Şimdi Ara

PANASONİC İÇİN FULL HD UYDU ALICISI TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
6.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar panasonic et5e tv aldım eski uydu alıcım var.Panasonicin uyum sağladığı sd yayınlarda çok iyi,kanal geçişleri hızlı,kart,modül girişleride olsun gelecek teknolojileride desteklesin max. 500 tl civarı full hd uydu alıcısı arıyorum.Bir de garanti,servis ve bulunabilme özellikleri de olsun.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR.

• yok mu hiç öneri
  • quote:

Orijinalden alıntı: leyl26

yok mu hiç öneri
    Tescilli Kathrein 913, Technisat DIGIT ISIO S, Toppfield, Vantage gibi uydu alıcılar hem SD hem de HD olarak çok iyiler. Forumda konusu sıkça işleniyor. Hatta senin Panasonic ET5E ile kullanan birçok arkadaş mevcut. Kanal geçiş hızlarını bilmiyorum bu cihazların. Teknik servis ve garanti olayları ise malesef Türkiyede mevcut değil bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinyorahıskalı

Tescilli Kathrein 913, Technisat DIGIT ISIO S, Toppfield, Vantage gibi uydu alıcılar hem SD hem de HD olarak çok iyiler. Forumda konusu sıkça işleniyor. Hatta senin Panasonic ET5E ile kullanan birçok arkadaş mevcut. Kanal geçiş hızlarını bilmiyorum bu cihazların. Teknik servis ve garanti olayları ise malesef Türkiyede mevcut değil bildiğim kadarıyla.

Alıntıları Göster
    130 liralık sunny at 14100 kullanıyorum memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

130 liralık sunny at 14100 kullanıyorum memnunum

Alıntıları Göster
    Next 2000 Machina 3D yeni ürün 450-500 tl civarı pip özelliği mevcut 4 HDveya 8 SD kanalı aynı anda izleyebilme kaydetme vs gibi özellikleri cok olan, cccam ip tv desteği modul girişi olan işlemci ram anlamında oldukça hızlı bır cıhaz oldugu söyleniyor. gittiden araştırabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

Next 2000 Machina 3D yeni ürün 450-500 tl civarı pip özelliği mevcut 4 HDveya 8 SD kanalı aynı anda izleyebilme kaydetme vs gibi özellikleri cok olan, cccam ip tv desteği modul girişi olan işlemci ram anlamında oldukça hızlı bır cıhaz oldugu söyleniyor. gittiden araştırabilirsin..

Alıntıları Göster
    FORUMLARDA VE ÇOĞU NEXT KULLANICISI AMAN NEXTEN UZAK DUR DİYOR AMA ŞİMDİ BU ÜRÜNE GÜVENİLİP BU KADAR PARA VERİLİR Mİ ACABA
  • quote:

FORUMLARDA VE ÇOĞU NEXT KULLANICISI AMAN NEXTEN UZAK DUR DİYOR AMA ŞİMDİ BU ÜRÜNE GÜVENİLİP BU KADAR PARA VERİLİR Mİ ACABA

valla haklısın sana katılıyorum ama 3 kişiden biride next takmış evine
    aslında teknik desteği fena değil 4-5 senelik makineye destek vermiyor olmalarıda normaldir teknoloji hızlı ilerliyor
    yeni çıkardıkları modellere öncelik veriyorlar..
    zaten kaliteli dünya çapında isim yapmış HD cihazlar 1000 tl civarında dolanıyor.
    biz yerli nexti 150 200 tl ye hdsini bulup almışız cok birşey beklememiz lazim :)
  • quote:

quote:

aslında teknik desteği fena değil 4-5 senelik makineye destek vermiyor olmalarıda normaldir teknoloji hızlı ilerliyor
    zaten kaliteli dünya çapında isim yapmış HD cihazlar 1000 tl civarında dolanıyor.
    biz yerli nexti 150 200 tl ye hdsini bulup almışız cok birşey beklememiz lazim :)

EYVALLAH DOĞRUSUN.Bide next gibi seul hiremconun chipbox modeli varmış.Olumlu ve olumsuz mesajlar var ,alınabilir mi acaba.

• quote:

quote:

quote:

EYVALLAH DOĞRUSUN.Bide next gibi seul hiremconun chipbox modeli varmış.Olumlu ve olumsuz mesajlar var ,alınabilir mi acaba.

valla dostum ne diyim ben cok uzman birinden uydu tavsiyesi istedim 400 tl bütcem var kaliteli birsey arıyorum yardimci olurmusun dedim
    400e kaliteli birsey bulamazsin yerli-kore ortağı birsey alırsın dedi gitti :)
    bende anladimki bunlar hepsi birbirinin kopyası bir yerden digerine göre + sı varsa öbür taraftan - si vardır..
    ama bu next machina güzel bi alet :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

valla dostum ne diyim ben cok uzman birinden uydu tavsiyesi istedim 400 tl bütcem var kaliteli birsey arıyorum yardimci olurmusun dedim
    400e kaliteli birsey bulamazsin yerli-kore ortağı birsey alırsın dedi gitti :)
    bende anladimki bunlar hepsi birbirinin kopyası bir yerden digerine göre + sı varsa öbür taraftan - si vardır..
    ama bu next machina güzel bi alet :)

Alıntıları Göster
    Kaliteli bir şey istiyorsanız 600 kaat, Vu+ Solo. Gigablue da bakabilirsiniz özellikleri güzele benziyor ama kullanan birinden yorum almadan yapmayın.

TV izleyeceğim özelliği olmasa da olur diyorsanız daha yeni 99 liraya turuncudan next 2010 CIS HD cihaz aldım modüllü ve d-smart uyumlu. Fiyat performans olarak çok iyi bir alet. PVR, time shifting ve card sharing'de client olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

Kaliteli bir şey istiyorsanız 600 kaat, Vu+ Solo. Gigablue da bakabilirsiniz özellikleri güzele benziyor ama kullanan birinden yorum almadan yapmayın.

TV izleyeceğim özelliği olmasa da olur diyorsanız daha yeni 99 liraya turuncudan next 2010 CIS HD cihaz aldım modüllü ve d-smart uyumlu. Fiyat performans olarak çok iyi bir alet. PVR, time shifting ve card sharing'de client olabiliyor.

Alıntıları Göster
    HD uyumlu uydu alıcısını almak isterseniz öncelikle Goldmaster,next serisine bakabilirsinz ama bütçe çok kısıtlı birşeyse 250 flaan o zaman ATLANTA HD box serisi olabilir gerçi bunun dışında 650-700 lira para ayırabilicek bütçeniz varsa o zaman Gıgablue,VU+PLUS serisi olabilir(Fiyatları uçuk derecede olması lazımdı uygunu illakı vardır) diğer markalar fiyatarı yüksek olduğu için öneremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

HD uyumlu uydu alıcısını almak isterseniz öncelikle Goldmaster,next serisine bakabilirsinz ama bütçe çok kısıtlı birşeyse 250 flaan o zaman ATLANTA HD box serisi olabilir gerçi bunun dışında 650-700 lira para ayırabilicek bütçeniz varsa o zaman Gıgablue,VU+PLUS serisi olabilir(Fiyatları uçuk derecede olması lazımdı uygunu illakı vardır) diğer markalar fiyatarı yüksek olduğu için öneremiyorum.

Alıntıları Göster
    sunny nin yeni android uydu alıcıları var çok tutuluyor şuan fiyatı 300 tl civarı ve mouse lu klavyeli kumandası ile beraber tv nizde istediğiniz sayfa ve uygulamada kullanabiliyorsunuz. iptv ve cccam desteğide mevcut . servis ve garanti açısından sunny tr de önde gelen firmalardan. türkiye geneli 350 servisi var . yine seçim sizin

• quote:

Orijinalden alıntı: hepsitekniksatis

sunny nin yeni android uydu alıcıları var çok tutuluyor şuan fiyatı 300 tl civarı ve mouse lu klavyeli kumandası ile beraber tv nizde istediğiniz sayfa ve uygulamada kullanabiliyorsunuz. iptv ve cccam desteğide mevcut . servis ve garanti açısından sunny tr de önde gelen firmalardan. türkiye geneli 350 servisi var . yine seçim sizin

sunny nin hangi modeli bu acaba.Nerelerde satılıyor ki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hepsitekniksatis

sunny nin hangi modeli bu acaba.Nerelerde satılıyor ki

Alıntıları Göster
    Goldmaster hd-1050 295 tl , hd-1045 254 tl vatanda.Fiyatları baysa bir düşmüş .Bu modeller alınabilir mi acaba olumlu olumsuz yorumunuz.

• quote:

Goldmaster hd-1050 295 tl , hd-1045 254 tl vatanda.Fiyatları baysa bir düşmüş .Bu modeller alınabilir mi acaba olumlu olumsuz yorumunuz.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar diyelim 'Next Machine 3D' alsam 450 sanırsam...Tüm kanalları izleyebilecek miyim ya da hangi kanalları izleyebilirim,misal discovery channel,animal planet vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar diyelim 'Next Machine 3D' alsam 450 sanırsam...Tüm kanalları izleyebilecek miyim ya da hangi kanalları izleyebilirim,misal discovery channel,animal planet vs...

önce çatıdakı antenıne baglıdır hangı kanalları izleyebilcegin
    tek çanak türksat kullanıyorsan izleyemezsin
    yabancı uydulara yönelişk çanagın varsa o uyduda yer alan şifreli kanalların çoğunu izlersin disc.de izlersin ama türkçe değil.. türkce için digiturkun bulundugu uyduda çanagın olması lzm
    ama bu işler okadar basıt değil cccam denilen şifre kırma yöntemleri var cihazların
    önce internete baglıyorsun bu şifre kırıcının kalitesine göre değişir bi gun izlersin bir gun izlemezsin 6 ay sonra sona erer şifreli kanallar şifreleniz sonra para verir uzatirsin fln
    yani yasal olmayan dalavera işlerdir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimgsm

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu ne ya tv alırken bu kadar zorlanmadım.Şimdiye kadar 3-4 uydu aldım hd alırken mi bu kadar zor bir iş.Ben vazgeçtim detaylardan.En iyisi ben şöyle full hd hızlı kanal geçişli sd görüntüleri çok iy,hd görüntüleri süper,menüsü kullanışlı ve kolay güncellenebilen,kilitlenmeyen ,kolay kolay sorun çıkarmayan,kart girişi vs. olmayan,internet vs. de olmayan bir uydu bulayım.Mesela neta 6400,mesela sunny 14200,14500 NE DERSİNİZ.......

• quote:

Orijinalden alıntı: donanimgsm

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    peki sunny 14100 mü,14200 mü,14500 mü, 15100 mü yada başka bir modeli mi en sorunsuz hangisi.Bu arada next ye 2010 nasıl sunnye tercih edilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ESPN BRAZIL türkiye liginin yayın haklarını satın almış izleyebilme şansımız varmı o kanalı beyler :)
  • quote:

ESPN BRAZIL türkiye liginin yayın haklarını satın almış izleyebilme şansımız varmı o kanalı beyler :)

Alıntıları Göster
    Cihazı almanyadan gümrük vergisini ödeyerek getirttim, hm-sat firmasından.http://www.hm-sat-shop.de/

bu firmada görülen fiyatlar, sepete atınca %18 vergi düşüyor almanya dışı alımlarda. ona göre liste fiyatlarından %18 eksik düşünün.

Maliyeti: cihaz + kargo + vergi + harç = 1200 TL tuttu toplamda. topkapı ptt den gittim aldım, 8-9 günde geliyor. alırken sadece nufus kagıdı yeterli.

Özelliklerini fotolardaki teknik bilgilerden okursunuz.

Kişisel yorumlarım ;

Hayatımda gördügüm en iyi görüntü ve ses kalitesine sahip cihazdır. ( Çok cihaz kullandım, deneyimim çoktur )

CI+ lisansı sayesinde; dt ve ds yasal modüllü üyelikleri tek cihazda izliyoruz sorunsuz. Ayrıca 1 yıllık astra HD+ kart hediye. Astra uydunuz varsa ordaki harika şifreli Hd kanallarıda izlersiniz. ( dt ds hd+astra kart 3ü aynı anda izleniyor sorunsuz )

Dt modüllü üyelik satmıyor tr de. ya avrupadan modüllü üyelik temin edeceksiniz yada tr deki vestel , arçelik , lg digiturku içinde satılan bir tv almak lazım. ondan çıkan modülü takıp izlersiniz. 3.şık; çeşitli alım-satım sitelerinde bu tv lerden alıp modülü dt üyeligini hiç başlatmadan satanlarda var, öylede alabilirsiniz.

http://www.vestel.com.tr/firsat.aspx?c=Digiturk-LigTv&Digiturk-LigTv&RefID=mp-banner

Evde kutu karmaşasını ortadan kaldiriyor. ( dt , ds , kendi uydunuz yani 2-3 receiver teke düşüyor )

Çift tunerli, 1 kanalı izlerken başka yayını kaydet. 500 gb hartdiski var.

Kanal geçişleri hızlı, menü kolay.

Malzeme kalitesi , kumanda zaten fotolardanda görüldügü üzere çok şık, kalite akıyor, kumanda ayrıyeten ışıklıdır,

Cihaz sessiz, ısınma yok.

İçindeki 500 gb lik hartdiske çok kolay,pratik bir şekilde kayıt yapıp izleyebiliyoruz.

Technisatın sundugu ücretsiz program ile kanal isim düzeltme, sıralama , frekans ayarı, yedekleme v.b işleri pc mizden yapıp kablosuz olarak pc den veya usb ile atabiliyoruz cihaza.

Ayrıca bu program ile film, resim , mp3 v.s cihaza atıp, cihazdanda pc ye atabiliyoruz.

Birçok medya formatını destekler ( fotolardaki teknik bilgilerde var zaten mkv avi divx v.s )

Negatif yönleri :

1-cihaz türkçe ama bazı karakter problemi var (i ç ş ö ü ) ( mail attım ilk çıkacak yazılımda düzelticez dediler )

2-cccam v.s paylaşım işleri yapmaz kesinlikle, biss key bile yok, kapalı fta cihaz ( cccam için dreambox 7020 im var zaten, benim için önemli degil )

( bu problem degil çünkü %90 dt veya ds modüllü üyelikleriniz olacagı için trt veya ntvspor gibi kanallarda şifreye girmedigi için biss gibi bir problem olmuyor zaten )

3-otomatik frekans arama veya tp ekleme yok. komple uyduyu taratıyorsun veya tp yi elle girip tarıyorsun. tp yi kaydetmek yok.

BAŞKA BİR SAYFADAN ALINTIDIR

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.