Şimdi Ara

PANASONİC İÇİN FULL HD UYDU ALICISI TAVSİYESİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
6.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • korax mini smart hd kullanıyorum. Gayet memnum 24 ocak yazılımı ile epey iyi oldu altyazı ekleyebilme opsiyonu da geldi. herşeyi açıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

Cihazı almanyadan gümrük vergisini ödeyerek getirttim, hm-sat firmasından.http://www.hm-sat-shop.de/

bu firmada görülen fiyatlar, sepete atınca %18 vergi düşüyor almanya dışı alımlarda. ona göre liste fiyatlarından %18 eksik düşünün.

Maliyeti: cihaz + kargo + vergi + harç = 1200 TL tuttu toplamda. topkapı ptt den gittim aldım, 8-9 günde geliyor. alırken sadece nufus kagıdı yeterli.

Özelliklerini fotolardaki teknik bilgilerden okursunuz.

Kişisel yorumlarım ;

Hayatımda gördügüm en iyi görüntü ve ses kalitesine sahip cihazdır. ( Çok cihaz kullandım, deneyimim çoktur )

CI+ lisansı sayesinde; dt ve ds yasal modüllü üyelikleri tek cihazda izliyoruz sorunsuz. Ayrıca 1 yıllık astra HD+ kart hediye. Astra uydunuz varsa ordaki harika şifreli Hd kanallarıda izlersiniz. ( dt ds hd+astra kart 3ü aynı anda izleniyor sorunsuz )

Dt modüllü üyelik satmıyor tr de. ya avrupadan modüllü üyelik temin edeceksiniz yada tr deki vestel , arçelik , lg digiturku içinde satılan bir tv almak lazım. ondan çıkan modülü takıp izlersiniz. 3.şık; çeşitli alım-satım sitelerinde bu tv lerden alıp modülü dt üyeligini hiç başlatmadan satanlarda var, öylede alabilirsiniz.

http://www.vestel.com.tr/firsat.aspx?c=Digiturk-LigTv&Digiturk-LigTv&RefID=mp-banner

Evde kutu karmaşasını ortadan kaldiriyor. ( dt , ds , kendi uydunuz yani 2-3 receiver teke düşüyor )

Çift tunerli, 1 kanalı izlerken başka yayını kaydet. 500 gb hartdiski var.

Kanal geçişleri hızlı, menü kolay.

Malzeme kalitesi , kumanda zaten fotolardanda görüldügü üzere çok şık, kalite akıyor, kumanda ayrıyeten ışıklıdır,

Cihaz sessiz, ısınma yok.

İçindeki 500 gb lik hartdiske çok kolay,pratik bir şekilde kayıt yapıp izleyebiliyoruz.

Technisatın sundugu ücretsiz program ile kanal isim düzeltme, sıralama , frekans ayarı, yedekleme v.b işleri pc mizden yapıp kablosuz olarak pc den veya usb ile atabiliyoruz cihaza.

Ayrıca bu program ile film, resim , mp3 v.s cihaza atıp, cihazdanda pc ye atabiliyoruz.

Birçok medya formatını destekler ( fotolardaki teknik bilgilerde var zaten mkv avi divx v.s )

Negatif yönleri :

1-cihaz türkçe ama bazı karakter problemi var (i ç ş ö ü ) ( mail attım ilk çıkacak yazılımda düzelticez dediler )

2-cccam v.s paylaşım işleri yapmaz kesinlikle, biss key bile yok, kapalı fta cihaz ( cccam için dreambox 7020 im var zaten, benim için önemli degil )

( bu problem degil çünkü %90 dt veya ds modüllü üyelikleriniz olacagı için trt veya ntvspor gibi kanallarda şifreye girmedigi için biss gibi bir problem olmuyor zaten )

3-otomatik frekans arama veya tp ekleme yok. komple uyduyu taratıyorsun veya tp yi elle girip tarıyorsun. tp yi kaydetmek yok.

BAŞKA BİR SAYFADAN ALINTIDIR

hbasaran kardeş

Yukarda bahsettiğin yurt dışından getirtdiğin uydu cihazının ismi nedir ? iş yerinin bilgisayarında resim ve video gözükmediği için varsa da resim video göremiyorum şuan. Özellikle Youtube açılmıyor .

Ben Next Machina sinde karar kıldım , az önce . 400 küsür müş fiyatı. internetten daha ucuza bulabilirim ama, Bursa da dükkandan alsam daha mı iyi olur ? Bir problem çıkınca gelir çözerler değil mi ? internet alınca uydu cihazını kime bağlatacağız buda meçhul ?

Birde tek çanakta iki elem olursa , iki ayrı uydu yu mu çeker ?
    2 ayr ı uydu için : 2 çanak anten şart mı ?
    Tek çanak olmasını isteyiş sebebim yer kaplamasın vede meşhur Bursa fırtınalarında dönmesin, uğraştırmasın. Çatıda kiremitler kırılacak diye apartman yönetimi kimseyi çıkarmıyor. Giriş katta oturuyorum. Camın üstüne monte olacak , çanak . Yada aparman giriş kapısının üstünde saç tan bir yağmurluk var onun üstüne.

• Arkadaşlar

Next Star ın Machina isimli uydu alıcısı kullanan var mı içinizde ? Sessiz mi ? en sessiz uydu cihazı hangisi ? Birde PIP özelliği ( aynı anda iki kanal seyretme ) olursa iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

quote:

Cihazı almanyadan gümrük vergisini ödeyerek getirttim, hm-sat firmasından.http://www.hm-sat-shop.de/

bu firmada görülen fiyatlar, sepete atınca %18 vergi düşüyor almanya dışı alımlarda. ona göre liste fiyatlarından %18 eksik düşünün.

Maliyeti: cihaz + kargo + vergi + harç = 1200 TL tuttu toplamda. topkapı ptt den gittim aldım, 8-9 günde geliyor. alırken sadece nufus kagıdı yeterli.

Özelliklerini fotolardaki teknik bilgilerden okursunuz.

Kişisel yorumlarım ;

Hayatımda gördügüm en iyi görüntü ve ses kalitesine sahip cihazdır. ( Çok cihaz kullandım, deneyimim çoktur )

CI+ lisansı sayesinde; dt ve ds yasal modüllü üyelikleri tek cihazda izliyoruz sorunsuz. Ayrıca 1 yıllık astra HD+ kart hediye. Astra uydunuz varsa ordaki harika şifreli Hd kanallarıda izlersiniz. ( dt ds hd+astra kart 3ü aynı anda izleniyor sorunsuz )

Dt modüllü üyelik satmıyor tr de. ya avrupadan modüllü üyelik temin edeceksiniz yada tr deki vestel , arçelik , lg digiturku içinde satılan bir tv almak lazım. ondan çıkan modülü takıp izlersiniz. 3.şık; çeşitli alım-satım sitelerinde bu tv lerden alıp modülü dt üyeligini hiç başlatmadan satanlarda var, öylede alabilirsiniz.

http://www.vestel.com.tr/firsat.aspx?c=Digiturk-LigTv&Digiturk-LigTv&RefID=mp-banner

Evde kutu karmaşasını ortadan kaldiriyor. ( dt , ds , kendi uydunuz yani 2-3 receiver teke düşüyor )

Çift tunerli, 1 kanalı izlerken başka yayını kaydet. 500 gb hartdiski var.

Kanal geçişleri hızlı, menü kolay.

Malzeme kalitesi , kumanda zaten fotolardanda görüldügü üzere çok şık, kalite akıyor, kumanda ayrıyeten ışıklıdır,

Cihaz sessiz, ısınma yok.

İçindeki 500 gb lik hartdiske çok kolay,pratik bir şekilde kayıt yapıp izleyebiliyoruz.

Technisatın sundugu ücretsiz program ile kanal isim düzeltme, sıralama , frekans ayarı, yedekleme v.b işleri pc mizden yapıp kablosuz olarak pc den veya usb ile atabiliyoruz cihaza.

Ayrıca bu program ile film, resim , mp3 v.s cihaza atıp, cihazdanda pc ye atabiliyoruz.

Birçok medya formatını destekler ( fotolardaki teknik bilgilerde var zaten mkv avi divx v.s )

Negatif yönleri :

1-cihaz türkçe ama bazı karakter problemi var (i ç ş ö ü ) ( mail attım ilk çıkacak yazılımda düzelticez dediler )

2-cccam v.s paylaşım işleri yapmaz kesinlikle, biss key bile yok, kapalı fta cihaz ( cccam için dreambox 7020 im var zaten, benim için önemli degil )

( bu problem degil çünkü %90 dt veya ds modüllü üyelikleriniz olacagı için trt veya ntvspor gibi kanallarda şifreye girmedigi için biss gibi bir problem olmuyor zaten )

3-otomatik frekans arama veya tp ekleme yok. komple uyduyu taratıyorsun veya tp yi elle girip tarıyorsun. tp yi kaydetmek yok.

BAŞKA BİR SAYFADAN ALINTIDIR

hbasaran kardeş

Yukarda bahsettiğin yurt dışından getirtdiğin uydu cihazının ismi nedir ? iş yerinin bilgisayarında resim ve video gözükmediği için varsa da resim video göremiyorum şuan. Özellikle Youtube açılmıyor .

Ben Next Machina sinde karar kıldım , az önce . 400 küsür müş fiyatı. internetten daha ucuza bulabilirim ama, Bursa da dükkandan alsam daha mı iyi olur ? Bir problem çıkınca gelir çözerler değil mi ? internet alınca uydu cihazını kime bağlatacağız buda meçhul ?

Birde tek çanakta iki elem olursa , iki ayrı uydu yu mu çeker ?
    2 ayr ı uydu için : 2 çanak anten şart mı ?
    Tek çanak olmasını isteyiş sebebim yer kaplamasın vede meşhur Bursa fırtınalarında dönmesin, uğraştırmasın. Çatıda kiremitler kırılacak diye apartman yönetimi kimseyi çıkarmıyor. Giriş katta oturuyorum. Camın üstüne monte olacak , çanak . Yada aparman giriş kapısının üstünde saç tan bir yağmurluk var onun üstüne.

ben almadım başka birisi almıştı cihazı ben sadece ilgilenen olur diye yazdım.. ama o cihaz 1000 liranın üstünde
    machine 400 e bulduysan hemen kap bayiden al gelir kurarlar, teknik destek alırsın her zaman. tek çanak ve 2 lnb den iki uyduda seyredilebilir ama onlar biraz detaylı işler.. kendin başına yapman cok zor haftasonu bir arkadasa tek canaktan 2 uydu ayarlamaya çalıştık EUTELSAT VE HOTBİRT uydularını sinyal yakalamamız 6 saatimizi aldı :) TURKSAT VE HELLAS uydularınıda ayarlayabilrisin (bu uydular daha yakın oldugu için sorun olmuyor fazla ama işi bilen birisi olmalı ŞART!!) secenek çok ama önce siz Şu tek canak tek uydu işini halledin diğerlerini daha sonra degerlendirirsiniz.. uyduyu satan bayii size detaylı bilgi verecektir bu konuda.

• quote:

Arkadaşlar

Next Star ın Machina isimli uydu alıcısı kullanan var mı içinizde ? Sessiz mi ? en sessiz uydu cihazı hangisi ? Birde PIP özelliği ( aynı anda iki kanal seyretme ) olursa iyi olur.

nex machine PIP 400-500 tl
    next twin diamond PIP 250-350 tl
    benım bildiklerim bunlar
  • quote:

quote:

Arkadaşlar

benım bildiklerim bunlar

Çok teşekkür ederim. diamond acaba daha mı sessiz ? Neyse yorumlara bakarım biraz daha.
    Bu cumartesi hava yağmurlu olmazsa gidip bayiden Next Machina alalım istiyorum. Yağmurda servis kurar mı orasıda meçhul. Aklımda hep Atlanta vardı HD BOX, lakin son günlerde şu PIP özelliğine takılıp kalınca vazgeçtim. iyi ki de Pana 42st 50 e de PIP - PAP - PAT özelliği üçüde varmış. insanın fikri nasıl değişiyor bir anda Atlanta araştırırken , Next e transfer olacağız.

Sağol arkadaşım hbasaran,

Emek ve zaman harcadığın için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar

benım bildiklerim bunlar

Çok teşekkür ederim. diamond acaba daha mı sessiz ? Neyse yorumlara bakarım biraz daha.
    Bu cumartesi hava yağmurlu olmazsa gidip bayiden Next Machina alalım istiyorum. Yağmurda servis kurar mı orasıda meçhul. Aklımda hep Atlanta vardı HD BOX, lakin son günlerde şu PIP özelliğine takılıp kalınca vazgeçtim. iyi ki de Pana 42st 50 e de PIP - PAP - PAT özelliği üçüde varmış. insanın fikri nasıl değişiyor bir anda Atlanta araştırırken , Next e transfer olacağız.

42st50 o özelliğin olup olmadıgına emin ol.. benim bildigim yok bir arkadaş var diye yazmıştı ama ben teredütlüyüm!
    gerçi uydu alıcısı ile tv izleyeceksen tv de PIP olup olmaması önemli deil..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar

benım bildiklerim bunlar

42st50 o özelliğin olup olmadıgına emin ol.. benim bildigim yok bir arkadaş var diye yazmıştı ama ben teredütlüyüm!

Alıntıları Göster

* * * * * * * * * * * * *
    hbasaran arkadaşım, Panasonic in sitesinden baktım. PAT özelliği var yazıyor. Birde 444 lü bir numarası var. Oraya sordum. Var dediler. iNŞALLAH vardır. Bu özelliği için Next Machina alıcam. Yoksa Atlanta Hd box alacaktım.

Panasonic ' in resmi sitesinden aldığım 42st50 e plazmanın özelliklerini aşağıya kopyalıyorum.

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Viera+TV%27ler/2012+Smart+VIERA+Plasma+TV/TX-P42ST50/specifications/9222823/index.html?trackInfo=true

TX-P42ST50
    CTV Multimedya
    Aşamalı 3D Active Shutter Teknolojisi
    2,000Hz Odaklı Alan Sürücüsü
    Infinite Black Pro Teknolojisi
    VIERA Connect
    Web Tarayıcısı
    DLNA
    Genel Bakış Özellikler Kullanım Kılavuzu
    Nasıl Satın Alırım? Bu sayfayı yazdır
    Arkadaşına gönder
    TV Tarayıcıları
    Entegre Ayarlayıcılar* PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L', DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])
    Teletekst Tarayıcı 1000P
    Gösterim
    Panel G15 Aşamalı Full-HD NeoPlasma
    Tepki hızı 0.001 m/sn. (Panelden gönderilen yürütme sıfırlama sinyalini takiben deşarj olma süresi.)
    HDTV Görüntüleme Kapasitesi (1080p, 1080i, 720p) Var
    Görüntü Modu Dinamik/Normal/Sinema/Gerçek Sinema/Oyun
    Kontrast 5,500,000:1 Yerel
    Aşamalı Tonlar 12,288 eşdeğeri adımlı ton geçişi
    Hızlı Anahtarlamalı Fosfor Var
    Filtre Infinite Black Pro
    Panel sürücü 2,000 Hz Odaklı Alan Sürücü
    24p Oynatma (2:2)/24p Akıcı Film Var / Var
    Smart VIERA Engine Pro
    Canlı Renk Üretimi Var
    Web Akıcılaştırıcı Var
    3D
    3D Panel Var (Aktif)
    3D 24p Film gösterme/Pürüzsüz Film Var
    2D/3D Çevrim Var
    Özel 3D Gözlük dahil DEĞİLDİR
    Ses Sistemi
    3D Real Sound Var
    Hoparlörler Ön hoparlör (8 train hoparlör) x 2, Woofer (ø80 mm) x 1
    Sound (Ses) Modu Müzik/Konuşma/Kullanıcı
    Virtual Surround (Sanal Çevre) V-Ses Surround
    Dolby Digital/DTS Dolby Digital Plus/DolbyPulse/DTS 2.0+Digital Out
    Giriş/Çıkış
    CI (Ortak Arayüz) Var
    HDMI Girişi
    HDMI Girişi 3 (3 yan)
    Destek Özelliği Ses Dönüş Kanalı (Giriş 2)
    SD Kart Var (SDXC)
    USB2.0 2
    Bileşenle Paylaşılan Kompozit Video Girişi AV2: CVBS Kablo adaptörü ile (daha alçak)
    Ses Girişi (HDMI, Bileşik ve Komponent için) RCA phono tip Kablo adaptörü ile x 1 (daha alçak)
    Bileşenle Paylaşılan Kompozit Video Girişi RCA phono tip Kablo adaptörü ile x 1 (daha alçak)
    LAN Port 1 (daha alçak)
    Dijital Ses Çıkışı (Optik) 1 (daha alçak)
    Kulaklık jakı 1 (yanda)
    21-Pin Giriş/Çıkış AV1: AV Giriş/Çıkış, RGB Giriş, Q-Bağlantı Kablo adaptörü ile (daha alçak)
    Özellikler
    DVB-T için EPG Gemstar EPG: İtalya, Almanya, İspanya; diğer ülkeler için SI EPG
    VIERA Connect Var
    HbbTV Var
    Web Tarayıcı Var
    Sosyal Ağ TV (Faceboook/Twitter) Var
    TV izlerken Skype Var
    VIERA Uzaktan Kumanda Uygulaması Desteği Var
    DLNA DMP/DMR
    Kablosuz LAN Adaptörü** Var (dahili)
    USB HDD / SD Kart Kaydı evet (USB HDD)
    Medya Oynatıcı
    Medya Oynatıcı Var (USB / SD Kart)
    Desteklenen Formatlar AVCHD 3D/Aşamalı, SD-VIDEO/MotionJPEG (Lumix)/DivXPlusHD/WMV/MKV/AVI/MP4/MOV, MP3/AAC/WMA Pro/FLAC, JPEG/MPO
    VIERA Bağlantı Var
    VIERA Araçlar Var
    Eco Gezinti Var
    Çoklu Pencere PAT
    Q-Link Var
    Kapama Zamanlayıcı Var
    GENEL
    Üretici Panasonic
    Model numarası TX-P42ST50
    Enerji Verimliliği Sınıfı C
    Görülebilir Ekran Boyutu (diyagonal) 107 cm/42 inç
    Açık modda ortalama güç tüketimi*** 133 W
    Yıllık Enerji Tüketimi**** 194 kWh
    Bekleme modunda ve kapalı modda güç tüketimi 0.30W/ 0.25W
    Ekran Çözünürlüğü 1,920 (G) x 1,080 (Y)
    Güç Kaynağı AC 220 - 240 V, 50/60Hz
    Nominal Güç Tüketimi 295 W
    Boyutlar (G x Y x D) (ayaksız) 1,003 x 609 x 50 mm (Genel derinlik: 44 mm)
    Boyutlar (G x Y x D) (ayaklı) 1,003 x 656 x 320 mm
    Ağırlık (ayaksız) 17.5 kg
    Ağırlık (ayaklı) 20.5 kg
    Döner Açı ±15°
    Duvar Desteği TY-WK4P1RW
    Cam & Metal Tasarım Var (Kristal Çerçeve)
    Diğer Özellikler
    NOT * DVB fonksiyonlarına dikkat: / Bu TV (Ağustos 2011 itibarıyla) DVB-T/T2/C/S/S2 (MPEG2 ve MPEG4-AVC [H.264]) servisleri standartlarıyla uyumlu üretilmiştir. / Gelecekteki DVB servisleriyle uyumluluğu garanti edilmemiştir. / Hizmetlerin uygunluğuna dair son bilgileri aşağıdaki siteden edinebilirsiniz(Yalnızca İngilizce): /http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/ / ** HID (Human Interface Device Profile) uyumlu klavyeler mevcuttur. A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) uyumlu ses aygıtları mevcuttur. / *** Bölgeye bağlı olarak bu aksesuar dahil olmayabilir. / **** IEC 62087 Ed.2 uyarınca ölçüm yöntemi. / ***** Enerji tüketimi yıllık XYZ kWh, 365 günde günlük 4 saat çalışma baz alınmıştır. Gerçek enerji tüketimi televizyonun kullanma şekline bağlıdır.

• buradada olmadıgı yazıyor

PIP ÖZELLİĞİ : TV ekranında aynı anda 2 resim açabilme özelliğidir. Bu resimi TV ekranında küçük bir pencere olarak açabilirsiniz. Bu aynı anda iki TV kanalını açabilirsiniz demek değildir. Aynı anda 2 TV kanalı açmak için TV’de çift tuner olması gerekmektedir. Bu özellikte standart bir LCD-PLAZMA TV’de farklı kaynaklardan 2 resim açabilirsiniz. Mesela TV-PC, DVD-TV vs.

PAP ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığımız resimleri PIP te olduğu gibi köşelerde değil, TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz.

PAT ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığınız resimleri PAP ta TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz fakat burada ekranın bir tarafında teleteks özelliğini açabilirsiniz, diğer tarafında başka görüntü. (TV, DVD veya PC gibi.)

Yani kısaca;

PIP : Resim içinde resim,

PAP : Ekranı ikiye bölme,

PAT : Resim ve Teleteks.

-----------------------------

42st50-----

------

Ekran çeşidi Plazma
    Ekran ölçüşü 107 cm
    En boy oranı 16:9
    HD desteği Full HD
    Çözünürlük 1920 x 1080 piksel
    Ekran yenileme hızı 2000 Hz
    İzleme açısı 178 °
    Yanıt süresi 0.001 ms
    Dinamik kontrast oranı 5500000:1

DVB-T Evet
    DVB-C Var
    DVB-S Yok
    Elekttronik program rehberi (EPG) Var
    Teletext Evet
    Saklanabilen Teleteks sayfası 1000
    PIP Hayır
    PAP Hayır
    PAT Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 4 Nisan 2013; 10:17:26 >

• quote:

buradada olmadıgı yazıyor

PIP ÖZELLİĞİ : TV ekranında aynı anda 2 resim açabilme özelliğidir. Bu resimi TV ekranında küçük bir pencere olarak açabilirsiniz. Bu aynı anda iki TV kanalını açabilirsiniz demek değildir. Aynı anda 2 TV kanalı açmak için TV’de çift tuner olması gerekmektedir. Bu özellikte standart bir LCD-PLAZMA TV’de farklı kaynaklardan 2 resim açabilirsiniz. Mesela TV-PC, DVD-TV vs.

PAP ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığımız resimleri PIP te olduğu gibi köşelerde değil, TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz.

PAT ÖZELLİĞİ : TV ekranında açtığınız resimleri PAP ta TV ekranını ortadan ikiye bölerek açabilirsiniz fakat burada ekranın bir tarafında teleteks özelliğini açabilirsiniz, diğer tarafında başka görüntü. (TV, DVD veya PC gibi.)

Yani kısaca;

PIP : Resim içinde resim,

PAP : Ekranı ikiye bölme,

PAT : Resim ve Teleteks.

-----------------------------

42st50-----

------

Ekran çeşidi Plazma
    Ekran ölçüşü 107 cm
    En boy oranı 16:9
    HD desteği Full HD
    Çözünürlük 1920 x 1080 piksel
    Ekran yenileme hızı 2000 Hz
    İzleme açısı 178 °
    Yanıt süresi 0.001 ms
    Dinamik kontrast oranı 5500000:1

DVB-T Evet
    DVB-C Var
    DVB-S Yok
    Elekttronik program rehberi (EPG) Var
    Teletext Evet
    Saklanabilen Teleteks sayfası 1000
    PIP Hayır
    PAP Hayır
    PAT Evet

hbasaran arkadaşım, Panasonic in sitesinden baktım. PAT özelliği var yazıyor. Aşağıya özellikleri tekrar kopyalıyorum. PAT yazanı kopyalıyorum. 444 72 62 yi aradım dün. Bana PIP - PAP - PAT bu üç özelliğin üçününde olduğunu söylediler. Hatta bu telefona cevap verenler yurt dışındaymış.

Panasonic ' in resmi sitesinden aldığım 42st50 e plazmanın özelliklerini aşağıya tekrar kopyalıyorum. Kırmızıyla renklendirdim. 42st50 e kullanan arkadaşlar içinde rastlayan yok mu bu özelliklere ? Kimse de deneme miş heralde ?

http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/%C3%9Cr%C3%BCnler/Viera+TV%27ler/2012+Smart+VIERA+Plasma+TV/TX-P42ST50/specifications/9222823/index.html?trackInfo=true

TX-P42ST50
    CTV Multimedya
    Aşamalı 3D Active Shutter Teknolojisi
    2,000Hz Odaklı Alan Sürücüsü
    Infinite Black Pro Teknolojisi
    VIERA Connect
    Web Tarayıcısı
    DLNA
    Genel Bakış Özellikler Kullanım Kılavuzu
    Nasıl Satın Alırım? Bu sayfayı yazdır
    Arkadaşına gönder
    TV Tarayıcıları
    Entegre Ayarlayıcılar* PAL -B/G/H, -I, -D/K: SECAM -B/G, -D/K, L/L', DVB-T, DVB-T (MPEG4-AVC [H.264]), DVB-C (MPEG4-AVC [H.264])
    Teletekst Tarayıcı 1000P
    Gösterim
    Panel G15 Aşamalı Full-HD NeoPlasma
    Tepki hızı 0.001 m/sn. (Panelden gönderilen yürütme sıfırlama sinyalini takiben deşarj olma süresi.)
    HDTV Görüntüleme Kapasitesi (1080p, 1080i, 720p) Var
    Görüntü Modu Dinamik/Normal/Sinema/Gerçek Sinema/Oyun
    Kontrast 5,500,000:1 Yerel
    Aşamalı Tonlar 12,288 eşdeğeri adımlı ton geçişi
    Hızlı Anahtarlamalı Fosfor Var
    Filtre Infinite Black Pro
    Panel sürücü 2,000 Hz Odaklı Alan Sürücü
    24p Oynatma (2:2)/24p Akıcı Film Var / Var
    Smart VIERA Engine Pro
    Canlı Renk Üretimi Var
    Web Akıcılaştırıcı Var
    3D
    3D Panel Var (Aktif)
    3D 24p Film gösterme/Pürüzsüz Film Var
    2D/3D Çevrim Var
    Özel 3D Gözlük dahil DEĞİLDİR
    Ses Sistemi
    3D Real Sound Var
    Hoparlörler Ön hoparlör (8 train hoparlör) x 2, Woofer (ø80 mm) x 1
    Sound (Ses) Modu Müzik/Konuşma/Kullanıcı
    Virtual Surround (Sanal Çevre) V-Ses Surround
    Dolby Digital/DTS Dolby Digital Plus/DolbyPulse/DTS 2.0+Digital Out
    Giriş/Çıkış
    CI (Ortak Arayüz) Var
    HDMI Girişi
    HDMI Girişi 3 (3 yan)
    Destek Özelliği Ses Dönüş Kanalı (Giriş 2)
    SD Kart Var (SDXC)
    USB2.0 2
    Bileşenle Paylaşılan Kompozit Video Girişi AV2: CVBS Kablo adaptörü ile (daha alçak)
    Ses Girişi (HDMI, Bileşik ve Komponent için) RCA phono tip Kablo adaptörü ile x 1 (daha alçak)
    Bileşenle Paylaşılan Kompozit Video Girişi RCA phono tip Kablo adaptörü ile x 1 (daha alçak)
    LAN Port 1 (daha alçak)
    Dijital Ses Çıkışı (Optik) 1 (daha alçak)
    Kulaklık jakı 1 (yanda)
    21-Pin Giriş/Çıkış AV1: AV Giriş/Çıkış, RGB Giriş, Q-Bağlantı Kablo adaptörü ile (daha alçak)
    Özellikler
    DVB-T için EPG Gemstar EPG: İtalya, Almanya, İspanya; diğer ülkeler için SI EPG
    VIERA Connect Var
    HbbTV Var
    Web Tarayıcı Var
    Sosyal Ağ TV (Faceboook/Twitter) Var
    TV izlerken Skype Var
    VIERA Uzaktan Kumanda Uygulaması Desteği Var
    DLNA DMP/DMR
    Kablosuz LAN Adaptörü** Var (dahili)
    USB HDD / SD Kart Kaydı evet (USB HDD)
    Medya Oynatıcı
    Medya Oynatıcı Var (USB / SD Kart)
    Desteklenen Formatlar AVCHD 3D/Aşamalı, SD-VIDEO/MotionJPEG (Lumix)/DivXPlusHD/WMV/MKV/AVI/MP4/MOV, MP3/AAC/WMA Pro/FLAC, JPEG/MPO
    VIERA Bağlantı Var
    VIERA Araçlar Var
    Eco Gezinti Var
    Çoklu Pencere PAT Q-Link Var
    Kapama Zamanlayıcı Var
    GENEL
    Üretici Panasonic
    Model numarası TX-P42ST50
    Enerji Verimliliği Sınıfı C
    Görülebilir Ekran Boyutu (diyagonal) 107 cm/42 inç
    Açık modda ortalama güç tüketimi*** 133 W
    Yıllık Enerji Tüketimi**** 194 kWh
    Bekleme modunda ve kapalı modda güç tüketimi 0.30W/ 0.25W
    Ekran Çözünürlüğü 1,920 (G) x 1,080 (Y)
    Güç Kaynağı AC 220 - 240 V, 50/60Hz
    Nominal Güç Tüketimi 295 W
    Boyutlar (G x Y x D) (ayaksız) 1,003 x 609 x 50 mm (Genel derinlik: 44 mm)
    Boyutlar (G x Y x D) (ayaklı) 1,003 x 656 x 320 mm
    Ağırlık (ayaksız) 17.5 kg
    Ağırlık (ayaklı) 20.5 kg
    Döner Açı ±15°
    Duvar Desteği TY-WK4P1RW
    Cam & Metal Tasarım Var (Kristal Çerçeve)
    Diğer Özellikler
    NOT * DVB fonksiyonlarına dikkat: / Bu TV (Ağustos 2011 itibarıyla) DVB-T/T2/C/S/S2 (MPEG2 ve MPEG4-AVC [H.264]) servisleri standartlarıyla uyumlu üretilmiştir. / Gelecekteki DVB servisleriyle uyumluluğu garanti edilmemiştir. / Hizmetlerin uygunluğuna dair son bilgileri aşağıdaki siteden edinebilirsiniz(Yalnızca İngilizce): /http://panasonic.jp/support/global/cs/tv/ / ** HID (Human Interface Device Profile) uyumlu klavyeler mevcuttur. A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) uyumlu ses aygıtları mevcuttur. / *** Bölgeye bağlı olarak bu aksesuar dahil olmayabilir. / **** IEC 62087 Ed.2 uyarınca ölçüm yöntemi. / ***** Enerji tüketimi yıllık XYZ kWh, 365 günde günlük 4 saat çalışma baz alınmıştır. Gerçek enerji tüketimi televizyonun kullanma şekline bağlıdır.

• Orijinalden alıntı: hbasaran82

* * * *

" Buradada da olmadığı yazıyor " dediğin site neresi ? iş yerinin bilgisayarında bazı siteler ve youtube resim filan gözükmüyor. Eve gidince bakacağım.

En iyisi o siteye bende bakayım ve panasonic e mail atayım. Ciddi ciddi ilgilenip cevap versinler. ALLAH RAZI OLSUN kardeşim, çok emek verdin gerçekten. işin gücün rast gitsin.

TV yi 1400 den alan var. Biz 1600 e aldık. Daha 4 oldu. 8 taksit . Dünya para. Bu özellikler yoksa çok üzülürüm. Var demişlerdi baştan.
  • Orijinalden alıntı: Birbilenesormalı

* * * *

" Buradada da olmadığı yazıyor " dediğin site neresi ? iş yerinin bilgisayarında bazı siteler ve youtube resim filan gözükmüyor. Eve gidince bakacağım.

En iyisi o siteye bende bakayım ve panasonic e mail atayım. Ciddi ciddi ilgilenip cevap versinler. ALLAH RAZI OLSUN kardeşim, çok emek verdin gerçekten. işin gücün rast gitsin.

TV yi 1400 den alan var. Biz 1600 e aldık. Daha 4 oldu. 8 taksit . Dünya para. Bu özellikler yoksa çok üzülürüm. Var demişlerdi baştan.

panasonic kendi sitesinden baktım
    bu arad değil 1500 1600liralik 5000 6000 liralik tv.lerdede olmayabiliyor..
    daha öncede söylemiştim size PIP özelliği sony tescilli oldugu için her firma kafasına göre o özelliği kullanamıyor. tv ister 1500 lira ister 15 500 lira olsun :)
    ama siz uyduyu PIP lı alın tv nin PİPi omnemli deil

• quote:

* * * *

panasonic kendi sitesinden baktım
    bu arad değil 1500 1600liralik 5000 6000 liralik tv.lerdede olmayabiliyor..
    daha öncede söylemiştim size PIP özelliği sony tescilli oldugu için her firma kafasına göre o özelliği kullanamıyor. tv ister 1500 lira ister 15 500 lira olsun :)
    ama siz uyduyu PIP lı alın tv nin PİPi omnemli deil

Alıntıları Göster
    l
    [/quote

* * * * *
    ]
    Kardeş Nextstar ın Machine isimli uydu cihazını bayiden alıp, servisine kurdurcam, onda PIP - PAP - PAT bu 3 özellik varmış, öyle yazıyordu. iNŞALLAH özellikleri kullanabiliriz. Olmazsa ilerde diğer oda için Sony nin ekranı böyle Panasonic 42 st 50 e gibi parlamayan , led yada plazmasını alırız. Sharp LC 830 Led tv nin ekranı parlamıyordu.

Yardımların için çok teşekkür ederim. Herşey gönlünce olsun kardeşim.

• quote:

l
    [/quote

* * * * *
    ]
    Kardeş Nextstar ın Machine isimli uydu cihazını bayiden alıp, servisine kurdurcam, onda PIP - PAP - PAT bu 3 özellik varmış, öyle yazıyordu. iNŞALLAH özellikleri kullanabiliriz. Olmazsa ilerde diğer oda için Sony nin ekranı böyle Panasonic 42 st 50 e gibi parlamayan , led yada plazmasını alırız. Sharp LC 830 Led tv nin ekranı parlamıyordu.

Yardımların için çok teşekkür ederim. Herşey gönlünce olsun kardeşim.

machineni gule gule kullan dostum..dogru yolda sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • 5 yıl önce aldığım Neo Plazma televizyon herşeyi ile o kadar kaliteli ki. Entegre Full HD, kart girişi olan uydu alıcısının performansı çok iyi ve yeterli.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.