Şimdi Ara

Panik Atak Mıyım, Kalbimde sorun mu var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 10 gun olacak neredeyse muzdaripim. Surekli nabzimi kontrol ediyorum. Bazen vucudumun bir yerleri segeriyor. Geceleri uyuyamiyorum, yatiyorum zihnimi bir turlu bosaltamiyorum. Tam uykuya dalicam bir titreme gibi bir sey geliyor, sanki bayilacakmis gibi oluyorum. Gece 3-4 e kadar uyuyamiyorum. O aralar nabzimi olcuyorum yatar haldeyken 50-55 ortalama bir sey cikiyor. Kalbimin atisini gobegimde hissediyorum yavasta hizlida atsa. Bu gece daha bir garip oldum ellim ayagim titredi bir anda sicradim kalktim nabzimi olcmeye calistim alet olcmedi. Bir saglik problemim yok, yalniz kalmaya korkuyorum, yalniz bir yere gitmeye korkuyorum ya duser bayilirsam ya da basima bir is gelir diye. Surekli nabzimi kontrol ediyorum. 7-8 sene once ilacla panik atak tedavisi gordum 1-2 sene sonra kendi kendime ilaclari biraktim. Universite tatilde 3 haftadir evdeyim bende pek disari cikmadim, son 10 gundur de bunlari yasamaya basladim. Sorun psikolojik mi yoksa kalbimde mi sorun var bilmiyorum. Persembe gunune randevu aldim kardiyolojiden ama ya o zamana kadar kalmaz ölursem diye korkuyorum. Sanirim deliriyorum...
    Not: 19 yasindayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 11 yaşında panik atak tedavisi? doktorlar kendilerini aşmış demekki
  • thevincent kullanıcısına yanıt
    Anafranil hap ile Prozac surup kullanmistim.

• benim annem panik ataktı ölüyorum bayılıyorum diye acile mehmet akife götürüyorduk kalp hastanesine kan alıyorlardı elektro falan çekiyorlardı sorun çıkmıyordu gerçi stent takılı ama ameliyatı iyi geçmemişti ölüm korkusu vardı kafa hapı verdiler . şimdi alıştım diyor ölürsem ölürüm diyor ilaç o işe yaradı o da yalnızken evde ölürüm diye kapının arkasına anahtar falan takmıyor ona kalsa 10 senedir ölecek yani demem o ki psikolojikse eğer tedavisi yok onla yaşamaya alışman lazım kafada pek kurma kalbin temizse sonuçların iyiyse kafada olanı takma geçer . birde internete pek bakma inan bana ben mide rahatsızlığı geçirdim yok yere 2 sene sağ tarafım ağrıdı hepsi kafamdaymış googlede bakıyorum safra kesesi diyorum durduk yere safram ağrımaya başlıyor bu beyin cidden çok cins bir şey hasta olduğuna inanırsa hastasın kurtuluşu yok sağlam adama böbrek taşı bile döktürür. tabi sağlamsan. cidden kalbinde bir şeyde olabilir o kadar süre bekleme kalp hastanesinin aciline git bakarlar ölüyorum yardım edin de anında müdahale ederler.

• Panik atak gibi görünüyor kardiyoloji den sonra psikiyatriye git nuksetmis olabilir hastalik

• Nasil oldugum hic belli degil bazen diyorum gecti heralde neyse o kurtuldum. Ama bu gece yine devam etti. Gun icinde bir sorun yok aksam yatinca basliyor is. Gun icinde dinlenik halde nabzimi olcuyorum 55-75 arasi degisiyor bu da normal ama is uyumaya gelince zihnimi bosaltamiyorum.

• Panik atağa benziyor hocam

• Sana bana olanları anlatayım. Bunlar ne ki ? Benim bildiğin kalbime ağrılar giriyordu. Nefes darlığı vs. oluyordu. Sürekli oluyordu sonunda doktora gittim. Baktı etti hiçbir şeyin yok sende panik atak var dedi eyvallah çekip gittim. Arada yine oluyor aynı şeyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutbaba12

Sana bana olanları anlatayım. Bunlar ne ki ? Benim bildiğin kalbime ağrılar giriyordu. Nefes darlığı vs. oluyordu. Sürekli oluyordu sonunda doktora gittim. Baktı etti hiçbir şeyin yok sende panik atak var dedi eyvallah çekip gittim. Arada yine oluyor aynı şeyler

Doktordan cidden bir seyim olmadigini duysam bende rahatlarim eger bu gecede uyuyamazsam yarin sabah ilk is ozele kardiyologa gidicem. Kefenin cebi yok ama kendi sonumu oraya dogru cekiyorum. Gidip mutfaktan su icip geliyorum nabzim 85 falan oluyor acaba normal mi diye dusunce giriyor aklima.

• Kardeşim %90 ihtimalle stres kaynaklı. Bende de geçtiğimiz aylarda hemen hemen benzer bir durum meydana geldi. Yaklaşık 2 ay boyunca sırtımda ve kalbimde batar tarzda bazen şiddetlenen bir ağrı, baş dönmesi, devamlı bir düşünce hali, geceleri titreyerek uyanma, hatta bir gece ağrı ve titreme o kadar çok şiddetlendi ki acili aradım. Doktor acil bir durumun yok dedi. Ayrıca senin nabzın normal benimki bazen 120ye çıkıyordu dinlenme halinde. En sonunda doktora gittim ve ağrıların kas ağrısı olduğunu, kalple alakalı hiçbir problemin olmadığını söyledi. Doktora gittikten yaklaşık 1 hafta sonra ne ağrı ne durup dururken yükselen nabız ne de titremeden eser kalmadı. Tamamen psikolojik olduğunu anladım.

Bu kadar şeyin psikolojik olacağına inanmazdım ama oluyormuş onu gördüm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.