Şimdi Ara

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
4
Favori
14.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o sese birde helikopter pat patı ekleyin.
    Asfaltın durumuna göre geliyor.Mesela ince tırnaklı asfaltta daha az geliyor eski asfaltta daha çok
  • yani bütün b8'lerden aynı ses gelmiyorsa sizin araçta spesifik bir sorun var demektir. bu da lastik veya yalıtım değildir, iyi incelemek lazım. bir video çekerseniz iyi olur. bir de başka bir araç dışarıdan çeksin sizin arabayı
  • "İkinci el araçlarda hasar olabileceği endişesi ile sıfır kilometre araç almayı tercih eden tüketici aldığı aracın satış pazarlığı sırasında hasarlı olduğunu ortaya çıkınca şok oluyor. Sıfır araçlar lojistik taşıma esnasında zarar görebiliyor ve fabrikaya gönderilip onarıldıktan sonra tekrar satışa sunuluyor. Birçok tüketicinin bu durumdan dolayı mağdur olduğunun altını çizen Şikayetvar Yöneticisi Dr. Ömer Deveci, “Sıfır araç alan tüketiciye boyanmış ya da kısmen boyanmış defolu hatalı araçlar teslim edilebiliyor. Yapılan hatanın faturası tüketiciye çıkarılıyor. ” dedi"

https://tr-tr.facebook.com/notes/%C5%9Fikayet-var/dikkat-s%C4%B1f%C4%B1r-ara%C3%A7-almam%C4%B1%C5%9F-olabilirsiniz/10150570837029389/

http://forum.vwturk.com/showthread.php/68446-o-km-ald%C4%B1%C4%B1m-arac%C4%B1m-satarken-hasarl%C4%B1-%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi areels -- 18 Şubat 2016; 17:04:53 >

• Arka kapıların izolasyonunu kontrol edin. Bir yerinde hata varsa ordan gelen ses hekopter sedi gibi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su oluyor,aerodinamik gibi kilit bir noktaya daha fazla odAklanmak gerekiyor.anlaşılan vw de arAbanın premium olmadiginin farkinda ki abisi a4 le arasindaki farki belirtmek uzere yalitim meselesini klasik d segment standartlarinda tutmus;)
    Tabi passati premiumlarla kiyaslayan amigolardan halen ses yok,konuyami cagirsak?

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    Tabi ki Doğuş sorumlu. Benim demek istediğim sorun lastiğin markasından kaynaklaniyorsa Doğuş ne yapsın ? Fabrika takıyor bu marka lastiği. Dogus adamlara takamazsin diyemez ki. Neyse konuya dönersek bence sorun lastik değil. Dediğim gibi Michelen lastiği olan araçta da aynı sesi duydum. Araci Kuzenime verdigimde konudan bahsetmiştim fakat ne yaptığını bilmiyorum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: mussti19

Hocam sen buradaki beyni çalışmayan insanlara aldanma. İş gücü yok geyik yapıyorlar. Çek servise aracı. Hiç sakin davranma gayet haklı oldugun için üste çık. Hatta sorunu çözemezseniz arabaya sarı karton kagıtlara yazıyı yazar kitler giderim de. Gelen giden okusun de. Bırak servise git aracı. baktın yapmıyorlar. Arabayı servisin karşısına çek, yazıyı yaz, aracı bırak çek git. ondan sonra onlar senin peşinde koşarlar. Araba basını da onlara da ekmek çıkar. Hatta bagajında güvercin beslemek isteyen olursa satıyorum diye yaz. Bak ne güzel gırgırlık haber yaparlar

Türkiye'de yaşadığına emin misin :)
    Yok eminsen Doğuş Oto ile münakaşan olmadığını düşünüyorum da.

Basit bir çizik için bile beni dava açmaya zorlayan ve sonunda kaybettiği için 2000TL değer kaybımı hesabıma seve seve yatıran ve ücretsiz onarım yapacak olan bir şirketten bahsediyoruz. Basit bir çizik diyorum...

Sence Doğuş Oto bunları takar mı? Takmaz.

Öyle showrooma git şöyle böyle yap demekle olacak işler değil. Haklı iken haksız konuma düşersiniz.

Beynini çalıştır. Hani beyni çalışmayan insanlar varmış ya burada

• oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Bak gördün mü yazınca ortaya çıkıyorlar. Benim de başıma geldi 2 kere hallettik dediler gönderdiler üçüncüye bastım fırçayı arabayı çarşıya çeker yazarım kitler kapıyı bırakır giderim dedim. Servis müdüründen bölge müdürüne kadar peş peşe aradılar sorunumu anında yeni parça ile çözdüler özür anlamında bir servis bakımı hediye ettiler. Anladın mı şimdi. Şöyle yapmazlar böyle yapmazlar demekle olmuyor. Sen kendini geri çekecen sonra onlar gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

İyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Dünden beri yalıtım için neler yapabilirim onu araştırıyorum. Bikaç konu okudum pek istenileni vermiyormuş.Servisde continentalin iyi bi lastiği ile test sürüüş yaptık ses aynı idi. etiket değeri 70 db. benim lastiğim 72 db.Varsa 40 db ses veren lastik onu düşünürüm ama 5-10 db lik farkla gidecek türden bi olay değil.
    Aracın sorunu yalıtımının berbat olması.
    Benim kızdığım nokta millete sunulan arabanın sanki süper bişeymiş gibi pazarlanması fakat verdiği konfor bunu haketmediğini gösteriyor.
    Ben artık bu sese alışmaya çalışacağım.Bu paralara başka bi araç alamıyoruz.
    İnsignia diyenler çıkabilir fakat ben o arabanın kasasını hiç sevmiyorum.İçi felan bana basık dar geliyor.

Allah sağlık ve sıhhat versin derdimiz bu olsun. Ülke kan gölüne dönmüş biz nelere kafa yoruyoruz.

İleride param olursa kesinlikle E sınıfı bi mercedes alırım o kesinleşti artık

Desibel logaritmiktir. 3 desibel 2 kat farka tekabül eder. yani 69desibel 72 desibel'den 2 kat daha sessizdir. 40 desibel dediğiniz ses, sessiz eve tekabül eder. Roll Royce bile o kadar sessiz olamaz.

Passat B8 DSG aracımdan gelen helikopter sesi (DOĞUŞ OTO VURDUMDUYMAZLIĞI İÇERİR )

• quote:

Orijinalden alıntı: mussti19

Bak gördün mü yazınca ortaya çıkıyorlar. Benim de başıma geldi 2 kere hallettik dediler gönderdiler üçüncüye bastım fırçayı arabayı çarşıya çeker yazarım kitler kapıyı bırakır giderim dedim. Servis müdüründen bölge müdürüne kadar peş peşe aradılar sorunumu anında yeni parça ile çözdüler özür anlamında bir servis bakımı hediye ettiler. Anladın mı şimdi. Şöyle yapmazlar böyle yapmazlar demekle olmuyor. Sen kendini geri çekecen sonra onlar gelecek

Hadi ordan :) Bana işimi öğretme. Volkswagen'e açtığım ikinci dava idi bu. Nasıl bir tavır içinde olduklarını ben biliyorum.

Hallettik deyip göndermeleri ayrı bir olay burdaki durum ayrı bir olay. Servise kabul edince öpe öpe halledecekler. Önemli olan servise kabul edilmesi.

Şu anda arkadaş durumu kabul ettirmeye çalışıyor! Hallettik deyip gönderecek olurlarsa o zaman işin rengi değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhanc64 -- 19 Şubat 2016; 0:48:54 >

• Bu araba pasat olamaz ya
    E serisinden iyi değil miydi bunun yalıtımı?

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Bu araba pasat olamaz ya
    E serisinden iyi değil miydi bunun yalıtımı?

Jaguar ayarinda

• İzninizle konuyu yeniden yukarı alıyorum. Bi kaç hususu sizinle paylaşmak gereği duydum.

1-) sorun halen devam ediyor. Lastiklerden olmadığını anladım bugün. Çünkü araç 10-20 km hızla veya çok yavaş giderken de bu ses geliyor.

2-) Youtube video yüklüyorum şuan. Sesi duymanız için hoporlörün sesini açın kulağınızı yaklaştırın. arka planda ses çok rahat duyuluyor. Ben arabada dinledim mesela aracın kolonlarından baya bi ses anlaşılıyordu

3-) Biz helikopter sesini çözmeye çalışırken bu sefer kaportada bagaj kapağında boya sorunu çıktı meydana. Aracın orjinal boyasında 3 tane kuş pisliği yanığı şeklinde iz var. servis fabrikasyoın hata dedi.Boya esnasında olmuş. Doğuştan bi boya uzmanı geleceğmiş direk Almanyaya bağlıymış eleman. Onu bekliyoruz. Bu konuda nasıl hareket etmemi önerirsiniz. Bana tutup ta bagaj kapağını yeniden boyarız derlerse kabul etmem. Araç daha sıfır. Peki ben onlardan ne istemeliyim ?

4-) En son bana vw satış müdürü ''sen çok pinpirikli adamsın Türkiye de o kadar sorun var senin uğraştığın dert ettiğin şeylere bak '' dedi. Kendimi zor tuttum ters bi kelime etmemek için. Bunlara karşı ne şekilde üslüpla davranmalıyız.

5-) videoyu yükledim
    https://www.youtube.com/watch?v=jG6W3xhwBxg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 14 Mart 2016; 13:37:54 >

• video yüklenmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=jG6W3xhwBxg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 14 Mart 2016; 13:33:45 >
  • Yokmu dinleyen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 14 Mart 2016; 13:42:39 >
  • Arkada bir ses var tok bir ses ama tam net anlayamadım.

• K.B.R.O kullanıcısına yanıt
    hocam sesi dikkatli dinleyince yol sesinden harici ikinci bi boğuk ses geliyor bububububu şieklinde
  • evet uğultu var bariz şekilde.şanzımanı kontrol ettirdiniz mi?bir de forumdaki diğer passat kullanıcılarıyla paslaşın bence,onlarda da var mı aynı sorun,simdiye kadar duymadık netice olarak,fabrikasyon bir hata olabilir.
  • shadowgeist kullanıcısına yanıt
    servisin aramasını bekliyorum. sözde boya uzmanı gelecek.O zaman bu seside dinletecem
  • Sıfır asfaltta bu ses fazla, bunun haricinde arka plandan gelen sesinde lastikle alakası yok gibi duruyor ama video dan sesin kaynağıyla ilgili fikir yürütmek çok zor. Servis müdürünün söylediği ise özetle resmen "araç yürüyorsa tamamdır işte neyi şikayet ediyorsunuz" gibi bir şey galiba çünkü bu adamların başı ürettikleri araçlarla ciddi belada. Zamanında VW ile yaşadığım meşhur şanzıman sorununda benim değil VW nin tarafını tutan arkadaşlarım oldu yani bu araçların garip bir FUN kitlesi var. Şimdi belki size buradan bu paylaşım için kızanlarda olacaktır, hiçbir şey yok araçta falan diye kesinlikle dikkate almayın. D segmenti araç kullanıyorsunuz ve konfor beklemek hakkınız. Soruna gelince; aracın yürür aksamından şanzımanına oradan kapı fitillerine tutunda aerodinamik yapıda milimetrik bozukluğa kadar yüzlerce sebepten birinde araç bu sesi yapıyor olabilir.

Bu arada bir önce ki aracınız neydi yani hangi araçtan bu araca geçiş yaptınız? Yalıtımı çok daha iyi bir araçtan buna geçtiyseniz o da rahatsızlık vermiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre4748 -- 14 Mart 2016; 14:18:31 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.