Şimdi Ara

“PANASONIC VIERA TX-P50G10E PLAZMA TV” İNCELEMESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
2
Favori
93.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar.nerdeyse 1 yıllık araştırmam sonrasında artık aranıza yarın inşallah allahtan bir aksilik olmazsa Panasonic Viera 46G10E modeli ile katılıyorum.46GW10E'den tek farkı arkadaki recıver fonksiyonu ama ben öyle bir şeyi ömrümün sonuna kadar kullanmayacağım için 550 ytl fazla para
    vermek istemedim açıkçası.

İB'den aldım ürünü.en sonunda karar verebildim.tv 2009 yılında Cnet tarafından yılın plazması seçilmiş zaten.alırken en dikkat

ettiğim şeylerden biri,bir çok kişiye ters gelebilecek birşey.nemi? usb girişi olmaması.nedenmi?çünkü ben tv'nin fonksiyonunu sadece tv olarak yapmasını

düşünüyorum.sen bir tv ye ne kadar çok fonksiyon yüklersen yok alt yazılı MKV,yok divx, o tvde o kadar erken arızalar başlıyor.umarım yanılmam.herkese

iyi günler dilerim.inceleme yapabilirsem haftaya resimler ekleyeceğim. (http://www.ib.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-PF46G10-PLAZMA-TV,8668.html)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 24 Temmuz 2009; 16:38:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

merhabalar.nerdeyse 1 yıllık araştırmam sonrasında artık aranıza yarın inşallah allahtan bir aksilik olmazsa Panasonic Viera 46G10E modeli ile katılıyorum.46GW10E'den tek farkı arkadaki recıver fonksiyonu ama ben öyle bir şeyi ömrümün sonuna kadar kullanmayacağım için 550 ytl fazla para
    vermek istemedim açıkçası.

İB'den aldım ürünü.en sonunda karar verebildim.tv 2009 yılında Cnet tarafından yılın plazması seçilmiş zaten.alırken en dikkat

ettiğim şeylerden biri,bir çok kişiye ters gelebilecek birşey.nemi? usb girişi olmaması.nedenmi?çünkü ben tv'nin fonksiyonunu sadece tv olarak yapmasını

düşünüyorum.sen bir tv ye ne kadar çok fonksiyon yüklersen yok alt yazılı MKV,yok divx, o tvde o kadar erken arızalar başlıyor.umarım yanılmam.herkese

iyi günler dilerim.inceleme yapabilirsem haftaya resimler ekleyeceğim. (http://www.ib.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-PF46G10-PLAZMA-TV,8668.html)

Yeni televizyonun hayırlı olsun, aramıza hoşgeldin.... Resimleri bekliyoruz...
  • deep kurt yeni dikkat ettim.sendede sanırsam KİA CERATO var.senle benim araçlarda aynı çıktı be benim aracada bir bak istersen

http://forum.donanimhaber.com/m_26254722/mpage_5/key_/tm.htm

1,5 sene önce almıştım sıfır km olarak.baya bi uğraştım.ama çok güzel oldu hakketen kendi aracım diye söylemiyorum yanlış anlaşılmasın
  • Senin konuyu daha önce birkaç kez okumuştum, ara sıra takip ederim...

2005 Temmuz ayında almıştım KIA'yı sıfır olarak. Halen de bende, garajda yatıyor, 30 küsür binde... Şirket araçları sağolsun...

Eeeee zevkli insanlar hemen belli oluyor, Panasonic+KIA kardeşliği....
  • Hakketen PANASONİC+KİA CERATO kardeşliği oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 24 Temmuz 2009; 17:35:44 >
  • ci modül taktığımızda çanak anten kablosunu tv de anten kısmına mı takıyoruz. ? (çok cahilce bir soru oldu farkındayım)
  • G10 modellerinde çanak anten için ayrıca giriş yok. Ben HTPC içerisindeki uydu kartını kullanıyorum ve HDMI ile HTPC yi TV ye bağlıyorum.

Eğer ki uydu receiver kullanacaksanız, tavsiyem HDMI uyumlu bir receiver seçmeniz, olmadı scarttan bağlarsınız. Yok receiver almayacağım derseniz o zaman GW10 modellerine bakın, onlarda direk DVB-S var... Ve DVB-S bağlantısı için ayrı bir anten girişi var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepkurt -- 25 Temmuz 2009; 9:03:00 >
  • http://www.istanbulbilisim.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-PF42G10-PLAZMA-TV,8666.html
    plazma olarak bu modele sahibim. ve tv ye bağlı htpc im ve digiturk standart pakete sahibim. digitürk scartla tv e bağlı. uydudan kart paylaşımı yapmak için izmem gereken en mantıklı yol sizce hangisi olur. tv kartı almak , kart paylaşımlı reciever , vb yollardan hangisini izlemem gerekir sizce.?
  • Açıkcası uzman olmadığım bir alandan geldi soru, bundan dolayı bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım size. Bu arada mutlaka bu işin erbablarından da yardım gelecektir.

Ben olsam HTPC ye modül destekli bir TV kartı alırdım, uydudan şifreli yayınlar için....
  • az önce ürünün kurulumu yapıldı.sonuçta bursada ilk defa bu üründen kuran servis menü ayarları ve görüntü iyileştirmesi haakında pek bilgi sahibi değildi.

deepkurt bana menü ayarlarını yazabilirmisin?renk kontrastı netliği kaçta tutuyorsun?şu anda işe geri geldim yarın sabah ancak tekrar başına

geçebileceğim.yardımlarınızı bekliyorum.görüntü kaynağım d-smart altın uçlu kaliteli hdmı kablo ile bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 25 Temmuz 2009; 16:24:40 >
  • Aylar süren seçim aşamasının ardından sizlerin yorumları ile sonunda ben de 46G10 aldım. Yorumlarını paylaşan herkse çok teşekkürler. İlk başlarda aklımın ucundan dahi geçmezdi Panosonic. Önce Lg LH7000, ardından Samsung B651, en son Philips 8404 derken kendimi sizlerin yorumları ile Panosonic bayisinde buldum ve tüm fikirlerim bi anda değişti

Ürünü İB'den aldım fakat Trabzon Panosonic bayi getirtti ürünü. Aynı fiyata evime kadar getirip kurdular. Bayilik sistemi ile çalışıyorlar. En azından, inşaallah olmaz ama çıkabilecek sorunlarda Trabzon'da muhattabım olması açısından çok iyi oldu.

Drangelman'ın da dediği gibi kendi receiverını kullanmayacağımdan W serisine fazladan para vermek benim de işime gelmedi. Reciever olarak dreambox araştırmasındayım büyük ihtimal ondan alacağım. Mkv,divx vs oynatma konusunda ise Egreat M34 ü düşünüyorum.. Konusu değil ama bu konuda da fikri ve tavsiyesi olan varsa bilmek isterim
  • Ben aldığımdan beri aşağıdaki şekilde kullanıyorum. Çok doğal geliyor bana, fazla abartıp LCD gibi saçma bi görüntü olsun istemiyorum.

Mod: Normal
    Kontrast:44 (İlk 200 saat 40)
    Parlaklık:0
    Renk: 32 (İlk 200 saat 30)
    Netlik:6
    Renk Balansı:Serin
    Renk Yönetimi: Açık
    Eco Mod: Açık
    P-NR: Orta
    Gamma: 2.2
    Intelligent Frame Creation: Açık
    Enerji Tasarrufu: Açık
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightWalker

Aylar süren seçim aşamasının ardından sizlerin yorumları ile sonunda ben de 46G10 aldım. Yorumlarını paylaşan herkse çok teşekkürler. İlk başlarda aklımın ucundan dahi geçmezdi Panosonic. Önce Lg LH7000, ardından Samsung B651, en son Philips 8404 derken kendimi sizlerin yorumları ile Panosonic bayisinde buldum ve tüm fikirlerim bi anda değişti

Ürünü İB'den aldım fakat Trabzon Panosonic bayi getirtti ürünü. Aynı fiyata evime kadar getirip kurdular. Bayilik sistemi ile çalışıyorlar. En azından, inşaallah olmaz ama çıkabilecek sorunlarda Trabzon'da muhattabım olması açısından çok iyi oldu.

Drangelman'ın da dediği gibi kendi receiverını kullanmayacağımdan W serisine fazladan para vermek benim de işime gelmedi. Reciever olarak dreambox araştırmasındayım büyük ihtimal ondan alacağım. Mkv,divx vs oynatma konusunda ise Egreat M34 ü düşünüyorum.. Konusu değil ama bu konuda da fikri ve tavsiyesi olan varsa bilmek isterim

MKV filmleri HTPC den izliyorum, çok keyifli bir şey... Bahsettiğiniz cihazı bilmiyorum ama MKV filmleri bu TV de izlemeyi kesinlikle tavsiye ediyorum...
  • Panasonic 46-50g10 plazmaların kullanım saatini görmek için yapılması gerekenleri bilen biri varmı?Zannedersem servis menüsüne giriliyormuş ancak daha önce böyle

birşey denemedim.

Teşekkür ederim.
  • Detaylı anlatımda var, yazmıştım... :-)

Ancak çok dikkatli ol, hiç birşey değiştirmediğinden emin ol. Rahatlıkla görürsün... :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightWalker

Aylar süren seçim aşamasının ardından sizlerin yorumları ile sonunda ben de 46G10 aldım. Yorumlarını paylaşan herkse çok teşekkürler. İlk başlarda aklımın ucundan dahi geçmezdi Panosonic. Önce Lg LH7000, ardından Samsung B651, en son Philips 8404 derken kendimi sizlerin yorumları ile Panosonic bayisinde buldum ve tüm fikirlerim bi anda değişti

Aldınız demek, hayırlı olsun. Umarım tavsiyemden dolayı pişman olmazsınız. Olma ihtimalinizde yok zaten.

Aslında bende G10 modelini alacaktım ama tam 3 hafta bekledim gelmedi bende GW aldım. Olsun napalım, benimde o receiver özellikleri ile pek işim yok şu anda ama yarın işimize yarar belli mi olur.

deepkurt ben ecomodu tavsiye etmiyorum. Parlaklığı çoğu zaman kısıyor, hayır zaten normal mod ve sıfır parlaklıkta kullanıyoruz birde ecomod yapınca TV iyice sönükleşiyor ama yinede sen bilirsin. Bende ecomod kapalı her zaman, PN-R da minimumda genelde. Enerji tasarrufu özelliğide pazarlama taktiği bence çok bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Oluyorsa da yine TV'nin performansını olumsuz etkiliyordur.

Birde benim TV'nin arkasında direk çnak anten girişi var. Buna çanaktan gelen kabloyu takıp arama yaptım ama niye kanal bulamadı? DVB-S kaynağından mı aratma yapmam lazım? Görüntü kalitesini merak ettiğim için, daha tatmin olursam dekoderi kullanmayacağım.
  • arkadaşlar dün itibari ile PANASONİC 46G10'unuma birde DİGİTÜRK HD PLUS Süper Paket ile üye olmuş bulunmaktayım.ayrıca resıverın içinde 140gb yayınları kaydetmek için boş harddisk mevcut.istediğiniz zaman kayıt seçenekleri mevcut.USB 2.0 ve ethernet giriş soketi mevcut.ancak bunlar ilerde kullanıma açılacakmış.şu anda kullanılmıyor.

National Geography, Eurosport, Movie Max gibi yaklaşık 6-7 tane HD kanal var tv'nin başından kalkasım gelmiyor.Normalde sabahları tv izlemeden işe giderdim.bugün 7 de kalkıp TV'nin başına geçip National Geography'yi izledim 20 dk valla zor kalktım tv nin başından.FULL HD'nin ne demek olduğunu esas simdi gördüm.(Digitürkün yaptığı HD yayın 720p'dir.1080 değil.servisin dediğine göre 1 sene içinde 1080'e yükselteceklermiş)

Sayın Albaninin dediği gibi plazmaları yada Lcd leri normal sd yayın ne kadar kaliteli olursa olsun sd yayınlar ile mukayese etmemeli.eve gelip digitürk hd plusu kuran arkadaşlar inanın abartmıyorum ama 5-6 dk HD yayınları izlediler benim evde.abi siz nerden aldınız bu tv'yi diye sordular.bursada bir çok insana kurduk bu sistemi ama sizinki sanki bir farklı HD yayınlarda dediler.doğru bir tercih yaptığımı dahada iyi anlamış oldum böylece.

Sayın Albaniyede 1 sene boyunca sorduğum bir kaç soruyu bıkmadan cevapladığı için,ayrıca 42' almayı planlarken full hd lerde 46' yada 50'almalısın bütçeni biraz daha arttır gibi bir çok tavsiyesi olmuştu.çok hakkınız geçti.gerçi ben kendisi ile Philips ve Samsunglar konusunda konuşmuştum ama yazılarının hepsini nerdeyse okumuştum.tekrar çok teşekkür ederim Sayın Can Bey...
  • merhaba,
    ben de çok arada kalmış durumdayım, acaba 42gw10 mu yoksa 40w5500 mu? ekonomimi zorlayarak 46-50 inc gercekten değer mi?
  • darksun06 kesinlikle bütçeni biraz zorla ama ne olursa olsun en az 46 al.inan bana fark çok var arada.albanide bana devamlı bunu diyordu ben pek bir anlam veremiyordum ama gerçekten doğruymuş.ben ist. bilişimden 3250 ytl'ye aldım.senin baktığın sony 40w5500 görüntü kalitesi bakımından Panasonic G serisinin yanından bile geçemez.ben çünkü nerdeyse hepsini inceledim piyasadakilerin.Eğer SD yayın ve Futbol Maçları,blu-ray, dvd olayına gireceksen benim gibi kesinlikle plazmadan şaşma.ben dün eve digitürk hd plus bağlattım.tv nin başından kalkamıyorum 2 gündür.ama dersenki ben ps3 ağırlıklı kullanırım o zaman LCD al.

GW serisinin farkını daha önceki sayfalarda deepkurtta belirtti.arkasında Uydu Bağlantı noktasında G serisinden başka hiç bir farkı yok ancak aralarında G ile GW 550 ytl filan fiyat farkı var.değerlendirmesini sen yap artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weycell 61

Aldınız demek, hayırlı olsun. Umarım tavsiyemden dolayı pişman olmazsınız. Olma ihtimalinizde yok zaten.

Aslında bende G10 modelini alacaktım ama tam 3 hafta bekledim gelmedi bende GW aldım. Olsun napalım, benimde o receiver özellikleri ile pek işim yok şu anda ama yarın işimize yarar belli mi olur.

Harbiden aldım, ben de nasıl oldu anlamadım. Nişanlım bile inanamadı karar verdğime

Egreat M34 siparişi verdim. Gelsin de mkvler ile deneyeyim, o zaman doğru karar verip vermediğimi anlayacağım Henuz anten reciever vs bağlı değil. Dreambox kuracağım. Ancak gelecek haftaya kullanmaya başlarım tvyi . Düğünden sonra yani..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.