gibi cihazların tam olarak internet bağlantıları , vs gibi işleri için hardware olarakda müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından bir 3G modeme ihtiyaç olacaktır ... Buda cihazla birlikte nasıl çalıştırılır bilmiyorum.

Kolay gelsin ...

• Belirttiğiniz cihazı önceden görmüştüm sitede ve çok beğenmiştim. Ama 3 noktadan dolayı vazgeçmiştim.

1) Sitede PASSAT uyumu ve arıza ışığı yakmama konusunda tek bir kelime bile bulamadım
    2) Bağlantı soketlerinin, Passata kolaylıkla adapte edilmesi konusu belirsiz
    3) Demo görüntüde, tüm işlemleri Kalemle yapıyor, oysa araçta hele hareket halindeyken kimse kalem kullanamaz. Acaba dokunmatik çok hassas ve parmak ile dokunulduğunda doğru algılama yapamıyor mu? Demo görüntüsüne en azından hem kalem hem parmak ile dokunmatiğin doğru çalıştığı görüntüsünün yer almaması kafamda soru işareti oluşturdu.

Son olarak söz ettiğiniz Passata monte edilmiş resmi sitede göremedim. Rica etsem sayfanın linkini belirtirmisiniz.

Teşekkürler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Belirttiğiniz cihazı önceden görmüştüm sitede ve çok beğenmiştim. Ama 3 noktadan dolayı vazgeçmiştim.

1) Sitede PASSAT uyumu ve arıza ışığı yakmama konusunda tek bir kelime bile bulamadım
    2) Bağlantı soketlerinin, Passata kolaylıkla adapte edilmesi konusu belirsiz
    3) Demo görüntüde, tüm işlemleri Kalemle yapıyor, oysa araçta hele hareket halindeyken kimse kalem kullanamaz. Acaba dokunmatik çok hassas ve parmak ile dokunulduğunda doğru algılama yapamıyor mu? Demo görüntüsüne en azından hem kalem hem parmak ile dokunmatiğin doğru çalıştığı görüntüsünün yer almaması kafamda soru işareti oluşturdu.

Son olarak söz ettiğiniz Passata monte edilmiş resmi sitede göremedim. Rica etsem sayfanın linkini belirtirmisiniz.

Teşekkürler,

Montajdan sonra arıza ışığı yakacağını hiç sanmıyorum, çünkü cihazın CAN-BUS bağlantısı yok, yani direksiyon kumandalarını kullanamayabilirsiniz. Bu cihaz standart bir double din teyp gibi bağlanacaktır. Valla o kadar küçük ekranda kalem kullanmadan parmakla iş yapmak çok kolay olmasa gerek. demoyu hatasız yapmak için bu yolu seçmişlerdir.

Bahsettiğim fotograf sitenin ana sayfasında en üstte bulunan fotografların arasında, cihazı bir araç göğüsünde göstermişler. Ortadaki 4 lü flaşör ve iki çekmeceden, görüntünün bir passata ait olduğunu düşünmüştüm...

• Açıklamalar için tekrar teşekkürler.

1- Arıza ışığı derken eksik yazmışım. Yani aracın tüm fonksiyonlarını birbir kullanma (direksiyon kumanda dahil)
    2- Kalem işi kafamı rahatsız etti
    3- Konsol resmini gördüm, doğrusunuz, araç Passat.

ilk 2 maddedeki olumsuzluklar nedeni ile bu cihazı düşünmüyorum. Araştırmaya devam
  • Necvox'u taktırdım çok güzel alet, cihaz eski sürüm haritanın güncel olup olmadığını nerden anlayabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sdrive -- 31 Ocak 2011; 18:34:34 >
  • Tv çekimi

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar )
  • Geri vites kamerasını kullananlarda kendiliğinden ana menüye dönüş oluyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

Geri vites kamerasını kullananlarda kendiliğinden ana menüye dönüş oluyor mu ?

Evet oluyor , R 'ye taktığınızda otomatik kamera açılıyor R 'den çıkardığınız an nerde kaldıysanız ordan devam ediyor
  • Merhabalar :)

Bunu nasıl yapabiliriz bir fikri olan var mı acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=oXCO2eH8Kzs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak®

Geri vites kamerasını kullananlarda kendiliğinden ana menüye dönüş oluyor mu ?

Evet Burak,

geri vitesten çıkardığın zaman hangi menüde kaldıysa oraya geçiş yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ilker Uscetin

Merhabalar :)

Bunu nasıl yapabiliriz bir fikri olan var mı acaba?

http://www.youtube.com/watch?v=oXCO2eH8Kzs

Özel bir tesisata veya cihaza gerek yok Aşağıdaki kablo ile ipod'u tüm AUX'in girişi olan cihazlara bu şekilde bağlayailirsiniz.
    Benim Necvox'da aynı şekilde çalışıyor.

http://www.ilounge.com/index.php/reviews/entry/apple-composite-av-cable-ipod-iphone/

• Arkadaşlar,

Geçen yıl Çin'den bir cihaz almıştım, Necvox 939'un aynısı, içinde igo8 vardı. Şu an navigasyon yazılımı bulamadı şeklinde hata veriyor. NWDSoftware.exe isimli bir dosya eksik, SD kartın içinde yok, bir şekilde silinmiş. Anladığım kadarıyla bu Çinliler igo8'i cracklemişler, lisanslı yazılım değil, NWDSoftware.exe isimli dosya da igo.exe uygulama dosyasının yerine olan dosya. Bu dosyayı nette de bulamadım, özelden gönderen olursa çok müteşekkir olurum. Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaracar77

Arkadaşlar,

Geçen yıl Çin'den bir cihaz almıştım, Necvox 939'un aynısı, içinde igo8 vardı. Şu an navigasyon yazılımı bulamadı şeklinde hata veriyor. NWDSoftware.exe isimli bir dosya eksik, SD kartın içinde yok, bir şekilde silinmiş. Anladığım kadarıyla bu Çinliler igo8'i cracklemişler, lisanslı yazılım değil, NWDSoftware.exe isimli dosya da igo.exe uygulama dosyasının yerine olan dosya. Bu dosyayı nette de bulamadım, özelden gönderen olursa çok müteşekkir olurum. Selamlar...

O dosyayı bulmak için uğraşmana gerek yok. Internet üzerinde zibil gibi igo8 yazılımı dolaşıyor. Son versiyonunu indirip SD karta kopyalayabilirsin.
    Cihaz üzerinden path'ıda igo8.exe olarak değiştirdin mi tamamdır.
  • Dun 2011 model yeni aldigim aracima necvox 939 taktirdim. Ürunden genel olarak memnunum tam olarak tum ozelliklerini kurcalayamadim. Yalniz plakaliga takilan geri gorus kamerasi bana biraz sikintili geldi. Kamera acisindan dolayi yere dogru bakiyor. Bu sekilde kamera takan arkadaslarda durum nasil??
  • Normalde bi sorun olmaması lazım kamera açısında.

Kamera görüntüsü çekilmiş bir foto aradım ama bulamadım malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertbasaran

6) Alpine 5.1 Amplifier , Höperlör seti ve Subwoofer
    7) Kapı içi ses izalasyonu

Evet Arkadaşlar,

Gelelim 6. ve 7. maddelere . Bence en önemli maddelerden ikisi.
    Passat'ın mevcut hoperlörleri oldukça kaliteli seçilmesine rağmen yeterli derecede yalıtılmamış ve akustiği sağlanmamış olduğundan yüzeysel bir ses veriyordu.
    İlk önce tüm kapı döşemeler , koltuklar, yan çıtalar söküldü.
    Bu esnada ileride arabaya konabilecek tüm elektronik aletler için ( kamera , DVD, Arka kafalık ekranları , Playstation gibi ) gerekli kablo çekim işlemleri yapıldı.
    Bir daha hiçbir elektronik alet için araba sökülmedi.

Daha sonra tüm kapı içleri izalasyon malzemesi ile kaplandı.
    Hoperlörlerin monte edildiği plastikler çıkarılıp aynı şekilde ve ebatta Mdf kestirildi.
    Diğer tüm plastik parçalar titreşimi önlemek için sünger ile kaplandı.
    Seçilen amplifier'a uygun hoperlör takımı takıldı. ( Not : Bu işlemden sonra arabanın kendi hoperlörlerini koysanız bile ses farkına inanamassınız. )
    Amplifier için uygun bir yer bulundu.

Bu noktada dikkat edilicek husus seçilen hoperlör , amplifier ve subwoofer'ın birbirleri ile uyumlu olması.
    Çok para vermeye gerek yok . Önemli olan dediğim gibi titreşimi önlemek ve ses yalıtımı sağlamak.

Subwoofer gerektiğinde çıkabilmesi için soketli yapıldı.

Bu işlem sabah 9:00'dan akşam 23:00'e kadar sürdü ve 3 kişi devamlı süretle araba üzerinde çalıştı.
    Fakat tüm bunlar bittiğinde arabanın içine oturup gözlerinizi kapayıp muziği açtığınızda....
    İşte diyorsunuz ; tüm bu yorgunluğa değer ... Sanki sesler hoperlörden değilde yanıbaşınıda çalan bir orkestra'dan geliyor.

Ses izolasyonunu nerede yaotırdınız?

Taban halısı altı, arka bagaj altına da yaotırdınız mı?

Ben de kendi aracıma düşünüyorum.

Fiyatı ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili Mert,

Aramızdaki en gelişmiş entertainment sistemi, en gelişmiş 2.0 TDI 170 HP motor, en gelişmiş 6-DSG vites kutusu ve en güzel (yumuşak) krem deri koltuklara sahip, 17 inch jant üzerinde MADE IN JAPAN BRIDGESTONE lastiklerin takılı olduğu bu büyüleyici PASSAT'la beni İstanbul'da gezdirdiğin ve muhteşem bir KICKDOWN yaşattığın için...

Tekrar teşekkür ederim. Hâlâ untamıyorum, yol boyunca hep gülümsedim, o kadar harikulade bir duyguydu ki. THE ULTIMATE EXPERIENCE!!!

Taner

Taner bey İstanbul'a yakında tekrar gelecek misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Olabilir tabi, önce DH Gaziantep Buluşması, ondan sonra İstanbul'da bir buluşma yapılırsa da ve hava güzelse haftasonunu İstanbul'da geçirebilirim. Ankara'da bir motel bulmam lazım sadede, gece konaklamak için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Olabilir tabi, önce DH Gaziantep Buluşması, ondan sonra İstanbul'da bir buluşma yapılırsa da ve hava güzelse haftasonunu İstanbul'da geçirebilirim. Ankara'da bir motel bulmam lazım sadede, gece konaklamak için...

Siz gelin, arkadaşlarla buluşma ayarlarız.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.