Şimdi Ara

PACKARD BELL TM85-JO-100TK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meraba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum ve uzun zamandır takip edip güzel bilgiler bulabildigim bir yer.
    PACKARD BELL TM85-JO-100TK Marka laptop alıyorum 1.500 TL ye sizce nasıl ? Fikirleriniz benim için önemli şimdiden teşekkür ederim.

Ürün Özellikleri;
    Marka Packerd Bell
    Model TM85-JO-100TK i5-430M 3G 320G 15.6 G320 W7P
    Ürün Kodu TM85-JO-100TK
    İşlemci Markası Intel®
    İşlemci Tipi Core� i5-430M işlemci
    İşlemci Hızı 2.26 GHz , Max Turbo Frequency 2.53 GHz
    İşlemci Cache 3MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15.6"
    Ekran Tipi Diamond View Led HD
    Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    Ekran Kartı NVIDIA GeForce
    Ekran Kartı Hafızası 1GB Paylaşımsız grafik belleği
    Grafik İşlemcisi GT 320M
    HDMI Var
    Sistem Belleği 3Gb
    Bellek Tipi DDR3 1066 Mhz
    Max Bellek 4Gb
    Disk Kapasitesi 320Gb
    Disk Hızı 5400 rpm
    Disk Arabirimi Sata
    Optik Sürücü DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem -
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Wireless 802.11 a/b/g/n
    Bluetooth Var
    FireWire Yok
    E-Sata Yok
    Seri Port Yok
    Usb Portu 3x USB 2.0
    Express Kart -
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Numerik TR Q
    Hoparlör Dahili Stereo
    Kart Okuyucu 5-in-1 card reader
    Kamera Var
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma -
    Touchpad Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    3G Yok
    Diğer Özellikler -
    İşletim Sistemi (Yazılım) Windows 7 Home Premium
    Paket İçeriği Notebook,Pil,adaptör
    Çanta Yok
    Boyut Genişlik 381 mm Derinlik 253 mm Yükseklik 34 mm
    Pil Teknolojisi 6 Hücreli lityum-iyon
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2.7 kg

• Cevap veren yok mu ? Görüş ve düşüncelerinizi bekliyorum.
  • Ben yaklaşık 4 gün önce aldım ve gayet iyi bir laptop. Çoğu oyunu fulle yakın oynatabiliyorum. 1400 küsür tl'ye almıştım darty'den (tam fiyat aklımda değil). Memnun kaldım yani. Bu fiyata göre gayet iyi bir laptop.
  • alacağın makina hakikaten iyi bir makina ve şu an CarrefourSA'lardaki fiyatı sadece 1299 TL. o kadar para vermene gerek yok yani kardeşim eğer almadıysan şu an katalog ürünü ve cidden çok iyi bir fiyata süper bir makina alıyorsun tabi alacağın yeri seçmek sadece sana kalıyor :)
  • merhaba ben bu cihazdan geçen hafta aldım vatan bilgisayardan 1274 tlye şimdilik memnunum çok fazla inceleyemedim ama oğlum için internetten oynadığı 2oyunda donma ve kilitlenmme oldu bu normalmi bi,rde ben çok çok hızlı olucak herşey diye bekliyordum ama belkide çok falza şey yüklüdür içinde o yüzden bazan çok belletiyor
    320 gb hdd yazıyor üzerinde ama c ye bakınca 250 gb boş alan ve 35 gb dolu olarak geldi yani sonuçta 320 gb olması gerekmiyormuı toplamlarının
    ?? birde bu cihazın kart okuyucusu nerede onu bulamadım bana tarif edebilirmisiniz, şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurfgnur

merhaba ben bu cihazdan geçen hafta aldım vatan bilgisayardan 1274 tlye şimdilik memnunum çok fazla inceleyemedim ama oğlum için internetten oynadığı 2oyunda donma ve kilitlenmme oldu bu normalmi bi,rde ben çok çok hızlı olucak herşey diye bekliyordum ama belkide çok falza şey yüklüdür içinde o yüzden bazan çok belletiyor
    320 gb hdd yazıyor üzerinde ama c ye bakınca 250 gb boş alan ve 35 gb dolu olarak geldi yani sonuçta 320 gb olması gerekmiyormuı toplamlarının
    ?? birde bu cihazın kart okuyucusu nerede onu bulamadım bana tarif edebilirmisiniz, şimdiden teşekkürler

Ben mafia 2 mw2 gibi oyunları takılmadan oynatıyorum oğlunuzun oynadığı oyunlarda takılma veya donmalar olması oyunla alakalıdır diye tahmin ediyorum yoksa laptop canavar gibi Yani çok fazla kasılma falan olmaması lazım ayrıca laptoplarda masaüstündeki performansı beklemeyin masaüstü performansı veren laptoplar çok pahalıdır ama bir oyunu adam gibi oynamak için de bir laptopa milyarlar harcamaya gerek yoktur. 35 gb dolu olmasının sebebi bir sürü ek program vs şeyler yüklü olarak gelmesi olabilir ister bunları silin isterseniz formatlayın. Ayrıca hiçbir bilgisayar, laptop veya hard disk belirtildiği kapasitede olmuyor genelde daha eksik oluyor(nedenini ben de bilmiyorum) Ayrıca cihazın kart okuyucusu sağ ön kısımda.

• cevabınız için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar şimdi benim bu 1 haftalık cihazım şarj oluyor %99 a gelince ekranın ışığı azalıyor pile geçiyor mavi ve kırmızı güç ışıkları ile açma kapama düğmesindeki ışık yanıp sönüyor ve pilden kullanıyor . bekledim % 50 ye düştü dayanamadım fiş takıp çoıkardım dolmaya başladı. ortada bi anormallik temazsızlık vs varmı yoksa normal bir durummu bu konuda bilginiz varmı? sizinklilerde bu şekildemi? aldığım yere götürmeden sizlere danışayım istedim
  • quote:

arkadaşlar şimdi benim bu 1 haftalık cihazım şarj oluyor %99 a gelince ekranın ışığı azalıyor pile geçiyor mavi ve kırmızı güç ışıkları ile açma kapama düğmesindeki ışık yanıp sönüyor ve pilden kullanıyor . bekledim % 50 ye düştü dayanamadım fiş takıp çoıkardım dolmaya başladı. ortada bi anormallik temazsızlık vs varmı yoksa normal bir durummu bu konuda bilginiz varmı? sizinklilerde bu şekildemi? aldığım yere götürmeden sizlere danışayım istedim

bana yardımcı olabilecek var mı
  • bende indirimde olan bir mağazadan geçenlerde aldım.. moralimi bozan xp versiyonuna geçmek istediğimde xp drivelerlarinin olmayışı.. inat etsem sağdan soldan toplarım ama uğraşmak istemedim ve win7den devam edeceğim.. bilgisayara win7 5.5 puan veriyor.. 5.9 veriyor ama nedense ram 5.5 alıyor ve puanlama sistemi en düşüğe dayalı olduğu için bu ortalamayı alıyor.. neyse nurfgnur arkadaşın sorduğu sorun sanırım pil koruma ile ilgili..! açıkçası şuanda format attığım için denemedim ama ilk fırsatta deneyeceğim.. haber edebilirim ama zamanını bilmiyorum.. =J
  • bende geçen günlerde dartyde gördüm.fiyatı 1,499 gibi bişeydi.görsel olarakta güzel.aynı özelliklere sahip toshiba vardı.toshibayla farkı hdd biraz az ve ramı 1 gb daha az.yalnız arada 500 tl fark var.packard bell ağır basıyo
  • öncelikle vatan bilgisayara teşekkür ederek söze başmak istiyorum. sorunum ara ara ortaya çııp düzeliyor ve beni sinir ediyordu. vatana ilk götürdüğümde orda hiç sorun çıkarmadı. 2 gün sonra tekrar gittik ve tesadüfen orda ışıklar yandı söndü durdu tekrar yaptı incelediler biosunu güncellediler yarım saat geçmeden aradılar yenisiyle değiştirdiler.şarj girişinde bi sorun varmış. çok şükür problemim halloldu. tavsiyem ışıklar yanıp sönüyorsa aldığınız yere gidin vakit kaybtmeden. 1 kez şarj oldu şu ana kadar umarım birdaha sorun yaşamam.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Laptopu ben aldım hatta 1 ay olcak :) Çok memnun kaldım gerçekten hem görsel hemde güç bakımından beni çok mutlu eden bir laptop oldu. LonelyHunter arkadaşım sanada özellikle teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Byc -- 21 Eylül 2010; 11:56:42 >
  • 1 hafta önce carrefour dan aldım 1299 tl,12 taksit...cihaz harika,hiç bir sorun yok.önceki laptopumda packard bell di yaklaşık 4 sene sorunsuz kullandım(hemde hiç sorunsuz)kendi hatamdan dolayı (yanlış besleme kullanımı)cihaz zarar gördü....yenisini almadan önce çok araştırdım.hp almayı düşünüyordum ancak benzer özellikteki hp ler ile arasında 300 tl yi aşan fiyat farkı vardı...fiyat-kalite oranı en makulu packard bell bence.
  • ben de 4 ay kadar önce bimeks'ten 1300 TL'ye almıştım bu bilgisayarı yalnız sürekli mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. servise götürdüm donanımsal bir sorun yok deyip formatlayıp geri verdiler ama sorun hala devam ediyor. bir bilgisi olan var mı?
  • arkdaşlar biraz hortlatıyorum kusura bakmayın,

bu makina şimdi vatan'da 1203 TL olmuş. özellikleri çok iyi, bu kadar ucuz olmasının sebebi de markası sanırım.

kullanıcıları memnun mu acaba? ısınma sorunu var mı? içerideki parçalardan beklenen performansı alıyor musunuz?
    ve klavyenin ön kısmında ellerin terlemesinden kaynaklanan renk/doku bozulması var mı?
  • arkadaşlar ben yaklaşık 4 ay önce aldım.gold bilgisayardan.öncelikle golddan alacak arkadaşlar varsa vip portect die saçma sapan bi sigortaya para verip ondan umut beklemeyin.zaten adamların bi ofisi yok adreslerini istediğimde bana galeri adresi werdiler.pcyi oraya gönderecekmişim.goldla sürekli kavga halindeyim.bana kaskoya gönder diyolar.bende bunun kendi garantisi yok mu diyorum.illa oraya yönlendiriyolar.lenet ettim artık.gelelim soruna.acaba sadece bende mi bilmiyorum ama acaip ısınıyor.durum o kadar vahim ki artık soğutucu almak şart oldu.az önce de kendi kendine kapandı.sanırım çok ısındığındıan.bide esc nin 1 cm üstünde sol çapraza doğru çıkan 2 cm büyüklüğünde bir çatlağım war.bu çatlak daha 1 ayını doldurmadan oldu.nasıl çatladı bilmiyorum ama sanırım fanın orada olmasının etkisi oldu.hangi marka olursa olsun yeni pc alacak arkadaşlar soğutucuyu unutmasın.çok faydasını görürsünüz

• quote:

quote:

arkadaşlar şimdi benim bu 1 haftalık cihazım şarj oluyor %99 a gelince ekranın ışığı azalıyor pile geçiyor mavi ve kırmızı güç ışıkları ile açma kapama düğmesindeki ışık yanıp sönüyor ve pilden kullanıyor . bekledim % 50 ye düştü dayanamadım fiş takıp çoıkardım dolmaya başladı. ortada bi anormallik temazsızlık vs varmı yoksa normal bir durummu bu konuda bilginiz varmı? sizinklilerde bu şekildemi? aldığım yere götürmeden sizlere danışayım istedim

Bu arkadaşımızla sorunum aynıdır arkadaşlar daha önce böyle bir şey yoktu ayarlarıyla da oynamadım şimdi nasıl düzeltebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: irresali

quote:

quote:

Bu arkadaşımızla sorunum aynıdır arkadaşlar daha önce böyle bir şey yoktu ayarlarıyla da oynamadım şimdi nasıl düzeltebilirim?

sorununuz çözümlendimi bilemiyorum ama benim cihaz yaz boyu her video oynatışımda ve oyun oynadığımızda aynı arızayı verdi bazan de aşırı ısınıp kendi kendini kapadı. kışın ışıkların yanıp sönmesi azalmıştı ama son 1 aydır tekrar başladı garantisi devame diyor tekrarservise götüreceğim. sözde oyun bilgisayarı ama hiç oyun oynayamadık ısınıp kapanıyor 5-6 dakika sonra

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.