Şimdi Ara

PANDORA C6v11 v1.3.1 Bütün Linkler Eklendi [2x3|3x4|4x4|5x4] [HACK|MOD|BUG YOK]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
574
Cevap
2
Favori
20.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar C6 v11 sürümü üzerindeki çalışmamı tamamlamış bulunmaktayım. PANDORA C6v11 v1.3.1 Yayında!!

Yapılan Modifikasyonlar

Performans Modları

* Bazı programlardan çıkıldığında arkaplanda çalışmaya devam etmeleri engellendi (Ram kazancı)
    * Ovi Rehber iptal edildi.
    * Yüzlerce mesaj arasında kaydırma yaparken oluşan lag giderildi.
    * FOTA önbelleği kaldırıldı.
    * C6 Sistem önbelleği E'ye taşındı.
    * C6 Sistem önbelleği geliştirildi.
    * Kameradan çıkışta maksimum RAM kazancı sağlandı.
    * Telefonun hızlı açılması için kullanışsız programlar bloke edildi.
    * Heap alanı artırıldı.
    * Telefon döndürme hızlandırıldı.
    * Kullanıcı arayüzü ve oyun performansı artırıldı.
    * Video kayıt geliştirildi.
    * CPU ve FPS geliştirmeleri.
    * Mesaj okuyucu çalışıyor
    * Konuşma desteğine Türkçe ekli. Aylinciğimiz var orada
    * 10 saate kadar yüksek kalitede kayıt yapan ses kayıt modu.
    * Gönderilen mesaj sayısı sınırı 999
    * Orijinal 5800 ses kodekleri eklendi. (Yanılmıyorsam )
    * Ufak düzeltmeler.

Görsel Modlar

* 2. Ev ekranı tamamen boş hale getirildi. (Saat, tercihler kaldırıldı)
    * TLnY(LuziQ Tabanlı) Türçe Menü modu. Artık menü karışık değil ve tamamiyle kusursuz!
    * Hareketsiz Nokia açılış ve kapanış ekranı yerine PANDORA SERIES açılış ve kapanış ekranları eklendi. Mükemmelinde ötesinde bir görünüme kavuştu.
    * Tüm N97/Mini temaları eklendi
    * C6 Temaları eklendi
    * JustBlack 5th teması eklendi. (Sade ve hızlı bir tema arayanlar için müthiş fırsat!)
    * SoundWawes teması kaldırıldı.
    * Horizon Black [Lite] teması eklendi.
    * Stabilite açısından tema efekti eklenmemiştir. Varsayılan tema efektlerini açarak bazı efektlere ulaşabilirsiniz.
    * Ana ev ekranından isterseniz saati kaldırabiliyorsunuz ve yerini değiştirebiliyorsunuz.

Sistem Araçları

* Conversations eklendi.
    * Conversations mesajlara gömülü olarak geliyor.
    * Kurulum sonrası programlar için AutoInstaller eklendi. (Ramblow, Ovi Store son sürüm, Bildirimler widget ve ScreenSnap)
    * Müzikler sadece E:\Music klasöründen okunuyor.
    * Resim galerisi modu eklendi. Resimler artık bilinen klasörlerden okunmuyor. Resimler klasöründen okunuyor.
    * Sensör ayarlarına dokunma kontrolü seçeneği eklendi.
    * Varsayılan Bluetooth adı değiştirildi.
    * Ev ekranı eklenebilir kısayol sayısı 20'ye çıkarıldı. Yani 3 adet ek kısayol widgeti eklendi.
    * .sis,.sisx,.jar gibi dosyalar artık Dosya Yöneticisi'nden gönderilebiliyor.
    * Tuş kilidi titreşimi rahatlatıldı!!
    * Kamera sesi kapatıldı.
    * Ve bazı sistem geliştirmelerine gidildi.

Kurulumdan Sonra Yüklü Gelecek Programlar

*BTSwitch
    *RomPatcher+
    *FileBrowser

Silinen Bileşenler

- Chat
    - Drawing
    - My Nokia
    - Notlar (Etkin Notlar değil)
    - AdobePDF
    - QuickOffice
    - ZipManager
    - Ovi Senkronizasyon

Not: Bu bölüme eklemediğim birşeyler olabilir

v1.1 İle Gelen Yenilikler

+ Ev ekranına 20 adet kısayol ekleyebileceksiniz. Çünkü artık 5 adet kısayol widgetiniz var.
    + Önceki sürümün aksine, tamamen bugsuz sürüm. Sıfırdan özel bir dikkatle hazırlandı!
    + Bazı bileşenler silindi
    + Önceki sürümdeki gereksiz bazı programlar artık kurulu gelmeyecek
    + Önceki sürümden daha hızlı tepki süresi!
    + Açılış ve kapanış ekranları PANDORA SERIES olarak değiştirildi. Aşağıdan resmi görmenizi öneririm
    + Horizon Black [Lite] Teması eklendi.
    + SoundWawes kaldırıldı.
    + AutoInstaller yeniden düzenlendi. (Ramblow, Ovi Store son sürüm, Screen Snap Türkçe ve Bildirimler widgeti)
    + 0 tuşuna basılı tutunca otomatik Bluetooth açılıyor.
    + Galeri modu eklendi. Resimler gereksiz klasörlerden okunmuyor.
    + Kamera sesi kapatıldı.
    + Ve birkaç yenilik daha!

v1.2 İle Gelen Yenilikler

+ Açılış ve kapanış ekranı değiştirildi.
    + Açılış animasyonu değiştirildi
    + Telefon tamamen N97 olarak tanınmakta, N97 Transformation Pack uygulandı
    + Java uygulama kurulumundaki gereksiz sorular kaldırıldı.
    + Varsayılan olarak Nseries 4 teması gelmektedir.
    + Orijinal tema efekti yerine FPS, kasma, lag sorunu olmayan, telefonu kesinlikle yavaşlatmayan bir efekt eklenmiştir.
    + ION Battery Timer Türkçe olarak AutoInstaller'a eklendi.
    + TÜRKİYE'de ilk!! C6 yatay kaydırmalı tuş kilidi!!
    + Performans(Hız modları) modu uygulandı!!
    + Batarya süresini artırmak için batarya modu uygulandı!!
    + Uygulamalar artık Türkçe!!
    + Ses kodekleri değiştirildi, artık daha canlı ve temiz ses elde edeceksiniz!
    + Ve birkaç yenilik daha

v1.3 İle Gelen Yenilikler

+ N8 Stili kinetik kaydırma
    + Kinetik kaydırma kısa listelerde deaktif

+ Açılış sesi ve animasyonu değiştirildi
    + Internet Radyosu Türkçe olarak AutoInstaller kurulumuna eklendi (Türkçe'ye benim tarafımdan çevrilmiştir)
    + Media Bar'dan müziğe girip çıkış yaptıktan sonra menüye atma sorunu giderildi.
    + C2Z Maker sonradan kurulacak. 2. Mesajda indirme linkini bulabilirsiniz. (Çalışıyor, çalışmayan şeyi niye paylaşayım ama henüz eklemedim )
    + Pin girerken yeşil ışık yanıyor.
    + Efektler Speed Effect 2 ve Discord karması olarak değiştirildi.
    + Telefon açılışı daha da hızlı hale getirildi ve RomPatcher+ Otomatik başlatma özelliği PANDORA'nın her sürümünde olduğu gibi çalışıyor.
    + Efektler açık konumdayken Ayarlar'a girildiğinde bekletmiyor (v1.2 sürümünde de vardı, hala var diye belirtmek istedim )
    + Yatay tuş kilidi sensörler açıkken otomatik yan yatabilme özelliğine sahip!! (3. yeniden başlatmadan sonra çalışmaya başladı, ama olurda çalışmaz diye 2. mesaja gerekenleri vereceğim.)
    Sensörler CFW kurulumu ile birlikte otomatik olarak açık konumda geliyor
    + Ovi Maps 3.06 Beta Türkçe olarak CFW ile birlikte kurulu olarak geliyor. Telefon hafızasını yemiyor. Ayrıca üzerine güncelleme yapılabiliyor. Yani dahili bileşen hatası vermiyor.

v1.3.1 İle Gelen Yenilikler

+ Galeri Modu Geliştirildi.
    + Fatih abimin düzenlemiş olduğu OVI Maps 3.06 eklendi. (Zaten vardı ama bu sorunsuz)
    + Videolar/TV programında Hafıza Kartından Videos klasörü okunmadığı için kurulumdan sonra otomatik olarak "Media" adında klasör oluşuyor. Videolar/TV'de gözükmesini istediğiniz videoları buraya atabilirsiniz.
    + GPS Konumlama seçeneklerine "Wi-Fi/Ağ" seçeneği eklendi. (Not: AutoInstaller'i çalıştırmalısınız!!)
    + Birol abimin düzenlenlediği T9 entegre edildi! (v51'deki T9'un tıpatıp aynısı ve sorunsuz!)
    + Kaydırmalı tuş kilidindeki yazı "PANDORA C6v11 v1.3.1" olarak değiştirildi.
    + AutoInstaller üzerinde toplam 9 adet program kurulabilecek!! Listesi ilk mesaja eklenecek.
    + Bluetooth adı varsayılan olarak "PANDORA C6v11 v1.3.1" olarak değiştirildi!
    + ŞOK!! CFW Kurulumundan sonra sensörler ve Yatay ekran kaydırmalı tuş kilidi aktif olarak geliyor!!! (Sensörler zaten açıktı ama yatay tuş kilidi için yazmak zorunda kaldım.)
    + AutoInstaller ile kurulacak programlar listesine Sensörleri tek dokunmayla açıp/kapatacak program eklendi!! Ev ekranına kısayol olarak ekleyerek rahatlayacaksınız!!
    + AutoInstaller ile Sözlüğe Türkçe Dili ekleyebileceksiniz!!

AutoInstaller ile Kurulacak Programlar:

* OVI Maps Konumlama Yöntemleri için Wifi/Ağ Konumlama seçeneğini getirecek program.
    * Sensörleri tek dokunuşla açıp/kapatacak program.
    * Çok sevilen Capree ION Battery Timer Türkçe.
    * Tarafımdan Türkçe'ye çevrilmiş Internet Radyosu programı.
    * Sözlüğe Türkçe dili eklemek için Türkçe dil. (SIS dosyası halinde yani)
    * Bildirimler Widgeti.
    * Son sürüm OVI Mağaza.
    * RamBlow
    * ScreenSnap v2.0

NOT: Tema efekti kesinlikle kasma vb sebep olmamaktadır. Elden geçirilmiştir, güvenle keyif sürebilirsiniz.

PANDORA SERIES Açılış ve kapanış ekranı:

Açılış animasyonu da forumda ilk

Gelelim Resimlere:

2x3 Menü Mod:

-----------------------------------------------------------

PANDORA C6v11 v1.3.1N97 2x3:http://www.multiupload.com/ZUEBFHVW5C

PANDORA C6v11 v1.3.1N97 3x4:http://www.multiupload.com/MFUURT0TDX

PANDORA C6v11 v1.3.1N97 4x4: 3x4 yüklemişim, linki kaldırdım.

PANDORA C6v11 v1.3.1N97 5x4: 3x4 yüklemişim, linki kaldırdım.

PANDORA C6v11 v1.3.1N97 3x4 MODDED(N8 stili tuş kilidi, ufak değişiklikler vb.):http://www.multiupload.com/K2KCD7GNQ5

Bu dosyayı da indirip yukarıdan indirdiğinizle tek klasörde birleştirip flaşlamanız gerekmektedir.
    http://www.multiupload.com/8N77T2PK3A

NOT1: Arkadaşlar yalnızca 3x4'ü denedim. Diğer sürümleri deneyemeyeceğim bazı sebeplerden dolayı. Ama %99 çalışacak. Çalışırsa ve bana bildirirseniz sevinirim

yani:

2x3: Test edilmedi, büyük ihtimal çalışacak.
    3x4: Test edildi
    4x4: Link kaldırıldı
    5x4: Link kaldırıldı

İsteyenler indirmeyebilir ben yalnızca paylaştım 3x4 kesinlikle sağlam ve çalışıyor.

Not2: JAF'tan Factory Set'i işaretleyin

-----------------------------------------------------------

CFW'yi yapmamda emeği geçen GsliKahraman, NomadCRY, aresmar, f@tih ve biroltr abilerime de çok çok teşekkür ediyorum. aresmar bazı şeyleri bulmamda yardım etmiş olmakla beraber PANDORA serisine isim babalığı etti. Yazmadan geçmeyeyim dedim

KONU YAKINDA DÜZENLENECEK, KURULUM AÇIKLAMALARI VE GEREKEN BİLGİLENDİRMELER HAZIRLANACAK!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 15 Kasım 2010; 19:40:29 >

• C6v11 CFW Kurulumu!! Acemiler veya v51'den C6'ya geçmek isteyenler mutlaka okusun, öğrensin!!

Anlatım Fatih abimden alıntıdır

quote:

Orijinalden alıntı: f@tih

SADECE C6 iÇiN RESiMLi JAF KURULUM ve ANLATIMI

ilk olarak;
    indirmiş olduğunuz dosyaları kesinlikle
    C:\Program Files\Common Files\Nokia\DataPackage\Products\RM-356 içine atmayınız.Örneğin ; C:\RM-356 klasörü içine taşıyın.Veya masaüstüne bir klasör açın indirdiklerinizi içine koyun vs. Herhangi bir yer olabilir.

Ayrıca bilgisayarınızdan V51 dosyalarını tamamen yok edin.Asla C'de kalmasın.

Hafıza kartınızı formatlayıp kapatmış olduğunuz telinize yerleştirin.Teli PC ye usb kablonuz ile bağlayın.

JAF ı ogm_emulator.exe ile açın.

BB5 tıklayın ve OFFLiNE seçin. sıraası ile Dead usb - Manual Flash - Normal mode - Factory set seçtikten sonra ; hemen

ardından MCU ya tıklayıp adını C0r olarak değiştirdiğiniz dosyayı seçin.(RM-356_51.0.006_prd.core.C00 ==> RM-

356_51.0.006_prd.core.C0r) .

şimdi PPM ye tıklayıp RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01 seçin.

Şimdi de Ape Variant tıklayıp RM-356_51.0.006_026_000_U01.uda.fpsx seçin.

Eğer JaF ekranınız aşağıdaki gibi gözüküyorsa FLASH'a basacaksınız ve çıkan uyarıya EVET diyip hemen ardından telin

Açma kapama düğmesine çok az basılı tutup çekeceksiniz.Zamanlama çok önemli.Ekranda yazılar kaymaya başlar başlamaz çekmeniz lazım elinizi.Biraz da telefonu açar gibi.

Arkanıza yaslanın sabırlı olun ve tel piN sorana kadar bekleyin.Artık usb kablonuzu PC den ayırabilirsiniz.

-------------------------------------------------------

Kurulum Sonrası İçin Tavsiye Programlar, Widgetler, Araçlar

Sony Ericson Fontu (Türkçe Karakter Destekli, Sorunsuz)

Açıklama: 5800 için Sony Ericson fontu. Kesinlikle sorunsuzdur. Görünmeyen karakter vb. yoktur, Türkçe karakter desteği vardır. Şiddetle öneririm. Ana mesajdaki resimlerden görebilirsiniz, ayrıca indireceğiniz dosya da da bir önizleme mevcuttur.

Kurulum: İndirdiğiniz dosyada Font klasörünün içindekileri E(Hafıza Kartı):\Resource\Fonts klasörüne kopyalayın. Telefonunuzu yeniden başlatın ve ta daa

Link:http://www.multiupload.com/R7HF4Y4YWP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 23 Ekim 2010; 12:00:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan4481

abi ne zaman firmwareyi koyacaksın seni bekliyorum bu akşam koyabilir misin firmware yi

Büyük ihtimal yarına.
  • mesaj okuyucu orjinal c6 v11 de hata veriyor onu düzeltebildin mi eğer onu düzelttiysen sabırsızlıkla senin firmwareyi bekliyorum
  • 5530 için yapamazmısınız
  • birkaç resim ekleseydin bari görsel şov olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan4481

mesaj okuyucu orjinal c6 v11 de hata veriyor onu düzeltebildin mi eğer onu düzelttiysen sabırsızlıkla senin firmwareyi bekliyorum

Şimdi denedim Türkçe ve çalışıyor.

@i Am Not Dead maalesef elimde birtek 5800 olduğundan ona yapabiliyorum. Yani yapamam kusura bakmayın
  • Evet bi kaç Resim olsa daha iyi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir26

Evet bi kaç Resim olsa daha iyi olurdu.

Şu an resimleri yüklüyorum.
  • canım kardeşim bu yazılımın en can alıcı yeri olan ev ekranının resmi nerede. amacım kötü değil üstad ama my nokia yı kaldırırken bir sorun olmuş sanırım.heyecandan unuttun bazı şeyleri heralde.ellerine sağlık.sadece tavsiye N97 brown temayı ekleyip ev ekranının resmini koysan züper olur.

• Ev ekranını düzenleyip ekleyebilirim, düzenlemeden eklenmişini zaten herkes bilir. O yüzden ekleme gereksinimi duymadım Talep gelirse düzenlenmiş kendi kullandığım haliyle eklerim Hele bir test aşaması bitsin de
  • conversation uygulaması mesajlara gömülü şekildemi geliyor yoksa extra program olarak mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 3 Eylül 2010; 18:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ademcevahir

conversation uygulaması mesajlara gömülü şekildemi geliyor yoksa extra program olarak mı ?

İkiside
  • mesajım bulunsun
  • Hayırlı olsun!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aang67

quote:

Orijinalden alıntı: ademcevahir

conversation uygulaması mesajlara gömülü şekildemi geliyor yoksa extra program olarak mı ?

İkiside

Menüden editleseydin bari menü içinde olmasaydı neyse güzele benziyor @aresmar yazılımı ile neredeyse aynı temalar açılış kodları farklı sanırım özelden PM le bakayım pakete...
    Çalışma güzel taktir ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Hayırlı olsun!

Senin çıkacak olan CFW'de hayırlı olsun! Söylememiştim şimdi söyledim işte

@biroltr İnanırmısın bende kendimi takdir ettim Sağol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 3 Eylül 2010; 19:03:47 >

• yav üstatlar sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır aresmar da link vermedi henuz :D heycanla beklemekteyiz haberiniz olsun :)
  • insanlara zorla C6 yazılımı kullandıracaksınız. Ama oturdu yazılımlar bu şekilde bence 10 numara.
    dikkat et 5800 müzik tuşu çalışıyor mu? Onu sorucaktım kontrol et onu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biroltr

insanlara zorla C6 yazılımı kullandıracaksınız. Ama oturdu yazılımlar bu şekilde bence 10 numara.
    dikkat et 5800 müzik tuşu çalışıyor mu? Onu sorucaktım kontrol et onu?

4 dörtlük çalışıyor. 2 dakika içinde Gelen kutuna bir mesaj gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aang67 -- 3 Eylül 2010; 19:26:20 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.