Şimdi Ara

PASSAT 1.6 2002 & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PASSAT 1.6 2002 & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..ARTI VE EKSİLERİ NELERDİR.HANGİ ARACI ALACAĞIMA KARAR VEREMEDİM YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    20 - 25 BİN YTL ARASI BAŞKA ARAÇ ÖNERİLERİNİZ VARSA ONLARIDA DEĞERLENDİREBİLİRİM.

ALMAK İSTEDİĞİM ARAÇ KESİNLİKLE HB OLMAYACAK.

• VOLVO LARIN YETKİLİ SERVİSLERİ ÇOK AZ SADECE BİR İKİ TANE VAR.VOLVODA SORUN YAŞANABİLİR.

RENAULT LAGUNA GÜZEL BİR ARABA ALINABİLİR.SERVİSİ,YEDEK PARÇASI BOL
    GELELİM PASSATA BU ÜÇ ARAÇTAN EN İDEALİ PASSATTIR.MOTORU UFAK SAYILABİLİR AMA GÜZEL GİDER,KONFORU,SAĞLAMLIĞI +LARI,SERVİSLERDEKİ YEDEK APRÇA PAHALILIĞIDA - LERİDİR.

BUNLARIN DIŞINDA +SI BOL OLAN ARAÇLAR VECTRA 2004,SKODA OCTAVİA,VW BORA,RENAULT MEGANE,TOYOTA COROLLA ALINABİLİR.AMA PASSAT GÜZEL BİR TERCİH OLUR..
  • Yeni her zaman iyidir,güzeldir.
    Laguna bu seçenekler içinde en yenisi oluyor.
    Ancak bahsedilen laguna kasası piyasada pek rağbet görmeyen kasa.Satmaya çalıştığınızda birazda olsa canınızı sıkabilir.
    Volvoya gelirsek,çok kaliteli bir üretimdir ancak oda türkiye piyasasında satacağınız zaman sizi zorlar ve üzebilir.
    Passat konusuna gelince.Kuşkusuz bu üç seçenek arasında daha alınabilir bir üretim.
    İkinci el değeri olarak,kalite olarak kullanıcısına üzecek bir araç değil.
    Yine en mantıklı seçenek benim şahsi fikrim passat gibi duruyor.
    Ancak bana kalırsa seçeneklerinize 2002-2003 Ford mondeoları da ekleyin.Kaliteli üretimlerdir.
    Temiz bir passat bulamadığınızda tercih edeceğiniz bir üretim olabilir mondeo..
    kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: öndercan
    PASSAT 1.6 2002 & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..ARTI VE EKSİLERİ NELERDİR.HANGİ ARACI ALACAĞIMA KARAR VEREMEDİM YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
    20 - 25 BİN YTL ARASI BAŞKA ARAÇ ÖNERİLERİNİZ VARSA ONLARIDA DEĞERLENDİREBİLİRİM.

Tercih listeniz daha bastan yanlis Öndercan. TR'de satilan bütün Laguna II'ler HB'dir.

Size tavsiyem, Passat 1.6 2002 ile Volvo S40 1.6 2003 arasinda kalmayin, azicik daha kendinizi / bütçenizi zorlayip Passat 1.8T 2003 ile Volvo S40 1.8 2003 arasinda kalin. Bu ikisi arasinda da, km'si eger Passat'a göre 20K, 30K, vs. daha az ise Volvo S40 1.8 alin. Ben her zaman az kullanilmis, km'si daha az arabanin daha az sorun çikaracagini, daha az bas agritacagini söylerim.

Yok eger km'leri arasindaki fark 20K'dan az ise o zaman Passat 1.8T alin. Sonucta biri turbo motor, digeri atmosferik. 2002-2003 model Passat 1.8T'lerle ilgili çok daha detayli ve güncel bilgiyi bizim Passatseverler alt forumundan da alabilirsiniz:

http://forum.donanimhaber.com/forumid_345/tt.htm

PASSAT 1.6 2002  & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..

• quote:

Orjinalden alıntı: LagrangePasha

quote:

PASSAT 1.6 2002 & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..ARTI VE EKSİLERİ NELERDİR.HANGİ ARACI ALACAĞIMA KARAR VEREMEDİM YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Tercih listeniz daha bastan yanlis Öndercan. TR'de satilan bütün Laguna II'ler HB'dir.

Size tavsiyem, Passat 1.6 2002 ile Volvo S40 1.6 2003 arasinda kalmayin, azicik daha kendinizi / bütçenizi zorlayip Passat 1.8T 2003 ile Volvo S40 1.8 2003 arasinda kalin. Bu ikisi arasinda da, km'si eger Passat'a göre 20K, 30K, vs. daha az ise Volvo S40 1.8 alin. Ben her zaman az kullanilmis, km'si daha az arabanin daha az sorun çikaracagini, daha az bas agritacagini söylerim.

Yok eger km'leri arasindaki fark 20K'dan az ise o zaman Passat 1.8T alin. Sonucta biri turbo motor, digeri atmosferik. 2002-2003 model Passat 1.8T'lerle ilgili çok daha detayli ve güncel bilgiyi bizim Passatseverler alt forumundan da alabilirsiniz:

http://forum.donanimhaber.com/forumid_345/tt.htm

PASSAT 1.6 2002  & LAGUNA II 2004 &VOLVO S401.6 2003 ALMAK İSTİYORUM..

Lagunalar HB değil,liftback

• quote:

Orjinalden alıntı: helisel
    Lagunalar HB değil,liftback

Çok dogru, HB demem hatali oldu. Ama zaten D segmentinde HB araba yok, HB gibi olanlarin hepsi LB (örn.: Mazda 626, Ford Mondeo, Renault Laguna). Benim bilmedigim HB araba var mi D segmentinde?
  • sanırım vergi vamtajı sebebiyle 1600 motor araçlara yönelmişsiniz ama zaten 5-6 yaşındaki araçların senelik vergileri oldukça düşüyor,

ayrıca 1600 motorlu araçların 2. el değeri 2000 motorlulara göre daha yüksek oluyor, hem de gelellikle daha düşük donanımlı oldukları halde.

size öncelikli tavsiyem 2000 motor bir otomobil almanız (büyükhacimli motor hem daha az yıpranır hem de aktarma organlarını daha az yıpratır)

mazda 6 eğer uzun süre kullanmayı planlıyorsanız en iyi tercih olur, 1-2 sene satacaksanız passattan şaşmayın.
  • arkadaşlar yakıt ve motor hacmi hiç önemli değil.bagajı kçük olmasın yeter.bie sizden istediğim ikinci eli sağlam olan bi araç olsun.2004 model 307 m vardı 38 bin ytl ye aldım 21 bin e zor satım.yardımlarınız için tşkler.
  • S40'ın bagajı geniştir ama ikinci elde değerli olsun isterseniz, Türkiye'de ikinci eli en düşük olan Saab, ikinci sırada Volvo gelir. Bu durumda listenizdeki ikinci eli en canlı araç Passat oluyor. (Düşüklükten kastım zor satılıyor olması. Yoksa siz ikinci el alacağınız için fiyatı düşeceği kadar düşmüştür zaten.)

Ancak ben olsam bu araçların modellerini bir-iki yıl daha düşürür, aynı paraya motor hacmi daha yüksek bir araç alırdım. Üçü arasından da kmsi en düşük, en iyi durumdakini tercih ederdim.
  • Passat kaliteli fakat 1.6 motor malesef o kalitenin hakkını veremiyor.Lagunanın 1.6 sı daha güçlü olmasına rağmen onunda lagunanın hakkını verdiğini söyleyemeyiz.Aynı model oldukları taktirde passat daha pahalı olacaktır.Ben olsam laguna 2 -2.0 privilege alır sıralı sistem tüp taktırıp binerim.Çünkü donanım olarak oldukça iyi ve sıralı sistemle hem performanslı hemde ekonomik olacaktır.
  • bu 3 ü arasında en mantıklı seçim laguna olur çünkü laguna diğerlerinden daha yeni bir araç ayrıca lagunada konfor,güvenlik,kalite,donanım ne ararsanız var yakıt ve parça konusundada hiçbir sıkıntı çekmessiniz tek bir sıkıntısı var o da ikinici eli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renaultnr1 -- 25 Ağustos 2008; 14:58:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: snıper92

bu 3 ü arasında en mantıklı seçim laguna olur çünkü laguna diğerlerinden daha yeni bir araç ayrıca lagunada konfor,güvenlik,kalite,donanım ne ararsanız var yakıt ve parça konusundada hiçbir sıkıntı çekmessiniz tek bir sıkıntısı var o da ikinici eli.

O segment o motorla hiçbiri... eğer verem hastası olmak istemiyorsan... zaten fiyatlarıda makul göreceğin üzere tutulmadıkları için... Şimid o saydığın araçların hepsi yüksek motorlu güçlü çevik motorlara sahip olan modelleri ile ün yaptılar, 1.6 lar ile değil... yılı düşürüp 1.8T yada 2.0 Atöosferik bir araç alman yakıt ekonomisinde hiç farketmeyecek, özellikle 1.8T ler 1.6-1.8 vergi dilimine girdiğinden çok düşük vergisi, 2000 model için 220 ytl 6aylık 1.8T için ödediğim rakam..

Kısacası 1.6 da gitmek için gaza yüklenecek 1.8T yada 2.0 lar kadar yakıt sarfedeceksin, verem olmakda cabası... ayrıca 1.6 araçlarda bu segmentlerde ara hızlanmalardan söz edilmeye bile değmez, halbuki yüksek hacimli motorlarda ara hızlanma değerleri yeri gelir hayat kutarır...

• opel vectrada bakmanınız öneririm 2004 model alabilirsiniz o paraya sıralı sistem bağlatın tadına bakın birde belirtiniz arabaların donanımı önemli tabi hangi donanımları düşünüyorsunuz?
  • Passat 1.8 T almanızı tavsiye ederim hocam kalitesi zaten yukarıdakilerden daha üstün sıralıda çok iyi gider
  • Hocam Passat öncelikli tercihim olurdu bu araçların arasında..Konfor,kalite,güven,prestij,ikinci el vs. Passat bence diğerlerinden daha önde..Ayrıca 1.6'sından ziyade 1.8T motoruna yönelmenizi tavsiye ediyorum

Ayrıca S40 C sınıfı bi araç değil mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgao2000

quote:

Orjinalden alıntı: snıper92

bu 3 ü arasında en mantıklı seçim laguna olur çünkü laguna diğerlerinden daha yeni bir araç ayrıca lagunada konfor,güvenlik,kalite,donanım ne ararsanız var yakıt ve parça konusundada hiçbir sıkıntı çekmessiniz tek bir sıkıntısı var o da ikinici eli.

O segment o motorla hiçbiri... eğer verem hastası olmak istemiyorsan... zaten fiyatlarıda makul göreceğin üzere tutulmadıkları için... Şimid o saydığın araçların hepsi yüksek motorlu güçlü çevik motorlara sahip olan modelleri ile ün yaptılar, 1.6 lar ile değil... yılı düşürüp 1.8T yada 2.0 Atöosferik bir araç alman yakıt ekonomisinde hiç farketmeyecek, özellikle 1.8T ler 1.6-1.8 vergi dilimine girdiğinden çok düşük vergisi, 2000 model için 220 ytl 6aylık 1.8T için ödediğim rakam..

Kısacası 1.6 da gitmek için gaza yüklenecek 1.8T yada 2.0 lar kadar yakıt sarfedeceksin, verem olmakda cabası... ayrıca 1.6 araçlarda bu segmentlerde ara hızlanmalardan söz edilmeye bile değmez, halbuki yüksek hacimli motorlarda ara hızlanma değerleri yeri gelir hayat kutarır...

evet hocam katılıyorum sana aslında bu araçlara en iyi 2.0 motor gider.

• quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

[

2003 s 40 değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19can84

quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

[

2003 s 40 değil.

Teşekkürler
  • PASSAT - LAGUNA - S40 şeklinde bir sıralama yaparım ben.

gönül isterdi imkan olsa da S40 diyebileyim die.Ama yedek parça ve servis sorunu malumunuz
  • Laguna II sahibi olarak kesinlikle tavsiye ederim.Yol tutuş süper, konfor sahane, kullanması cok rahat.Bir hafta sonu uzun yolda ve 36 saat içinde toplam 20 saat kullandım ve inan hiç yorgunluk hissetmedim.

laguna II alacaksan "privilage" donanımını almanı oneririm.Her ne kadar ESP ye pek ihityac duymasa da ESP iyidir.Bir kere lazım olur onda da hayat kurtarır.Bulunsun...

1.6 motor düşünüyorsan daLaguna için tek eksisi kasa agır oldugu için 1.6 dan performans bekleme.Aynı sey Passat içinde geçerli tabi.Agır kasa ,düşük motor problemi....

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 27 Ağustos 2008; 10:20:56 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.