Şimdi Ara

Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu Yapamayanlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
5
Favori
72.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam görseli konunun ilk mesaja ekler misiniz ben de aynı hatayı alıyorum.
    Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu Yapamayanlar
  • Veronicaa kullanıcısına yanıt
    Ön başvuruda tekrar eden T.C. Kimlik Numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez.
    Hatası alan arkadaşlar.
    aynı hatayı bende aldım sonra çözeme ulaştım yaptığım hata şuydu bana evlimisin ve çocuk sayımı sordu cvp ları verdim sonrasında aile içinde yaşayanların ekle diye bi yer vardı bende eşimi ve çocuklarımı ekledim asıl hata bu arkadaşlar oraya ailemizde eş ve çocuklarımız haricinde yaşayanları eklememizi istiyor örnek baba anne gibi eş ve çocuklar haricindeki kişilerin bilgilerini girip ekleme yapmamız gerekiyor eş ve çocuklar haricinde evinizde kimse sizinle yaşamıyorsa lütfen orayı atlayınız sorun çözülecektir.
    Umarım yararlı olur.
  • annem babam ayrı. annemle yaşıyorum. tek gelirimiz annemin aldığı yetim aylığı. bana çıkar mı acaba? öğrenciyim. gelirim sıfır
  • CaPTaiNKaiN C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla resmiyette ikametgahımızda görünen bireyleri eklememiz gerekmiyor. Eğer eklersek hata veriyor. Hanede oturan kişi sayısını sıfır yaptım ve eklediğim aile bireylerini sildim başvuru gerçekleşti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veronicaa -- 29 Nisan 2020; 4:55:31 >
  • noxiousu kullanıcısına yanıt
    Şansınızı deneyin hocam zarar gelmez denemekten :)
  • Cumaetesi başvuru yaptım sosyal yardım bulunamamıştır yazıyor çıkmadı mı bana acaba
  • CaPTaiNKaiN C kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar internette araştırmalar yaptım bu konu hakkında fazla da bilgi yok en çok bilgi dh var zaten. En mantıklı cevap sizinki geldi bana.
    yalnız kafamı kurcalayan şu bir tanığım başvuruyu yaparken aile bireylerinin tc'lerini yazarak yapmış başvuruyu (çekirdek aile)
    acaba sistem sonradan değiştirildi mi?
    ana aile dışında kalanlar mı sadece oraya yazılıyor.
    biz de çekirdek aileyiz aile tc'lerini silerek senin dediğin gibi yaptım bakalım. sonucu buraya bildireceğim. İnşallah ihtiyacı olanlara çıkar.
    iyi günler, iyi ramazanlar.
  • başvuru sonucu ortalama ne kadar bir süre içinde belli oluyor basvuru durumunu sorgulama linki var mı acaba ?
  • Bende gelir bilgilerini doğru yazarak girdim ancak evdeki bireyleri yazmadım. Başvuru yapabildim. Sonucunu burada paylaşalım hangi şarttaki kişilerin kabul gördüğünü kimlerin yardım aldığının kıyaslamasını yapabilirsek kafamızda ki soru işaretlerine çözüm olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPTaiNKaiN

Herkese İyi geceler
    Ön başvuruda tekrar eden T.C. Kimlik Numaraları bulunduğu için işlem gerçekleştirilemez.
    Hatası alan arkadaşlar.
    aynı hatayı bende aldım sonra çözeme ulaştım yaptığım hata şuydu bana evlimisin ve çocuk sayımı sordu cvp ları verdim sonrasında aile içinde yaşayanların ekle diye bi yer vardı bende eşimi ve çocuklarımı ekledim asıl hata bu arkadaşlar oraya ailemizde eş ve çocuklarımız haricinde yaşayanları eklememizi istiyor örnek baba anne gibi eş ve çocuklar haricindeki kişilerin bilgilerini girip ekleme yapmamız gerekiyor eş ve çocuklar haricinde evinizde kimse sizinle yaşamıyorsa lütfen orayı atlayınız sorun çözülecektir.
    Umarım yararlı olur.
    En kısa zamanda Güzel günler görmek dileğiyle...
    hocam öyle bir seçenek bulamadım.

• Sonuça nerden bakıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yns61

Sonuça nerden bakıyoruz
    Burada açıklanıyor muş? Aynı bakanlığa ait sonuç sayfası zaten.
    https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre67z

Burada açıklanıyor muş? Aynı bakanlığa ait sonuç sayfası zaten.
    https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

Alıntıları Göster
    Sonuç bilgisi yok diyor suan

• artık para falan istemiyorum işşiz kaldık GSS borcunu silseler bari. Yardım etmeyip borç yazıyorlar birde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderweb

artık para falan istemiyorum işşiz kaldık GSS borcunu silseler bari. Yardım etmeyip borç yazıyorlar birde.
    İşsizlik veya kısa çalışma ödeneğine başvurabilirsiniz. Son zamandaki sigortanız 450 gün yatırılmış ise. Eğer yatırılmadıysa evde de emekli yoksa(İkametgah Adresinizde) bu başvuru size çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre67z

İşsizlik veya kısa çalışma ödeneğine başvurabilirsiniz. Son zamandaki sigortanız 450 gün yatırılmış ise. Eğer yatırılmadıysa evde de emekli yoksa(İkametgah Adresinizde) bu başvuru size çıkabilir.

Alıntıları Göster
    eşşek ölsün mü peki
  • aynı hanede digerleride başvurmuş, uyanıksın ya ailecek alırız kişi başı sandın galiba
  • ben ayın 21inde başvurmuştum, başvurum sıfırlanmış. bu saçmalığın sebebi ne acaba tekrar mı başvurucam şimdi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.