Şimdi Ara

Park Halindeki Aracıma Çarpmış Kaçmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olay dün öğle saatlerinde yaşanmış. Görgü tanıkları anlattı. Bir nakliye firmasına ait olan kamyon benim aracıma paralel parletmiş buarada yoluda kapatmış ve evden eşyaları taşıyormuş. Iş bitince yola çıkayım derken kasası benim aracın sol tarafını boydan boya götürmüş. Yer yer göçükler var kapılarda. Sağolsun esnaf ve evi taşıtan adam yardımcı olduda plaka, isim, telefon no ve gerekirse şahitlik yaparız dediler. Herneyse polisi çağırdım tutanak tuttu. Bir numara verdi bunla araç hasar kayıt çıkartacaksınız sonrasında o evrakla savcılığa gidip suç duyurusunda bulunun dedi. Çünkü adam işit bitirince ters yönden uzaklaşmış. Çarpıp kaçan adamı aradım akşam öncesinde çektiğim fotoları gönderdim. Açtı dedim whatsapptan size foto gçnderdim bugün arabama çarpıp gitmişsiniz dedim. Ya evet kusura bakmayın farketmemişim dedi. Herneyse neyapacağız şimdi dedim. Tutanak tutturdum dedim. Ya zararımı karşıla yada ben pazartesi hasar kaydı çıkartıp savcılığa gidicem dedim. Yok bunlara gerek yok benim sigortamda delinmesin mahkemeyle felanda zaman kaybetmeyelim benim tanıdık usta var oraya yaptırtalım parasını ben öderim dedi. Bende dedim öyle şey olmaz aracımın servisi var zaten, benim servisimde yapılacak dedim. Iyi tamam inşallah fazla çıkarmazlar dedi. Abi parasını servis bilir ama eğerki savcılık mahkeme felan dersek emin ol 3 katı daha fazla paran gider dedim. Haklısın dedi pazartesi halledelim dedi.
    Şimdi arkadaşlar bazı sorularım olacak sizlere bilgi verirseniz çok sevinirim.
    ~Eğer ki anlaşırsak araçta hasar kaydı çıkar mı? Çünkü polisin verdiği tutanağı anlaşmamız dahilinde hasar kaydı çıkartan kuruma vermeyeceğim.
    ~Tutki anlaşamadık bunu benim kaskom yok zorunlu sigortamdan yaptırıp adamın sigortasına rücu edebilirler mi? Tabi hasar kaydı çılartacağım için araçta hasar kaydı sorgusunda gözükecektir büyük ihtimalle.
    ~Birde başka ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim? Arkadaşlar yol yoldam gösterirseniz çok sevinirim

Resimleri eklemeye çalışacağım.

• Hasar kaydı gözükür fotoğrafları saklarsanız satarken gösterirsiniz zaten serviste kayıt altına alınıyor yada özel bir serviste halledebilirsiniz
  • Geçmiş olsun. Önce boyanın hasar görmediği yer var ise göçük dizeltme ile yapılabilir belki bir sorun. Kalan yerleri de serviste boyatmak gerekmez servis özensiz yapıyor, bildiğiniz bi yerde daha temiz işçilikle yapıtırın derim. Özel bir renk değil o yüzden sorun olmaz.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickdown -- 22 Şubat 2021; 23:56:38 >
  • Şu hasar kaydı muhabbetine deli oluyorum, satmak için mi araba alıyorsunuz ey millet
  • kickdown kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Olduda yarın yanaşmazsa zaten direk tutanağı işleme koyacağım. Bize polisin dediği hasar kaydı tespit edilen kurum var oraya gidin hasar tutarını çıkartın dediler. O işlem hakkında bilgi verebilirmisiniz? Fotoğraf çktısı felanlamı gideceğim? Birde benim kaskom olmadığı için ben koşturacağım bu işlerle. Karşı tarafın sigortasından nasıl rücu edeceğim masrafları? Bana hasar kaydı çıkartırken kurum karşı tarafın sigortasını söyleyecek mi? Bilginiz varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında arabayı çok büyük bişey olmazsa kesinlikle uzun süre satmayı düşünmüyorum. Ama olduki sataacak olsam emin ol birçok alıcı motorsal ve yürüyenden kaynaklı kaza olmasa bile çok fiyat kırmaya çalışacaktır. Birde satıcı olarak düşünün kendinizi.
  • Hocam servis kapinin boyanmasi gerekir dicektir buyuk ihtimal, gecmis olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Bu mesaj silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickdown -- 22 Şubat 2021; 23:56:0 >
  • froster2006 kullanıcısına yanıt
    Abi siz çok yanlış anlamışsınız. Ben satarken gene resimlerle faturayla alıcıya gösteririm. Sadece anlaştık aramızda yaptırdık diyeceğim. Diğer türlü gerçekten öyle alıcılar varki illallah ettiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Şu hasar kaydı muhabbetine deli oluyorum, satmak için mi araba alıyorsunuz ey millet

bende abartı buluyorum trafikteki araba sonuçta mutfak süsü değil.

sorunun cevabı :turşusunu kuracak değilya illaki birgün satılacak
  • aracinda 3 kurus hasar kaydi gozukecek diye 40 takla atan kardesim, bu isin 2 yolu vardir. ya tutanak, ya trafik mahkemesi. oyle ben yaptirayim sen ode o yaptirsin bu odesin toplarina girmeyin. girerseniz artik kanunu unutun. cunku kanunu dolandirmaya calisan siz oluyor durumuna dusersiniz.

misal adam serviste yaptir dedi. siz de yaptirdiniz. dunya kadar masraf cikti. adam odemiyorum dese ne olacak? sonra siz sahitlerle mahkemeye basvuracaksiniz. adam da "beni aradi tutanak tutalim dedim kendisi yaptiririm dedi" diyecek. sonra siz tutanaksiz mahkemesiz araci onardiginizla kalacaksiniz. hem hasar kaydi cikacak hem de cebinizden yaptirmis olacaksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myigitoguz

Hocam aslında arabayı çok büyük bişey olmazsa kesinlikle uzun süre satmayı düşünmüyorum. Ama olduki sataacak olsam emin ol birçok alıcı motorsal ve yürüyenden kaynaklı kaza olmasa bile çok fiyat kırmaya çalışacaktır. Birde satıcı olarak düşünün kendinizi.

Valla sıfır Civic aldım 2015 te hiç satmayı düşünmedim. Kazada yaptım üstüne 24 bin hasarım var. Yine olsa yine yaparım. Bir kere olsun benden sonraki alıcıyı düşünmedim. Binecem satmayacam her haliyle yetiyor bana. Uçan ya da elektrikli arabalar yaygınlaşınca değiştiririm ya da piyango çıkarsa falan

• Ciddi bir hasar yok servisler yasal dolandirici olarak calisiyor arabada bir suru masraf ve degisen parca olur kaskonuzdan yapilsa dahi yanasmamak gerek en iyisi yakininizdaki bir sanayide boyasiz duzeltmeciye gidip en az hasarla lokal boyayla halletmek adam da en ucuz boyle yirtar.
  • myigitoguz M kullanıcısına yanıt
    Aciklamaniz icin tesekkurler.

Tekrar gecmis olsun.
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Hocam ben zaten servise yada ustsya karşı taraftan ücreti almadan yaptırmayacağım. Yol yordam öğrenmek istiyorum sadece. Polisle tutanak tuttum. Adama söyledim polisle tutanak tuttum diye. Polis bana hasar kaydı çıkaran kuruma git hasar kaydını çıkart dedi. Forumdan okuduğum kadarıyla karşı tarafın sigortası karşılayacak benim hasarımı eğer adam cebinden ödemeyi kabul etmezse. Oldukki adama ulaşamadım. Bana kim diyecek karşı tarafın sigortası şu gidin oradan hasarınızı karşılatın diye? Öğrenmek istediğim budur.
  • Pert olsun yeter ki hasar kaydı olmasın.

Sigortadan yaptıracaksanız mutlaka değer kaybı ücretini alın.
  • Geçmiş olsun kardeşim ama şu hasar kaydı çıkmasın kafası bildiğin nitelikli dolandırıcılıktır. İki taraf içinde geçerli bu dediğim. Ezilen kaportayi sonuçta gidip duzelttireceksin. Tutanak tut hasarı karşılat devlet sana hak vermiş değer kaybı davası aç değer kaybi zararını da al. Bırakın artık şu dolandırıcı kafasını.

Bu zihniyet aynı istediği kızla herhalti yeyip iş evlenmeye gelince bakire isteyen alag**atlarin kirli zihniyeti gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: myigitoguz

Hocam ben zaten servise yada ustsya karşı taraftan ücreti almadan yaptırmayacağım. Yol yordam öğrenmek istiyorum sadece. Polisle tutanak tuttum. Adama söyledim polisle tutanak tuttum diye. Polis bana hasar kaydı çıkaran kuruma git hasar kaydını çıkart dedi. Forumdan okuduğum kadarıyla karşı tarafın sigortası karşılayacak benim hasarımı eğer adam cebinden ödemeyi kabul etmezse. Oldukki adama ulaşamadım. Bana kim diyecek karşı tarafın sigortası şu gidin oradan hasarınızı karşılatın diye? Öğrenmek istediğim budur.

iste forumdan okudugum kadariyla dediginiz kisma kanmayin. adamin trafik sigortasinin odeyeceginin bir garantisi yok. belki masraf size cikar. bunu kimse bilemez. aracin kullanilmiyor veya park halinde olmasi carpan araci tamamen suclu yapmaz. belki park edilmez tabelasi var belki kamyonun gecisine yetmeyecek kadar dardi orasi. bu durumlarda siz suclu olabilirsiniz. isi usulune gore yaptirin. sonra uzulmeyin. zaten uzilmussunuz belli. tekrardan gecmis olsun.

• Arkadaşlar bugün trafik şubeden kaza tutanağını aldım. Oradaki polis arkadaşlada konuştum. Bana dediği karşı taraf anlaşma yoluna gitse bile anlaşmayın. Çünkü senin aracının değer kaybı çıkacak ve hiç kimse bunu cebinden ödemez. Sen git trafik mahkemesine bu tutanakla dilekçe yaz belki biraz uzun sürer ama hem hasarın giderilir hemde değer kaybını öderler dedi.

Peki daha önce bu yola başvuranınız oldu mu acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.