Şimdi Ara

Paraflu!!!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bugün arabanın yağına suyuna bakıım dedim. baktım suyu azalmış. su eklemek istedim ama paraflu koyun yazıyodu. eklenecek suyun %50 si paraflu %50 si saf su olmalıymış. işin açıkcası ben bu paraflunun ne olduğunu anlayamadım. sizlerden bi bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse çok mutlu ve memnun olurum.
    iyi forumlar. bol paylaşımlar.

• antifriz anlamına geliyor. Bildiğim kadarı ile markası...
  • en güzeli full antifriz hiç hararet yapmıyor eksilmiyor pas yapmıyor. tavsiye ederim herkese
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal971

en güzeli full antifriz hiç hararet yapmıyor eksilmiyor pas yapmıyor. tavsiye ederim herkese

Hocam peki kaç litre alacaz bu parafludan,su eklemezsek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.r.a.g

quote:

Orijinalden alıntı: jackal971

en güzeli full antifriz hiç hararet yapmıyor eksilmiyor pas yapmıyor. tavsiye ederim herkese

Hocam peki kaç litre alacaz bu parafludan,su eklemezsek?

wallaha ben 3 yada 5 litre almıştım petrol ofisinden ama kaç sene oldu hatırlamıyorum tam. benim araç kartal olduğu için radyatörün borusuna el kolayca yettiği için komple boşaltma şansım oldu. 3-5 litre gitmişti heralde komple değiştirdiğimde şimdiki arabalarda pek komple boşaltma şansı yok herşey iç içe el filan girmiyor ama mümkün olduğunca boşaltın bi tanede 3 litrelik alın doldurun dolduğu kadar artarsa bi köşede kalsın ilerde eklersinin azalırsa pek azalmıyo ama yedek dursun ne olur ne olmaz

hayırlı forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackal971 -- 13 Eylül 2009; 22:14:05 >

• selamlar..
    motor soğutma sistemine asla saf antrifriz konmaz..
    1- donma derecesi -12de kalr
    2- ısı iletme kapasitesi suyla karıştırmaya göre olduğu için hararet yapmıyor görünse de motor iç sıcaklığı tehlikeli düzeylere ulaşır.
    3-saf antrifiriz aracın sübap mekanizmalarına ve piston kafalarına kesinlikle zarar verir.
    4- en doğrusu 1 ölçü saf su ve 1 ölçü antrifriz karışımıdır ve -37 dereceye kadar donmadığı gibi hararet yapmasını ve kaynamasını da engeller.
    5- dört mevsim bu ölçüde kullanılmalı ve her sene komple değiştirilmelidir.
    6- önerilen markayı kullanmalı,bulunamazsa etylen glikol esaslı güvenilir bir marka kullanılmalıdır..

sevgilerimle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: havnitekin

selamlar..
    motor soğutma sistemine asla saf antrifriz konmaz..
    1- donma derecesi -12de kalr
    2- ısı iletme kapasitesi suyla karıştırmaya göre olduğu için hararet yapmıyor görünse de motor iç sıcaklığı tehlikeli düzeylere ulaşır.
    3-saf antrifiriz aracın sübap mekanizmalarına ve piston kafalarına kesinlikle zarar verir.
    4- en doğrusu 1 ölçü saf su ve 1 ölçü antrifriz karışımıdır ve -37 dereceye kadar donmadığı gibi hararet yapmasını ve kaynamasını da engeller.
    5- dört mevsim bu ölçüde kullanılmalı ve her sene komple değiştirilmelidir.
    6- önerilen markayı kullanmalı,bulunamazsa etylen glikol esaslı güvenilir bir marka kullanılmalıdır..

sevgilerimle...

wallaha 4-5 sene önce bi kere conta yaktım ondan sonra sırf antifriz kullanıyorum şimdiye kadar sorun çıkarmadı. dediklerinizde doğru olabilir nede olsa araştırma yapıpta bu bilgileri veriyorlar ozaman biraz ben saf su ekliyeyim. bilgiler için sağol

• bilgiler için sağolun arkadaşlar. hepinize çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. ben po dan antifiriz alıyım en yakın zamanda.
    iyi forumlar bol paylaşımlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.