Şimdi Ara

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
4
Favori
14.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam vites boştayken gaza basınca yine ses geliyormu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre4748 kullanıcısına yanıt
    Bi önceki aracım dizel 2007 corolla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Gelmiyo hocam boştayken

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Hocam bana şanzumanı indirecez derlerse kabul edeyim mi? Sonuçta sıfır araç hasar yazılacak sıkıntı olur

• lastikten olup olmadığını anlamak için ya stepneyi tek tek değiştirip deneme yapılabilir yada 1 takım lastik bulunup denenir... başka türlü kimse demesin bu kesin lastik sesi değil diye...

arka cam açıkken gelen ses her arabada olur... ben kullandığım hiçbir araçta bu sebepten arka camı açmam...

Doğuşu pas geçip direk almanyaya mail atmak daha kesin çözüm getirir... Oradakilerin daha çok ilgileneceği kesin...

sesin lastikten gelmediğine eminseniz şanzıman yada teker bilyalarından birinden geliyor olabilir...

4 levent civarında vw servisi var adını tam bilmiyorum ama arkadaşım çalışıyor... isterseniz bir gidin ben söyleyeyim ilgilensin...
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Hocam lastikle alakası yok
    DSG yapıyo sanırım sesi
    Video yükledim

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Başıma ağrılar girmeye başladı
    Bu şekilde satıp kurtulmak daha mı mantıklı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

video yüklenmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=jG6W3xhwBxg

boş yolda bi bassan öyle video çeksen hocam pek anlaşılmıyor telefonuda sabitle bir yere mümkünse öyle izleyelim
  • "sen çok pinpirikli adamsın Türkiye de o kadar sorun var senin uğraştığın dert ettiğin şeylere bak"

Katil olma sebebi. Ben olsam yakasına yapışırdım herhalde
  • Yav ww den soğudum be.

• quote:

Başıma ağrılar girmeye başladı
    Bu şekilde satıp kurtulmak daha mı mantıklı acaba ?

Aldığın fiyattan daha fazlasını vermeye hazır, Passat'ı E segmentlerden üstün gören bir sürü fanatik var.

Bence sat kurtul uğraşma. Satacağın kişi büyük ihtimalle ağır VW fanı olacağı için araçtaki kusurı görmeyecek, Passat'ta sorun olabileceğini kabullenmeyecek ve mutlu mesut arabasına binecektir.

Kimseyi kazıklamış olmazsın yani.

• quote:

Hocam lastikle alakası yok
    DSG yapıyo sanırım sesi
    Video yükledim

Başlangıçta ilk konunuzu gördüğümde ben de öyle söyledim.Dsg kaynaklı ise zaten muhtemelen şanzımana ayar çekecekler,bekleyin bakalım süreci takip edin,gerekirse dava açarsınız.dsg hakkında emsal mahkeme kararları var.
  • Bende de helikopter sesi vardı.Daha önce de buraya yazmıştım.Haftasonu lastikleri değiştirdim , ses yok oldu. Ama bu ses 80 den sonra sonra geliyordu ki olması gerekende o . Sizin araçta düşük hızda bile bu ses var.Bu lastikten olamaz gibi gözüküyor.
  • Hocam videodan malesef hiç bir şey duyamadım/anlayamadım. Tamamen sessiz, boş bir yolda ve biraz daha uzun süre çekim yapsanız daha iyi anlaşılır.

Helikopter sesi gibi bir ses ya aerodinamik olarak oluşur ya da haraketli bir parça bir yerlere çarpıyordur. Aerodinamik olarak oluşuyorsa, hız ile ciddi olarak değişir. Düşük hızlarda duyulmaz, hız arttıkça ses başlar ve hızlandıkça artar. Böyle bir durum varsa, cam/sunroof vs. etrafını araştırın. Fitillerde vs. bir sorun olabilir.

Yine mekanik olarak meydana geliyorsa, farklı hızlarda farklı frekanslarda olması gerekir. Yani hızlandıkça pat pat seslerinin arasındaki boşluk azalır. Bu durumdada aklıma şöyle bir şey geliyor. Aynı motor devrinde farklı hızlarda denemeler yapın. Frekans değişiyorsa muhtemelen motor ya da şanzıman değildir.
  • Ben dinledim ama duyulmuyor daha sakin ve boş bir yolda çekseydiniz olabilirdi
  • eğer sorun şanzumandan çıkarsa burada bangır bangır fanlık yapıyordun daha iki günlük arabanda.bakalım takipteyim ne yapacaksın.atalarımız boşuna dememiş büyük lokma ye ama büyük söz konuşma.
  • Sen çok pinpirikli adamsın deme hakkını nerden buluyor o satış müdürü.Bi dünya para verilmiş araca,tabiki en ufak sorunda tepelerine bineceksiniz

• Ses azda olsa videoda duyuluyor. Diğer araçlarda da var dendiyse, daha önce diğer üyelerinde dediği gibi aracınızı yol yakınken satın kurtulun. Alan şahsın dikkatini çekeceğini sanmıyorum bu sesin. Şanzımanı felan söktürmeyin derim. Daha sonra binecek olsanız bile yepyeni araba mekanik işlem görmüş olacak o yüzden bence satmak en mantıklısı. Mahkeme olayı gerçekten aylar hatta seneler sürebilir.

• shadowgeist kullanıcısına yanıt
    Yarın servise gidiyorum bakalım ne diyecekler

• operadakises O kullanıcısına yanıt
    Ne fanlığı hocam
    Sıfır araç almışız daha binemeden soğuttular
    Hiç bir zaman fanlık yapmadım mesajlarımı iyi oku

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.