Şimdi Ara

Parfümania ithalatçı firmalı Trendyoldan aldığım parfüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
27.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar trendyoldan çok uygun fiyata issey miyake 200 ml parfum aldim. İthalatçı firma "Parfümania" yazıyor. Güvenilir midir? Ambalajı açayım mı yoksa iadesini yapayım mı?

Sitesi şu:
    https://parfumania.tt.tk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokteke -- 9 Aralık 2015; 12:35:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şimdi bu adamlar site adı göndermişler kendilerini anlatmışlar..web adresine bakar mısınız? uzantısı tk tt yani yurtdışından yayın yapıyorlar.depoları istanbulda..

tk : domain uzantısı tayland
    tt : tunus

yani bu adamlar ya tunus firması yada tayland fimrası ürünler ordan geliyor ama ürünlerin üzerine made in france yazıyorlar..inanmayın ve geri gönderin :D

• haades H kullanıcısına yanıt
    Hocam başka bir başlıkta bulgaristan menşeili olduğunu yazmışsınız. Barkoduna baktığımda fransa yazıyor geldiği yer olarak. Onun da sahtesini yapabilirler mi

• ''üreticinin (markanın) satışa hazır ürünlerini, belli coğrafi sınırlar içinde ve sözleşmeyle belirlenmiş şartlar dahilinde satış ve dağıtımını yapan ticari yapılara ''distribütör'' diyoruz.

üreticiler ürünlerini dünyanın farklı noktalarına farklı fiyattan satabiliyorlar. işte ithalat yetkisine sahip bazı şirketler, bu ürünlerin ucuza satıldığı yerleri bulup, ülkeye ithalatını gerçekleştiriyorlar. dolayısıyla ülkeye distribütör dışında farklı bi ithalatçı da ürün sokmuş oluyor. buna kısaca ''paralel ithalat'' diyoruz. ve türkiye cumhuriyeti yasalarına uygun bi ithalat şekli.

bi de ''paralel ithalat'' kaynaklı ürünlerin sahte, çakma ve 2. kalite ürünler olduğu iddiası var. bu kesinlikle doğru değil; x markanın y ürünü ülke distribütörü tarafından değil de başka bi ithalatçı tarafından ithal edilip, etiketlenmesi, o ürünün problemli olduğu anlamına gelmez.''

aldığınız mağaza da, ithalatçı da güvenilirdir. parfümünüzü güzel günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canbaz -- 11 Aralık 2015; 15:25:26 >

• Uluslararası barkod sorgulama sisteminde gözükene göre ithal edilen firma Beaute Prestige international yani Issey Miyake,Elie Saab ve Jaun Paul Gauilter gibi parfümlerin resmi üreticisi fransız firması.

Dolayısıyla orjinal ürün için rahat olsun.

http://www.bpi-sa.com/

• alın bütün parfümleri orjinal bol bol alın adamlar fransaya ihracata başladılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haades -- 15 Aralık 2015; 20:07:13 >
  • internet üzerinden satılan parfümlerin tümünün sahte olduğu genellemesini doğru bulmuyorum. bu genelleme internet üzerindeki işini düzgün yapan dürüst mağazalara bi kara çalmadır. ''meyevesi çamura düşüyor diye ağaç kesilmez'' atasözünü hatırlatmak isterim.

lütfen sapla samanı karıştırmamaya özen gösterelim.

orijinal parfümler legal olarak iki şekilde ülkemize giriyor:

1- distribütörler aracılığıyla
    2- paralel ithalat yoluyla

ülkemizdeki malum kozmetik zincirleri ürün tedariklerini distribütörlerden sağlarken, internet üzerindeki güvenilir sanal mağazalar da (mizu, misspera, lidyana, hızlıal...) sattıkları ürünlerin büyük bi kısmını paralel ithalatçılardan tedarik ediyorlar. bu güvenilir sanal mağazaların kısmen de distribütör kaynaklı ürünler sattığının bizzat şahidiyim.

sahte parfüm meselesinin yukarıdaki anlatıklarımla ilişkilendirmek gerçekten akıl karı değil. adı üstünde sahte parfüm, yani orijinal değil. ülkemize girişi de, satışı da nereden bakarsanız bakın, illegal. işportalar, bazı dükkanlar ve çoğunlukla da internet mecrası bu sahte parfümlerle dolu.

orijinal parfüm kanallarıyla sahte parfüm kanallarının çevrimi birbirinden ayrıdır; karıştıkları bi yer varsa eğer, ispatlarsınız, oradan alışverişi keseriz.

paralel ithalat (grey market) uydurma ya da hayali bi kavramsa... haklısınız.

malum kozmetik zincirlerindeki fiyatların yüksekliğini sadece vergi rejimine bağlayıp; işletme kirası, personel maaşları, elektrik-su gibi benzer giderleri önemsiz kalemler olarak niteliyorsanız... haklısınız.

yine bu kozmetik zincirlerinin yüksek kar marjı heveslerini görmezden geliyorsanız... haklısınız.

parfümleri pahalıya satan malum kozmetik zincirleriyle uğraşmaktansa, ucuza satan güvenilir internet mağazalarıyla uğraşmak kolayınıza geliyorsa... haklısınız.

hele bi de bilmeden fikir sahibi olduysanız... haklılığınız kaçınılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: haades

şimdi bu adamlar site adı göndermişler kendilerini anlatmışlar..web adresine bakar mısınız? uzantısı tk tt yani yurtdışından yayın yapıyorlar.depoları istanbulda..

tk : domain uzantısı tayland
    tt : tunus

yani bu adamlar ya tunus firması yada tayland fimrası ürünler ordan geliyor ama ürünlerin üzerine made in france yazıyorlar..inanmayın ve geri gönderin :D

Çok biliyormuş gibi boş boş konuşma, sanki aldın kullandın ahkam kesiyorsun

Konuyu açan arkadaşım parfüm orjinal ve uygun fiyat güle güle kullan, kurumsal firmalar sahte ürün satmazlar..

• quote:

arkadaşlar hayal kurmayalım..selektif parfümlerdeki indirimler çok cüzidir..siz dünyanın neresinde olursanız olun parfümlerde çok ciddi bir reyon indirimi marka bazlı olur..ülkemizde diğer ülkelere göre parfümlerin pahalı olmasını nedenin vergilerdir.yani siz siz fransız orjinli bir parfümü üç aşağı beş yukarı vergiler kalktığında dünyanın heryerinde aynı paraya bilemediniz %0-15 farkla ucuza alırsınız.(çok özel günler ve reyon indirimleri hariç buda sadece tektük markada belli özel günlerde olur)

birileri perfumecheck falan gibil sitelerden seri numarası kontrolü yapıyor bu sanırım insanın kendisini kandırması..bu adamlar zaten o an orjinal kutu üzerindeki seri numarasını basıyorlar.doğal olarak perfumecheck size sadece boyle seri numaralı bır parfum uretılmıs der elinizdeki parfum orjinal demez..(vb siteler)

bu arkadaşları arayınız.toplu alım yapacağınızı belirtiniz.size bir parfüm listesi gonderecekler.diyecekler ki, min 500 kutu faln almanız gerekıyor.siz listeden seçip seçip doldurunuz.size mizu misspera ve markafonide 100tl lik parfümlerden seçmeye davet ediyorum..size 35 lira fiyat verecekler :D siz bundan gümrük kdv kar vs ücretlerini çıkın çıplak ederi 15tl..

bakın beyler bayanlar dünyada selektif hiçbir marka(channel,issey,diesel,herrera,armani) mozambikte,papua yeni ginede bile 5 dolara yani 15tl ye markasını kutuya bile basmaz..bu süper bir taklit zinciridir..
    bugün sevil,kağan,boyner,tekin acar sattığı parfümleri az çok yakın fiyatlara satıyorlar..15 liraya alsalar bu rekabet ortamında birbirini öldürürler..kendinizi kandırmayın..dolma parfümle bunlar arasındaki tek fark paket ve ambalajları birebir taklit edilerek yapılmıştır..

Biraz doğru biraz yanlış yazmışsın gepir uluslarası barkod sorgulama sistemi bu tip şeyler için orijinal ve resmi olarak ithal edilen ürünün ithal edildiği yeri eğer ülkeye girişi varsa direk takip edebilirsiniz.Resmi olarak Avrupadan ithal edilen tüm ürünleri gepir üzerinden sorgulatabilirsiniz.Barkod numarası kaydı çıkıyorsa nerden ve nezaman ithal edildiğini görebilirsiniz.

Bu arkadaşın da ürününü sorgulayınca zaten kaydı çıkıyor.

Bunun haricinde mizu ve Missperadan aldığım ürünlerin bazıları Sa-ka(Gucci parfümleri),bazıları Acron(CH parfümleri) etiketli.Hatta inanmayıp firmaları da arayarak ürünleri çoğu zaman doğrulatıyorum bir problem olmadı şimdiye kadar.

Bilginize
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Boş yazacağına yazma zaten, 15 liraya orjinal parfüm olmayacağını burdaki herkes biliyor ve idrak ediyordur, sanki bilir kişisin de yok uzantısı yok bağlantısı, 20 senedir sektördeyim yurt içi ve yurtdışı, üstte adı geçen firmanın parfümania parfümleri yüzde yüz orjinal ayrıca uygun fiyata vererek çokta iyi yapıyor, yazık günah avrupa fiyatının 2 katına parfüm almak Türkiyede

Adamlar sitenin altına açık adres yazmış, işgüzarın biri çıkmış, yok uzantısı bırakın bu işleri herkes bilirkişi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cernobill -- 14 Aralık 2015; 17:36:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukrugzdm

Boş yazacağına yazma zaten, 15 liraya orjinal parfüm olmayacağını burdaki herkes biliyor ve idrak ediyordur, sanki bilir kişisin de yok uzantısı yok bağlantısı, 20 senedir sektördeyim yurt içi ve yurtdışı, üstte adı geçen firmanın parfümania parfümleri yüzde yüz orjinal ayrıca uygun fiyata vererek çokta iyi yapıyor, yazık günah avrupa fiyatının 2 katına parfüm almak Türkiyede

Adamlar sitenin altına açık adres yazmış, işgüzarın biri çıkmış, yok uzantısı bırakın bu işleri herkes bilirkişi olmuş

bilgin yok fikrin var...yukarı çık ne anlatmışım iyi oku tabi yandaşsan orası ayrı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sukrugzdm

Boş yazacağına yazma zaten, 15 liraya orjinal parfüm olmayacağını burdaki herkes biliyor ve idrak ediyordur, sanki bilir kişisin de yok uzantısı yok bağlantısı, 20 senedir sektördeyim yurt içi ve yurtdışı, üstte adı geçen firmanın parfümania parfümleri yüzde yüz orjinal ayrıca uygun fiyata vererek çokta iyi yapıyor, yazık günah avrupa fiyatının 2 katına parfüm almak Türkiyede

bilgin yok fikrin var...yukarı çık ne anlatmışım iyi oku tabi yandaşsan orası ayrı

O saydigin parfumeri isimleri var ya douglas haricindekilerin patronlari ile birebir tanisiyorum, onlara parfum veren resmi tr distbiritorlerinde patronlarini taniyorum, salaklarmi dedigin parfum satan parfumericiler sadece parfum satmiyor, cilt bakim kremi ve renkli kozmetik, sence kendi distbiritor oldugu parfumunu paralel ticaret ile alan ve satan parfumericiye o firmalar diger urunleri verir mi.. Sadece parfum ile donmuyor bu sektor, seni adam yerine koyup bilinclendirmeye calisiyorum burda, umarim ufkun genislemistir salak mi dedigin parfumericiler neden paralel alip satmiyor anlamisindir, bidahada bana cevap yazma kir dizini otur bilmedigin konularda ahkam kesme !

• haades H kullanıcısına yanıt
    Yurtdışına senden çok gittiğime emin olabilirsin.

Mesela bir ürün Amerika'da 35 dolar iken Avrupa'da 40 euro'ya satılıyorsa bunda bir gariplik mi var?Sana göre var muhtemelen Amerika'daki sahte olmalı çünkü ucuza satılıyor değil mi?

Bu arada çek vıdı vıdı dediğini site yapıyor parfümeri tedarikçisi değil.Yani adam karından belki de reklama harcıyacağı parayı çek vererek yaparak bu indirimi sağlıyor.Combolarla 50TL'ye almak niye bukadar zoruna gidiyor bunu anlamadım ama senin anlamadığın çek versaire indirimini sitenin kendi karından ya da reklam için ayırdığı paydan vererek yaptığı.

%85 indirimle aldığını kimse idda etmiyor.Konuya vakıf olan indirim 245 tl yerine 165 TL'ye almak.Yani %40 indirim falan ediyor.%85 indirimle tabiki de orjinal parfüm alanabileceğini kimse idda etmiyor.

Gelelim parfüm indirim konusuna Californiya'ya gitmediysen bilmezsin Amrika'nın outlet cennetidir.Yılın her dönemi indirimle ürün alabilirsiniz.Keza parfümleri de aynı şekilde.Mesela 70 dolar olan bir Burberry'i 45 dolara çok rahat alabiliyorsun.Keza Tommy,CK gibi giyim markalarını da 20 dolar civarına bulman hiç de zor olmuyor.Hatta tax yani vergi de en ucuz bu eyalette.Mesela ben eşime davidoff echo,kendime de gucci pour homme aldığımda ikisi için 105 dolar ödemiştim sence kazıklandım mı?

Gelelim Avrupa'ya.İsviçre'ye çok seyahat etmişliğim var Bvlgari BVL parfümünü eşime ve kendime 55 euro'ya aldım toplamda.O zaman kazıklandım mı demek oluyor?

Amsterdam havalanındaki freeshoplarda da kampanya dahilinde 30 euro civarına parfümler bulman mümkün oluyor.

Ben de sana tekrar söyliyeyim bu parfümeri mağzlarının mağza kirası,çalışan maaşı gibi faktörleri var.Bunları maliyetlerine yansıtmazsa nerde kalır kar yapması?Nasıl batmadan ticaret yapabilir?

Strawberry gibi bir gerçek ortadayken bence sen çok fazlaca iddada bulunma çünkü %40-50 indirimli parfüm bulmak da almak da hiç zor değil.Internet çıktı o uçuk fiyatlar bozuldu.Eskidendi freeshoplardan parfüm sipariş etmek.Artık freeshop fiyatlarına hatta daha uygununa ürünler bulunabiliyor.

Bir de yok kalıcı değil yok vesaire yorumları yapılıyor ya onunla ilgili de bilgi vereyim.Eskiden kozmetik sektöründe özellikle balina yağı gibi hayvansal yağlar kullanıldığından ürün kaliteleri de kalıcılıları da çok çok fazlaydı.Hatta 90-2000 yıllarda kullandığım parfümleri bugün nereden alırsan al aynı etkiyi ve kalıcılığı bulman imkansız çünkü artık hayvansal yağ faktörü kozmetikten çıkarıldığı için kimyasal olarak üretilen yapay bileşenler nedeniyle parfüm kalıcılıkları da düştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 15 Aralık 2015; 8:42:14 >

• farmümania.com var orası güvenilir ama bunların sitemisimi bilemem..ve yazdığımda ü harfiyle
  • sahte parfüm sattığını iddia ettiğin sitelerden aldığın parfümlerin fotoğraflarını, faturalarıyla birlikte yayınlarsın herkes görür ve kararını verir.

yoksa, arkadaşınızın havlu satışından, sizin kapağınızdan bize ne!
  • ne kadar yandaş çete rntçı sahip varsa buralarda fink atıyor..burada yazılacak paylaşılacak birşey yok..

gidin alın adamlar yakında fransaya ihracat yapıp değerli markalara ucuza parfüm üretecekler..sonuçta onların üretemedikleri rakama parfüm üretebilip sattıklarına göre anlatılacak birşey yok..
  • 60 milyon tl'yi 4,5 milyona bölüyor, çıkan 13,3'ü de, 15 tl'ye yuvarlıyorsun ve bunu bizim güvenilir olarak işaret ettiğimiz internet sitelerine yamıyorsun.

orijinal-sahte ayırımını yapamadığın gibi, gelmiş bi de ahkam kesiyorsun.

''bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak'' işte böyle bişi!

http://www.mynet.com/tv/kucukcekmecede-45-milyon-sise-sahte-parfum-ele-gecirildi-vid-3513532/

kabahat bizde ki, parfümler hakkında gerekli bilgi, birikim ve donanıma sahip olmayan birini muhatap alıyoruz.

• Sana hakaret etmeyeceğim ne kadar tahrik etsen de...

Kalıcılık konusunu istersen bir araştır öyle yaz.

Anlayamadığın konu şu ki Dubaide de olsa,Amerikada'da olsa bir dükkana giriyorsan o dükkanın kira,çalışan gideri gibi konuların her yerde geçerli olduğu.Dubai sitelerine bir bak istersen neden o kadar farklı fiyatlar?

Sadece parfüm değil mesela telefon neden %30-40 farklı fiyatlardan satılıyor bizde?Bize yoksa sahte telefon falan mı satıyorlar?Parfümden ne farkı var elektroniğin?

Bak canım kardeşim bir daha söylüyorum demogoji yapmadan

Internetten satılan ürünlerde mağza ve çalışan giderleri olmadığı için uygun fiyattan verebiliryorlar tabi bu %80 indirim değil.%30-40 az maliyetle olabiliyor

Bellamola diye bir site vardı biliyor musun bilmem.İngilterenin de en büyük kozmetik ürünü satan firmalarından cheapsmells'in türkiye şubesiydi.

Ürünleri kendileri ithal edip sattılar bu ülkede ve ben de çok zaman ürün satın aldım.Bir problem olduğunda da anında ürün değişimi yada para iadesi yaptılar.Onlar da mı sahtekardı?

Bunu da bilmiyorsan araştır istersen.Bu adamlar bu site sahtekar mı?İngilizler aptal mı?

http://www.allbeauty.com/

Dünyayı gezen güzel kardeşim reformülasyondan dolayı parfümler eskisi gibi kokmuyor bunun 2 ana nedeni var.1 tasarımcıya telif hakkı ödememek 2 değişen kimyasallar ve yağ kullanımları.

Bak burada zamanında tartıştığımız konu var ki buradaki arkadaşlara da yardımcı olur.O zaman bir arkadaşımız 2.kalite üretim diye bişey çıkarmıştı.İstersen konuyu bir oku derim.

Free Man de parfüm konusunda sana yardımcı olacaktır.

http://forum.donanimhab...87964520/mpage_2/tm.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• alakası yok, farklı şirketler.

siteyi inceledim. şüphelenilecek çok şey var.

temkinli olmakta yarar var.

kişisel tercihimdir, ben buradan alışveriş yapmam.
  • Hepsiburada gibi yerlerden parfüm vs almayın paranıza yazık ithalatçı firmaya güvenemedim. Kalıcılık konusu sıfır birde edt ve edp farkını bana izah ediyorlar yarım saat bile kalmayan parfümden ne hayır gelir birde alkol oranı yüzde 71 yada 79 bu sizce normal mi? İthalatçı: Elmas kozmetik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi totem1907 -- 16 Şubat 2016; 19:06:14 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.