Şimdi Ara

Dolandırıcı Vodafone (Her akşam 8'de internetin yavaşlatılması) İnternet pert

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
3
Favori
10.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, istanbul 100 mbit vodafone fiber bağlantımda oynadığım oyunda %40 packet loss kaybı yaşıyorum. Beraber oynadığım arkadaşlarımda böyle bir sıkıntı yok, sorun benim bağlamtımla alakalı. İnterneti bağlatalı 3 ay oldu sıfır kablo çekildi. Müşteri hizmetlerini arasam packet loss'un ne olduğunu bileceklerini sanmıyorum. Tecrübe edip çözebilen var mı ?

SON DURUM EDIT
    Herkese selam haftalar önce packet loss sorunları ile başlayan durum son 2 haftadır 21:00'dan sonra interneti 5 mbit'e çekmeleri ile devam ediyor. Akşam 9-10 arası başlayıp gece 1-2'lere kadar süren bu kesintiden sonra Youtube-Netflix vb... video hizmetleri tamamı ile çalışmaz duruma geliyor. Oyunların bazılarında server'lara dahi giriş yapılamıyor, oynanabilen oyunlarda ise Latency ve Packet Loss'tan dolayı zaten oynayamıyorsun. Müşteri maduriyeti, faturalar, hızlar hiçbir şey düşünülmeden çözüm üretmeksizin interneti kesiyorlar. Yoğunluk varsa sorunu insanların internetini keserek değil, yatırım yaparak çözmeleri gerekir. Yoğunluk falan bizim problememiz değil, ayda 100 TL fatura ödüyorsak o hizmeti vereceksin. Bir sorun varsa bunu biz değil sen çözeceksin. Benim gözümde bu dolandırıcılıktır. Kendinde bu hakkı gören bir firmaya nasıl güveneceksiniz. Bu iş "herkesi 5'e çekin" diyecek kadar kanunsuz ve rahatsa kuralım bir firma 100 mbit satıp "çok kullanıyorsunuz" diyip 5'e çekelim bizde yılda 10 milyar TL ciro yapalım. Sevgili dostlar benim için Vodafone bitmiştir. Sadece benim için değil çevremdeki tüm insanları da Vodafone'dan uzak tutacağım. Aranızda başka ISS kullanıp sadece fiyat/hız farkından dolayı Vodafone'a geçmeyi düşünen varsa kesinlikle taviye etmiyorum. Vodafone'dan uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 12 Aralık 2020; 20:38:54 >

• Vodafone fanları iyi çalışıyor maşallah.

Oyunda sorun var diyorlar :)

Yahu browserda, videoda sorun var diyorum.

İnternetin "İ" sinden anlamıyorlar, uzmanlık taslıyorlar.

Vodafone şuan kendisi dahi kabul ediyorken altyapı sorununu, neye göre sorun yok deniliyor?

Sorun sende yok diye, hepimiz sallıyor muyuz?

Şuan altyapıları yetmiyor ve kesintiye gidiyorlar. Paket kaybı da bu yüzden.

SOL'den kiraladıkları bandwith yetmiyor, olayın özü bu.
  • Yaklaşık 1 aydır bu sorun var. Vodafone sorunu çözmüyor, beni 25 gün beklettiler arıza kayıtlarım halen açık ama sonuç yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Yaklaşık 1 aydır bu sorun var. Vodafone sorunu çözmüyor, beni 25 gün beklettiler arıza kayıtlarım halen açık ama sonuç yok.
    Çok can sıkıcı bir durum. Cod Warzone oynuyorum ve packet loss'dan sıktığım adamlar ölmüyor. Rainbow Six'de oyun sürekli saliselik donuyor packet loss artışından. Uzun yıllardır dünya genelinde internet hizmeti sunan global dev firma diye güvendim klasik türk zihniyeti çıktı. Kalite ve hizmet göremeyecek miyiz biz arkadaş kafam bozuldu şimdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Çok can sıkıcı bir durum. Cod Warzone oynuyorum ve packet loss'dan sıktığım adamlar ölmüyor. Rainbow Six'de oyun sürekli saliselik donuyor packet loss artışından. Uzun yıllardır dünya genelinde internet hizmeti sunan global dev firma diye güvendim klasik türk zihniyeti çıktı. Kalite ve hizmet göremeyecek miyiz biz arkadaş kafam bozuldu şimdi.

Alıntıları Göster
    İp 100 ile mi başlıyor bizde de sorun var
  • Aynı sorunu yaşıyoruz. Vodafone hiç bir şekilde bu sorunu çözmeye yanaşmıyor, aksine IP havuzunda sorun olduğu için statik IP satmaya çalışıyorlar. Statik IP'de çözüm değil ve bu konu ile alakalı sikayetvar.com sitesinde şu an binlerce şikayet var. Statik IP bile günlerce tanımlamıyorlar.

9 aydır her şey güzeldi, şu son 1 ay her şeyi berbat ettiler. 2450tl cayma bedeli olmasa anında iptal ettireceğim. Şu duruma sözleşmemin bitmesini bekliyorum, lanet olsun bunlara.
  • Warzone serverlarda sıkıntı var. Ama %40 paket kaybı çok fazla. Bende de vodafone var ping 70-100 arası ama paket kaybı olmuyor genelde

• Download hız sorunum yok, latency 50-70 arası fakat packet loss sürekli 30-40-50 arası değişiyor. Oyunlarda bunu bariz hissediyorum.

IP 176 ile başlıyor

• Hangi oyunda?
  • Vodafone suanda sikinti li ne yazikki bndede var pingim 6ms fazla normalden ve nete girisler sikintiliydi suan net iyi ama ping fazla yurt disi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

Hangi oyunda?
    Pc'de şu an Call Of Duty ve Rainbow Six sorunlu. Bir süre path of exile oynamıştım onda da latency 50'den 1000-2000'e fırlayıp iniyor oyun birkaç saniye donuyordu. Benzer sorunu konsolda Fifa oynarken yaşıyorum.

• Bazen 60-65 bile çıkıyor, 20'nin altına inmiyor. Beraber oynadığım arkadaşımın interneti çok sorunlu olmasına karşılık onda bile packet loss yok.

• Bende 95li ip var ama packet loss fena ötesi. Kayıt açtılar ama bir şey yapmayacaklar sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sol fiber'den vodafone fibere geçmeyi düşünen biri olarak bu paket kaybı konularını görünce biraz tedirgin oldum.

şuan warzone'da %0 paket kaybı ile oynuyorum. keza diğer oyunları da test ettim konuyu görünce sol kanadında bi sıkıntı yok.

sanırım vodafone fiberin hem kendi alt yapısı ile sunduğu hem superonline altyapısı ile sunduğu fiber hizmeti varmış.

sıkıntı yaşayan arkadaşlar sol altyapısı ile mi kullanıyor yoksa direkt vodafone altyapısını mı?

sol'un sıkıntıya müdahale sürecini beğenen biriyim, fazla sıkıntı yaşamasam da sıkıntı yaşadığımda ertesi gün evime ekip geliyor (bazen aynı gün geldiği de oluyor)

vodafone'da bu tip duruma bakmaya ekip gönderebiliyorlar mı?
  • merhaba
    Netspeed fiber kullanıyorum packet loss bende de var . 100 ile başlayan ip ye sahibim . Pubg de de yaşıyorum sorunu. kimsenin çözebildiğini görmedim .
    Oyuna VPN ile bağlandığımda packet loss sorunu çözülüyor . Bence telekom ile alakalı bir sorun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

sol fiber'den vodafone fibere geçmeyi düşünen biri olarak bu paket kaybı konularını görünce biraz tedirgin oldum.

şuan warzone'da %0 paket kaybı ile oynuyorum. keza diğer oyunları da test ettim konuyu görünce sol kanadında bi sıkıntı yok.

sanırım vodafone fiberin hem kendi alt yapısı ile sunduğu hem superonline altyapısı ile sunduğu fiber hizmeti varmış.

sıkıntı yaşayan arkadaşlar sol altyapısı ile mi kullanıyor yoksa direkt vodafone altyapısını mı?

sol'un sıkıntıya müdahale sürecini beğenen biriyim, fazla sıkıntı yaşamasam da sıkıntı yaşadığımda ertesi gün evime ekip geliyor (bazen aynı gün geldiği de oluyor)

vodafone'da bu tip duruma bakmaya ekip gönderebiliyorlar mı?
    VDF alt yapıda sıkıntı yok istediğin oyununun pingini atabilirim.

Ayrıca paket loss yaşayan arkadaşların oynadığı oyun yeni çıktı serverlarında sıkıntı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mithril12345

merhaba
    Netspeed fiber kullanıyorum packet loss bende de var . 100 ile başlayan ip ye sahibim . Pubg de de yaşıyorum sorunu. kimsenin çözebildiğini görmedim .
    Oyuna VPN ile bağlandığımda packet loss sorunu çözülüyor . Bence telekom ile alakalı bir sorun .
    Packet loss İSS den kaynaklı bir sorundur işin ehli çözebilir yoksa şansınız yok.

Hangi firma olursa olsun. Koskoca vodafone'un mühendislerine ulaşıp çözdüm sorunu. Ama genel bir sorundu Vodafone daki.
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    doğrudur hocam, benim binamda vodafone fiber altyapısı yok, yani sol üzerinden alabilirim vodafone fiberi.

sanırım sıkıntı yaşayanlarda sol üzerinden vodafone fiber alanlar. ama işin tuhaf kısmı aynı kablo aynı altyapı ise neden bu tip sıkıntılar oluyor? bi filtreleme falan mı var?

ayrıca şöyle bir bilgi vereyim windows 10'a gelen bir güncelleştirmeden sonra neredeyse her oyunda paket kaybı yaşıyordum.
    aradan 2 gün geçtikten sonra microsoft aynı isimli farklı kodlu ikinci bir güncelleme daha yayınladı ve yaşadığım paket kaybı sorunu çözüldü;

burada sıkıntı yaşayan arkadaşların sorunu bir kaç günlük değil sanırım ama bu son güncellemenin de yapıldığına bi emin olsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

doğrudur hocam, benim binamda vodafone fiber altyapısı yok, yani sol üzerinden alabilirim vodafone fiberi.

sanırım sıkıntı yaşayanlarda sol üzerinden vodafone fiber alanlar. ama işin tuhaf kısmı aynı kablo aynı altyapı ise neden bu tip sıkıntılar oluyor? bi filtreleme falan mı var?

ayrıca şöyle bir bilgi vereyim windows 10'a gelen bir güncelleştirmeden sonra neredeyse her oyunda paket kaybı yaşıyordum.
    aradan 2 gün geçtikten sonra microsoft aynı isimli farklı kodlu ikinci bir güncelleme daha yayınladı ve yaşadığım paket kaybı sorunu çözüldü;

burada sıkıntı yaşayan arkadaşların sorunu bir kaç günlük değil sanırım ama bu son güncellemenin de yapıldığına bi emin olsunlar.
    fiber kullanan şanslılardanız ama böyle sıkıntılar olması kötü çok sıkıntı yaşayan yok. Nadir çıkıyor.

Sol üzerinden VDF kullananlarda pubgde hiç sıkıntı yoktu.

Hatta forum adminin testleride var benim başlıkta ama yine de oturduğunuz ilden sol üzerinden vdf kullanan birinden değerler alabilirsiniz.

Oynadığınız oyunlar üzerinden.

• VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    haklısınız bizim binanın yönetim odasında vodafone fiber var sol altyapısı ile çalışan, bağlatmadan bi test yapmayı düşünüyorum orada.

5. ayın başında sol ile taahhüt dolacak bakalım o zamana kadar da takip edeceğim bu tip konuları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 19 Mart 2020; 15:30:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.