Şimdi Ara

Park Halindeki Aracıma Çarpıp Kaçtılar. Yapılması Gerekenleri Anlatıyorum RESİMLİ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
30
Favori
55.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
343 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle geçmiş olsun. hasar az olması sevindirici tramere çok bişi çıkmaz. fakat değer kaybı alamıyorsun kusur oranı yazmadığı için. tahkime gitmen gerekiyor onunda başvuru bedeli var falan ama karşı taraf sigortası bozulduğu için iyi ders oluyor. benimde araç kamerası var adam çamurluğu biçiyor resmen inip bakıyor hemen kaçıyor. polis tutanak tuttu. suçlu falan yazmadı normal olayı yazdı. ben kaskoya delilleri verdim arabamı yaptırdım bir güzel karşı tarafa rücu edildi kaskom bozulmadı. böylelerine müstehak. döl ısrafları.
  • Kadyr K kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam iyi dilekleriniz için. İnşallah bir daha başımıza gelmez, ancak önemli bir bilgi verdiniz umarım herkes yararlanır. Bilseydim kusur oranı da yazdırırdım.
  • Geçmiş olsun, park ettiğiniz yeri saymazsak haklısınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O yol ters yön mü doblocu magandaya göre?

Bir de bu park sensörü olmayan arabaları nerelerine güvenerek kullanıyor bu magandalar anlamıyorum.

Ayrıca herkesin Viofo A129 araç kamerasından taktırması lazım.
    https://www.youtube.com/watch?v=_ntH9ue5IAE&t=4873s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustOffer -- 12 Eylül 2019; 19:6:44 >
  • Park halindeki arabama iki kere çarptılar (ikisi de tamponda boya kalkması dışında pek bir şey değil Allah'tan) ve telefon falan bırakan olmadı. İlki site içinde müstakil evin önünde oldu ama kamera olmadığı için bulamadık. İkincisi ise mobeselerin olduğu bir yerde olunca karakola gidip şikayetçi oldum. 3 ay geçti ve halen mobese kayıtlarını incelemediler. Defalarca aradım, karakola gittim ama sonuç yok. Üstelik burası küçük bir yerleşim yeri, fazla iş yükleri de yok polislerin ama basit bir mobese kaydını 3 ayda çıkarıp incelemeyi yapmadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suwar -- 12 Eylül 2019; 19:24:36 >
  • Benimde basima geldi mala zarar verme olarak dava actim dava sonucu bilincli ve istekli mala zarar vermedigi icin takipsizlik verdi hakim, zararim karsilandi ama vuran sahis hicbir ceza almadi

• Bende 61 plakayım trabzonluyum arabayı ehliyeti ilk aldığım zaman park halindeki araca çarpmıştım bende numaramı yazıp bırakmıştım.Adam anadoludan gelmişti unuttum şimdi neresi fatihte hastaneye annesi rahatsız olduğu için gelmişti ertesi gün buluşup tutanak tuttuk ve gitmişti tutanakla istanbul dışındada yaptıra bilirmiyim diye sormuştu bende evet dedim olmazsa ara beni ben hallederim dedim hellaleştik gitti.Geçenlerde de 61 plaka sinyal vermiyor konusu açılmıştı ben her daim sinyal veririm vermeyenide uyarırım.61 dışında bir sürü araba var sinyal vermeyen.Bir sürü far ayarı bozuk çin malı yüksek lümenli led farlar takılı araçlar var yolda 61 plaka olmayan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kocaelinde arabanın içinde beklerken halk otobüsü aynayı biçti komple arkasından koştum bağırdım çağırdım niye kaçıyorsun diye tınlamadı plakasını cektim polis çağırıp tutanak tutturdum aynayı yaptırdım adamın içine öyle dokunmuşki 1 yıl geçti üstünden beni arayıp laf ediyor hakkını helal etmedi bende hakkımı helal etmedim

• Bizde çalışırken arkadaş geri geri giderken bir araca çarptı
    Sonra aynadan yıldızı gördüm. Vay ananı dedim
    Sonra indik plaka kırıldı.
    Araç sahibi geldi kilolu bir çocuk.
    Annesi geldi çarşaflı
    Annesi bayılacak sanki ne oldu.
    Çocuk dedi kardeş plaka çerçevesi kırıldı.
    Canınız sagolsun. Önemli değil. Dedi.
    Para veya servis teklif ettik. Kabul etmedi.
    Bu tip durumlar için araç içi kamerası şart. Site içinde bile benim araca bisiklet çarpıyor yani kazanın nerde geleceği belli değil

• Sadece takipsizlik kararı çıkar.uğraştığınız yanınıza kar kalır.

• Senin yerinde ben olsam bende aynısını yapardım,
  • Beyler benim hep anlamadığım polis bu plakaları nasıl tespit edebiliyor ? Nasıl bir zoom teknolojisi var? Biz yakınlaştırsak piksel piksel görünüyor
  • Eline ayağına beynine sağlık burada da bizi bilgilendiriyorsun süpersin böyle böyle bunların hakkından gelmek lazım

• Geri geri gidiyor birde o hızla gidip kör gibi çarpıyor insanlık yok birini öldürse de gider ehliyetinin alınması lazım kaçtığı için tek çözüm böylelerini temizlemek

• Vermiş olduğunuz öneriler için çok teşekkür ederim
  • Geçmiş olsun. Kamera olması büyük şans. Peşini bırakmadığınız için de tebrik ederim. İnşallah vatandaş dersini alır. Kaçmanın cezasını da çeker.
  • Geçmiş olsun.

Bir kaç ay önce sığırın biri arabasının el frenini çekmeyi unutup, yokuşa öylece bırakıyor aracı. Atm'den para çekecekmiş.

Araç kaymaya başlayor, otoparka dalıp ,gelip bizim aracın arka kapısına kapısına yapıştırıp duruyor.

Sağolsun çevredeki insanlar hemen koşup mudahele etmişler. Gördü tanığı anlatıyor;
    araba yukarıdan geliyor ama içinde kimse yok geldi senin araca çarptı bizde anlamadık olayı ilkten dedi. bekledik, yukardan sahibi geliyor aracını arıyor nereye uçtu diye . Vuruk halde benim aracın yanında buluyor arabasını.
    Numarasını almışlar. Adama diyoruz neden el frenini çekmedin falan, çektim diyormuş.
    Dövecektik adamı ,mal bir tip milleti ezecek el freni çekmemiş diye anlatıyorlar, gösteriyouz bak çekik değil fren hala yalan sıkıyormuş..
    .Bu arada görgü tanıklarını hiç tanımıyorum, ümraniye 'de bir yer burası.

Neyse ben arabanın yanına gittim olaydan habersizim binip eve gidicem. Birde ne göreyim sol arka kapı göçmüş.

Sağa sola bakıyorum hiç bişi yok. Polisi aradım yarım saate polis geldi.

Polisi beklerken bu görgü tanığı kişiler beni arabanın başında gelince hemen koşup geldiler.

Olayı anlattılar, abi biz şahitiz polis gelsin bizi şahit yaz diyorlar.

Birde sağolsunlar aracın sahibinin numarasını almışlar. ;
    Numarasını aldık, bak senin cama koyduk burada numarası dedi..Ben olayın sinirinden göremedim numarayı.
    Bekle filan demişler adama, beni aramak için sağa sola sorarken o sırada çarpan kişi aracına binip gidiyor.Beklememiş yani..
    Ben yine de dedim telefonu açmaz belki polis gelsin, aracı oynatmayım şahitte var ,tutanak tutarız. Adamın numarası yokmuş gibi davranırız ilkten bakalım ne olacak .

Polis geldi fakat size verdiği gibi bir kağıt vermedi bana.

Onlar eskide kaldı dedi. Tabletinden foto çekti, ehliyetimi çekti.Şahitlik için 2-3 kişi gönüllü oldu ama gerek yok dedi. İşlemi tabletten tamamlayıp ,bana bi numara verdi, bu numara ile göztepe karakolun dan tutanağını alırsın dedi gittiler.
    Sonra adama şahitler sayesinde ulaştım. Dedim bak elimizde videon var, polis arkadaşlar yanımda, tutanak tutalım yoksa adresin belli aldırırım seni dedim. Tamam abi yarın gel tutalım dedi. Ertesi gün gittim iş yerine tutanak tutmaya. Aynı size çarpan gibi ticari aracı var .
    Aracının her yeri dökülmüş. İş yerinin önünde, yeni bir kazaymış gibi tutanak tuttuk. Tutarken bunun iş arkadaşları geldi, yine kime çarptın diye dalga geçiyorlar .Adam vukuatlı çıktı. Abi bu haftada en az 1-2 kişiye vuruyor diyip gülüyorlar. Bir yandan da aracını satmaya çalışıyor birileri arıyor bunu.Bide bana diyor ki abi senin araba yeni benim eski benim sigorta karşılamaz belki diyor... Tövbe tövbe...

İşte böyle adamların ehliyeti var, yolda araba kullanıyor. kullanmasa bile el frenini çekip düzgün aracı park edemiyor. Ya birini ezseydi o araç ne olacaktı ??

Diyeceğim o ki, çok çok yardım sever halden anlayan vatandaşlar var. Allah işlerini rast getirsin.

Birde böyle , etrafına zarar veren ne olduğu belirsiz tipler var. Bizden uzak olsunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 22mert -- 13 Eylül 2019; 2:49:3 >

• Dün aracımın arka tamponuna, bugün de ön tamponuna çarpıp kaçmışlar. Pasta-cila ile çıkacak gibi ikisi de ama yaptıkları p.çlik

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.