Şimdi Ara

PASSAT 1.4 TSİ DSG COMFORTLİNE NASILDIR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
0
Favori
113.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akifsari

Hazımsızlık sizde ben deneyelim görelim dedim.Neyse zaten sıkıldım siz 1.4 tsi ile 150 beygir arabaları geçersiniz.doğuş güzel reklam yapmış.

Deneyelim kardeş, Hatay'dayım gel bekliyorum.
  • Bugün VW metal e gittim ve fiyat aldım 1.4 tsi comfotline dsg + beyaz + sunroof 68500 gibi bir rakam verdiler ve ellerinde yokmuş 5 ay gibi zaman verdiler ALLAH'ı var adamlar çok güzel ilgilendi önce çayımızı içtik 0,89 dan kredi hesapladık ve can alıcı noktaya geldi pazarlık adamın dediği araç gelsin elimden geleni yaparım hediye olsun indirim olsun ama gelmeyen araca suanda birşey yapamam diğer dediğide çok büyük bir rakam olamaz bu temsili bir rakam olur dedi ayrıca navigasyonlu araçlar 1470 $ fark ile 2012 model ile beraber gelecekmiş isteyenlere duyurulur. Adamlar annem ile gittiğimden ciddi olduğumu anladılar ve test sürüşü talep ettim özellikle 1.4 tsi dsg olandan elimizde golf var dediler dedim problem değil ben motoru test etmek istiyorum dedim o sırada telefon çaldı bende passat cc inceledim kısa bir süre sonra yetkili benden ehliyetimi istedi ve passat hazır dedi buyrun çıkalım.
    Annem arka koltuğa oturdu ve başladık test sürüşüne. Araca bindim aracın arkasında bluemotion yazan yeni tip 1.4 tsi motor vardı ve araç dsg idi. 5-10 saniye şaşırdım adamın elinde yok biliyordum neyse sonra sevindim ve BİSMİLLAH diyip kemeri takıp marş a bastım sonra farları auto moda alıp D konumunda test sürüşüne basladım. Diğer bir süpriz ise kullandığım araçda comfortline idi zaten sırıtıyordu ama adettendir diye muhabbet olsun diye ben yine sordum donanım seviyesini. Şimdi gelelim biraz teknik verilere aracı yaklaşık 15 km sürdüm ve araç gerçekten sağlam kaçıyor çok zevk aldığımı söyleyebilirim araç 2000 deviri geçmiyor hep vites atıyor bende direksiyondaki kulakcık ile vites küçülterek biraz adrenalin yaptım araç çok güzel bağırıyor bazende D konumundan + - moda getirip kullandım gerçekten çok zevkliydi hiç aracı sport a almadım ve araç 130 km hıza kadar çıktım 5. viteste manuel modda gayet seri ve sessizdi konfor ve yol tutuşu parmak ısırtıcak derecede idi. Dikkatimi çeken araç 3. vitesten 2. vitese geçince az bekliyor araç irkilmesin diye ve sarsıntısız geçiyor. Adamlar test ederken sıfırlamış galiba ortalama tüketimi 2-3 kere 5000 devir yaptım araçla buna rağmen o kısa yolda 12,6 lt. tüketti ortalama adım gibi eminim ben 1.3 astra ile 5,7 tüketirsem ort. bu araç ile max. 7,2 tüketirim tabiri caizse test sürüşü aracı diye biraz hor kullandım. Diğer bir özellik ise aractaki star&stop çok güzel kusursuz çalışıyor araçta D konumunda iken motor ayağın tam frende iken durduğunda kapatıyor kendini ve göstergeye işaret düşüyor stop etti diye araçta kayma yok yokuşlarda ve hemen D2 yapıyor ve 1. vitesi sadece ilk hareket için kullanıyor araç gerçekten çok ekonomik vites atıyor eğer ayağını dip gaz yaparsan 1-2 saniye bekliyor ve 2-3 vites birden küçültüp serilesiyor ayağını az ya da tam çekersen hemen en az 2-3 vites atıp deviri 2000 devir altına çekiyor tam ekonomi makinesi basmak istersen manuel ya da sport modda kullanıcaksın çünkü benmi alışamadım tam anlamadım araç hep vites atmaya çalışıyor sadece dip gazda deviri çok yüksekten atıyor o da bana gelmez zaten çok yakar diye yokuşlarda ise manuel mod en güzeli bence hiç aracın kafasını karıştırmaya gerek yok. Direksiyondan müdahale çok hoşuma gitti hemen D modu kayboluyor ve manuel vitesteki gibi sadece vitesin yazıyor hangi viteste ise belli süre kullanmazsan D moduna alıyor yine kendini izlenimlerim bunlar sorunuz olursa seve seve cevaplamak isterim.
    Ben araca tabiri caizse bayıldım bagaj , diz mesafesi , tüketim , konfor, performans , DSG kusursuz vites geçişi , ses sistemi( benim astra son ayarda iken passat çeyrek kadar daha ses yükselte biliyor ve kaliteyi bozmuyor), daha kaliteli işcilik ve D sınıfı bir aracın genişliği....... ALLAH nasip ederse kafamdaki ilk 3 arabadan birisi bu bu yaz değiştirme isteğim var bende yazılacağım olursa beyaz + tsi dsg + comfortline + sunroof.
    SAYGILAR.....

• quote:

Orijinalden alıntı: akorkmaz11

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Ben 2.0 atmosferik motordan performans beklerim çünkü gayet iyi 2.0 araçlar var accord gibi 3 serisi gibi alfa 156 gibi

1.4 turbo nun hiçbirşeyi 2.0 motordan iyi değildir.

üzerinde isterse audi logosu olsun. 1.4 turbo passat ın dengi olsa olsa 1.6 avensis olur .siz bunu ne zaman hazmedeceksiniz ben de onu merak ediyorum

şahsım adına ben bir yorumda bulunurken tecrübe ettiğim şeylerden yola çıkarak yorumda bulunurum. dolayısıyla sizin yaptığınız gibi genellemelerle bir iddiada bulunmam. o nedenle sizdeki hazımsızlık bende oluşmuyor. bakıyorum ki nereye mesaj yazsanız konuyu mutlaka doğuşa ve vwye getiriyorsunuz. benim geçmişime bakın bakalım hazmedemediğim durum nedir? vwyi eleştirdiğim de oldu. fordu eleştirdiğim de. hatta volvoyu eleştirdiğimde. ama sizin mesajlara bakıyorum mutlaka alakalı ya da alakasız konuyu vwye ve doğuşa getiriyorsunuz. ben kullandığım için söylüyorum sizin gibi kafadan değil. müdürümde var 7 ileri dsgli passat 1.4tsi. gayet de performanslı araç. çoğu 2.0 atmosferikten iyi. bunların içinde vectra da var accord da.

Hocam bırakın lütfen nefesini tüketmeye değmez,
    Bu kişi yukarıda da dediğim gibi Volvo forumunda yeni S60'a gelen %10 luk zammı Volvo cars Turkey adına fanatiklik seviyesinde savunan biri.. boşverelim lütfen.. Bu arada, Variantı almadan önce V60'a bakıp bazı nedenlerden dolayı almayan birkişi olduğumu da defalarca belirttim. Güzel araç ama bana uymadı.. Ama hiçbir zaman gidip de S60'ı mı kötülemem.. Bu devirde 50 60 bin TL ve üzeri para verdikten sonra kötü araba yok, sadece belli kriterler yönünde kişiler tercihlerini kullanıyor..

hocam bu tür bir markaya veya modele düşmanlık besleyen ve bu konuda saplantısı olan arkadaşları aslında tez konusu yapmak lazım. babamda 99 model passat var gayet sorunsuz araç. ben de s70 vardı ondan da çok memnundum. eksiklikleri yok muydu? elbette vardı. inkar da edilemezdi. genele bakarsak memnundum arabadan. genel özellikleri itibariyle vw'nin bazı modellerini beğeniyorum. hele ki dsg muhteşem bir şanzıman. volvo ve ford hala dizele takamıyor çift kavramalı şanzımanı. renault taktı o da çok yeni olduğu için insan güvenemiyor. dolayısıyla da vw bunu ücret olarak yansıtıyor. zira dsgli bir araç hakikaten kesintisiz hızlanıyor. ama insanlar ne garezleri varsa hunharca saldırıyorlar. tabi ki pahalıya satıldığını düşünebilirsiniz ki ben de öyle düşünüyorum. ancak bu aracı alanlara ve araca hakaret etmenizi gerektirmez. o nedenle bu forumda iki tür insandan rahatsız oluyorum. biri bu arkadaş gibi belli markaya her mesajında hakaret boyutunda kötüleme yapan, diğeri ise kullandığı ürüne tabii caizse tapan. bu arkadaşın eski mesajlarına bakın vwye laf sokup herkese volvo s40 öneriyor. mesajlarının %90ı bu şekilde. gerçi bu yapıda bir adama bunu anlatmaya çalışmak abesle iştigal ama neyse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 13 Nisan 2011; 23:48:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smg05

..ine sordum donanım seviyesini. Şimdi gelelim biraz teknik verilere aracı yaklaşık 15 km sürdüm ve araç gerçekten sağlam kaçıyor çok zevk aldığımı söyleyebilirim araç 2000 deviri geçmiyor hep vites atıyor bende direksiyondaki kulakcık ile vites küçülterek biraz adrenalin yaptım araç çok güzel bağırıyor bazende D konumundan + - moda getirip kullandım gerçekten çok zevkliydi hiç aracı sport a almadım ve araç 130 km hıza kadar çıktım 5. viteste manuel modda gayet seri ve sessizdi konfor ve yol tutuşu parmak ısırtıcak derecede idi. Dikkatimi çeken araç 3. vitesten 2. vitese geçince az bekliyor araç irkilmesin diye ve sarsıntısız geçiyor. Adamlar test ederken sıfırlamış galiba ortalama tüketimi 2-3 kere 5000 devir yaptım araçla buna rağmen o kısa yolda 12,6 lt. tüketti ortalama adım gibi ...

Bu gençler niye böyle hep sormuşumdur :) adı üstünde "otomatik" vites :) Ne işin var artı eksiyle :)

• Çpcuk galiba bu volvocu :) Hani çocuklara bir düşmanlık yok çok severim ama bu kadarı da biraz fazla oluyor. Git kardeşim. Git superb al. Git direksiyon kutusu bozuk mazda al. 25 bin lira ÖTV ver ekstra. Sen ÖTV nedir biliyor musun? MTV değil. Allah bilir onu da babanız ödüyordur haberiniz yoktur.

Bu konuda artık yazmayacağım. O bunu geçer bu onu geçer yetti yahu. Konfor arabası bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokturk010

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

..ine sordum donanım seviyesini. Şimdi gelelim biraz teknik verilere aracı yaklaşık 15 km sürdüm ve araç gerçekten sağlam kaçıyor çok zevk aldığımı söyleyebilirim araç 2000 deviri geçmiyor hep vites atıyor bende direksiyondaki kulakcık ile vites küçülterek biraz adrenalin yaptım araç çok güzel bağırıyor bazende D konumundan + - moda getirip kullandım gerçekten çok zevkliydi hiç aracı sport a almadım ve araç 130 km hıza kadar çıktım 5. viteste manuel modda gayet seri ve sessizdi konfor ve yol tutuşu parmak ısırtıcak derecede idi. Dikkatimi çeken araç 3. vitesten 2. vitese geçince az bekliyor araç irkilmesin diye ve sarsıntısız geçiyor. Adamlar test ederken sıfırlamış galiba ortalama tüketimi 2-3 kere 5000 devir yaptım araçla buna rağmen o kısa yolda 12,6 lt. tüketti ortalama adım gibi ...

Bu gençler niye böyle hep sormuşumdur :) adı üstünde "otomatik" vites :) Ne işin var artı eksiyle :)

DSG candır canandır...... Benimki sadece sınırlarını görmek içindi yoksa D modu kadar ekonomik bir mod yok..........

• quote:

Çpcuk galiba bu volvocu :) Hani çocuklara bir düşmanlık yok çok severim ama bu kadarı da biraz fazla oluyor. Git kardeşim. Git superb al. Git direksiyon kutusu bozuk mazda al. 25 bin lira ÖTV ver ekstra. Sen ÖTV nedir biliyor musun? MTV değil. Allah bilir onu da babanız ödüyordur haberiniz yoktur.

Bu konuda artık yazmayacağım. O bunu geçer bu onu geçer yetti yahu. Konfor arabası bu.

Alirim abi alirken sana soracak degilim sende git passat al 25.000 tl otv yide verme nasil olsa ikisi ayni para ha vw ye vermissin ha devlete vermissin yani ne gerek var devleti zengin etmeye demi bu arada aracin direksyon kutusu arizalandi ama sizin dogusunuz gibi basindan sağmadilar aracla test surusune cikip arizayi bulup tamir suresince musteriye geçici arac kiraladilar bu hizmete karsin yine begenilmez mazda neden cunku pahalidir(!) ama verdikleri para uzun vadede geri donecegini bilmez neden cunku mazda dunyada en cok ariza cikaran sorunlu parcasi pahali almak istediginizde 7 ay sira yazarlar. vw gibi kaliteli bi marka degil nedn cunku 7 ay sira yazar her ay %2 zam yapar adam alana kadar %14+ kur farki %15 gibi bi zam ile arac alir ama siz volvonun yaptigi %10 luk zama kaos cikartirsiniz ayrica cocugum tamammi ama ne yazikki senden akilli bir cocugum

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 15 Nisan 2011; 19:37:08 >
  • Valla aynı fiyat değil. Olsa VW almazdım. Honda Accord alacaktım 75 bin idi. 50 bine VW tsi aldım. 25 bin cebimde kaldı. (zaten cebimde yoktu).
  • quote:

Valla aynı fiyat değil. Olsa VW almazdım. Honda Accord alacaktım 75 bin idi. 50 bine VW tsi aldım. 25 bin cebimde kaldı. (zaten cebimde yoktu).

Abi o tanidigim mazda 6 sini 45.000 tlye almıştı ve sadece 2000 binde idi tamamen orjinal idi
  • Ha siz ikinci eeeelll diyooosunuuuuzzz. Afiyetle binebilir arkadaşınız. Hayırlı günler dilerim. Ancak ikinci elde de ÖTV nin etkisi devam etmektedir. Araç piyasası olmayan araçlarda satıcı sıkışırsa ucuz araç satışı olmaktadır. Bu ucuz "düşeş" durumlar aracın fiyatını yansıtmamaktadır.
  • En düşük mazda şu: Mazda 6 2.0 Sedan DynamicMAZDA
    2011Sedan/4 65.637 TL *

En küçük Passat 55 bin

Bak kardeşim anlar mısın bilmem ama diğer arkadaşlar için de bir tablo yaptım: Aşağıdaki tabloda en sağdaki rakamlar çıplak fiyatı gösterir. Aradaki fark ise vergidir. Gördüğün gibi çıplak fiyatları aynıdır.
    isteyen rahatlıkla şehiriçi 10.8 yakan bir mazda6 alabilir.

MARKA ANAHTAR TESLIM KDV OTV ÇIPLAK FİYAT
    MAZDA6 65000 9915.254237 20656.77966 34427.9661
    PASSAT TSI 55000 8389.830508 12588.14796 34022.02153

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 20 Nisan 2011; 1:18:02 >
  • Tamam yani otv den yırtabilir arac daha kalitelide olabilir vw hic zam yapmiyorda olabilir ama 1.4 tsi 2.0 motor gibi olamaz bakin ben diger arkadas gibi 1.6 yla aynı demiyorum 2.0 diyorum ayrica arac otomatik olmasina ragmen bence az yakiyor tabi bi tsi gibi yakmaz ama tsi gibide gitmez yani bunu kabullenelim artik 1.4 tsi araci cekmez demiyorum tsı arizalidir demiyorum cok yakar demiyorum sadece performnsi 2.0 motor gibi olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: qabdkq

Tamam yani otv den yırtabilir arac daha kalitelide olabilir vw hic zam yapmiyorda olabilir ama 1.4 tsi 2.0 motor gibi olamaz bakin ben diger arkadas gibi 1.6 yla aynı demiyorum 2.0 diyorum ayrica arac otomatik olmasina ragmen bence az yakiyor tabi bi tsi gibi yakmaz ama tsi gibide gitmez yani bunu kabullenelim artik 1.4 tsi araci cekmez demiyorum tsı arizalidir demiyorum cok yakar demiyorum sadece performnsi 2.0 motor gibi olmaz

Benim demek istediğimde tam olarak olabilir hatta geçebilir demek.
    Bu aracın 160 hp versiyonu var, 170 hp si var ve + abt chip ( Vw nin garantili orjinal chip tuningdir.) 211 hp oluyor araç basmazsanda yine yakmıyor........
  • doğuş otonun fiyat servis politikası eleştirilebilir ama vw passatı eleştirirken önce bir besmele çekmek lazım sınıfının en iyi aracıdır güvenlik performans ve huzur açısından akifsarıya tavsiyem boş boş konuşmasın civic accord sonata avensis falan kıyaslanacak araba değiller passatla
  • Şu arkadaşa bir TSI DSG test sürüşü ayarlayın yahu gençler..
  • Tsi candır kandır beylerr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasa_iliç -- 21 Nisan 2011; 15:26:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

quote:

Orijinalden alıntı: Sonatave6

quote:

Performans denildiğinde sadece 0-100 mü anlıyorsunuz.

Performans maalesef birçok kişi tarafından 0-100 olarak algılanıyor ancak yukarıda 0-100 listesi verilen modellerin özellikle bazıları ki bunlar accord ve sonatadır 100 den sonra passatla bağlantı kopar ayırca aracımdan biliyorum 2.0 150 hp yi max 3500 d/dk da elde ediyor 4000 de 100 hp üreten 2.0 lar hala var mı?

2.0 CRDI 150 HP Triptonic Sonata'nın 1.4 TSI Passat'a uzun yolda bile karşı koyamadığını yanıma gelirseniz size gösterebilirim.

Yazınızı yeni okuma fırsatı buldum yani sizin gibi pek fazla sanal ortamda güç gösterisi yapamıyorum ancak gerek hayatta fazlasıyla tecrübem oldu size tavsiyem aracınıza çok güvenmeyin gerçekten bunları söyleyebiliyorsanız ya siz arabanızı gözünüzde çok büyütüyorsunuz ya da sonata hakkında yeterli bilgi ve tecrübeya sahip değilsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Pritt31

quote:

quote:

Performans denildiğinde sadece 0-100 mü anlıyorsunuz.

Performans maalesef birçok kişi tarafından 0-100 olarak algılanıyor ancak yukarıda 0-100 listesi verilen modellerin özellikle bazıları ki bunlar accord ve sonatadır 100 den sonra passatla bağlantı kopar ayırca aracımdan biliyorum 2.0 150 hp yi max 3500 d/dk da elde ediyor 4000 de 100 hp üreten 2.0 lar hala var mı?

2.0 CRDI 150 HP Triptonic Sonata'nın 1.4 TSI Passat'a uzun yolda bile karşı koyamadığını yanıma gelirseniz size gösterebilirim.

Yazınızı yeni okuma fırsatı buldum yani sizin gibi pek fazla sanal ortamda güç gösterisi yapamıyorum ancak gerek hayatta fazlasıyla tecrübem oldu size tavsiyem aracınıza çok güvenmeyin gerçekten bunları söyleyebiliyorsanız ya siz arabanızı gözünüzde çok büyütüyorsunuz ya da sonata hakkında yeterli bilgi ve tecrübeya sahip değilsiniz.

Gerekli bilgiye sahibim merak etmeyin, ancak 11.7 sn hızlanmayla 200 km maksimum hız ile 1.4 TSI'ı biras zor geçersiniz gibi görünüyor.

• Sizin tsi niz max hizda en fazla 1-2 saat daynir sonra allah bilir. sonucta 1.4 motor o kadar abartmayın lutfen utanmasaniz c63 amg yi gecer diyeceksiniz... Biri dininize kufur etse bu kadar savunmazsiniz kusura bakmayin ama bu fanatikligide gecti bakin passati kotulemiyorum 1.4 tsı yide kotulemiyorum sizin bu tapma derecesine gelmiş fantikliginizi kötüluyorum anladinizmi bilmem...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.