Şimdi Ara

linea 1.4 benzinli sahipleri Görüşleriniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
36.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben linea 1.4 fire dyanmic versiyon almaya karar verdim .Kafamda bir kaç soru var.Linea'nın 1.4 ( 77 hp) fire motorunun performansından memnun musunuz? Klimayı kaldırıyor mu?Yakıt konusunda nasıl?

• Linea 1.4 fire Dynamic sahibiyim.Rengi Çöl gri.Aracın çekişi genel olarak iyi.Tabiki uçmuyor.Araca 4 kişi bindiğinizde ve bagaj dolu olduğunda ağırlaştığını hissediyorsunuz.Klima çekişi etkilemiyor.Tereddüt etmeden alın ben şahsen çok memnunum..100 km.de ortalama 6.5 litre yakıyor.Uzun yolda ise 5.5.litre..Yakıtı çok ekonomik.Veriler yol bilgisayarı verileridir.Ayrıca aracım 3300 kmdir..saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: parthenia74

Linea 1.4 fire Dynamic sahibiyim.Rengi Çöl gri.Aracın çekişi genel olarak iyi.Tabiki uçmuyor.Araca 4 kişi bindiğinizde ve bagaj dolu olduğunda ağırlaştığını hissediyorsunuz.Klima çekişi etkilemiyor.Tereddüt etmeden alın ben şahsen çok memnunum..100 km.de ortalama 6.5 litre yakıyor.Uzun yolda ise 5.5.litre..Yakıtı çok ekonomik.Veriler yol bilgisayarı verileridir.Ayrıca aracım 3300 kmdir..saygılar.

Gerçekten klima çekişi etkilemiyormu.? Bende 1.6 motor 2004 marea var ve klima çekişi payağı etkiliyor özellikle rampa yukarı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: comedian9

Ben linea 1.4 fire dyanmic versiyon almaya karar verdim .Kafamda bir kaç soru var.Linea'nın 1.4 ( 77 hp) fire motorunun performansından memnun musunuz? Klimayı kaldırıyor mu?Yakıt konusunda nasıl?

yakıt yaklaşık 0.235 ykr,çevreyolunda evden işe işten eve.Performanslı bir motor değil ama ekonomik sayılabilir
  • quote:

Linea 1.4 fire Dynamic sahibiyim.Rengi Çöl gri.Aracın çekişi genel olarak iyi.Tabiki uçmuyor.Araca 4 kişi bindiğinizde ve bagaj dolu olduğunda ağırlaştığını hissediyorsunuz.Klima çekişi etkilemiyor.Tereddüt etmeden alın ben şahsen çok memnunum..100 km.de ortalama 6.5 litre yakıyor.Uzun yolda ise 5.5.litre..Yakıtı çok ekonomik.Veriler yol bilgisayarı verileridir.Ayrıca aracım 3300 kmdir..saygılar.

o kilima çekişi etkilemiyorsa ya çalışmıyordur ya soğutmuyordur
  • quote:

Orjinalden alıntı: murats123

quote:

Çok performanslı araba kullanmayan bir sürücü klimanın çekişi etkileyip etkilemediğini anlamaz.Zaten performans beklentisi olsa Tjet alırdı.O açıdan gülüp eğlenecek bişey yok bence.Ben de ortalama 100-120 km ile 800km yol yaptım GP 1.4 Fire ile klima açık çekişi gayet güzel ve yakıtı çok iyiydi.

• Performans olarak biraz daha iyi olduğunu tahmin ettiğim G.Punto 1.4 ümüz var annem kullanıyor,bende yeni kasa 1.6 Corolla var.

GP nun performansından memnunum 77 hp için gayet iyi,hatta az önce ben Corolla ile geliyordum arkadaşımda annemim GP sunu getiriyordu kısa süreliğine kapıştık Corolla üst devirlere ulaşana kadar GP epey peşimden geldi,Corolla 124 hp düşünün artık.

Bunun yanısıra 1.4 motorun en beğendiğim yanları bir çok sessiz olması ikincisi çok az benzin tüketmesi.
    Bu araçla uzun yolda 100km de 5-5.5 litre tüketmek oldukca kolay.

Ancak klima azda olsa performansını etkiliyor,özellikle debriyaj çok altta kavradığından klimada açıkken araca acemiyseniz kalkışlarda stop ettirmek çok kolay.
  • bu 77 hp'yi arttırmanın bir yolu yok mu acaba? dizel araçlardaki chiptuning olayı gibi veya başka bir yöntemle?? ben de linea aldım araç henüz gelmedi ama bu motor kısmı canımı sıkmaya başladı şimdiden
  • quote:

Orjinalden alıntı: sharkatk

bu 77 hp'yi arttırmanın bir yolu yok mu acaba? dizel araçlardaki chiptuning olayı gibi veya başka bir yöntemle?? ben de linea aldım araç henüz gelmedi ama bu motor kısmı canımı sıkmaya başladı şimdiden

selamlar....

sözü geçen model yeterli güç ve torka sahip ekonomi modelidir.
    yapılacak modifikasyonlar performans artışı yaratamaz.
    saygılarımla...

FİAT LİNEA 1.4 FIRE
    Motor ACTIVE-DYNAMIC
    Toplam silindir adedi 4, sıralı çapraz ön
    Çap x Strok (mm) 72,0 x 84,0
    Silindir hacmi (cm3 ) 1368
    Emisyon kontrolü Motor boşluğunda üç değerli katalitik susturucu
    2 lambda sondası
    Sıkıştırma oranı 11,0 : 1
    Maksimum güç CE: KW (HP) devir/dakika 57 (77) 6000
    Maksimum tork CE: Nm (kgm) devir/dakika 115 (11,7) 3000
    Dağıtım (kumanda) OHC (mekanik supaplı)
    Besleme MPI elektronik faz sıralı
    Çalıştırma sistemi Dijital elektronik Kontrollü statik
    VİTES MEKANİZMASI
    Çekiş Ön
    Vites adedi 5 + geri vites
    DİREKSİYON
    Kremayer tip Hidrolik servo direksiyon
    Dönüş çapı 10,5
    FRENLER – D (disk) - T (kasnak)
    Arkalar: Ø mm T 228
    SÜSPANSİYONLAR
    Ön McPherson tip bağımsız, teleskopik amortisörler, küresel mafasallı stabilizatör çubuğu
    Arka Kıvrımlı akslı ve çapraz kıvrımlı, teleskopik hidrolik Amortisörler
    BOYUTLAR
    Dingil (mm) 2603
    Ön / arka iz genişliği (mm) 1467 / 1482
    Uzunluk / genişlik / yükseklik (mm) 4560 / 1728 / 1494
    Bagaj kapasitesi VDA (dm3) 500
    Arka koltuk yatırıldığında bagaj kapasitesi VDA (dm3) 870
    TEKERLEKLER
    Lastikler 185/65 R 15 T
    ELEKTRİK SİSTEMİ
    Akü kapasitesi (Ah) 50
    AĞIRLIK – KAPASİTE
    Boş ağırlık DIN (kg) 1160
    Frensiz / frenli römork çekme kapasitesi (kg) 500 / 1200
    Yakıt deposu kapasitesi (litre) 45
    PERFORMANS - TÜKETİM
    Maksimum hız (km/saat) 165
    Hızlanma (sn) 0-100 km/s 14,6
    Tüketim (EC Normu 1999/100)
    Şehiriçi (l/100km) 8,2
    Şehirdışı (l/100km) 5,1
    Ortalama devir (l/100km) 6,3
    CO2 emisyonu (g/km) 148

• Benzinli GP ve Linealardaki en önemli özelliklerden biri motorun aşırı titreşimsiz çalışması. Diğer araçlarda direksiyonu,vites kolunu veya kapı kolunu tuttuğunuzda motorun çalıştığını rahatlıkla hissediyorsunuz ama bunlarda hiç titreşim yok gerçekten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: UGUR19

quote:

Gerçekten klima çekişi etkilemiyormu.? Bende 1.6 motor 2004 marea var ve klima çekişi payağı etkiliyor özellikle rampa yukarı.

arkadaşın motor daha yeni 50.000 den sonra alalım bide görüşleri

• 5000 demek istedin heralde , değilmi ?
  • Çok doğru.

Açıkcası GP 1.4 ün motoru sessizlik ve sarsıntısızlık olarak beni epey şaşırttı.

Diğer aracım Corolla ile sarsıntısızlıktan ziyade sessizlikte rahatlıkla yarışabilecek düzeyde,kaldıki Corolla lar motorlarının sessizliğiyle meşhur.
    GP yu ilk kullandığımda aracı bir ara küçük viteste üst devirde sürüyormuşum,muhabbete dalmışız kadranda 4500deviri görünce çok şaşırmıştım motordan neredeyse hiç ses gelmiyor! Tabi bunda diğer araçlarıma göre yüksek olan yol seside etkendi : )

Bu aracı seviyorum çünkü bana 26 milyara geniş ve tıkırtısız bir iç mekan,başarılı frenler ve sessiz-ekonomik bir motor sunuyor,donanımları fiyatına göre gayet iyi,sürüş özellikleri gayet başarılı,direksiyonundaki city modu ise başlı başına bağımlılık yapıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Benzinli GP ve Linealardaki en önemli özelliklerden biri motorun aşırı titreşimsiz çalışması. Diğer araçlarda direksiyonu,vites kolunu veya kapı kolunu tuttuğunuzda motorun çalıştığını rahatlıkla hissediyorsunuz ama bunlarda hiç titreşim yok gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 16 Kasım 2007; 11:55:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

5000 demek istedin heralde , değilmi ?

farketmez ikisininde başında 5 var cokmu söyledim yoksa varsa hatam düzeltilsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: bursatipo

quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

5000 demek istedin heralde , değilmi ?

farketmez ikisininde başında 5 var cokmu söyledim yoksa varsa hatam düzeltilsin

500.000 e kadar çok yakar sora azalır diyelim o zaman, nasılsa farketmiyor , ondan sonra da hiç yakmaz zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: murats123

quote:

Ezbere konuşma binde gör

• 0-100 14,6 mı doğanla aynı
    quote:

Orjinalden alıntı: havnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: sharkatk

bu 77 hp'yi arttırmanın bir yolu yok mu acaba? dizel araçlardaki chiptuning olayı gibi veya başka bir yöntemle?? ben de linea aldım araç henüz gelmedi ama bu motor kısmı canımı sıkmaya başladı şimdiden

selamlar....

sözü geçen model yeterli güç ve torka sahip ekonomi modelidir.
    yapılacak modifikasyonlar performans artışı yaratamaz.
    saygılarımla...

FİAT LİNEA 1.4 FIRE
    Motor ACTIVE-DYNAMIC
    Toplam silindir adedi 4, sıralı çapraz ön
    Çap x Strok (mm) 72,0 x 84,0
    Silindir hacmi (cm3 ) 1368
    Emisyon kontrolü Motor boşluğunda üç değerli katalitik susturucu
    2 lambda sondası
    Sıkıştırma oranı 11,0 : 1
    Maksimum güç CE: KW (HP) devir/dakika 57 (77) 6000
    Maksimum tork CE: Nm (kgm) devir/dakika 115 (11,7) 3000
    Dağıtım (kumanda) OHC (mekanik supaplı)
    Besleme MPI elektronik faz sıralı
    Çalıştırma sistemi Dijital elektronik Kontrollü statik
    VİTES MEKANİZMASI
    Çekiş Ön
    Vites adedi 5 + geri vites
    DİREKSİYON
    Kremayer tip Hidrolik servo direksiyon
    Dönüş çapı 10,5
    FRENLER – D (disk) - T (kasnak)
    Arkalar: Ø mm T 228
    SÜSPANSİYONLAR
    Ön McPherson tip bağımsız, teleskopik amortisörler, küresel mafasallı stabilizatör çubuğu
    Arka Kıvrımlı akslı ve çapraz kıvrımlı, teleskopik hidrolik Amortisörler
    BOYUTLAR
    Dingil (mm) 2603
    Ön / arka iz genişliği (mm) 1467 / 1482
    Uzunluk / genişlik / yükseklik (mm) 4560 / 1728 / 1494
    Bagaj kapasitesi VDA (dm3) 500
    Arka koltuk yatırıldığında bagaj kapasitesi VDA (dm3) 870
    TEKERLEKLER
    Lastikler 185/65 R 15 T
    ELEKTRİK SİSTEMİ
    Akü kapasitesi (Ah) 50
    AĞIRLIK – KAPASİTE
    Boş ağırlık DIN (kg) 1160
    Frensiz / frenli römork çekme kapasitesi (kg) 500 / 1200
    Yakıt deposu kapasitesi (litre) 45
    PERFORMANS - TÜKETİM
    Maksimum hız (km/saat) 165
    Hızlanma (sn) 0-100 km/s 14,6
    Tüketim (EC Normu 1999/100)
    Şehiriçi (l/100km) 8,2
    Şehirdışı (l/100km) 5,1
    Ortalama devir (l/100km) 6,3
    CO2 emisyonu (g/km) 148

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.