Şimdi Ara

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !.. (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.126
Cevap
83
Favori
413.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gövde farkı var yalıtım vb.. Yalıtım olayı düşündürüyor yoksa beklemeden m10 mark ii alırdım birde hand grip eklerdim.

@Nevi şahsına münhasır

İkinci el m1 baktim ama sadece 3 ilan var sahibinden de. İkisinin kitli fiyatı yüksek geldi bana, digeri gövde fiyatıda 2550tl, yurtdışı fiyatına denk geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nevi şahsına münhasır kullanıcısına yanıt
    em5'in su, toz koruması em1 kadar var mı?
  • serseri sirin kullanıcısına yanıt
    em10 mark 2 alana kadar em5 almak daha mantıklı değil mi aralarında hemen hemen öyle aman bir fark yok, artan para da lense yatrılır
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Bence e-m10 mark ii.

Em1 ve em5 in kasaları ele oturması garip. biraz mıncıklama şansım oldu. Sağ taraftaki çıkıntı rahatsız edici.

Em5 in satışları em10(3 eksenli) çıkınca aşırı düşmüştür eminim. (elimde bilgi yok) ama yalıtım ve 5 eksen hariç bir artısı yok. Üstüne Wifi avantajı var. Bence her yeni makinede titreşim engelleme daha geliştirilmiştir.

Türkiye fiyatında em10ii em5 ii ye göre avantajlı.
    Em5ii nin sarsıntı önleme +-5 em10ii nin -+4
    Em5 ii nin yalıtımı var başka yok kağıt üstünde.

Em10ii bu fiyata süper bence vizöre bakarken af noktası değiştirme, 4k timelapse,hep artı.

Ama yurt dışında 500tl farkla em5ii alınabiliyorsa tabiki em5ii alınır.

• serseri sirin kullanıcısına yanıt
    Ben hala em5 diyorum, titreşim engelleme em10'da 3,5 stop, em5'te 4 stop. em10 m2'de de 4 stop. em1 ve em5 m2'de 5 stop:) 2.el temiz sıfır gibi em5'ler 1050 falan. hem de garantili. Yalıtım önemli, gövde kalitesinde em5 öne çıkıyor tabi tercih meselesi. ben titreşim önleme ve yalıtımı wifi ve 4k timelapseye tercih ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 11 Şubat 2016; 10:20:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Kesinlikle m5 mark ii

Ayrıca om-d e-m10 mark ii ile e-m5 mark ii arasında aman aman fark yok. Türkiye fiyatlarına göre e-m10 mark ii daha mantıklı.

Yurt dışında 500tl farkla om-d e-m5 mark ii alınır. O ayrı.

em5 m2'nin af takip olayı oldukça iyi. Bir de titreşim önlemesi de 1 stop daha iyi m10 m2'den hocam. ama tr fiyatları çok uçuk m2'nin.
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. 1900tl em10ii gövde varken 3900em5ii ye verilmez. He 2500olur o zaman düşünülür.

Ben sistemin yarısını sattım. Hem yanımda taşıması kolay olsun hem dinamik aralığı iyi olsun portre çekerkende arka plan kolay flulaşsın istiyorum.

@jiddi beni Canon aps-c sensörün fiyasko olduğuna ikna etti. Zamanında çok tartıştık :) o yüzden sattım.

Ya Canon ff alacağım elimdeki lensler için ama taşıması dert.

Ya m43 alacağım Wifi artısı var hem dinamik Aralık onunda arka planı yok etmek dert birde ISO su . F1. 4 gibi hemen flulaşsın istiyorum.

Ya fujifilm alacağım onunda portre de sensörü Canon aps-c den berbat x100s kullandım hoşuma gitmedi. Ama aklımda hala.

Hepsini sağlayan a7 ler var onlarda portre lensi felan derken ateş pahası. Ayrıca Wifi aşırı sorun.

Sanırım evin kredisi bitene kadar em10ii ile idare edip sonra Sony e yumulacağım. Orada da sorun portre. Ben çoğunlukla porte çekiyorum. Bakalım bir ay içinde ya burdayım ya güzel fiyata Sony bulursam e mount başlığında. Sürekli burayı takip ediyorum. Her an @ubeyd abiyi rahatsız edebilirim. 25mm 45mm :)

• Arkadaşlar selam herkese. Bana hediye olarak olympus om-d e-m10 geldi. Sadece body ama. İlk defa bi makinem oldu. Sizce buna 2. El lens nerden bbulabilirim. Forumda varsa link yollar mmısını. Bir de tavsiyeniz var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: arahmanakaynak

Arkadaşlar selam herkese. Bana hediye olarak olympus om-d e-m10 geldi. Sadece body ama. İlk defa bi makinem oldu. Sizce buna 2. El lens nerden bbulabilirim. Forumda varsa link yollar mmısını. Bir de tavsiyeniz var mı acaba?

Ne verelim abime
  • Valla bilmem ki ne vericeksin hangi lens

• Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 3 gündür konuyu baştan okuyorum yarıladım herhalde. Şu anda aps-c sensörlü eski bir sony dslr kullanıcısıyım. Daha doğrusu kullanmayıcısıyım(ne zor kelime oldu yazarken). Ne olursa olsun her yere taşınmıyo bu dslr mereti. Uzun zamandır aklımda aynasıza geçmek. Sony deki durum malumunuz zaten o yüzden tercih etmiyorum.

Ertan beyin blogunu okuyorum. M43 de m43 neymiş bu diyordum hep. Küçücük sensör falan diye burun kıvırıyordum(sanki profesyonel fotoğrafçıyım).konuyu okuyunca fikirlerim 180derece değişti haliyle.

Kısa keseyim omd serisine bayıldım. Em10 m2 almayı ciddi olarak planlıyorum. Fakat bir sorun var. Arkadaş ne o lenslerin fiyatları öyle ya. Gerçekten ikinci eller bile biraz fazla pahalı değiller mi? Az önce bi arkadaşa netten 50mm canon f1,8 baktık, af lisi 150liraya rahatlıkla bulunuyor. Aynısı oly pana da rahat 500ün üstünde ikinci el olarak. Ya da f2,8 zoom lens ikinci parti falan derken 500tl ye diğer sistemlerde rahat bulunurken bunda 1600-1700. Ben bu fiyatlar sebebiyle bir anda tekrar soğumaya başladım bu işten.

Benim hesap mı yanlış yoksa bu ciddi bir sıkıntı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forgotten2006 -- 11 Şubat 2016; 13:26:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: forgotten2006

Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 3 gündür konuyu baştan okuyorum yarıladım herhalde. Şu anda aps-c sensörlü eski bir sony dslr kullanıcısıyım. Daha doğrusu kullanmayıcısıyım(ne zor kelime oldu yazarken). Ne olursa olsun her yere taşınmıyo bu dslr mereti. Uzun zamandır aklımda aynasıza geçmek. Sony deki durum malumunuz zaten o yüzden tercih etmiyorum.

Ertan beyin blogunu okuyorum. M43 de m43 neymiş bu diyordum hep. Küçücük sensör falan diye burun kıvırıyordum(sanki profesyonel fotoğrafçıyım).konuyu okuyunca fikirlerim 180derece değişti haliyle.

Kısa keseyim omd serisine bayıldım. Em10 m2 almayı ciddi olarak planlıyorum. Fakat bir sorun var. Arkadaş ne o lenslerin fiyatları öyle ya. Gerçekten ikinci eller bile biraz fazla pahalı değiller mi? Az önce bi arkadaşa netten 50mm canon f1,8 baktık, af lisi 150liraya rahatlıkla bulunuyor. Aynısı oly pana da rahat 500ün üstünde ikinci el olarak. Ya da f2,8 zoom lens ikinci parti falan derken 500tl ye diğer sistemlerde rahat bulunurken bunda 1600-1700. Ben bu fiyatlar sebebiyle bir anda tekrar soğumaya başladım bu işten.

Benim hesap mı yanlış yoksa bu ciddi bir sıkıntı mı?

Tüm aynasızlar dslr sistemleri lenslerine göre daha pahalı, sadece m43 sisteminde değil fujide de sony de de iyi lensler aynalı muadillerine göre iyi para, bence bunun birkaç sebebi var, mesela tamron gibi sigma gibi üreticiler henüz aynasızlara doğru düzgün lensler üreterek piyasayı kızıştıramadı, haliyle kendi lensini kendi üreten firmalar olunca fiyatlarda da istediklerini yazabiliyorlar, ve yine aynasızlar dslr makinelere göre çok sonraları çıktıkları için henüz çok yaygın olmadıkları için ikinci elleri hem dslr sisteme göre daha yavaş hem de daha pahalı oluyor

Ve tabi işin içine firmaların saçma fiyat politikaları da girebiliyor, mesela lumix 14mm 2,5 lensi sıfır olarak almak isteseniz 1400 küsür lira, sıfır gf3+ 14mm ise 1200 lira idi :) OM-D E-M1 Amerika fiyatı E-M5 ii den daha fazla olmasına rağmen Türkiye'de tam tersi E-M5 ii çok daha pahalı

Ama yine de bu sistemde fiyatını hak eden f/p lensleri de mevcut, olympus 45mm gibi, lumix 20mm gibi

quote:

Orijinalden alıntı: arahmanakaynak

Valla bilmem ki ne vericeksin hangi lens

Elimdeki lensler şöyle:

Olympus:

- 12-50mm f/3,5-6,3
    - 12-40mm f/2,8 PRO
    - 17mm f/1,8
    - 45mm f/1,8
    - 60mm f/2,8 Makro
    - 75mm f/1,8

Panasonic:

- 14-140mm ii f/3,5-5,6
    - 25mm f/1,4 (Leica)
    - 45mm f/2,8 Makro (Leica)

Samyang:

- 12mm f/2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 11 Şubat 2016; 14:23:22 >

• *Ubeyd* kullanıcısına yanıt
    Aydınlatıcı bir açıklama olmuş. Tespitlere katılıyorum. Ama dönüştürücüler ile de uygun sonuçlar alınabilir. Örneğin Sony için A mount E mount dönüştürücü kullanılabilir.
  •  Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    P2120276 by Kemal Tahir, on Flickr

• Böyle şeylerin fotoğraflarını paylaşmaktan pek haz etmem ama farklı bir deneme olması nedeni ile paylaşayım dedim. Yanlış anlaşılmasın, olumlu-olumsuz bir tarafa çekilmesin. Fotoğraf sadece. Arkadaş büfeye sigara almaya girince böyle renkli bir ortam görünce bir fotoğraflamayı deneyeyim demiştim.

Panasonic & Olympus m43 Kullanıcıları- OM-D, Pen & G serisi !..
    Rakı - Tekirdag (Turk) by Ciddi iyi1i, on Flickr

• Video Işığı için önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar... Bu forumdan da cevap verebilirsiniz biraz aktif olalım forumda :)

m43TurkiyeForumKONUSU

Önerilerinizi bekliyorum..
  • Olympus Pen E-PL7 & Panasonic 14-45mm
    14mm F:8 3.2s ISO:100
    Little Planet Photography denemesi
    Ege Üniversitesi Şelalesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 14 Şubat 2016; 9:13:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlserkan

Video Işığı için önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar... Bu forumdan da cevap verebilirsiniz biraz aktif olalım forumda :)

m43TurkiyeForumKONUSU

Önerilerinizi bekliyorum..

Bunların 35 ledli olanından aldım. 100 ledli olanlarından da kalite bekleme. Bendeki 1mt mesafeden düşünce dağıldı. Ayrıca açma kapama anahtarı sorun çıkarttı. 6 adet şarjlı pil veya batarya + şarj cihazı masrafın olacak. Ben olsam aşağıdaki gibi birşey alırdım.

http://tr.aliexpress.com/item/LED-5010A-Camera-Video-6-LED-Light-For-Canon-Nikon-NP-F750-Battery-Charger/2019299504.html?spm=2114.010208.3.18.nVlVJA&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201644_4_505_506_503_504_301_502_10001_10002_10016_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_10008,searchweb201560_2,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6450&btsid=b5e16555-5393-4562-bb91-67a6e01dad3b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mav1li -- 14 Şubat 2016; 16:18:38 >

• 35MMUTLU35 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizde pana 12-32 vardı sanırım onu sattınız mı, pana 14-45 hakkında ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 14 Şubat 2016; 18:22:00 >
  • 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.