Şimdi Ara

Park halindeki araca paralel park edenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
6.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün eşimi hastaneye götürdüm, tahlil sonuçları öğleden sonra çıkar dediler, biz de hastaneye yakın bir kafeye gittik orada kafenin önüne park etmek yerine yan tarafında 5 araçlık park yeri var dikine beş araç rahatlıkla park edebiliyor. Çoğu insan kafenin dibine kapısına dayar arabayı, kültürsüz kalitesiz değiliz, apartman girişlerine bile son derece dikkat eder , her zaman kaldırıma yanaşır ve diğer araçla makul mesafe bırakır park ederim.

Aracımı nizami park ettim, girdim içeri 1 saat sonra çıktım, hafif ticari bir araç dikine koyduğum aracın önüne yatay park etmiş, hem beni hem yandaki aracın çıkışını engellemiş.
    Genelde olmaz ön camda numara var aradım, 5 dakika geçti yine aradım, canım fena sıkılıyor çünkü 2.30 da sonuçları alacağım geç kalıyorum, ikinci aramadan sonra kafeden çıktı geldi bir yarım yamalak takım giyen kişi. Bir özür bile yok cins bakışlar ile çekti arabayı, eşim yanımda bir tatsızlık çıksın istemiyorum, düzgünce söylesen bile millet artık saldırgan , nasılsa cezası yok kavga aranıyor.

Ben kafama takıyorum akşam oldu hala kafamda, bunlar nasıl böyle yaşayıp da rahat uyuyor, hiç gün içinde böyle davranıp da rahat edebiliyor anlayamıyorum.

Sizin öneriniz nedir benim durumumda, laf söylesem eşim üzülecek, söylemesem ben kendi kendime kafamda dolanıp duruyor. Düzgün yaşayıp kimseye bulaşmadan yaşamak mümkün değil mi? Umudumuzu yitirmeli miyiz?

Var mı bu gibi durumların çözümü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çözüm bu hocam. Aradın baktın gelmiyor, tampon çözer işi. Eskiden boyasız tamponlu aracımla bu tipleri az "ittirmedim" 5 km/h hıza kadar dayanıklı tampon var, (euroncap yaya testleri yoktu o dönemde) böyle durumda yavaş yavaş arabayı değdirip çok afedersin itmek suretiyle yolu açıyorsun.

Bende sığırlar ülkesinde yaşadığımız için yerden yükseltilmiş ve her tarafı çelik melik dayanıklı malzeme ile örülmüş pikaba geçeceğim. Çarpan filan olursa şasiyle muhatap olsun
    Bizim sitede de park etmis araclarin onune cekme olayi var. Bir kere doktor veya hastanede calisan birinin onune cekmisler yani bu kasitli adam oldurmeye kadar gitmeli bence. 5 metre yurumemek icin milleti oyaliyorlar.

Duzgunce ozur dilemiyorlar zaten ozur dileyecek insan olsalar baska aracin onune birakip gitmezler.
    Geçen gün biri gidiş, biri geliş yönünde iki ticari yolu kaplamış, sohbet ediyorlar. Biraz geride boş alan var, ama bunlar tam yolun ortasında duruyorlar. Karşıdan bir polis aracının geldiğini gördüm. "İşte şimdi tam zamanı hadi ötün bakalım" diye düşündüm. Polis aracı geldi, zorlanarak, tek tekeri kaldırıma çıkarak sessiz sedasız geçti,gitti. Artık, ben ne diyeyim!
    Üniversite ve para insanları kaliteli ve kültürlü yapmıyor.

Eğitim sektöründeyim, üniversite öğrencilerine eğitim verenlerin halini de görüyorum çöp tenekesine çöp atmaya üşenen çöpün dışına atan, sürekli bel altı ve çoluk çocuk muhabbeti yapan muhteşem 'eğitimli' bir kitlenin ortasında çalışıyorum.

Azınlık olan kültürlü insanlar bunların içinde,
    Davarlar ile olan mücadelemizde hepimize sabır diliyorum
    Hocam inan bana takmaniza gerek bile yok, o adamın yaptığı davarligi siz niye takıyorsunuz ki?

Artik bendeki talihsizlikler öyle bir hal aldı ki geçen gün aynisi basima geldi, adam bırakmış aracı gitmiş dedim yürürüz ya spor olur nolucak.. 15 dk yürüme mesafeli yere araçsız gittim hiç umrumda da olmadi. Bu tür olaylar için canımı mi sikicam?

Tahlil sonuçları sorunsuz çıktıysa önemli olan nokta bu, gerisi gelip geçer unutulur. Günümüzde artık insana karşı zarar vermek o kadar basitlesti ki, trafikte kavga bile etmeye tenezzül etmiyorum. Hani dalasirsiniz ya, yol verememe vs. durumu inanin umrumda değil, sağdan araç mi giricek girsin, 10sn kaybettirir bana. Diğer türlü insanlarla uğraşmak çok zor..

Herkes yaşamın, koşuşturması içinde ve artik kimsenin, kimseye tenezzülü, sabri kalmamış o yüzden bence en iyisi hiç oralı olmadan uzaklaşmak.
    belki komik gelecek ama ben bu tür davranışlarım nedeniyle eş dosttan bile çok tepki çektiğim için psikoloji ye başvurdum :)
    kötü şeyleri görmemek için ilaç almak durumuna düştük

işin ilginci tuhaf bir doktora rastladım ve sende problem var ,ben görmüyorum sende görme diye ilaç yazdı
    yani normal insan kötü şeyleri görmezmiş :)

1 yıl sonra raporu yenilemek için gittiğimde doktor değişmiş ,bana durumunu anlatman şart deyince aynılarını anlattım ,doktor şok oldu
    ama siz normalsiniz ben rapor veremem ,hatta ilaçta yazamam deyince gülme tuttu

ya artık bir karar verin ,normal miyim anormal miyim dedim :)

tüm dünya mı bu halde geldi ,yoksa sadece bizim ülkemiz travma mı geçiriyor hala çözemedim :)
  • Bizim sitede de park etmis araclarin onune cekme olayi var. Bir kere doktor veya hastanede calisan birinin onune cekmisler yani bu kasitli adam oldurmeye kadar gitmeli bence. 5 metre yurumemek icin milleti oyaliyorlar.

Duzgunce ozur dilemiyorlar zaten ozur dileyecek insan olsalar baska aracin onune birakip gitmezler.

• Hocam inan bana takmaniza gerek bile yok, o adamın yaptığı davarligi siz niye takıyorsunuz ki?

Artik bendeki talihsizlikler öyle bir hal aldı ki geçen gün aynisi basima geldi, adam bırakmış aracı gitmiş dedim yürürüz ya spor olur nolucak.. 15 dk yürüme mesafeli yere araçsız gittim hiç umrumda da olmadi. Bu tür olaylar için canımı mi sikicam?

Tahlil sonuçları sorunsuz çıktıysa önemli olan nokta bu, gerisi gelip geçer unutulur. Günümüzde artık insana karşı zarar vermek o kadar basitlesti ki, trafikte kavga bile etmeye tenezzül etmiyorum. Hani dalasirsiniz ya, yol verememe vs. durumu inanin umrumda değil, sağdan araç mi giricek girsin, 10sn kaybettirir bana. Diğer türlü insanlarla uğraşmak çok zor..

Herkes yaşamın, koşuşturması içinde ve artik kimsenin, kimseye tenezzülü, sabri kalmamış o yüzden bence en iyisi hiç oralı olmadan uzaklaşmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 19 Şubat 2020; 0:12:55 >

• Ortadoğuya hoşgeldiniz.

• Park halindeki araca paralel park edenler
    Park halindeki araca paralel park edenler

Çözüm bu hocam. Aradın baktın gelmiyor, tampon çözer işi. Eskiden boyasız tamponlu aracımla bu tipleri az "ittirmedim" 5 km/h hıza kadar dayanıklı tampon var, (euroncap yaya testleri yoktu o dönemde) böyle durumda yavaş yavaş arabayı değdirip çok afedersin itmek suretiyle yolu açıyorsun.

Bende sığırlar ülkesinde yaşadığımız için yerden yükseltilmiş ve her tarafı çelik melik dayanıklı malzeme ile örülmüş pikaba geçeceğim. Çarpan filan olursa şasiyle muhatap olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Hocam inan bana takmaniza gerek bile yok, o adamın yaptığı davarligi siz niye takıyorsunuz ki?

Hocam takmaya gerek olmadığını biliyorum ama kafamı kurcalayip duruyor işte, içimde bir huzursuzluk, ben hayatımda kimsenin hakkına müdahale etmiyorum, buna dikkat ederek yaşıyorum, nasıl oluyor da böyle bir yere düştüm kabul edemiyorum sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twinkie35 -- 19 Şubat 2020; 0:25:29 >

• ya salla baskan evli barkli adamsin. Bak bende evliyim bekar olsam ayni senaryoda o adami hayati boyunca hatali park yapamayacak bir duruma getirecegime sana yemin bile edebilirim.
    Ama su an Allah muhafaza abi..

Simdi bu tarz mevzulara girmeden once kendine sunlari sor; ne icin, kim icin?

• belki komik gelecek ama ben bu tür davranışlarım nedeniyle eş dosttan bile çok tepki çektiğim için psikoloji ye başvurdum :)
    kötü şeyleri görmemek için ilaç almak durumuna düştük

işin ilginci tuhaf bir doktora rastladım ve sende problem var ,ben görmüyorum sende görme diye ilaç yazdı
    yani normal insan kötü şeyleri görmezmiş :)

1 yıl sonra raporu yenilemek için gittiğimde doktor değişmiş ,bana durumunu anlatman şart deyince aynılarını anlattım ,doktor şok oldu
    ama siz normalsiniz ben rapor veremem ,hatta ilaçta yazamam deyince gülme tuttu

ya artık bir karar verin ,normal miyim anormal miyim dedim :)

tüm dünya mı bu halde geldi ,yoksa sadece bizim ülkemiz travma mı geçiriyor hala çözemedim :)
  • ..Raptor.. kullanıcısına yanıt
    Böyle aracın olacak, tomarla da paran. Böyle park eden tiplere geçireceksin Allah ne verdiyse, sonra araçtan inip "pardon pedal takıldı" diyip parayı fırlatacaksın yüzüne.
  • Çalıştığım yerde işyerine ait bi kaç tane otopark var. Bana en yakın otoparkta sabahleyin yer bulabiliyorum ama akşam çıkarken yarım saat bekliyorum.
    Çünkü hem arabamin arkasına çekiyorlar hem numara yazmıyolar.
    Sırf bu yüzden en uzaktaki otoparka çekiyorum ki davarlarla muhattap olmuyayim. Bu arada bu davarların çoğu üniversite mezunu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adama o anda tepki veremeyip buraya yazinca icin sogudu mu peki? Hayatta hersey olur. Takma boyle seyleri.
  • takmayacaksın
  • Adamın telefonunu wc duvarına "nataşa" diye yazacaksın. Rahatlayacaksın
  • sahibini bulmaya ugrasmayacaksin trafiği ara gelir vakiftan cekici gonderir cekerler hatali parktan da ceza yazarlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sende bu kadar takma bu tipler bitmez bunlarla uğraşacak olsan her gün olmasa haftada bir kavga etmen gerekir, sen bildiğin doğru yoldan devam et.
    Benimde yanımda genelde hanım oluyor şeytana uyamıyorum çok zorunda kalmadıkça muhatap olmamak en iyisi.

• Ben de bu aralar iki aracın yan yana zor geçtiği yolda şeridin birine arabasını bırakıp rahat tavırlarla inip sağa sola bile bakmadan uzaklaşan tiplere takıyorum.

Yoğun da kullanılan bir yol, trafik sürekli akıyor ama bunların yüzünden tek şerit bekliyor diğerini... Ulan .... ..... .. ..... Yolu niye kapatıyorsun? Ben bu insanlara niye eziyet çektiriyorum diye düşünecek bir beynin mi yok?

Ben aynı yerde işim olduğunda az ileri gidip ara sokağa park ediyorum. Millet o kadar rahat ki aklım almıyor.

• Trafik polisleri işini yapacak

• O insanlarda ki rahatlığı bende anlayamadım bir türlü. Geçen bir video vardı ya garajın önünde ki arabayı vura vura iteklemişti ah para derdim olmasa şerefsizim aynı şekilde çıkartırdım. Böyle yola bakmadan yarını yokmuş gibi çıkanlara patlatırdım neler neler. Allah biliyorda vermiyor heralde. :) Bir kere benimde başıma gelmişti çok sinir bozucu bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bellup

Böyle aracın olacak, tomarla da paran. Böyle park eden tiplere geçireceksin Allah ne verdiyse, sonra araçtan inip "pardon pedal takıldı" diyip parayı fırlatacaksın yüzüne.
    Cok paraya ve bu araca gerek yok.

Lada Niva aliyoruz etrafina celik barlar. Gaz pedali takildi

• Apartman otoparkının 2 tane dikey sığacak araba yerine yatay şekilde diyarbakır plaklı aracını bırakmış. Bende çıktım daireye evde ne kadr halı yorgn varsa çırptm üstüne elektrikli süpürgenin toz torbasınıda çırptım tavanında 1 parmak toz oldu içim rahat. Bu sayede temizlikde aradan çıkmış oldu

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.