Şimdi Ara

palio 1999 1.4 el 1800 devirde ileri geri silkeleme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar 99 model palio 1.4 el kullaniyorum.aracimdaki sorun şu.
    1.ve 2.vitesde arac 1800 devirlerde gezinirken ileri geri dogru silkeleme yapiyor.bu sorunla karsilasan ve cozu bulan varmi?silkelenme cok sert sekilde oluyor.benzin kesiliyor sanki veya elektrik.

yardim icin simdiden tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aypc -- 19 Mart 2019; 15:54:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Muhtemelen ateşleme arızasına benziyor. Bobim buji ve kablolar kontrol edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

Muhtemelen ateşleme arızasına benziyor. Bobim buji ve kablolar kontrol edilmeli.
    dün gittim hocam.buji kablolarına enjektöre ve diyaframa bakıldı.sıkıntı yok.bir ölçü aletiyle kablolar ölcildi bujiler temizlendi.yine yapıyor.

yanlız tamirci bir şey fark etti enjektöre benzinin belirlibir devirden sonra kesik kesik geldiği ,muhtemelen beyinden gelen bir sinyalde sıkıntı var dedi.beyini göster dedi.mekanik hiçbir sıkıntı yok dedi.

ama yaşadığım şehirde palio nun beynine mudahale edecek usta yok:((
  • Kesik kesik geliyorsa benzin pompası ve pompayı besleyen röleye elektrikci bir baksın. Ayrica pompa deponun içinde olduğundan hortum ve kelepçe bağlantılarına , pompa kablo ve soketlerine bakılmalı.

• quote:

Kesik kesik geliyorsa benzin pompası ve pompayı besleyen röleye elektrikci bir baksın. Ayrica pompa deponun içinde olduğundan hortum ve kelepçe bağlantılarına , pompa kablo ve soketlerine bakılmalı.
    benzinin geldiği hortuma baktı.benzin pompası aklına geldi ustanın.benzin akışında bir şey yok dedi.onu yazmayı atlamışım.ama röleye bakmadı.acaba ondanmıdır.birtane elektronikçide çıkma beyin buldum bugün.yarın sabah beyni değiştirip deniycez.eğer oda olmassa röle kalıyor bir tek baktırmadığım.
  • quote:

Kesik kesik geliyorsa benzin pompası ve pompayı besleyen röleye elektrikci bir baksın. Ayrica pompa deponun içinde olduğundan hortum ve kelepçe bağlantılarına , pompa kablo ve soketlerine bakılmalı.
    valla hocam araçda bir sürü sensör var.aracı bilgisayara bağlatmadan bu sıkıntı bence çözülmez gibi.mesela şimdi baktım netde gaz kelebek potansiyometresi denen zımbırtı bile olabilir.hangi parçayı sensörü denicez.:)hepsine bakmak lazım.
  • Tofaş Fiat 1.4 spi tek nokta enjeksiyonlu motorlarda enjektörün kendiside bozulma potansiyeli yüksek es geçme derim. Ayrica aracın lpgye çok uymlu , yoksa bence taktır.

• quote:

Tofaş Fiat 1.4 spi tek nokta enjeksiyonlu motorlarda enjektörün kendiside bozulma potansiyeli yüksek es geçme derim. Ayrica aracın lpgye çok uymlu , yoksa bence taktır.
    lpg taktiricam.atiker insallah.biliyorum.ve lpg de cok az yaktiginida biliyorum.ama bu silkeleme olayi canimi cok sikiyor.sorunun nerede oldugunu bilsem parcayi ben degistiririm.ama beyini okuyacak cihaz yok işde.

enjektorun bozulma ihtimali aklimıza geldi.ama neden 3,4,5 viteslerde yapmiyo.yuksek devirde sorun yok.1500 devir ve altina dustugunde ,gazdan ayagini hafif cek gaz ver ileri geri silkeleme yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aypc -- 12 Mart 2019; 19:47:48 >
  • Birde ateşleme bobini bulupta onu da denersen iyi olur. Aynı motor Tipo var bi akrabamda ara ara kullaniyorumda. İmkanın varsa BRC taktır çok uzun ömürlü.

• quote:

Birde ateşleme bobini bulupta onu da denersen iyi olur. Aynı motor Tipo var bi akrabamda ara ara kullaniyorumda. İmkanın varsa BRC taktır çok uzun ömürlü.
    brc pahali gerek yok.atikerin servisi heryerde var.bobinlere de bakildi sorun yok.bir tek beyin,ve dedigin benzin pompasi rolesi var aklimda .yani sıkıntı sanki enjektöre şu devirde şu kadar benzin enjekte et emrini veren bir elektronik aksamda gibi.mantıkli olan bu.o zaman ya beyin ,yada benzin pompa ile alakalı bisey.

• quote:

Birde ateşleme bobini bulupta onu da denersen iyi olur. Aynı motor Tipo var bi akrabamda ara ara kullaniyorumda. İmkanın varsa BRC taktır çok uzun ömürlü.
    hocam merhaba.aracımdaki sıkıntı çözüldü çok şükür.ileride böyle sorunu yaşayan arkadaşlar için bilgi olsun.sıkıntılı parça gaz kelebeği sensörü.değiştirince sorun ortadan kalktı.
    ne uğraştım arkadaş yahu.:)
  • Aracını güle güle kullan keyifli sürüşler dilerim.

• quote:

Aracını güle güle kullan keyifli sürüşler dilerim.
    saol kardeşim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.