Şimdi Ara

PACKARD BELL TJ75-JO-281TK ve 282TK KULLANICILARI KULÜBÜ (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
4
Favori
41.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Speed fan'dan ekran kartı sıcaklığını gösterebilir bir arkadaş? Bende sürekli ateş simgesi var nedense.

PACKARD BELL TJ75-JO-281TK ve 282TK KULLANICILARI KULÜBÜ

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar .

Packard Bell TJ75 laptop um var . 22 " full hd monitörüme görüntü aktarmak istiyorum . laptop un ekran kartı HD5650 ve amd'nin resmi sitesinde vga aktarımı ile 1900x1200 çözünürlük verebildiğini yazmışlar anladığım kadarıyla . link ----->>>> http://www.amd.com/us/products/notebook/graphics/ati-mobility-hd-5700/Pages/hd-5650-specs.aspx

ancak aktarım yaptığımda catalyst control center ' da 1366x768 in üzerinde bi çözünürlük göremiyorum . nasıl yapacağım arkadaşlar acil yardım lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

Merhaba arkadaşlar .

Packard Bell TJ75 laptop um var . 22 " full hd monitörüme görüntü aktarmak istiyorum . laptop un ekran kartı HD5650 ve amd'nin resmi sitesinde vga aktarımı ile 1900x1200 çözünürlük verebildiğini yazmışlar anladığım kadarıyla . link ----->>>> http://www.amd.com/us/products/notebook/graphics/ati-mobility-hd-5700/Pages/hd-5650-specs.aspx

ancak aktarım yaptığımda catalyst control center ' da 1366x768 in üzerinde bi çözünürlük göremiyorum . nasıl yapacağım arkadaşlar acil yardım lazım

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu aralar Lcd paneli bakıyorum da bilgisayarı hareket ettirirken özellikle başlat menüsünde görülecek şekilde bir titreme oluyor görüntüde. Böyle bir sorunu olan var mı acaba? Bir de aramızda yeni Lcd Paneli alan var mı?

• quote:

Arkadaşlar bu aralar Lcd paneli bakıyorum da bilgisayarı hareket ettirirken özellikle başlat menüsünde görülecek şekilde bir titreme oluyor görüntüde. Böyle bir sorunu olan var mı acaba? Bir de aramızda yeni Lcd Paneli alan var mı?

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar.

EasyNote TV44-HR-601TK modelini yeni aldım. Recovery DVD'lerini yazdırmadım daha. Bilgisayarla gelen gereksiz programlar yoruyor bilgisayarı boş yere. Şimdi yedeklersem bunlar da yedeklenecek, ben de bunu istemiyorum. Çözümü var mıdır?

Bir de sitesinden modelimi kontrol edeyim diyorum ama çıkmıyor. Kaç kere kontrol ettim, yukarıdaki model çıkmıyor sitede. Anlamadım bir şey. Niye yok? Ben driverımı nereden bulacağım oradan başka? Aldığıma pişman etmeseler bari...

• quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

Merhaba arkadaşlar.

EasyNote TV44-HR-601TK modelini yeni aldım. Recovery DVD'lerini yazdırmadım daha. Bilgisayarla gelen gereksiz programlar yoruyor bilgisayarı boş yere. Şimdi yedeklersem bunlar da yedeklenecek, ben de bunu istemiyorum. Çözümü var mıdır?

Bir de sitesinden modelimi kontrol edeyim diyorum ama çıkmıyor. Kaç kere kontrol ettim, yukarıdaki model çıkmıyor sitede. Anlamadım bir şey. Niye yok? Ben driverımı nereden bulacağım oradan başka? Aldığıma pişman etmeseler bari...

Alıntıları Göster
    hocam tv44 hr yok ancak sanırım hc olanların da uyumlu olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

hocam tv44 hr yok ancak sanırım hc olanların da uyumlu olması lazım

Alıntıları Göster
    Laptobum yüksek voltaj yüzünden yandı. Anakart sizlere ömür. tamir ettirene kadar yenisini almak daha mantıklı :)

Eğer yedek parça ihtiyacı olan varsa pm atabilir.

Packard bell tj75 menteşe, klavye, dokunmatik tuş takımı, komple ekran, WLAN kartı, 4gb ram (ddr3 1066), 320gb harddisk

En önemlisi batarya da satılık. şu anda normal kullanımda 2 saat 20 dakika şarjı gidiyor. Normal kullanım derken internette gezinme, word üzerinde çalışma.

film izlerken full parlaklıkta 1 saat 40 dakka gidiyor. en az parlaklıkta 2 saat dayanıyor pil

aklınıza gelecek (anakart hariç) her parçası satılık.

• quote:

Orijinalden alıntı: echonia

Laptobum yüksek voltaj yüzünden yandı. Anakart sizlere ömür. tamir ettirene kadar yenisini almak daha mantıklı :)

Eğer yedek parça ihtiyacı olan varsa pm atabilir.

Packard bell tj75 menteşe, klavye, dokunmatik tuş takımı, komple ekran, WLAN kartı, 4gb ram (ddr3 1066), 320gb harddisk

En önemlisi batarya da satılık. şu anda normal kullanımda 2 saat 20 dakika şarjı gidiyor. Normal kullanım derken internette gezinme, word üzerinde çalışma.

film izlerken full parlaklıkta 1 saat 40 dakka gidiyor. en az parlaklıkta 2 saat dayanıyor pil

aklınıza gelecek (anakart hariç) her parçası satılık.

Alıntıları Göster
    Windows 8 kullanan var mı aramızda?

• quote:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar iki yıldır bende de bu laptop tan var. Hız vs olarak bir sıkıntı yaşamadım ama ses ve ısınma çekilir dert değil. Bundan önce HP vardı çok memnundum. Çok iyi fiyata aldım zamanında ama bazı sıkıntıları varmış.

Şimdi Laptop'a virüs girdi ve format atmak istiyorum ama bilgisayarı alırken bir kaç program yüklemişlerdi ve format atarsam bunları koruma şansım olabilir mi ? Ofis yüklü mesela, photoshop vs gibi programlar.

Bir de nasıl format atacağız ? Hp'de bir program vardı iki tıkla bütün sistemi formatlayıp baştan kuruyordu. Bunlarda da o tarz bir sistem var mıdır ?

98 de c: format yazar format atar kur cd si takar kuruardık ama şimdi işler biraz daha farklı.

• Sovereign_Khan kullanıcısına yanıt
    Ses konusu bios ile duyulmayacak şekilde azaltılabiliyor. Isınma için arada süpürgeyi kullanıyorum, arada açıp termal macunu yeniliyorum çok aşırı bir sorunum olmadı şu ana kadar. Programları kurtarma ancak format atarken kurulumda "Windows ayarlarını, kişisel dosyaları ve uygulamaları koru" gibi bir şeçeneği işaretlerseniz olur diye düşünüyorum. Başka türlü kurulum dosyalarını bulmalısınız. Recovery alanı silinmediyse bilgisayarı açtıktan sonra Alt + F10 tuşuna basın orada geri yükleme yapmanız gerek.
  • quote:

ben windows 8 kullanıyorum, 3 gb ram olan modele 64 bit yükledim ama bazen çok saçma bi şekilde takılıp kalıyor, ya da hard disk çok takılıyor acaba ram yetersizliğinden mi ?
  • falcon_eyed kullanıcısına yanıt
    Bende dediğiniz gibi bi' takılma yok ama ben hard diski değiştirdim belki ondan dolayı sorun çıkmıyordur.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Olabilir, ben de hard diskten şüpheleniyorum, oyun oynarken olmadık yerde takılıyo bazen hard disk ışığı sürekli yanık kalıyo sonra normale dönüyo ama bi yeri atlıyor sonuçta. Acaba driver sorunu mu var tam anlayamadım, siz 5400 rpm olandan mı aldınız 7200 mü ?
    7200 rpm'lik hard disk aldım.
  • quote:

7200 rpm'lik hard disk aldım.
    Bilgisayarım artık 5. yılına girdi, geri kalan 4 yılda birçok işletim sistemi denedim defalarca format attım, Allah'a şükür bugüne kadar hiç arıza vermedi daha bi vidasını bile söküp içini açmadım. Hala sevdiğim oyunları oynurum tabi artık yüksek çözünürlükte olmasa da orta çözünürlükte :) Sağlam makineymiş şeytan kulağına kurşun, bakalım daha ne kadar devam edicez :)
  • ben de 5 yıldır sorunsuz kullanıyordum, ta ki bugüne kadar. normalde desktop kasayı parçalarına ayırıp yeniden bir araya getirip herşeyi kuracak kadar bilgisayar bilgisine sahibim. ancak bugün ilk defa tıkandım, sanırım donanımsal bir arıza sözkonusu. "çekirdekle iletişim sırasında hata oluştu" mesajı çıkıyor. bilgisayar feci yavaşladı. genellikle yedeklerimi harici disklerde tutarım ama D klasöründe önemli birkaç şey var onları kurtarmaya çalışıyorum an itibariyle.

aslında cihaz çok kaliteli, en ufak bir şikayetim yoktu. ama bu arıza devam ederse artık yeni bi laptop almanın zamanı gelmiş demektir. tabi önce gemiyi kurtarmaya bakıyoruz.
  • Belki Windows çekirdeğinde bi hata oluşmuştur combofix kullanarak onarabilirsin diye düşünüyorum, tabi o halde kurabilmek de ayrı Bi uğraş..
  • antique kullanıcısına yanıt
    Eset Antivirus kullanıyorsanız onu kaldırmayı deneyin bi' isterseniz. İnternette bu hatayı aratınca Eset ile ilgili veriler çıkıyor. Bir de bilgisayarın sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?
  • quote:

Eset Antivirus kullanıyorsanız onu kaldırmayı deneyin bi' isterseniz. İnternette bu hatayı aratınca Eset ile ilgili veriler çıkıyor. Bir de bilgisayarın sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?

yorum için tşkler..

donanımsal bir arıza olduğu belliydi, ekran kartı chipseti değişti..
    fifa2014 oynayarak ekran kartını test ettim, eskisi gibi tam performans çalışıyor şimdilik..

bakalım ilerleyen haftalarda bi sıkıntı çıkaracak mı merakla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

yorum için tşkler..

fifa2014 oynayarak ekran kartını test ettim, eskisi gibi tam performans çalışıyor şimdilik..

Alıntıları Göster
    Vay be 5 sene oldu. Sadece klavyesini değiştirdim ( soda dökmüştüm ). Crysis 3, bf3-4, fc 3, black ops 2 gibi ağır oyunları bitirdim. İçi hiç açılmadı laptopun aldığımdan beri. Sıcaklık ise işlemci 82-83, ekran kartı 73 falan oluyor en fazla ( 2-3 saat oyun oynadıktan sonra ). Ama artık yenilemenin zamanı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: antique

quote:

yorum için tşkler..

Hocam ne tesadüf bir ay önce aynı sorunu yaşadım çekirdekle iletişimi kesti önce sonra açılmadı bilgisayar bi daha, ekran kartı çipseti değişti, bi kaç devre daha değişmiş . Ben de diyordum hiç içi açılmadı diye ama servis içini hiç temizletmemişsiniz biriken tozlar ısıyla birleşince devreyi bozmuş temizletseydiniz bu olmazdı belki dedi. Ben 180 lira ödedim 6 ay da garanti verdiler siz nerede yaptırmıştınız?

Hocam bilgisayarı alalı ne kadar oldu? Şüpheye düştüm şimdi, 3 sene oldu benim de.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.