Şimdi Ara

PANASONİC TX-P42S20E PLAZMA TV PS3 İÇİN ALINIRMI? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
2
Favori
26.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar bende sonunda lcd tv almaya karar verdım ama ama karar vermek almaktan daha oncelık ps3 için almak ıstedıgımı ve dıgıturk normal kulandımı solemek ısterım sd yayınlarda ve hd yayınlarda tecrucbesı olan arkadasların yardımına ıhtıyacım var baktıgım modeller LG SL 8500 SAMSUNG C650 VE SONY X 500 TERCIH ETTIHIM EKRAN BOYUTU İSE 37İNÇ OLUCAK FIYATINDAN DOLAYI YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM
  • Arkadaslar bende 42s20'yi sonunda aldim! sd recevierla izliyorum suan gayet iyi ama gozum yukseklerde tabi o yuzden bi kac sorum olacak yardimci olursaniz cok sevinirim!
    1- dreambox hd 800 recevier almayi dusunuyorum nasil olur? baska bi hd recevier tavsiye edilebilirmi?
    2- sd card'tan resimleri goruntuleyebildim ama film bi turlu oynatamadim!!! kullanim kilavuzunda mpeg2 ve avchd formati destekler diyo kurulumu yapan cocukta ole demisti
    2 gundur denemedigim converter kalmadi ama sd cardi ne zaman taksam hata verdi icerik mevcut degil yada desteklenen format degil tarzinda! lutfen bu konuda cok acil yardim sd card'tan film oynatmayi basarabilen oldu mu?
    3- ps3 henuz denemedim ama kisa bi sure sonra denicem ps3 kullanan varsa performansi hakkinda bilgi verirse iyi olur?
    4- son olarak laptopumda sadece vga cikisi var tv'de vga yok hdmi veya scart var nasi baglicam laptopu bu plazmaya?
    saygilar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

@fagala

Nerden aldığını öğrenebilir miyim?Electro world bugun kampanya yapmış ama 1550 den satıyor ve Teknosa da da stok yok.

Darty yada Real den mi aldın acaba?

Antalya Teknosadan aldım çarşamba günü aldım. Daha doğrusu ben geçen sefer oradaki görevliye tlf bıraktım o beni aradı almak isterseniz böyle bir kampanya var dedi. bende 1 saat sonra gittim iki tane kapalı kutu vardı birini ben aldım aynı anda diğerinide başka birileri aldı....
    İnş. gönlünüze göre denk gelir...
  • @fagala

Teknosa da kampanya bitmiş ancak Darty sipariş vermiş ve gümrükte olduğunu söylediler.
    Geldiğinde aynı fiyattan yakalarsam bende alacağım.Güle güle kullan bu arada...
  • güle güle kullan hayırlı olsun dostum
    öncelikle kesinlikle görüntü kaynağın ii olsun bahsettiğin gibi drembox iidir .sd card meselesine gelince bende senin gibi denemediğim şey kalmadı avchd panasonic video kamera ve fotoğraf makinalarıı kayıt formatı o yüzden onu destekliyo bence fazla uğraşma ps3 10 numara 10..bildiğim kadarıyla tvde dvı girişi olması lazım dvi dan vga cevirici araştırısan varsa tabiki öle deneyebilirisn yada hdmı cıkışlı yeni bi laptop daha ii olur cnkü dvi ve vga dan yksen cözünürlükte bağlanmıyo ben kendi aptopumu tam cözünürlükte bağlayabiliyorm 1920/1080 yanii diğer bağlantı ceşitlerinde bu cözünürlüğü desteklemediği icin pekte ii sonuç elde edemessin o yüzden hic deneme laptopunu bağlamayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barber34 -- 2 Temmuz 2010; 13:02:31 >
  • Arkadaşlar bu konuyu yakın merceğe aldım.Özellikle "barber" kardeşim senden çok umutluyum

Bu arada LCD mi PLAZMA mı diye araştırırken Chip'in mayıs 2009 da yaptığı incelemeyi gördüm.sizlerle de paylaşayım

http://www.chip.com.tr/blog/sakarboy/LCD-ve-Plazma-Arasindaki-Farklar_2273.html

Dostlar bende PS3 FİLM ve arada TV izlemek için kullanacağım.Birçok fan halen LCD desede bu kullanım amaçları için Benim gönlüm nedense PLAZMA dan yana.

Siz kullanıcılardan tüm önerileri bekliyorum.Esirgemeyin bizden dostlar.Blu-ray film kalitesini,PS3 kalitesini (Özelliklede önce LCD sonra PLAZMA kullanan dostlardan rica ediyorum).Paylaşın ya gençler Bizde gönül rahatlığıyla alalım.

Hadi bakalım bende tüm bulduğum bilgileri burada paylaşayım.

Yukarıda bir arkadaş sormuş bende yineleyim soruyu.İstanbul bilişimde PANASONIC TX-PF42S20 modeli var.Bizim bahsettiğimiz TX-PF42S20E.Bununla ilgili birşeye de rastlamadım internette.

İstanbul bilişimdeki modelle sizin aldıklarınız arasında bir fark var mıdır acaba?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/panasonic-tx-pf42s20-plazma-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,14817.html

DÜZELTME: Teknosa PLAZMA mı?LCD mi?konusuna el atmış.

http://www.teknosa.com/msib21/formlar/TeknoDanismanDetay.aspx?cguid={25556393-9B5A-4C15-8C37-194ED9DA162F}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 2 Temmuz 2010; 18:52:19 >

• s-g-m-s dostum ilgin eteşkür bende senin gibi düşüncelere sahiptim ve forumu cok okudum cok yerler gezdim ve en sonunda pany s serisi plazmamı aldım memnunmusun diye sorarsan 10 numara derim cnkü ben ne izlediğini bilen bilen birisiyim ben lcd de kullanıyorum inan ki plazmada oynadığım oyunun seyrattiğim mkv filmler denediğim diğer hicbi panelde bulamadım lcd lerden bahsediyorum bnm icin önemli olan gercek renkler sormuşun 2 tv arasında fark varmı diye hayır yok 2 side aynı cihaz pazarlama taktiği desem ben aldım teknosadan 42s20e bence alınabilesi en uygun plazma paneldir kuruluma gelen servisteki arkadaşlar cok met ettiler gerci bende cok met ediyorum artık sormak istediğin varsa sor yardımcı olmaya calışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barber34 -- 2 Temmuz 2010; 19:33:45 >
  • komazec
    kardeş ben şahsen bu tv yi teknomarketlerde g20 modeli ile karşılaştırmıştım hd yayınlarda çok az bir fark var idi kağıt üstünde çok özellik farkı var o bir tarafa ayrıca yansıma problem g20 de daha azmış
    s20 yansıma evet var çok önemli değil bence ayrıca bu tv ile g20 arasında indirimli fiyat üzerinden düşünürsek
    800 tl gibi bir fark var ama g20 fiyatları da düşecektir kampanyalar olabilir ama ne kdar düşer bilemeyiz 42g15 bile hala 1800 tl gibi fiyatı var
    s_g_m_s

önceki tv toshiba 32av500 idi ve bu tv de fiyat performans bakımından zamanında en iyi tvlerden biridir bu tv ye göre hem sd hem de 720p bluray yayınlarda çok çok fark var idi özellikle s20e hareketli görüntülerde harika
    tv nin intelligence frame creation özelliğini açık- kapalı yaptığınızda altyazılarda çok belirgin bir şekilde fark edilebiliyor ne kadar başarılı olduğu. önceki lcd tv de hem sd hem 720p bluray lerde kayan yazılar donuk donuk idi şahsen ben bu şekilde tecrübemle gördüğüm farkları aktarmak istedim bi nebze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 2 Temmuz 2010; 19:39:30 >

• "Hıdır","barber34" süpersiniz dostlar çok sağolun yardımlarınız ve görüşleriniz için.

TV nin özelliklerinden çok PLAZMA mı LCD mi sorusuna yanıt arayan insanların sayısı bir hayli fazla.Düne kadar LCD almayı düşünen ben hiç hesapta yokken panasonic'in yeni çıkardığı S ve G serisi PLAZMAlarla tanıştıktan sonra 180 derece fikrimi değiştirip ibreyi PLAZMAlara kaydırmış bulunuyorum.Bugün dayanamadım İskenderundaki Teknosaya gittim baktım.Tabi bizim panasonicler yoktu.Ama girişe 50" lik bir Samsung PLAZMA koymuşlarki gören LED TV sanır.Acaba diyorum almışken 50" lik birşeymi alsam yoksa 42" her şekilde idare eder mi?

Birde bir diğer endişem 50" lik ekranlardaki performansla 42" lik ekranlardaki performansın aynı olmayacağı konusunda.Ekran ne kadar büyürse o kadar sıkıntı oluyor diye biliyorum.

Bu arada bu bahsettiğiniz yansıma nedir dostlar?O kadar da önemli birşey olmasa gerek diye düşünüyorum.Sonuçta filmde oyunda karanlık odada izleniyor ve oynanıyor.Ne gibi bir sıkıntı doğurur ki?

ÜSTAD ALBANİ şimdiye el atmıştı konuya.Takılmıyor artık sanırım.

• Arkadaşlar LG markasından başladım panasonic plazmaya kadar geldim ama forumdan okuduklarımla bazı arkadaşlar diyorki artık 1024 X768 plazma alınmaz iyi değil bu ne kadar dogru, ben herşey izleyeceim standart bir izleme listem yok, HD yayında HD filmde izleyecegim SD yayında izleyecegim, internetden indirdigim SD filmleride Full HD filmleride izleyecegim,
    amma mesela ben 1980 X 1080 film indirirsem bu 1024 X 768 panel ile izleyebilirmiyim yoksa hiç izlenmezmi yada çokmu kötü izlenir, eger Full HD al derseniz 500 daha vereyim alayım ne yapacagımı şaşırdım,

yapacaklarım aslında herşey,

bilgisayara baglıyarak film izleme,
    oyun oynama,
    SD yayın izleme,
    Full HD film izleme,

ne diyorsunuz.
  • BerDerFer iyigeceler dostum.

Kötü izlenmez de Hakkıyla izlenmez diyelim.FULL HD almanı kesinlikle öneririm.PLAZMAların fiyatları gerçekten çok uygun.Tepkime derdi yok donma yok gölge yok flu yok cam gibi birşey diye tasvir ediyorum yukarıdaki dostların anlattıklarından ve bugün teknosada gördüğüm PLAZMAdan.

Bende sizin yapmayı düşündüğünüz ve istediğiniz ihtiyaçlar doğrultusunda kullanacağım için sizi de FULL HD almayı düşünmenizi öneriyorum.Gene forumdaki değerli üstadlar yorum yapacaktır.

Aşağıdaki linkte merak ettiğin tüm sorular var dostum.Baştan sona okumanı tavsiye ederim.

http://www.forumpaylas.net/digital-uydu-dunyasi/45849-hd-ready-full-hd-hd-ready-1080p-tercihi-ve-temel-bilgiler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 3 Temmuz 2010; 0:51:30 >

• BerDerFer

s_g_m_s kardeşe katılıyorum + bence s20 modeli aradığınız özellikleri uygun fiyatıyla karşılıyor 1400 tl ye full hd plazma bence gayet iyi

s_g_m_s hocam ben bir önce hd ready lcd sonra da s20e kullandım bu konularda profesyonel değilim bununla beraber 50 ve yukarısı için eğer sd izleyecekseniz izleme mesafeniz önemli görüntüde bozulmalar olması anlamında diyorum ama 1080p de 2-3 metreden izlenebilir 720p 3 metreden yine zilenebilir bunun standartları var ona göre yazdım ama bu işin her ne kdara standardı varsa da 42" 2,5-3 metreden sd vs her türlü küçük gelmeye başlıyo rayrıca yansıma olayı tv nin karşısında pncere var ise veya odaya ışığın girdiği yer tv nin karşısına geliyorsa rahatsız edebilir ama gündüz perdleri çekip akşam ışığı kapattım mı iyi

• s_g_m_s,

Hıdır,

katkılarınız için teşekkür ederim bende FULL HD almaya dogru ilerliyorum.
  • dostlar aldınmı full hd alın 42 lerin izleme mesafesi 3.5-4 mt kadar ssorun cıkarmaz kaldıkı 50 full hd fiyat farkıda varr ben 42 s20e 3.5 cok rahat izliyorum özellikle mkv filmler harika izleniyo sinema modunda oyun desen ucuyo sanki pes 10 dahada cok svmeye başladım yakında 42s20e incelememi koyacam foruma az kaldı yansıma konusundada tam karşısında pencere yoksa hic sorun olmuyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: barber34

Dostlar aldınmı full hd alın 42 lerin izleme mesafesi 3.5-4 mt kadar ssorun cıkarmaz kaldıkı 50 full hd fiyat farkıda varr ben 42 s20e 3.5 cok rahat izliyorum özellikle mkv filmler harika izleniyo sinema modunda oyun desen ucuyo sanki pes 10 dahada cok svmeye başladım yakında 42s20e incelememi koyacam foruma az kaldı yansıma konusundada tam karşısında pencere yoksa hic sorun olmuyo

Valla dostum Bu plazmalarda önemli mi izleme mesafesi bilmiyorum ama bahsettiğim 50 inçlik model samsung 2 metre yakından dahi süper görünüyordu.Ama sanırım bende 42" lik senin aldığın modelden alacam kısmet olursa.Acele etmiyorum ama bu konuda.Dünya kupası bitince belki daha da indirime girer.Düğüne de 1 sene var desen yeni eve geçerken alırım Allah kısmet ederse.Bu süre zarfında da hem fiyatı iner hemde senin ve diğer arkadaşların tecrübelerini dikkate alarak yolumu çizmiş olurum.

Geniş incelemeni en yakın zamanda yeni bir konu üzerinden bekliyorum dostum.Şimdiden ellerine sağlık teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 3 Temmuz 2010; 10:02:21 >

• Slm arkadaslar bende lcd peşinde koşarken son dakikada plazmaya döndüm.Başta yurtdışı sitelerdeki testlerden
    aldıgı notlara gore LG Pj-Pk serilerini almaya karar vermistim ama forumdaki yorumlar yüzünden Panasonic de karar
    kıldım.G serisi çok çekici olmasına rağmen S20 nin fiyatı çok uygun geldi ve almaya karar verdim ama bu seferde stok bitti
    Şimdi Darty nin stoklarına girmesini bekliyorum dediklerine göre gümrükteymiş.Ne dersiniz dünya kupasından sonra G serisinde kampanya olur mu?
    Çünkü salon baya ışık alıyor ve S serisinin parlama olayı beni korkutuyor açıkcası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cradleofden -- 3 Temmuz 2010; 12:31:47 >
  • Bende dünya kupası sonrasını düşünüyorum.G serisinin fiyatları o zamana kadar umarım düşer.Bu sayede de kullanıcı yorumlarına ulaşmış oluruz.
  • 1549 tl ye az önce aldım ben de bir tane electroworld viaporttan. Yanında dvd player hediye ettiler ama satmayı düşünüyorum onu. Bir de askı aparatı aldım. Bakalım ancak pazartesi salı falan kurdurabileceğim o güne kadar gözümün önünde kolisinde duracak.

Optimum görüntü için ayarlarını nasıl yapmalıyım sizce?
  • Hayırlı olsun PcCopat.

Kullanan arkadaşlar mesajınızı gördüğü an size cevap yazacaklardır.Bu arada tüm deneyimlerinizi yazmayı unutmayın sizden ricam.Birçok kişi takip ediyor emin olabilirsiniz.
  • Teşekkürler.
    Haftaiçi kurulum için arayacağım. Zaten daha hangi duvara asacağıma karar veremedim :) Alması zor, kurması daha zor. HD yayın için en ucuz hangisini tavsiye edersiniz. Bir de media box tarzı aletler var en uygunu ve mkv kodekleri destekleyenini bileniniz var mı? HD izlenmezse yazık olur verilen paraya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcCopat -- 3 Temmuz 2010; 23:03:04 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.