Şimdi Ara

Parmak İzi Bırakmayan Ekran Koruyucusu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
20.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi akşamlar! Başlıkta da belirttiğim gibi parmak izi bırakmayan bir ekran koruyucu film arıyorum yalnız piyasada oldukça fazla ekran koruyucu film var ve hemen hepside parmak izi bırakmayan özelliğe sahip olduğu söyleniyor! Durum böyle oluncada karar vermek güç oluyor gerçekten! Acaba sizlerin önerebiliceği gerçek anlamda parmak izi bırakmayan ve ekranıda çizilme vs karşı koruyabilicek bir ekran koruyucu markası var mı?

• invisible shield yada body guardz
  • tamda ben bu konuyu açacaktım...

sgp ultra series ultra oleophobic (yağ tutmaz diyorlar)
    birde aynı marka anti fingerprint özellikli olanı var.

ikiside hepsiburadada mevcut oleophobic biraz daha pahalı.

Parmak izi tutmaması için biraz mat olması lazım sanırım buda görüntüyü bozar mı emin değilim

oleophobic kullanan arkadaşlardan özellikle fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum.
    yağ tutmuyor mu gerçekten? bazen vücut yağı izi parmak izin çok daha gıcık ediyor insanı.
    Bu oleophobic mat mıdır? görüntüyü nasıl etkiler? Parmak izindede başarılı mıdır?

Şimdiden teşekkürler...
  • Bu Turkcell merkezlerinde sarı bir ambalajda satılan bir koruyucu vardı o da iyi diye duymuştum ben ama dediğim gibi çok marka var ve karar vermek zor alıp uygulamak dahada zor
  • OZAKİ nin parmak izi bırakmayan ve anti-glare ekran koruyucusu var.

apple magazalarında satılmaktadır.
  • Ben SGP Anti Finger Print filmi kullanıyorum.
    Ve gerçekten parmak izi bırakmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
    Söylendiği gibi ekran parlaklığını olumsuz etkiliyor.
    Ama bu felaket boyutta değil...
    Kullandıktan sonra ikide bir parmak izi temizlemek yerine çok az mat bir ekran kullanmak benim için daha makul bir seçim...
    Parmak izinin oluşturduğu görüntüden haz etmeyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Aşağıdaki link size fikir verecektir sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=47iyZjnfZm8&feature=related

Aşağıdaki linkte de SGP Ultra Oleophobic film'in uygulamasını görebilirsiniz.
    İzlediğim kadarıyla uygulanan bu film mat olmamakla beraber sadece yağlı görünüm hissini azaltıyor.
    Ama izden kurtuluş tam anlamıyla mümkün olamıyor..
    Son söz "İzden kurtarma konusunda benim kullandığım film kadar başarılı değil."

http://www.youtube.com/watch?v=iUkIxV6W-2Y

• sgp'nin vardı bu modelleri ama ekran koruyucu konusunu iyice düşünün derim.o kadar para verip benim gibi söküp cope atmayın sonra.hiçbir sekilde orjinalindeki gibi bir his vermiyor ama tabi kişiden kişiye değişir.
    çizilmesi konusu içinse biraz dikkat ederseniz sorun olmaz diye dusunuyorum.
    ekran koruyucu konusu gercekten uygulaması uzmanlık isteyen birşey ne kadar installation videoları izleseniz de bir hata yapsanız kötü sonuclar alıp pert edebilirsiniz.dediğim gibi kişiden kişiye degisebilir ama ben vazgectim ekran koruyucu sevdasından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schwadorf

sgp'nin vardı bu modelleri ama ekran koruyucu konusunu iyice düşünün derim.o kadar para verip benim gibi söküp cope atmayın sonra.hiçbir sekilde orjinalindeki gibi bir his vermiyor ama tabi kişiden kişiye değişir.
    çizilmesi konusu içinse biraz dikkat ederseniz sorun olmaz diye dusunuyorum.
    ekran koruyucu konusu gercekten uygulaması uzmanlık isteyen birşey ne kadar installation videoları izleseniz de bir hata yapsanız kötü sonuclar alıp pert edebilirsiniz.dediğim gibi kişiden kişiye degisebilir ama ben vazgectim ekran koruyucu sevdasından.

Üstad haklısınız.
    Ben de sizin gibi endişe ettim doğrusu.
    Ama, satın aldığım bu ürün tahminimden kaliteli çıktı ve canımı sıkmadı.
    Uygulama konusunda hiç problem çıkarmadı bana.
    Talimatlara birebir uyarak bir defada uyguladım.
    Problemsizce uygulanıyor, hatta pekçok defa ekrandan kaldırıp düzeltme yapmanıza da izin veriyor.
    Burada en dikkat edilmesi gereken şey zemini gayet iyi temizlemek.
    Ekranı veya arka kapağı tüy bırakmayan bir bezle silerek;toz ve küçük tüylerden olabildiğince arındırdığımızda,sorun kalmıyor.
    (Ki bu türlü bir bez de ürün içeriğinde mevcut.)

Sizin uygulamanızda sorun olmuş olmasına üzüldüm.
    Ben problem yaşamadığım için tavsiye edebiliyorum haliyle.
    Parlaklığın azalıyor olmasına aksi sözüm yok, ama parmak izinin yarattığı görüntü kirliliğinden ve çizilme ihtimalini azalttığından dolayı bu film benim için efektif bir araç diyebilirim...

• cihazın arka tarafında sgp steinheil crystal ön tarafında sgp antifingerprint film kullanıyorum;
    arkadaşı crystal felaket biçimde yağ biriktiriyor öyleki başka insanlar ellerine aldıklarında cihazı utanıyorum üstündeki yağdan vıcık vıcık kayıyor alet yada ben bu konuda çok titizim bana öyle geliyor..
    ön taraftaki antifingerprint i hepsiburada.com dan almıştım hepsiburada.comda satılan sgp ürünleri %90 ihtimal ile sahte ürün paketi dandik ve üzerinde türkçe yazılar var ayrıca paketten 2 tane çıkması gerekirken 1 tane çıkıyor bu konuda dikkat etmelisiniz.
    kullanım olarak ise antifinger print ekran parlaklığını olumsuz etkiliyor ve ekrandaki yazıları bulanıklaştırıyor bu duruma alışılmıyor sadece kafaya takmayacaksınız, çünki hiç parmak için kalmıyor gerçekten güneş ışığı yansımıyor ve ekrana yağmur damlası geldiği zaman rahatsız olmuyorsunuz, bütün bunlrın dışında parmağınızı üzerinde sürüklediğinizde tuhaf bir his oluşuyor bu ses bir kağı parçasının üzerinde parmağınızı sürüklediğinizde çıkan ses ile aynı..
    şu anda cihazım unlock durumda değil ve çok az kullandığım için kafaya takmıyorum ama aktif kullanmaya başladığımda öndeki filmi çıkartıp ya filmsiz kullanacağım yada yağ izi bırakmayan ödeli tercih edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaedHrOS -- 20 Aralık 2010; 21:31:05 >

• Lumiere_Brothers kullanıcısına yanıt
    Hocam bu telefonlarda o bahsettiğiniz iz bırakmayan okuyucuyu önermem çünkü ekranın orjinal niteliğini bozuluyor yani koruyucusuzken ki netlik gidiyor onun için bırakın iz kalsın sorun etmeyin arada bir parmağında ekrana gezdirin kaba kir kalmıyor zaten ama bu tamamen koruyucusuz telefon kullanın anlamına gelmiyor bence mıknatıslı kılıf alın koruyucuya gerek kalmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.