Şimdi Ara

P45 Anakart Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anakartımda yaşadığım sorundan dolayı anakartımı değiştirmeyi düşünüyorum. Elimde q6600 işlemci bulunuyor ve şuan için işlemcimi değiştirmeyi düşünmüyorum. Bu doğrultuda P45 serisi bir anakart alacağım. Aşağıda almayı planladığım anakart listesini veriyorum.

Anakart Listesi:

Asus P5Q Deluxe P45 /DDR2 1200 S+GL+RAID+1394+16X

Asus P5Q SE2 P45

DFI Lanparty DK X48-T2RSB PLUS

DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS

Sizler bunların içinden hangisini önerirdiniz? Yada bunlardan farklı önerebilceğiniz bir anakart varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Fikir ve yorumlarınız için şimididen teşekkür ederim.

Saygılar,

• P45 T2rs+'ı öneririm.Hız aşırtma için baya iyi bir anakart.Fiyatı da uygun(Eğer crossfire düşünüyorsanız Dfi X48 alın.)
  • @KızılejdeR

Öncelikli olarak yorumunuz için teşekkür ederim. Şuan için CF yapma düşüncem yok ancak aralarındaki fiyat farkı 25TL civarında. Bu doğrultuda DFI Lanparty DK X48-T2RSB PLUS almak daha mantıklı olur mu?

Aynı zamanda birkaç soru daha sormak istiyorum:

1 - X48'in Intel ICH9R chipsetine sahip olması bir dezavanta olur mu? Keza DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS Intel ICH10R kullanıyor.
    2 - DFI anakartları İstanbul'da satan bir yer var mı? Vatan bilgisayarda gördüm ancak ne yazık kı bu modeller ellerinde bulunmuyor.www.teknobull.com adresinde buldum ancak daha önce hiç alışveriş yapmadığım bir yer. Herhangi bir bilginiz var mı bu firma hakkında?

Konu ile ilgili bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

Saygılar,

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkmulex

@KızılejdeR

Öncelikli olarak yorumunuz için teşekkür ederim. Şuan için CF yapma düşüncem yok ancak aralarındaki fiyat farkı 25TL civarında. Bu doğrultuda DFI Lanparty DK X48-T2RSB PLUS almak daha mantıklı olur mu?

Aynı zamanda birkaç soru daha sormak istiyorum:

1 - X48'in Intel ICH9R chipsetine sahip olması bir dezavanta olur mu? Keza DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS Intel ICH10R kullanıyor.
    2 - DFI anakartları İstanbul'da satan bir yer var mı? Vatan bilgisayarda gördüm ancak ne yazık kı bu modeller ellerinde bulunmuyor.www.teknobull.com adresinde buldum ancak daha önce hiç alışveriş yapmadığım bir yer. Herhangi bir bilginiz var mı bu firma hakkında?

Konu ile ilgili bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

Saygılar,

Teknobull güvenilir bir firma.Bir çok alışverişim oldu.İlgililer.Eski anakartımın arızası için yolladığımda 1.5 hafta içinde yenisini gönderdiler.
    Cf yapma düşünceniz yoksa P45 T2rs+ alın

• Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. Bu durumda Teknobll firmasından alınabilir gibi gözüküyor. Kargo ne kadar zaman içerisinde geliyor bir fikriniz var mı?(İstanbul'dayım ben). CF yapmayı düşünmüyorum ancak ekran kartı fiyatlarının makul konumlara geldiği zamanlarda ikinci bir ekran kartı alıp CF yapılabilir diye düşünüyorum. Bu sebeble DFI X48 ile ilgili yorumlarınız almak istedim. Burada ICH9R chipsetine sahip olması beni biraz düşündürüyor. Aradaki fiyat farkı çok cüzzi olduğu için kararsız kaldım da diyebilirim esasında.

Bunun yanında şuandaki kartım Nvidia. DFI kartlarda herhangi bir performans kaybı gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Bu konu ile ilgili bir fikriniz var mı acaba?

Teşekkürler,
  • quote:

Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim. Bu durumda Teknobll firmasından alınabilir gibi gözüküyor. Kargo ne kadar zaman içerisinde geliyor bir fikriniz var mı?(İstanbul'dayım ben). CF yapmayı düşünmüyorum ancak ekran kartı fiyatlarının makul konumlara geldiği zamanlarda ikinci bir ekran kartı alıp CF yapılabilir diye düşünüyorum. Bu sebeble DFI X48 ile ilgili yorumlarınız almak istedim. Burada ICH9R chipsetine sahip olması beni biraz düşündürüyor. Aradaki fiyat farkı çok cüzzi olduğu için kararsız kaldım da diyebilirim esasında.

Bunun yanında şuandaki kartım Nvidia. DFI kartlarda herhangi bir performans kaybı gibi bir durum söz konusu oluyor mu? Bu konu ile ilgili bir fikriniz var mı acaba?

Teşekkürler,

Ben Konya'dayım.Kargoya verildikten sonraki gün geldi.Size de kargoya verildikten sonraki gün geleceğini düşünüyorum.(Kargoda bir aksilik çıkmazsa)
    X48 T2rsb+ hız aşırtma konusunda sizi üzeceğini hiç sanmıyorum.Ancak P45 T2rs+ kadar gidemez.(http://forums.tweaktown.com/f19/most-affordable-x48-motherboard-dfi-lanparty-dk-x48-t2rsb-plus-oc-review-28113/ )
    ''Bunun yanında şuandaki kartım Nvidia. DFI kartlarda herhangi bir performans kaybı gibi bir durum söz konusu oluyor mu?''
    Böyle bir durum olmaz.
    ''ekran kartı fiyatlarının makul konumlara geldiği zamanlarda ikinci bir ekran kartı alıp CF yapılabilir diye düşünüyorum.''
    Sizin kartınız Nvidia olduğuna göre 2.sini alıp cf yapamazsınız.Çünkü cf iki Ati kart arasında yapılır.Nvidia kartlarda yapılan sli'dir.

• Açıklamalarınızdan normal şartlar altında(kargoda sorun olmaması durumunda) kargoya verildikten sonra ki gün elimde olması gerekiyor. Bu gayet iyi bir durum.

X48 T2rsb+ hız aşırtma konusunda sizi üzeceğini hiç sanmıyorum.Ancak P45 T2rs+ kadar gidemez.

P45 T2RS+ mı daha iyi OC oluyor yoksa X48 T2RSB+ mı daha iyi OC oluyor demek istediniz, tam olarak anlayamadım?

Bunun dışında vermiş olduğunuz linki inceleme fırsatım olmuştu. İnceleme sonucunda X48 kartlar arasında en uygun(F/P) performası kartı olarak belirtiliyor zaten.

Ekran kartı konusuna gelirsek, tabi biliyorum iki Nvidia kart ile yapamayacağımı ancak elimdeki kartı satıp iki adet ATI kart alabilirim. Gerçi daha önceki mesajlarda belirtmiştim, ATI'den baya ağzım yandı benim. O yüzden Nvidia GTX260, GTX275 serisi bir karta geçmeyi düşünüyorum.

Sizin yorumunuz nedir acaba bu konu ile ilgili olarak?

Teşekkürler,

• Herkese Merhabalar,

Bu hafta içerisinde anakartı alıyor olacağım. Şuan için en güçlü adaylar DFI P45 T2RS+ ve DFI X48 T2RSB+. Farklı anakart tavsiye edecek olan arkadaşlar var mı? Aynı zamanda yukarıda belirttiğim iki anakart arasından hangisini seçmek daha mantıklı olacaktır?

Herkese yorumları ve fikirleri için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar,
  • Bende p45 anakart arıyordum bayagı bakındıktan sonra DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS ı aldım çokta memnunum . Teknobull dan aldım bende ...
  • @sahafiec

Yorumlarınıza katılmamak mümkün değil. Sadece aradaki fiyat farkı çok cüzzi olduğu için kararsız kaldım. OC yapıldığı sırada DFI X48'in performans farkı yaratır mı? Yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

@Ruhsuz__

Yorumunuz için teşekkür ederim çünkü benden Teknobull'dan alıyor olacağım. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaştınız mı? Kutu bozuk gelmesi, eksik parça, kısaca kutu içeriği ve diğer herşey tam olarak geldi mi? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Saygılar,
  • @Darkmulex

Sipariş verdim hemen kargoladılar bir-iki güne geldi, kargo ücreti (trabzondayım ) 12 lira tuttu. Kutu olsun içerigi olsun sorun yok uv duyarlı kablolar ve slotları oldugundan da ikide uv lamba aldım dahada güzel oldu kart. İçinden cıkan bi aparat var kasanın power reset ön led leri bagladıgın o cok büyük rahatlık bi daha anakarta tek tek takmakla ugrasıp canını sıkmıyorsun Birde anakart üzerinde power reset tusları var ve fan yuvaları oldukca fazla buda benim için çok güzel bir özellik oldu.. Bu arada bende x 48 le p45 arasında kaldım sonra düşündüm crosfire yapmıyacagım x48 in kuzey koprüsü ich9r p45 deki ich10r daha iyidir deyip onu sipariş verdim

Bi adet resim koyayım uv altında nasıl gözüküyor diye çok net degil ama yine bi fikrin olur

P45 Anakart Seçimi

• quote:

Açıklamalarınızdan normal şartlar altında(kargoda sorun olmaması durumunda) kargoya verildikten sonra ki gün elimde olması gerekiyor. Bu gayet iyi bir durum.

X48 T2rsb+ hız aşırtma konusunda sizi üzeceğini hiç sanmıyorum.Ancak P45 T2rs+ kadar gidemez.

P45 T2RS+ mı daha iyi OC oluyor yoksa X48 T2RSB+ mı daha iyi OC oluyor demek istediniz, tam olarak anlayamadım?

Bunun dışında vermiş olduğunuz linki inceleme fırsatım olmuştu. İnceleme sonucunda X48 kartlar arasında en uygun(F/P) performası kartı olarak belirtiliyor zaten.

Ekran kartı konusuna gelirsek, tabi biliyorum iki Nvidia kart ile yapamayacağımı ancak elimdeki kartı satıp iki adet ATI kart alabilirim. Gerçi daha önceki mesajlarda belirtmiştim, ATI'den baya ağzım yandı benim. O yüzden Nvidia GTX260, GTX275 serisi bir karta geçmeyi düşünüyorum.

Sizin yorumunuz nedir acaba bu konu ile ilgili olarak?

Teşekkürler,

P45 T2rs+ daha iyi oc oluyor.
    Gtx275 yerine biraz daha ekleyip Hd5850 almanız daha iyi olur.(Hem performans açısından hem de dx11)Ama tabi sizin tercihiniz.Gtx275 de gayet yeterli şu anki oyunlar için

• @sahafiec

Öncelikli olarak yorumlarınız için teşekküer ederim. Cüzzi bir fark ile kast ettiğim arada sadece 25TL fark olmasıydı. Oran hesabı yaptığınızda tabiki söylediğiniz doğru :)

@Ruhsuz__

Hem yorumlarınız hemde paylaşmış olduğunuz ekran görüntüsü için teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir görüntü. Bende bugün Teknobull ile temasa geçtim ve sizden aldığım iyii geribildirimler neticesinde yarın sipariş veriyor olacağım.

@KızılejdeR

Hem anakart konusundaki hemde ekran kartı konusundaki yorumlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

Yorumlarını paylaşan herkese ayrıca teşekkür ederim. Özellikle KızılejdeR, Ruhsuz__, sahafiec arkadaşlarımızın tavsiyeleri ile DFI P45 T2RS+ almaya karar verdim.

Saygılar,
  • DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS ile Gigabyte EP45-UD3LR arasında kaldım sizce hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhsuz__

@Darkmulex

Sipariş verdim hemen kargoladılar bir-iki güne geldi, kargo ücreti (trabzondayım ) 12 lira tuttu. Kutu olsun içerigi olsun sorun yok uv duyarlı kablolar ve slotları oldugundan da ikide uv lamba aldım dahada güzel oldu kart. İçinden cıkan bi aparat var kasanın power reset ön led leri bagladıgın o cok büyük rahatlık bi daha anakarta tek tek takmakla ugrasıp canını sıkmıyorsun Birde anakart üzerinde power reset tusları var ve fan yuvaları oldukca fazla buda benim için çok güzel bir özellik oldu.. Bu arada bende x 48 le p45 arasında kaldım sonra düşündüm crosfire yapmıyacagım x48 in kuzey koprüsü ich9r p45 deki ich10r daha iyidir deyip onu sipariş verdim

Bi adet resim koyayım uv altında nasıl gözüküyor diye çok net degil ama yine bi fikrin olur

P45 Anakart Seçimi

o soğutucu vendetta mı vendetta 2 mi ayrıca üzerindeki led li fanın markası ne

• quote:

Orijinalden alıntı: raverss

DFI Lanparty DK P45-T2RS PLUS ile Gigabyte EP45-UD3LR arasında kaldım sizce hangisi?

P45 T2rs Plus'ı tercih ederim
    @Darkmulex
    Rica ederim
  • @DEATH71

Vendetta 92mm olan üzerindeki fanda enermax ın bi modeli olması lazım üzerinde fan kontrolcülü..

@raverss

Dfi yi tavsiye ederim..

@Darkmulex

Yardımcı olabilmişşem ne mutlu bana kartınız elinize ulasınca sizde yorumlarınızı yazarsınız bakalım ne düşüneceksiniz...
  • biosu çok karışık diyorlar çözebilirmiyim?
  • Ben bios ta bi karısıklık görmedim gayet sade ve anlasılır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: raverss

biosu çok karışık diyorlar çözebilirmiyim?

Bence hiç karışık değil.Google'den bios resimlerine bir bakın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.