Şimdi Ara

Pardus Anka takımının geliştirdiği Pisi Linux 1.2 hazır (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
2.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Deneyeceğim.
  • Pisi Linux 1.2 kararlı sürümü yayımlandı. Bir çok yeniliği barındıran 1.2 sürümümüze torrent ile ulaşabilirsiniz.http://manap.se/pisi-1.2.torrent

• Bi denemek için bugün indirdim, kurulumu çok güzel anlatmışlar, sanırım bilmeyen biri bile rahatça kurabilir
  • amma çok ms kölesi varmış be... troll köleler...

• Micro$oft koleleri sizi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle giderseniz daha çoook projeye kaynak bulur, linuxun dünya genelindeki kullanım oranını yüzde 1in üzerine çıkar

yıllardır ara sıra takip ederim - şu microsoft kölesi şeyini bir türlü anlamadım ?? kim microsofta niye köle oluyor? topu topu 900 1000 TL olan laptop alıyorsun üzerinde windows kurulu geliyor? napayım şimdi windowsu silip açık kaynak özgür linux mu kurayım? sonra?

microsoft da kullandım linux da... ne microsoft kullanınca köle oluyorsun ne de linux kullanınca über anarşist...

microsoft kullanırım - internette o kadar kredi kartıyla alışveriş yaptım da ne oldu?? dolandırıldım mı? hayır... kredi kartımdan bill gates hesabına para mı aktardı? naapsın bill benim kendi serveti yanındaki çerez parasını.. o kadar komplo teorisi gizli abd derin devleti nsa operasyonu sitelerine girerim noldu? cia geceyarısı evime operasyon düzenleyip beni kaçırıp işkence mi yaptı?

windows 7 ve linuxu ayrı makinelerde yanyana kullanırım. windowsta şimdiye kadar ne bir virüs ne donma ne çökme ne de mavi ekran.. sadece modemime adware bulaştı değiştirdim modemi - kurdum avira free - yaptım en son güncellemeleri al sana taş gibi sistem...

bence linux ile windows fenerle galatasaray ateistle dindar, vejeteryanla etobur gibidir, asla kıyaslayamazsın

• istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Köle demek istediğim şu. Yazılıma para, office'e para, cloud'a para, ve üstüne üstlük senin kullanmayacağın her türlü programı arka planda kuran ve çalıştıran da windows. Eğer uzun süreli linux ve windows kullanıdysanız, farketmişsinizdir ki yavaşlar kaçarı yok yavaşlar tabi eğer windows'un kök dosyalarıyla oynamadığınız durumda... AMa linux ne güncelleştirdiğini hangi sürüme güncelleştirdiğini ne zaman güncellediği bilmeden güncelleyemiyorsunuz hepsi listeli. Windowsta ise direk hepsi kapatırken yüklüyor. Ve ayrıca şu aralar sık güncelleme almaya başladı. "NEDEN?" Çünkü crack kullanımları patlatmaya çalışıyorlar dersiniz ki bunun neresi kötü. Neresinin kötü olduğunu söyleyeyim güncelleme üstüne güncelleme alan hem orjinal hem de crack kullanıcısıdır. bunun dezavantajı şudur ki sistemi ağırlaştırır ve Türkiye'deki kullanımı göz önünde bulunudurursak kota(akk)yı aşmanıza sebep olacaktır. Eğer ne alaka var yavaşlamaz derseniz ki şöyle bir küçük örnek vereyim. Windows 10'a yükselttikten sonraki performans ve windows 10'u cd veya usb sürücüsünden kurduğunuzdaki performansı karşılaştırın o zaman dediğimi anlayacaksınız. Yani açıkçası windows tamamiyle pazarı elinde tutan ama eskisi kadar hak etmeyen bir yazılım şirketi...

• Windows kullanılmaz halde , macOS 'lu sistemler çok pahalı , bir gün ucuz bir laptop alıp linux'a geçiş yapacağım bende
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de hatta 1gb rami bulunan bir netbook almayi dusunuyorum pentium ya d atom isemcili 100-150tlye bakalim nasil performans verecek kucuk bi ssd taktik mi firlar makina

• quote:

Orijinalden alıntı: canercambel

Aynen ben de hatta 1gb rami bulunan bir netbook almayi dusunuyorum pentium ya d atom isemcili 100-150tlye bakalim nasil performans verecek kucuk bi ssd taktik mi firlar makina

bende 1.5 gb ramlisi var en ufak işlemde ölüyor bilgisayar. 480le video izleyemezsin mesela donar. Yani hiç bir işe yaramaz. Linuxun en hafif sürümlerini yükledim işe yarar mı diye ama çok az bir fark oluyor. Yine yerlerde bilgisayar yani bu devirde işe yaramaz. Ha belki ssd taksan toparlar ama yine de yavaş kalacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Islemci ve ekran karti modelini ogrenebilir miyim ?

• quote:

Islemci ve ekran karti modelini ogrenebilir miyim ?

Ram 1 miş meğerse
    HP mini cq10 600
    Intel atom n455 1.66 1.67 ghz

Bilgisayarın adıyla girerseniz ekran kartı çıkar ben bulamadım. Intel'in yine ama tam olarak ne bilmiyorum.

Sabirsam direk anakartin ustunde olan ekran kartini dahiliyi kullaniyor nvidia gt serisinden kullananlar var ben ondan bahsetmistim. Idarelik ekran kartiyla orta dusuk segment arasi islemci ram de gerekirse ekleme yaparim bir de ssd yeter zaten bu alacagimi gunluk degil de mac linux windows android unix gibi isletim sistemlerin hepsini denemek icin alicam. Yani sanal makine ya da denek gibi olucak benim icin

Ayrica suanki pc min sistem ozellikleri intel i7-4710mq 8gb ram ekran karti gtx970m 192bit 3gb gddr5 15.6 ekran notebook kullaniyorum onda da linux mint kurulu. Yani zevk icin alicam diyebilirim

• quote:

Sabirsam direk anakartin ustunde olan ekran kartini dahiliyi kullaniyor nvidia gt serisinden kullananlar var ben ondan bahsetmistim. Idarelik ekran kartiyla orta dusuk segment arasi islemci ram de gerekirse ekleme yaparim bir de ssd yeter zaten bu alacagimi gunluk degil de mac linux windows android unix gibi isletim sistemlerin hepsini denemek icin alicam. Yani sanal makine ya da denek gibi olucak benim icin

Ayrica suanki pc min sistem ozellikleri intel i7-4710mq 8gb ram ekran karti gtx970m 192bit 3gb gddr5 15.6 ekran notebook kullaniyorum onda da linux mint kurulu. Yani zevk icin alicam diyebilirim

Buna ekleme yapmak demek yeni kasa takmak demek küçücük şey ek olmaz Ben küçük diye kullanıyorum word mord için yetiyor gerçi wordde yazarken hızlansam onda da kasıyor seneye son model bir masaüstü çekeceğim büyük ihtimal bende ana kısmı linux ubuntu filam yaparım ama oyun için windows şart

Dogrudur hocam kisisel tercih yani oynadiginiz oyunlara bakin eger linux destekliyorsa linux kullanin derim.

• istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    piyasada Linux destekli notebooklar var fredos notebooklarıda unutma...
  • Pardus 17.5 çıktı

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.