Şimdi Ara

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ! (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
4
Favori
45.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu Canlandırmak lazım 1 hafta yok oldum neler olmuş

Benim dersler araya girince Gümüş Kaplan ile hiç ilgilenemedim hatta 15 gündür arabaya bile hiç binmedim dün dershaneden gelince biraz kafam dağılsın diye aldım malzemeleri aracın içine giriştim içi çok pis duruyordu en ince ayrıntıya kadar temizledim aracın içinde toplam 1.5 saat geçirmişim tüm fitilleri detaylı şekilde temizledim resmen çamur çıktı fitillerden kapı araları da oldukçe pisti iç kısımda ise artık siyahlığını kaybetmiş toza bırakmış olan torpidoyu bir güzel temizledim ve tekrar simsiyah görüntüsü çok hoşuma gitti tüm konsolu temizledikten sonra kapıları da detaylı bri şekilde temizledim alt kısımlarından en ince yerlerine tüm iç kısım temizledinten sonra bezde ki kiri görünce şok oldum Ardından dayanamayıp Stoplara ve Farlara PLASTX uygulamadım hem çizikleri gideriyor hem parlatıyor hem de koruyor her stop ile 5-6 dk uğraştım ve kıpkırmızı bir hal oldu çok hoşuma gitti hızımı alamayıp ön far ve sinyallere de giriştim güzel oldu gibi Ardından motoru açtım ki toz olmuş hemen tozunu aldım ve yine fabrika da ki temizliğine ulaştı ardından Tamponlara Meguiar's Trim Detailer sürüp parlattım ve korumaya aldım en sonda Lastiklere Meguiar's Endurance sürdüm araba gözüme çok hoş geldi

Özlemişim Gümüş Kaplanı

EDIT: Fotoğraf makinesinin merceğinde değişik bir sorun var çözemedim kötü çekmeye başladı resimleri , 8 ay sonra adam akıllı bir makine alıcam karar verdim

Sedat Abi ve Erdem Abi ile ortak aldığımız 160 Gram Kil

PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ!

Detailer malzemelerim ve Ortak aldğımız Last Touch

Bu da Açık renkli araçlara özel %100 Doğal bir Wax boyayı harika koruduğu söyleniyor ve parlaklık açısından FK üstüne uygulanınca harika olduğu söyleniyor daha denemedim

Temizlik sırasında resim çekemedim kusura bakmayın sonrası

Yasin senin için bir resim çektim uzaktan çizikler hiç belli olmuyor ancak yakından bakınca boydan boya çizikler olduğu görülüyor , MEguiar'S Trim Detailer saklıyor çizikleri

EDIT: Aracın boyasına herhangi bir uygulama yapılmamıştır en son 10 gün önce yıkandı ve üzerinde ki toz tabakasına rağmen parlaklık harika ( bence )

• Eline sağlık Sercan,çok güzel olmuş.

Last touchtanda hiç haberimiz olmadı hani,insan bi haber verir lazımmı diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cn39

Eline sağlık Sercan,çok güzel olmuş.

Last touchtanda hiç haberimiz olmadı hani,insan bi haber verir lazımmı diye

Sağolasın işte elimizden geldiği kadarıyla Sıra Boya da bir Kil - FK atıcam

Last Touch Erdem abi ve Sedat Abi 3 kiş ortak aldık

• Bugün 16.30 gibi Erdem abi ve abisi ile Kadıköy'de buluştuk , Kadıköy'den Bostancı Sonax'a gidip aracını yıkattık ve ardından Küçükyalı Sahilde bulunan Meguiar's ın oraya gittik orda çok geniş alan var ve denize karşı uygulama yapmak fazlasıyla keyif verici

Bostancı Sonax

Kil yapılcak mekana gidiyoruz

Ve uygulama yerine geldi

Erdem Usta iş başında

Kim Demiş Beyaz Araç parlamaz diyeeee

Araca Lat Tocuh yardımı ile Kil yaptık ve ardından FK attık , Elimizden geldiğince her yere Kil ve Wax yaptık önce Boya sonra Cam en sonda Jantlara Kil uyguladık ve Jantlardan çıkan kiri görünce inanamadım güya temiz jant Kil işleminden sonra boya kısmı görünen her yere Wax attık kapı içinde ki boyalı kısımlar dahil

Far ve Stopları da unutmadım , Farlar ve stoplara önce Kil yaptım ardından PLASTX yaptım ve son olarak FK attım çok hoş oldular

Beyaz Passat almaya karar verdim

• SERCAN KARDEŞİME BUGUN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

SERCAN KARDEŞİME BUGUN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER!!

Vayyy Sercan ve Erdem yazıyorum bunları

Neyse haftaya bizim kil gelice tek tabanca gariban gariban uygularız artık ne yapalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arguss

quote:

Neyse haftaya bizim kil gelice tek tabanca gariban gariban uygularız artık ne yapalım

söle abi gelelim yardıma ayıp edıyosun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arguss

quote:

söle abi gelelim yardıma ayıp edıyosun

Eyvallah sağol araba çok kötü oldu acil kil yapmam lazım uqd sürüyorum mf bezle sileyim diyorum bez kaportadan kaymıyor resmen birde hışır hışır ses çıkıyor boyanın durumu vahim

• Valla bizim aractada reçine lekeleri vardı baya..Meguiars ta yıkatıyodum normalde hıc cıkmıyodu korkutuyodu benı..son 3 tur sonax ta yıkattım..net bir şekilde azalma vardı..bugun de kil le cıkardı hepsını..Ancak bugun bizi asıl zorlayan zift lerdi..annem 1.5 ay önce falan geçmiş ziftten , 4 kapı da ( ön kapılarda oldukca fazla ) baya ziftliydi..Ama sercan sagolsun %95 oranında temizledik..Sonra da waxladık Güzel oldu
  • Emre Abicim ne demek bir telefon açman yeterli hatta yer sıkıntısı olursa çekeriz bizim otoparka yakın sayılırsın bize Erdem abi zift lekelerinde tecrübe edinmiş olduk direk Kil yerine önce APC sıkıp ufaktan yumuşaması lazım nasıl el ile kabasını alıp gerisini kil ile yaptık aynı şekilde APC tarzı temizleyici sıkıp onu yumuşatmalı ve Last Touch bombardıman altında kili yapmak Eve gelince aklıma geldi Ama cidden çok hoş oldu bize yakın olsan aslında daha neler yapardık nelerrr Benim ürünler bu sene hiç kullanılmıycak en azından böyle harcıyım diyorum Şöle bir gün Detaylı iç temizlik ve Motor temizliği yapalım diyorum

• quote:

Valla bizim aractada reçine lekeleri vardı baya..Meguiars ta yıkatıyodum normalde hıc cıkmıyodu korkutuyodu benı..son 3 tur sonax ta yıkattım..net bir şekilde azalma vardı..bugun de kil le cıkardı hepsını..Ancak bugun bizi asıl zorlayan zift lerdi..annem 1.5 ay önce falan geçmiş ziftten , 4 kapı da ( ön kapılarda oldukca fazla ) baya ziftliydi..Ama sercan sagolsun %95 oranında temizledik..Sonra da waxladık Güzel oldu

Erdem Zift Lekesinin en iyi ilaci SONAX Teer Entferner ürünüdür. Siktigin an silebiliyorsun Zift Lekesi felan kalmiyor . Benimde Jantlarda Zift Lekesi olmus, sikmamla Ziftin gitmesi an Meselesi oldu . Beyaz Passat Kar Beyazi gibi Bembeyaz olmus Parliyor masallah

Jantlara ne zamandan beri Kil uyguluyorsunuz .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 2 Eylül 2010; 13:00:37 >

•  PASSAT,BAKIM ÜRÜNLERİ VE UYGULAMALAR BÖLÜMÜ!

bunu nerden alabilirim
  • @kara_eylül;

Yurtdışından alabilirsiniz fakat fiyatı çok pahalıya geliyor.
    Kargosuyla vs 50 liralara kadar çıkabilir...
  • Hep arabamı?

Not:Fotoğrafları eski telefonumla çektiğimden biraz kalitesiz,kusura bakmayın.

Normalde dikkatli kullarım telefonlarımı,ama köyden dönerken cebimde rahatsız olduğumdan anneme vermiştim,çantasına koymuş.Çantanın içinde anahtar,bozuk para ne varsa telefon haşat etmiş.Bende bunun üzerinde 1-2 aydır dikkatsiz kullanınca telefon kötü bir görüntüye sahip oldu.

Öncelikle 3000 grit zımparayı ilk elime aldığımda acaba üstünde koruyucu felanmı var diye soymaya felan çalıştım
    Kağıttan bir farkı yok gibi duruyor ama ilk dokunuşta aşındırıyor.

Zımparaları küçük parçalara ayırıp sabunlu suda 15 dakika kadar beklettim;

Arka kapağın durumu;

3000 grit zımpara sonrası;

Farkı görmek amacıyla ortadan bant çektim;

Sağ taraf 203s+polishing pedle tek kat geçildi;

Ardından sıra ön tarafa geldi.Parlak siyah kısımlar dıoşında her yeri maskeledim;

Amway Glaze uyguladım ve ardından sıra Colli 476s'te..

Ve sonuç;

Kullanılan malzemelerden birkaçı;

İşlem sırası;

3000 grit zımpara
    Polish ped ile 1 dakika 1000 devir
    Manzerna 203s
    Amway Glaze
    Collinite 476s

RDS tipi birkaç çizik kaladı ancak glaze onları maskeledi.Şuan tek çizik yok

Sonuçtan fazlasıyla memnun kaldım,beklediğimden çok daha güzel oldu.
    Sorularınız varsa seve seve yanıtlarım,hayırlı Ramazanlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: VW_Passat

quote:

Valla bizim aractada reçine lekeleri vardı baya..Meguiars ta yıkatıyodum normalde hıc cıkmıyodu korkutuyodu benı..son 3 tur sonax ta yıkattım..net bir şekilde azalma vardı..bugun de kil le cıkardı hepsını..Ancak bugun bizi asıl zorlayan zift lerdi..annem 1.5 ay önce falan geçmiş ziftten , 4 kapı da ( ön kapılarda oldukca fazla ) baya ziftliydi..Ama sercan sagolsun %95 oranında temizledik..Sonra da waxladık Güzel oldu

Erdem Zift Lekesinin en iyi ilaci SONAX Teer Entferner ürünüdür. Siktigin an silebiliyorsun Zift Lekesi felan kalmiyor . Benimde Jantlarda Zift Lekesi olmus, sikmamla Ziftin gitmesi an Meselesi oldu . Beyaz Passat Kar Beyazi gibi Bembeyaz olmus Parliyor masallah

Jantlara ne zamandan beri Kil uyguluyorsunuz .

Yasin sna gelen ziftler yumuşakmış demek ki , bende zamanında denedim ancak bizim kaplana sıfır etki yaptı Zift ve reçinenin en iyi ilacı KİL 'dir Erdem abinin ise zift olalı 2-3 haftayı geçmiş güneşte iyice kurumuş boyaya işlemiş kil bile zorla çıkarırken Sonax nasıl çıkarırdı bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Cn39

Hep arabamı?

Hoppsss Burda Durrr !

Konu Passat altına açılmış git bakım ürünlerinin orda paylaş Şaka maka harika olmuş ellerine sağlık Passatı da böyle parlatman dileğiyle

• Herkese Selamlar İyi Forumlar Arkadaşlar Mevcut Kampanyamızın Yoğun İlgi Görmesinden Dolayı 2010 Yılı Sonuna Kadar Uzatılmıştır.Ayrıca Meguiaers ürünleri ile boya koruma ve detaylı iç temizlik komple paket uygulama fiyatımız 249.tl +kdv olarak sizlere özel fiyatlarla sunulmuştur.Gereğini bilgilerinie sunarız

Müslüm Kaymak
    Servis Müdürü
    Kavaklıdere Fıat Yetkili Servisi
    Adres: İran Cadddesi No:6/D Kavaklıdere/Çankaya/ANKARA

Telefon:0312 466 32 26
    Cep:0533 233 26 67
    Cep:0533 661 01 62

*Meguiaers mililitre uygulama ürünlerinin tamamını servisimizden temin edebilirsiniz
  • Havalar uzun zamandar çok güzel hep yıkayım diyordum ancak derslerden vakit bulamadım bugün de dershanede sabahçı olunca öğlen eve gelir gelmez hemen daldım arabaya 1-2 hafta önce araca Kil + FK yapmıştım şimdi de 2.kat Wax atmayı düşünüyordum ancak bugün kü boncuklanma ve parlaklığı görünce gerek duymadım bende yavaş yavaş aracın heryerini yıkadım detaylı iç temizlik motor temizliği ve boyayı temizledim bana yeter bu bayram Gelince ise 2.kat Wax'ı atmayı düşünüyorum

Önce ürünleri çeyizden çıkarıp hazırladım

Daha sonra belediyeden özel olarak istediğim banka ürünlerimi dizdim

Foam Lance kadar etkili olmasada bana yetiyor

Araç temizlenmeye başladı sanki

Boncukları görünce 2.kat Wax atmaktan vazgeçtim bir anda aslında atsam belki daha iyi olurdu geçmeyen yerler filan varsa geçerdim ama şimdi wax ile uğraşcağımı içi ve motoru ile uğraştım

Ne dersiniz boncuklar nasıl

Etrafı fazla ıslatmışım sanki

Water Magnet'ı bazı kullanıcılar beğenmiyor ama ben çok beğeniyorum 2 yıldır kullanıyorum harika su emiyor

Kurulanma bitti ve bir kontrol

Motoru da Vinly Rubber Care ile temizledim

Tamponlara Trim Detailer Lastiklere Edurance sürdükten sonra araç çok daha can alıcı oldu

Farlara ve stoplara PlastX geçtim , ön panjura da Trim Detailer uyguladım

Dışını temizledik mootru temizledik içini unuttuğumu farkettim eve çıktım süpürgeyi aldım ve başladım içini süpürmeye ardından plastiklere VRC sürdüm en sonda New Car Small sıktım taş gibi oldu Paspaslıkları da unutmadım

Temizlik bitti hava kararmaya başladı görüntüler pek net değil ancak yine de anlaşılıyor sanırım

En son Paspas kağıtlarını koydum ön cama RAİN-X uyguladım ve aracı yanaştırıp eve çıktım

• Arkadaşlar kış kapımızı çalmak üzere araçlarına bakım yapanları bekliyorum
  • Evet kış gelmek üzere bizim tepede resmen kar soğuğu var görseniz sanki kar yağıyor.Bakımlarını yapanlardan resimleri ve kullandıkları ürünleri merakla bekliyoruz.Kışa temiz girelim temiz çıkalım

Saygılar Cengiz
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.