Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1401. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2013 Panasoniclerde D Smartta herhangi bir problem yok. 2013 ten önceki üretimlerin dahili uydu alıcılarında 10970 frekansındaki kanallar izlenemiyor şu an. Çift modül girişi varsa ikisi de izlenir tabiki ama Dijitürk modül işini bıraktı bildiğim kadarıyla.
  • arasira kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler cevabınız icin.
    Ben halen digiturk ve dsmart modullu kullanmayadevam ediyorum. Artık lig tv yok sadece digiturk modullu uyelikte. 2014 Mart sonuna kadar gecerli bir kampanyası vardı Panasonic'in, tv yanında digiturk modullu uyelik veriliyordu.
    Birkac ay daha takip edecegim fiyatları ve stokları, belki tekrar plazmaya donebilirim.
    Tek endisem cift modullu modellerin iki platformu birden aynı anda stabil olarak calıstırması iste.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • korcin K kullanıcısına yanıt
    Ben bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Bahsettiğiniz seriler çok üst düzey aletler.
  • Çift CAM işi biraz sakattır,tanısa bile stabil çalıştırmaz!! Avrupadaki bir çok Receiver böyledir,Panellerde bu iş zaten olmaz!

Bildiğim bir tek TechniSat Receiver lar özellikle 2xCAM+2xCard(original tabiki)çalıştıran tek cihazdır
    Ben Astra-HD Card+DS+Dragon ile denemiştim=sorunsuz
    Aynı şekilde bazı arkadaşlar var DS+DT+Astra-HD Card=sorunsuz

Ama şöyle bir sorun(çoğu Avrupadan gelen Receiver lar da) DS nin illet 10970 frekansı FEC 3/4 olunca açmıyor!!

Burada aslında işin esprisi çift-cam ile şak diye çalışabilmesi ve Techni bunu beceren çok ende cihazlardan birisidir!

Paneller de bu Çift CAM hele hele DS nin abuk frekans değerleri ve DT nin eşleşme problemi v.s olarak o paneller
    çift işini yapmaz veya sorunlu yapar v.s ama yine de birilerinin denemesi gerekiyor

Bu arada 6x serisinde "CI+" desteği sanırım var??gerçi çoğu Avrupa panellerin de bir kaç yıldır "CI+" Lisanslı desteği vardır
    çünkü DT için CI+(plus)cam port desteği olması gerekiyor!

++

• Albani selam,
    Techni dışında CI+ destekli çift modüllü düzgün receiver var mı peki resim kalitesi ve stabilite anlamında?
    Bu arada önceki televizyonum panasonic vt30 da CI+ destekliyordu, vt/zt60 modeller de destekliyordur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Aynen katılıyorum bende GW30 var kendi uydu alıcısı bence de çok iyi harici almadım o yüzden..Dahili uydu alıcısı şifre vs giren veya uydu kurcalamayı seven arkadaşlar için iyi değil Buzzing falan yok bende de neyseki..Bir ara bende görüntü hassasiyeti oluşmuştu ama ondan eser kalmadı bazen 3 saatden fazla aynı kanalda kaldığı oluyor iz vs yok :) ileri ayarlardaki
    kaydırma çubuğu iyi birşey arada 30 dk kadar çalıştırıyorum onu..

Bence iz konusunda şansınız varmış çok sevindim nazar değmesin.

Benimde 50vt30 televizyonum var fakat bırakın 3 saati, 30 dkk sonra iz kalıyor. Allahtan kanal değiştirdiğimde 2-3 dkk içind iz ortadan kayboluyor. Bu durum bir arıza mı yok plazmalarında alayı mı böyle bunu tam olarak anlayamadım.

Can bey her zaman bahsediyor Pioneer dışında oluyor diye ama 30 dkk süre az değil mi Allah aşkına.

Çok şükür HD yayınlarda ve film izlerken güzel görüntüler alıyorum da bu sorunları unutuyorum. Belli bir bütçeye sahipseniz ve Türkiye de yaşıyorsanız malesef durum bu şekilde oluyor.

• -DS/DT için(özellikle DT için)paneli mutlaka enemek gerekiyor,bizim malum platformcuların bu sistemleri biraz sıkıntılı
    ayrıca geçtiğimiz yaz DT zaten Cam+Card uygulamasını bir şekilde bitirdi(LigTV yok örneğin)ayrıca üyelerine de uyarı yazısı
    gönderdi!dolayısıyla artık DT nin Cam+Card sistemi sakat ve bildiğim kadarıyla da satmıyorlar,ama Avrupa da sanırım
    hala bulunmaktadır veya bizde de bir şekilde var ama bunlara artık güvenilmez!

-Çok eskiden beri ben Receiver kullanırım,bazı zamanlar çift Cam bazı zamanlar da tek Cam v.s olarak(örneğin efsane Humi 5400 de)
    bu çift cam desteği her zaman böyle idi ve bu gün de aynen böyledir,her iki Cam nin sorunsuz çalışması hep sorunlu olmaktadır!

Ayrıca bir sorun olduğun da ise;bunu Receiver üreticisine bildirince ya tınlamıyorlar ya da sorun sizde veya Platformlar da diyorlar
    Yine Avrupada olan Card lı sistemler de örneğin bir ülkedeki abonelik sisteminin Card nı alırsınız ve örneğin Nagravision olsun ve sizin
    Receiver da bunu destekliyor olsun(kağıt üstünden!!)sizde nasılsa destekiyor diye o Card ı takarsınız ama tanımaz/açmaz,ülen ne iştir
    dersin,sonuç hikaye olur!üreticisine sorarsın,yukarıda yazdığım cevabı verirler! örneğin Techni ler bu konuda süper ama,onun da
    açamadığı bazı Card lar var tabiki;örneğin bir Fransız abonelik sistemi var Nagra şifrelemeli ama Techni bunu açamıyor! gelen cevap ise
    o zaman Cam alın uyumlu olandan ve Cam+Card kullanın diyorlar(genelde bu şekilde olunca açıyor)gibi aslında hiç bir standardın
    olmadığı durumlar sözkonusudur,Techni ise eskiden beri bu konuda en iyisi veya en iyileri arasında

Paneller de ise bu atraksiyonlar çok daha zordur!!! siz gerçi DS için sorarsanız eski Pany ler hariç 2013 ler bu konuda sorunsuz!
    DT işi bana göre yaş bu panelden,ayrıca herifler zaten desteğini kestiler,...gel sana Receiver verelim... diyorlar ve öyle yapıyorlar zaten

-Bir ara illegal yazılımla GM-1050(CI+ Lisansı yok bu heriflerde bir şekilde Polonya/Alman v.s ekibinin kırdığı FW ile cihazı CI+ yapmışlar ama hikaye tabiki
    sorunlu,bir ara malum iki forum da gaz verdiler DS/DT ok v.s diye ama hikaye oldu o iş!

-Receiver olarak spesifik bir şekilde şu cihazlar vardır demek çok çok zor,çünkü böyle destekli(en azından bizim iki platformlar için)cihazlar Avrupa da yok
    veya belki vardır ama hangileri! Karaköy işi çalma-Marka larda da yok,olanı ise bir tek sanırım GM-1050 ama buna ne kadar güvenilir!

Ben kendim yıllardır biliyorum,Receiver lar bu Cam+Card konusunda(ister legal ister illegal)seçicidir ve stabil de olamıyor veya olmuyor

Ama Techni yi çok fazla kişi kullandığı ve en azından DT/DS açmada tam stabil olduğunu da biliyoruz+cihaz yine sorunsuz bir şekilde AstraHD+ Card ını da açmaktadır
    2xCam+Card ok dir,çok büyük ihtimalle de bir Card daha takılsa CAS a(gömülü card slotu)=2xCam+2Card bu cihaz sorunsuz açabiliyor

Bu iş zordur 4 ayrı şifreleme sistemini tanıyacak sonra stabil açacak v.s=Techni bu işte "bildiğimiz" cihaz olarak ok dir kaldıki bu meretin zaten en büyük
    esprisi mükemmel resim kalitesidir,yani ben cihazın Card/Cam v.s desteğine hiç takılmıyorum,benim için bir tek "resim kalitesi" yeterlidir,diğer özellikleri/destekleri v.s
    ya Bonus olur ya da hikaye olur

Techni resim işinde iyiden ötede! SW leri sorunsuz hatta mükemmel(Kati ler öyle olmayıp sorunludur! ama resim kalitesi onda da mükemmel)
    Techni için tek eksi yani 10970 frekans sorunu çıkarmasıdır ve bunu bir türlü herifler gideremediler,soruyoruz cevap yok veya kızıyorlar,yaw Alaman bu herifler
    neyse cihaz süper olduğu için buna da eyvallah diyoruz yapacak bir şey yok gari

++
    Pany PDP ler de,eskiden beri yazarım DVB-S/S2 Tunerin "resim kalitesi" oldukça iyidir ve ext.bir Receiver almaya da hiç gerek yoktur!
    Ancak CS işi ve diğer atraksiyonları da isterseniz o zaman Receiver şart! basit olarak FTA >>Türksat+DS için herhangi bir Receiver almaya gerek yoktur++

• quote:

Orijinalden alıntı: hyena1954

quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Aynen katılıyorum bende GW30 var kendi uydu alıcısı bence de çok iyi harici almadım o yüzden..Dahili uydu alıcısı şifre vs giren veya uydu kurcalamayı seven arkadaşlar için iyi değil Buzzing falan yok bende de neyseki..Bir ara bende görüntü hassasiyeti oluşmuştu ama ondan eser kalmadı bazen 3 saatden fazla aynı kanalda kaldığı oluyor iz vs yok :) ileri ayarlardaki
    kaydırma çubuğu iyi birşey arada 30 dk kadar çalıştırıyorum onu..

Bence iz konusunda şansınız varmış çok sevindim nazar değmesin.

Benimde 50vt30 televizyonum var fakat bırakın 3 saati, 30 dkk sonra iz kalıyor. Allahtan kanal değiştirdiğimde 2-3 dkk içind iz ortadan kayboluyor. Bu durum bir arıza mı yok plazmalarında alayı mı böyle bunu tam olarak anlayamadım.

Can bey her zaman bahsediyor Pioneer dışında oluyor diye ama 30 dkk süre az değil mi Allah aşkına.

Çok şükür HD yayınlarda ve film izlerken güzel görüntüler alıyorum da bu sorunları unutuyorum. Belli bir bütçeye sahipseniz ve Türkiye de yaşıyorsanız malesef durum bu şekilde oluyor.

Dostum senelerdir yazıyorum bu sorduğun olayı,bu işin şu kadar dakika bu kadar saat diye hiç bir garantisi yoktur! şansa kalıyor işiniz PDP lerde

ANCAK Pany için bu durum son yıllar da çok sıkıcı oldu ki bu da yaşadığmız bir gerçek 2x lerdne sonra 3/5 ciddi çuvalladı bu konuda,6x için henüz net bir şey söylenemiyor
    biraz daha zaman geçmesi gerekiyor!

Şunu da rahatlıkla söyleyebilirim Retention konusun da en kötüsü her şey de olduğu üzere LGE PDP lerdir!sonra Pany lerdir ama Samy ler bu konuda en iyisidir!Pio ları
    karıştırmayın yaw,onlar her şey de bu alemin teknik/resim v.s olarak en iyileridir!

Eski Pany PV/PZ 8x ve eskileri bu konuda yine iyidir!

Pany de gördüğüm kadarıyla "sweeping" (anlık temizleme)sistemi değiştirildi 3x lerden başlayarak ve sorunlar da o zaman başladı zaten!her ne kadar sistem daha hızlı olsa da
    sweep işlemin de panel iyi değildir! çok çabuk iz oluşturuyor,gerçi bunu daha sonra silebiliyor ama işte o konuda sıkıntı var!

Artık herkes elindekiyle idare edecek ve bardağın dolu tarafına bakacaksınız,kaldıki logo izi kalması çok da dramatik bir şey değildir!nasılsa logo üstüne logo geliyor v.s
    bir şekil de o bölgelerde sürekli logo var,ama sadece ext.cihazlardan FILM izleme de bunlar göze daha çok batıyor,nprmal TV izleme de göze batmaz ama logosuz
    içeriklerde bunlar göze batabiliyor veya içerik Cinematic-video oluyor;alt-üst barlar siyah band kalıyor,bu sefer de logo sahneden çıkıyor ve siyah bar da beliriyor
    aslında bu da çok kötü durum olmuyor logolu film izleme yapıyorsunuz!

++

Bir önlem olarak SD&HDTV izlerken(her türlü içerikler de)Aspect den Zoom ları kullanın,logoları atabilirsiniz! gerçi bu durum da over-scan yapacağı için panel,logolar kaybedilir ama
    içerik resim kalitesi(çözünürlülük)düşecektir! ama bir önlemdir,hassas paneller de bu şekilde deneyin!

++
    PDP ile "FILM" izlenir diğer içerikler en fazla Bonus olur yaw,takılmayın her bir şeye ltf,bu meretler "FILM" içindir

• Albani :

Üstad aynen öyle yapıyorum zaten en azından x1 zoom yapıp seyrederim filmleri.. çok başarılı şekilde rip yapan vatandaşlar var 1080 filmleri bile 2-3 gb sığdırıyorlar belki gerçekten 1080 değildir ama bana yetiyor görüntü kalitesi..

Bu gün ilk kez şu yeni çıkan 4K Lg tv yi yakından gördüm tabi ki içerik belli bir yerden gösteriliyor ama görüntü dehşet geldi bana tabi fiyat da :) orta sınıf vatandaşın alabileceği tv ler değil bunlar..84 inç vardı tekonosa da bir araba parası 29,999 ( 30 değil ) :)
  • albani kullanıcısına yanıt
    VT 60 ve ZT 60 serilerinde çift modül girişi var. Panasonicin 2013 modelleri D Smart ile uyumlu.

• 6x ların DS ile çakışması yok ama eski seriler de 10970 sorunu var
    Ayrıca "CI+" desteği de büyük ihtimalle vardır ki son 3 senedir Avrupa panelleri CI+ Lisanlı geliyor+

Ancak ben bu panelin çift CAM takarak "stabil" çalışabileceğine pek inanmıyorum! bu iş farklıdır ve Pany nin de işi değildir zaten
    kaldıki bırak paneldeki çift cam slot olmasını Receiver ların asli işi bu olmasına rağmen onlara bile çift cam taktığın zaman
    sapıtıyor

Bu arada zaten çok az kişinin elinde DS+DT Cam+Card var ki bunların da çoğusu zaten Techni almış onu kullanıyor

6x lardaki durumu anlamak için,elinde her iki Cam olan birisinin bunları 6x serisine bir şekilde takıp denemesi gerekiyor

Önceki msg larım da yazdım;bu çift cam çalışması zor iştir!bunu beceren Receiver sayısı da ciddi manada azdır!
    Çünkü Avrupa da çok fazla Cam+Card ve Card sistemleri vardır ki buna TR yi de ilave edebilirsiniz;Receiver lar her bir sistem için
    tek tek hepsini açar diye de bir kural yok,zaten çoğusu bırak stabiliteyi daha Cam+Card/Card ları tanımıyor bile veya sorunlu çalıştırıyor v.s

Ama katalog bilgilerine bakınca herifler Via./MGuard/Nagra/Irdt./ v.s v.s yazıyorlar ama Card ı alıp takıyorsun bu listeye göre açar diyerek ama
    açmıyor(hatta tanımıyor bile)

Paneller kendi işlerine baksınlar,böyle çift Cam slot,işin pazarlama/mal satma v.s işleridir! kaldıki siz şimdi Pany ye sorsanız şunu açarmı veya bunu açıyormu
    ben buna iki tane bilmem ne farklı şifreleme sistemli Cam takacağım durum nedir... deseniz ya cevap vermezler ya bilmiyoruz derler ya da "deneyin" derler

Çünkü bu sıkıntıyı Almanya/UK/Fransa veya Italya veya Skandinav ülkelerinde yaşıyorlar bir dünya şifreleme sistemleri var ve ciddi bir uyum sorunu var
    (özellikle sadece "CARD" lı sistemler de) genelde CAS lar(gömülü slot)CONAX oluyor ve her bir şeyi açar diyoruz ama açamıyor!halbuki Conax sistem bu konuda
    en başarılı olan ama yine de açamıyor durumu olabiliyor!

Bunları bir kenara bırakırsam;TR de Cam+Card olarak aslında bir tek DS var,DT bıraktı bu işi,ve kullanıcı şayet Panelin DVB Tunerini kullanacaksa ve elinde de
    DS Cam+Card varsa sorunsuz izler 6x lar da yayınları

++

• Selamlar,,evde 2007 yılında aldığımız samsung 42c91 var ve hala çok memnunuz..Panasonic'in plazma uretimini bırakması açıkçası uzdu:( Ledlere oldum olası alışamadım,,film izlerken o görüntünün sanki kamera arkası çekimiymiş gibi gözükmesi(handycam le çekilmiş gibi) benim için zaten led olayını başlamadan bitiriyor..1,5 sene sonra yeni evimize geçicez 65 inch olacak ve şimdiden tv olayını düşünüyorum kara kara..Led olmaz zaten,oled aşırı pahalı ve bu bahsettiğim handycam olayı oledde de var galiba..Geçen media markt ta vardı..Siyahlar ve diğer renkler iyiydi ama dediğim olay aynı galiba,,emin değilim..Plazmada ise zaten üretici azdı Pana da çekildi..Ne alıcaz şimdi:)) Acaba 1,5 sene daha Pana plazma bulunur mu? Ya da Samsung son seri plazmalar da iyi diyor yabancılar,,onlardan bulunabilir mi sizce??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayucuz -- 10 Şubat 2014; 20:57:24 >
  • @Mazlum

-Hocam videoyu izledim sesli olarak ama ben bu kadar berbat Buzzing olan bir Pany panel hiç duymadım görmedim,o ne ses yaw
    kaldıki FAN lar da çok sesli bu arada,herifler sana belliki "özel" üretim bir panel göndemişler

Neyse sen Dua et satıcı tanıdık ve değiştirecek paneli ama Pany/TR nin elinde stok(sıfır değişim paneli)olduğunu hiç sanmıyorum 65VT5x olarak,peki sen bunu sordunmu merkeze???
    Sanırım senin satıcının elinde teşhir panel var onunla değiştirecek! veya harbiden sıfırı var ve onunla değiştirecek diyeceğim ama bu çok zor ihtimal
    En azından paneli değiştireceğim demesi güzel bir durum(zaten tanış olmasan artık Pany/TR adamı süründürüyor laf aramızda çoğu işlerde!)aksi halde Servise gideceksin
    ve onlar da manzarayı zaten görünce hemen işlem yapacaktır ama Serviste Buzz sorunu fazla düzelmez ve genel de ben bunu tasvip etmiyorum! FAN lar için yine bir şeyler oluyor
    belki o halledilir ama Buzz için o iş yaş!

Bu durum da sen,satıcının vereceği paneli bir sor ve teşhir ise olabilir ama çıplak gözle izlemen şart,KM si önemli değil,beni oradan ararsın ayrıca,o panel aslında üretim hatalıdır!
    direk değişim ister;eskiden olsaydı bu kabil panelleri değiştiriyorlardı Pany/TR olarak,ama geçen zaman içinde çok fazla dğeişim olduğu için ne stok kaldı değişim için ne de satacak da panel kaldı!
    Herifler zaten işi hiç bilmiyorlardı,Dükkanı kapatmaları da çok iyi oldu,gerçi ana üretici de PDP Dükkanını kapattı ve olay bitti

Diğer sorduğun konuyu da eMail den cevaplamışştım,yaw o bahsettiğin herifi itele gitsin,zaten buradan da itelendi,sen de tam adamına bakıp da yazdıklarına göre yorum yapmışsın,yaw o herif
    hayatında bir PDP panelin içini bile görmemiş,nasıl çalışır bilmez,sektörde çalışmamış,kağıt üstünden sallama şeyler ile garipleri kekliyor,önce panelin içine girsin sonra böyle iddalı laflar etsin,verdiğin
    bazı şeyleri okudum sadece mıçımla güldüm yaw,ülen neresinden uydurur bunları anlamış değilim

++
    65VX300 için bilgileri de verdim,bence bir değerlendirsin,diğer bilgiler ise displayrep.de idi ama adam şak diye forumu kapattı yaw
    buna sinir oldum,tüm msg larım uçtu! bunların bazıları çok önemliydi;şimdi son günler de bir sürü insan geliyor bana,artık telefonlara çoğu kere bakmıyorum,ciddi zamanımı alıyor
    herkese aynı şeyleri tek-tek anlat dur

CAN++

Doğru birinin denemesi lazım. Ama çalıştırırsa şaşırmam. Çünkü birçok receiver modelleri kaç senelik cihazlar.

• @arasira

-Bahsettiğim olayın(Receiver lar için) cihazın eski/yeni olmasıyla zerre kadar alakası yoktur,sakın bu düşünce ile yola çıkma,çok yanılırsın,bu olay "kronik" bir sorundur her devir de Receiver lar için
    ve henüz aşan yok,zaten buna kafa yoran da yok,bunlar panelcilerin işi değildir!
    Benim görebildiğim kadarıyla bir tek TechniSat bu konu da ciddi iyi hatta belki de en iyisidir!

-Pany ye gelirsem,bu panel DT+DS stabil çalıştıramaz gibi geliyor bana! kaldıki çift CAM örneği bile hemen hiç yok paneller de
    Ama yine de kesin olarak şudur diyemem,birisi dener ve ok verirse ne ala,biz bildiklerimize bakalım şimdi,çünkü TR de belki ilgi çekmiyor ama Avrupa da bu çok farklı şifreleme sistemli yayınları
    legal olarak izleyen ciddi sayıda insanlar vardır ve bu sıkıntıları da sürekli dile getirirler,panellerin zaten CAS sistemleri yoktur! CI/CI+ tek bir port koyarak bazı sistemler haricinde hep sorunludur!
    Belliki kolay iş değil bunlar,yoksa çoktan aşılırdı ama hala aşılamıyor!

+++

@Dündar bey

ST6x tavsiye etmem veya bir yere kadar olabilir örneğin doğru renk üretimi ve buna benzer bazı çalışmalar da iyi tabiki ama bu panel de Latency çok yüksek hatta kötü!!
    Game mode ile bile input-LAG değeri Gamer lar için uygun değil! sen de öyle olduğun için bu panel işine yaramaz senin,yaw herifler PDP üretiyorlar ama LCD lerdne daha yüksek
    lag üretiyor

Pany lerin input-LAG değerleri de biliyorsun 3x den itibaren yükseldi,2x ve öncesin de ıvır-zıvır olmadığı için bunlar pek yoktu hatta hiç yoktu! onlar da Normal mod-lag 25/40ms iken
    3x den itibaren lag min.40 dan>>> başlıyor

ST6x ucuz ama tavsiye etmem,o panel sana gelmez dostum,az bekle bakalım Z/V ler de neler olacak,umarım mallar bitmez de bu kazmalar da uyanır da ciddi indirime girerek bir şeyler
    ortaya çıkabilir bu arada Z/V nin de pek satışı yok gibi hatta hiç yok gibi,rakam da aslında çok ürkütücü olmasa bile,millet 2./3. defa panelleri aldığı için,artık kimse bol keseden
    atamıyor

Z6x gözüm de var ama nokta hedefim değilse bile,bugün için benim açımdan alabileceğim tek panel de budur!

+++

@Mazlum

eMail attım,kontrol et,oradan cevapla tekrar+

Diğer konu için baş sayfaya bak,bulamazsan bana bildir tam hengileri idi,ben de yeniden bendeki dosyalara bakarak u/l ederim Server a

Sen öncelikle o değişim halletmeye bak bu hafta,değişim aşamasın da bana alo dersin ok+

Sorduğun Kati913 sanırım satılmış,ben o ilanı göremedim,geçen birisi bana göstermişti ve satan beni tanıyordu,biraz daha araştır;daha olmadı sen de Almanya dan getirt
    o bahsettiğim kişi de oradan getirtti geçen günlerde sanırım € 240 veya 260 almışdı

CAN++

TRT HD de Sochi kış olimpiyatları var. Görüntü harika. Crtden daha iyi.

üstadım 1 saattir yetişebildiğim bütün yorumlarını okudum. konuyla alakasız olucak biliyorum ama 1 aydır tv araştırması yapıyorum. max limit 2000 TL ağırlıklı olarak pc ye bağliycam oyun oynamak için dolayısıyla büyük bir ekran olması işime gelir ama 2 sene içinde evlenicem evime de koyabileceğim bir tv olmasını isterim şimdilik cebime göre cazip gelen LG 50PH670S 50 inç plazması oldu. bana led mi plazma mı tavsiye edersin? birde şu hertz olayı var araştırdım ama işin içinden çıkamadım çünkü her markanın hesaplamaları farklı. başını şişirdim biraz ama bana bir yol gösterirsen sevinirim üstad.
  • Harun Hocam selam

-o verdiğin link deki bilgiler sadece "kağıt üstünde" doğru;çünkü bahsedilen konu bizzat Pany nin kendisine göre verdiği veya ürettiği bilgidir,elbette ona bakarak
    iş göremeyiz,kaldıki işin pratiğin de böyle değil,göz var nizam var yaw,ayrıca panel yüksek lag ürettiği gibi,"virtual-frame-add" ne demek yaw!! varmı böyle bir şey

IFC=1/25Sn.="40ms" yapar,o sallamacılar önce Matematik öğrensinler sonra Fizik çalışsınlar biraz diyeceğim ama aslın da bunları benden-senden daha iyi bilirler ama
    açıklamaları öyle değil,yoksa Mat./Fiz. kuralları bu işte asla değişmez

Herifler orada farklı işlem ile şöyle oluyor-böyle oluyora getirmişler ama hiç bir bok olduğu yok,külliyen yalnış bilgi onlar,kaldıkş doğru olsa bile,panelin verdiğine bakmamız gerekiyor!
    nasıl sıfır lag oluyor yaw,yoksa herifler Pany nin "CRT TV" sindemi bahsediyorlar

-IFC de sanal kare ilavesiyle doldurulmaktadır(bu bir kere BD media yı bozar!! 40/60ms lag olur)>>önce org.kare çıkar+sanal-kare bundan sonra çıkar ve bu da 1/25sn dir=40ms demektir
    basit hesabı budur,herifler hikaye anlatıyorlar,kulağı tersten gösteriyorlar ama yine de yalnış gösteriyorlar

-IFC boktan bir Pany "icadıdır" sistemi de bozuyor zaten,eskiden beri Pany sadece bunu kullanıyor,yerine ikame edeceği bir sistem de bulamadı gittiler!
    Boktan demem ise şudur;"Resolution 1080 satır" işleme olabilmesi için IFC nin devreye girmesi gerekiyor,ANCAK içerik BD-media olunca,iş yine değişiyor ve bu defa;"24pSmoothFilm"
    açılması gerekiyor(zaten bu devreye girince ISF devreden çıkar!!)OFF seçersen yine tam satır(full-horizontal-resolution-lines)işlemesi olmaz ve satır sayısı 600/700lere düşer! ama bunu
    Min/Mid/Max yaparsan full satır işlenir ama bu sefer de sanal kareler ilave edilecektir! soap-opera efekti de bundan sonra başlıyor!

gibi saçma bir sistem ve doğru tam satır işlemesi olmadığı gibi(Native içeriğe göre,örneğin "Sinema" böyl değildir ve full dür)buna bir de yüksek lag eklenince işte o yabancı forumda
    görüp de bahsettiğin stutter efektleri olması da kaçınılmazdır!

Not;buna bir sebeb de panelin stabilitesinin bozuk olması ve geç tepki vermesidir ki bunun da panelin lag değeriyle bir alakası doğrudan yoktur!

++

• quote:

Orijinalden alıntı: maddmann

üstadım 1 saattir yetişebildiğim bütün yorumlarını okudum. konuyla alakasız olucak biliyorum ama 1 aydır tv araştırması yapıyorum. max limit 2000 TL ağırlıklı olarak pc ye bağliycam oyun oynamak için dolayısıyla büyük bir ekran olması işime gelir ama 2 sene içinde evlenicem evime de koyabileceğim bir tv olmasını isterim şimdilik cebime göre cazip gelen LG 50PH670S 50 inç plazması oldu. bana led mi plazma mı tavsiye edersin? birde şu hertz olayı var araştırdım ama işin içinden çıkamadım çünkü her markanın hesaplamaları farklı. başını şişirdim biraz ama bana bir yol gösterirsen sevinirim üstad.

Arkadaş benim KORE liler ile hiç işim olmaz,ama bahsettiğin LGE nin PDP si ise gördüğün gibi çok ucuzdur!2 kağıda o panel olurmu-olmazmı bilmiyorum,sen bunu ilgili başlığından kullananlara soracaksın
    Gamer isen,iyi sor bu paneli başlığından,Gamer lar için her ne kadar PDP ler iyidir derlerse de(düşük lag olması sebebiyle) ben buna hiç katılmam!

Ben PDP yi de sadece ilk kriteri "FILM" olanlara tavsiye ederim 15 senedir

"Hz." için de sanırım en son oldukça detaylı bir yazımı 10 gün kadar önce yazmıştım,onu da msg larımdan gir geriye doğru tara bulursun,valla ben nerede ne yazdığımı unutuyorum
    ancak Hz e filan takılma şimdi,o en son bakılacak iş hatta hiç bakılmayacak bir durumdur,millet olaya tersten başlıyor yaw daha Hz nedir bunu bile bilmiyor ama herkes konu hk.uzman oluveriyor!
    takılma bu ayrıntıya şimdi++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Orijinalden alıntı: maddmann

Arkadaş benim KORE liler ile hiç işim olmaz,ama bahsettiğin LGE nin PDP si ise gördüğün gibi çok ucuzdur!2 kağıda o panel olurmu-olmazmı bilmiyorum,sen bunu ilgili başlığından kullananlara soracaksın
    Gamer isen,iyi sor bu paneli başlığından,Gamer lar için her ne kadar PDP ler iyidir derlerse de(düşük lag olması sebebiyle) ben buna hiç katılmam!

Ben PDP yi de sadece ilk kriteri "FILM" olanlara tavsiye ederim 15 senedir

"Hz." için de sanırım en son oldukça detaylı bir yazımı 10 gün kadar önce yazmıştım,onu da msg larımdan gir geriye doğru tara bulursun,valla ben nerede ne yazdığımı unutuyorum
    ancak Hz e filan takılma şimdi,o en son bakılacak iş hatta hiç bakılmayacak bir durumdur,millet olaya tersten başlıyor yaw daha Hz nedir bunu bile bilmiyor ama herkes konu hk.uzman oluveriyor!
    takılma bu ayrıntıya şimdi++

ilgine teşekkürler üstad. panel işinden pek anlamam ama fanatik bir sony ciyim aslında, kullandığım bütün ürünlerinden memnun kalmam sebibiyle. yalnız tv leri biraz pahalı. özetle sorumu şöyle kısaltiyim. sana göre şu an piyasada 2000 lira limite kadar alınabilecek en iyi tv hangisidir sence ?

• 
Sayfa: önceki 13991400140114021403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.