Şimdi Ara

## Palit Radeon HD 4870 Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 47
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • blackwinterday (2 mesaj) espada1 (2 mesaj) DarkSidesOfMe (1 mesaj) ZiveR (1 mesaj) Confusion (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> ## Palit Radeon HD 4870 Modelini Duyurdu ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29187 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ekran kartı dünyasının önde gelen isimlerinden biri olan Palit, Radeon HD 4870 temelli yeni ekran kartını duyurdu. Tahmin edebileceğiniz üzere Palit'in Radeon HD 4870 modeli de diğer üreticilerin ilk modelleri gibi AMD-ATi'nin referans tasarımını baz alıyor ve soğutucu üzerinde kullanılan çıkartma ile ayrılıyor. 256-bit bellek veri yoluna ve 800x shader birimine sahip olan kart üzerinde 512MB GDDR5 bellek yer alıyor. 1.2TeraFLOP'luk hesaplama gücü ile iddialı olan kartın grafik işlemcisi 750MHz, bellekleri ise 3600MHz'de çalışıyor. Çift slot tasarıma sahip olan ekran kartı Crossfire X teknolojisi sayesinde kullanıcılarına birden fazla ekran kartını destek veren anakartlar üzerinde kullanıma fırsatı da sunuyor. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteği de bulunan Palit Radeon HD 4870, yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor.Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarına sahip olan kartın fiyatı hakkında ise net bir bilgi henüz bulunmuyor.

|
    |

• Yüzbaşı
    745 Mesaj
    Su hd 48XX serisi hepsi ciksada oyunlarda ki performansını görseydik yeniden ati geri dönecegim heralde ama yinede bu kartları almak için biraz daha bekliyecegim teşekkürler haber için.
    |
    |
    Artık test sonuçlarını bekliyoruz.

Bakalım hakikaten ATI ne durumda performansta.
    |
    |

Orjinalden alıntı: hikmetg

Kartın Test Sonucları Coktan Yayılmaya Basladı. Konu İle Uygun Olsun Diye Palit'in Testini Veriyorum ;

Palit Radeon HD4870 512MB Incelemesi - Tıkla
    |
    |
    || Intel i7 9700K @ Corsair H115i RGB Platinium|| Asus Maximus Hero Z390 || Corsair 32GB Dominator RGB 3200Mhz || Corsair 680X || Nvidia MSI RTX 2080 Gaming Trio X || 27" Dell S2716DG G-Sync || 512GB Samsung 850PRO & 1TB 850Evo|| WD Blue 5 TB || Corsair AX 1500i || @ || Creative SoundBlaster Zx - Logitech Z-2300 || Corsair K70 MK2 + PBT Keys @ Corsair MM300 & MM800 ||
  • Yarbay
    5134 Mesaj
    sonic+ ile güzel f/p modelleride yakında gelecektir...
    |
    |
    PHILIPS 55PFL8007K - SAMSUNG UE43MU7000 - SONY STR-DH730 - SONY PS-LX300 - SONY SS-FCR6000SONY SA-W2500 SONY BDP-S790DUNE HD-301 - PS3 FAT 250GBMSI GT70 ONE - ASUS EEEPAD 16GB - IPAD AIR 16GB - IPHONE 6 64GB - IPHONE 6s 64GBNISSAN X-TRAIL 1.6 DCI CVT PPP
  • Kurmay Yarbay
    7617 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Ziw®o

quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Kartın Test Sonucları Coktan Yayılmaya Basladı. Konu İle Uygun Olsun Diye Palit'in Testini Veriyorum ;

Palit Radeon HD4870 512MB Incelemesi - Tıkla

hd 4870 fena gelecek. 4850 yerine bunu alıcam
    |
    |

• Yarbay
    4242 Mesaj
    palitin bu kurbağası nvidia yakışıyordu ama ati ye yakışmamış,
    çok garip geldi bana...
    |
    |

Orjinalden alıntı: DarkSidesOfMe

sonic+ ile güzel f/p modelleride yakında gelecektir...

+1
    |
    |
    Creative Inspire M5300 5.1 75W || Intel Core 2 Quad Q9400 Coolermaster CPU Fan || Asus P5Q Deluxe || Samsung 2x2GB 1066MHZ || MSI 9600GT OC V127 Red Cool || Coolermaster Real Power M520 || LG Flatron W2234S-BN 22'' || Seagate 320GB SATA2 16MB NCQ || Kingston 240GB HyperX Savage SHSS37A || Seagate 400GB SATA2 16MB NCQ Samsung 160GB SATA2 8MB || Windows 7 Ultimate 64bit Sp1|| Iphone 6 Plus 64GB
  • Yarbay
    7469 Mesaj
    Palit ATI'ye de geçti süper oldu artık Palit alırım heralde.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: lapry

paliti nvidia için ciddi bir ortak görürdüm.Ati ile anlaşmalı kart ürettiğini hiç bilmiordum.

+1
    |
    |

ralfi07
    http://www.giresunozlem.com
    |
    |
    nvidia'nın bir önceki üst seviye performans liderini rahatlıkla geçen orta seviye bir kart çıkaran AMD'ye saygı duymak gerek.
    |
    |
    palitin "irenç kurbaaasını" tekrar ati üzerinde sert bakarken görüoruz kurbaaaa bu işe el attııığına göre "sonic" "sonic+" gibi modeller görmememiz için bi sebep yok
    |
    |
    Oyun test sonuclarını isteyenler 4850 nin testlerinewww.tomshardware.com dan ulasabilirler
    |
    |
    OOooooo kimler gelmiş kimler hoş geldin kurbağa efendi
    |
    |

Thermalright HR-03 GT takılınca kart buz gibi olmuş

|
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: rotasmmm

Thermalright HR-03 GT takılınca kart buz gibi olmuş

Hoca, bulabilirsen Giga'nın özel soğutmalarına da bir bak. Gigabyte az .... değil. "Ulaaaaaaaaaaaann ! Mühendisler, bu 4870 ısıyormuş. Zalman'dan fan alın 1-2 kamyon, serin kartlar üretin." deyip, güzellerinden hazırlarlar bak.
    |
    |
    AMD'nin şirket politikası artık en hızlısı değil, en uygun işlemcileri üretmek olacak... Ancak işlemci bazında en iyisi olmasa da, kendi chipset birimi ve grafik birimini AMD işlemci ile bir arada kullanmak en iyi oyun sistemi olabilir...
    (9850+790FX+SB750+R700(4870X2)
    DAİMA AMD (Benim için.)

• Yarbay
    5409 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: m3lijh

quote:

Orjinalden alıntı: lapry

paliti nvidia için ciddi bir ortak görürdüm.Ati ile anlaşmalı kart ürettiğini hiç bilmiordum.

+1

x1900gt süper die bi kartı vardı!!! O zamandan beri bilirim, palit ati ile de çalışıyor!!!

Hatta ilk farklı tasarım hd3850'yi palit yapmıştı sanırım!!!
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar

Canlı Tv izle Cancer Clinical Trials kripto para haberleri
Radyo Dinle Sohbet SEO Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.